Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akit érdekel az asztrológia fórum

Akit érdekel az asztrológia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
3002. Ilcsimama
2017. júl. 28. 14:56

Hogyan hatnak az „Ásványkövek ránk! Manapság már kevés pénzért be lehet szerezni ásványbörzéken is, különböző köveket.


Ásványok, féldrágakövek, drágakövek, gyógyhatásai szervezetünkre.


Minden kő, hasonlóan a növényekhez, különböző frekvenciájú rezgéseket bocsát ki magából.


Az emberi szervezet egyes szervei is sajátos frekvenciájú rezgéssel működnek, így a megfelelő szerveket a hasonló rezonanciájú kövekkel harmonizálhatjuk, gyógyíthatjuk. Olyan ez, mintha egy zenekarban a ritmuszavar miatt elcsúszott hangszert térítenénk vissza saját ütemébe, ami elengedhetetlen a harmonikus összhangzáshoz. A szervek egészséges rezonanciájának eltérését rossz közérzetként, betegségként éljük meg.

A betegséget pedig okozhatja akár saját negatív gondolkodásunk, kellemetlen emlékképeink, energetikailag blokkolt környezetünk.


A kövek rezgései pedig lelki síkon is hatékonyan működnek, és feloldják érzelmi gátjainkat, rossz beidegződéseinket, harmonizálják, kisimítják testi-lelki-szellemi energiamezőnket.

Bármilyen testi betegség esetén csak kiegészítő terápiaként alkalmazzuk a drágakő terápiát!


Hogyan válasszuk ki a megfelelő köveket?


Próbáljuk ki, melyik kőnek van számunkra kellemes tapintása, melyik indít el bennünk rögtön valamilyen érzést, gondolatot. A kő, amire éppen szüksége van szervezetünknek, általában felveszi kezünk melegét, ami hideg marad, az pillanatnyilag nem aktuális számunkra.


Marokkő:

A kézbe véve, a kéz reflexzónáin keresztül hatnak szerveinkre. Hordhatjuk zsebünkben a számunkra kedves követ, köveket, így az ember és a kő energiamezői eggyé válnak egész nap, és különösen sugárzóak lehetünk.


Csakra terápia: A csakrák harmonizálását is végezhetjük féldrágakövekkel, úgy hogy a megfelelő követ a hozzá tartozó csakrára helyezzük, vagy csak nézegetjük, kezünkbe vesszük.


Elixír: Készíthetünk gyógyító ásványvizet is, ha egy üveg vízbe dobjuk a számunkra megfelelő, kellőképpen megtisztított féldrágakövet, és benne hagyjuk néhány órát. A víz felveszi a kő rezgéseit, és ha megisszuk, a kő gyógyító rezonanciája a testünkre közvetlenül belülről hat.


Féldrágakő/ fürdő: Tehetjük a fürdővizünkbe is a köveket, a víz kristályszerkezete magába építi a kövek energiáját, és felerősíti hatásukat.

Vigyázzunk, nehogy a lefolyó beszippantsa a fürdőzés végén kedvenc köveinket!


Masszázs: Szép sima nagyobb darab féldrágakövekkel masszírozhatjuk is egyes testrészeinket, például talpunkat, hasunkat, hátunkat.


Ékszerek: Évezredes hagyománya van a drágakövek testen való viselésének. A drágakövek, nemesfémek a díszítésen túl speciális rezgéseikkel, energiamezejükkel kapcsolatba lépnek az ékszert viselő aurájával, és összesimulva felveszik egymás rezonanciáját.

Ezért lehetséges, hogy egy ékszer megőrzi viselőjének energetikai lenyomatát, és előfordulhat, hogy egy szerencsétlen sorsú embertől örökölt ékszer, vagy drágakő akár balszerencsét is hordozhat magában.

Az örökölt, de még a frissen vásárolt köveket, ékszereket használat előtt érdemes energetikailag megtisztítani. Ezt tehetjük oly módon, hogy egy kis edénybe szórt tengeri sóba helyezzük a követ, úgy hogy a só teljesen ellepje, és 24 órán át benne hagyjuk. A végén a követ, ékszert lemossuk, és a sót kidobjuk.


A kövek tisztítása: A köveket rendszeresen ajánlott megtisztítani, hiszen magukba szívják az energiát, ami telítheti őket annyira, hogy saját sugárzásuk fénye elhalványulhat. Tegyük folyóvíz alá minél hosszabb időre (min.5-10 perc) őket, és már csak egy lépés, hogy testünkben beinduljon a gyógyulási folyamat.

A tisztításra azért van szükség, mert minden kristály olyan, mint egy kis mikrochip, vagyis tárolja az információkat, így a betegségeket is. Ezektől, pedig minden alkalommal meg kell szabadítanunk őket ahhoz, hogy hatékonyan gyógyítsanak.


Meddig használjuk? A kövek jeleznek, amikor már nincs rájuk szükségünk, elhidegülnek tőlünk, vagyis érintésünkre és viselésükkor hidegek maradnak. Ilyenkor tegyük le, mert mint bármi mást, a gyógyító energiákat is túladagolhatjuk. A gyógyulás után tartsunk tíz nap szünetet, majd megelőzésként hordjuk magunknál marokkő formájában.


Csillagjegy: Kos, Bika, Ikrek, Rák, Oroszlán, Szűz, Skorpió, Nyilas, Bak, Halak jegyek kövei:

Jáspis:

Elem: föld, tűz (piros)

Tulajdonságai:

Színe: minden szín, sárga, barna, vörös, zöld, csíkos vagy foltos,ritkán áttetsző.


Gyógyhatás:

A jáspisról szintén megállapítható, hogy jóformán minden területen egyaránt alkalmazhatjuk. A felhasználást illetően a választás fő szempontja a kő színe, amelyet a megfelelő csakra működésekhez párosítunk.

A vörös jáspis túlnyomórészt az akaraterőhöz, megvalósítási képességhez, vérproblémákhoz ajánlott.

A sárgát és barnát a gyomor - bélrendszerhez, a zöldet a gyógyulás elősegítéséhez és harmonizáláshoz használjuk.

A jáspis minden fajtája erősíti az ellenálló erőt, segíti az emésztést, alkalmazható hasi gyulladás, felfúvódás esetében.

Erősítik a hólyagot, segítenek a vesebetegségek, vesekövek, bélfekélyek esetében.

Szabályozzák a bélmozgást, erősítik az egész bélrendszert.

A vércukorszintre gyakorolt hatásuk miatt nagyon hasznosak a cukorbetegek számára.

Fokozzák a kitartást, elősegítik a kiegyensúlyozottságot, megnyugtatnak, segítenek belátni a hibákat és leépíteni a bűntudatot.

Növelik a lelki erőt, újult életerőt adnak.


Csillagjegy: Bika, Rák, Mérleg, Halak.

JADE: Tulajdonsága:

Zöldes fehér, zöld, szürke, sárgás, áttetsző, átlátszatlan

Gyógyhatása:



A jade erős hatással van a hólyag és a vese működésére. Nemcsak a sav - bázis háztartást tartja egyensúlyban, hanem a vízháztartást is. Emellett segít a méreganyagok kiválasztásában és elvezetésében, ezért remekül használható elhízás esetében is.

A jadeit erősíti az idegeket, feszültség és kimerültség esetén élénkítő hatású, a feszültség és az oldottság közötti kiegyensúlyozottság érzését kelti, megszünteti az álmatlanságot.

Visszaadja a belső békét és nyugalmunkat.


Csillagjegy: Rák, Bak, Halak.

HOLD-Kő: Tulajdonsága:

színtelen, sárga, átlátszó.

A holdkőnek lágy, harmonikus rezgése van. Ezért ne tegyük a napra, hanem a Hold fényével töltsük fel.

Gyógyhatása:

A holdkő a legismertebb kövek, közé tartozik, hatása széleskörű. A női oldalhoz sorolják. Külleme és kisugárzása a férfiakat kevésbé érinti meg.

A holdkő segíti a tobozmirigy működését.

Testet és a lelket egyaránt harmonizálja.

A hormonháztartással közvetlenül, vagy közvetve összefüggő problémák mindegyike orvosolható a holdkő segítségével. Kiegyenlíti a hormonháztartást, serkenti a petefészek működését, növeli a termékenységet, egyaránt kezelhetők vele a menstruációs zavarok és a klimaxos problémák.

Hatással van a csontozatra is, rendszeres használatával megelőzhető a csontritkulás.

Hormonális hajhullás ellen is alkalmazhatjuk.

Egyenletesebbé teszi és javítja a nyirokkeringést, ezért a nyirokutak elzáródása, vizenyő, vagy végtagdagadás esetében is segíthet.

A holdkő nyugtató hatású, akár irracionális félelmekről, tébolyról, skizofréniáról vagy tévhitről van szó.

Sokan panaszkodnak újhold vagy telihold idején alvás- vagy vizelési zavarokról, izgatottságról. Ilyenkor egy holdkövet ajánlott a párna alá tenni. Az éjszaka a tudattalan ideje, a holdkő segít, hogy felismerjük tudattalanunk üzenetét. Emlékeztet álmunkra, megmutatja érzelmi konfliktusainkat.

Nem csak a belső fejlődésünket segíti, hanem erősíti intuíciónkat is, segítségével felélednek, és szilárdabbá válnak mediális képességeink.


Csillagjegy: Kos, Skorpió, Bak, Vízöntő.

Vér-kő:

Tulajdonsága:

Vörösesbarna, szürkésfekete, fekete, az átlátszótól az opálig (nagymértékben fényelnyelő)

A hematit is széles körben elterjedt kő. Segítségével sok más követ feltölthetünk.

Gyógyhatás:

A hematitot sokan "vérkőként" ismerik.

Magas vastartalma pozitív hatással van a vérképre, még vérszegénység esetén is hatásosnak bizonyult. Általában jó segítség a vashiánnyal szemben.

Segítségével jobb és egészségesebb bőrszín érhető el.

A hematit alkalmazható érelmeszesedés, arthrosis, lábdagadás, lábikragörcsök, visszerek és ínszalagrándulás, hátproblémák esetében. Véd az érelmeszesedéstől, használatával a vérömlenyek és véralvadékok sokkal gyorsabban elmúlnak. Aranyér esetén is alkalmazhatjuk.

Ez a kő fokozza a test regenerációs képességét, tehát hasznos segítség lábadozáskor. Regeneráló hatással van a májra, így megkönnyíti a szervezet méregtelenítését.

Elősegíti a sebek gyógyulását, még az égési sérülések is gyorsabban gyógyulnak a segítségével.

A rendszertelen menstruáción is javít.

A terhesség alatti fáradtság enyhítésére kiválóan alkalmas.

A hematit használatával javíthatunk életminőségünkön, fokozódik vitalitásunk.

Folytatás következik!

3001. Ilcsimama
2017. júl. 28. 13:26

Nem is hinnénk, hogy milyen egyszerű dolgokkal - akár még az utazásaink során is - végezhetünk olyan gyakorlatokat, amikkel segíthetünk saját magunk jobb közérzetén.


Az alábbi ősi japán kézen végezhető technika segít abban, hogy kiegyensúlyozott életünk legyen, és megszabaduljunk a kellemetlen fizikai és lelki fájdalmaktól.

Az eljárás nagyon egyszerű: a jobb hüvelyk- és mutatóujjunkkal a bal tenyerünkön található 4 pontot kell 1 perc erejéig nyomás alá helyezni. A bal hüvelyk és mutató ujjaink közötti rész megnyomásával elillan az émelygés, a fejfájás, a migrén, de még a félelemérzetünk is csökken.

A bal mutató és középső ujjaink közötti terület megnyomásával csökkenthető a megfázással együtt járó rossz közérzet, az ízületi és izomfájdalmak, a fogfájás, és a stresszt is elűzhetjük.

A bal középső és gyűrűs ujjaink közötti rész nyomkodásával megszabadulhatunk a gyomrot, a vesét és a májat érintő fájdalmaktól, de a düh is elszáll, ha 1 percig a két új között területtel foglalkozunk.


A gyűrűs és a kis ujjaink közötti rész kezelésével enyhíthetők a menstruációs panaszok, a hátfájás és a szomorú, depresszív gondolatok negatív hatásai is.


A gyakorlatok hatékonysága érdekében nagyon fontos, hogy előtte próbáljunk megnyugodni, kerüljük a zavaró ingereket, és mélyüljünk el a gondolatainkba és koncentráljunk a probléma megszüntetésére.

3000. Ilcsimama (válaszként erre: 2995. - 79331de475)
2017. júl. 28. 13:18
Kedves "sserek". Mennél többet olvasol e témakörben, annál jobban bele tudsz mélyedni a dolgokba, és akkor még többet meg tudsz ismerni saját magadról és másokról is és ez csak is hasznodra, válhat. Üdvözöllek a fórumon: Ilcsimama!
2999. Ilcsimama (válaszként erre: 2994. - Andus40)
2017. júl. 28. 13:00
Kedves"andus40" Köszönöm és nagyon büszke vagyok rád, mert sokat tanultál, és ha úgy érzed, hogy meg is, van már is az eredménye, az már egy nagy siker történet! Higgy magadban és és ezt a tudást a sorsod alakításában is, felhasználhatod.
2998. Ilcsimama (válaszként erre: 2993. - HnéViktória)
2017. júl. 28. 12:50
Nagyon szépen köszönöm.
2997. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2995. - 79331de475)
2017. júl. 27. 21:40
én is laikus vagyok de nagyon szeretem ezt a fórumot, nagyon sokat tanulok belőle illetve próbálom pozitívan alakítani a sorsomat azok által amiket itt olvasok.
2996. andus40
2017. júl. 27. 20:08

Kedves sserek :)


Bízz magadba és hidd el idővel minden a helyére kerül :)

A türelem és kitartás fontos szempont :)

A laikusság mindig csak kezdeti érzés és ahogy elmélyülsz egy tudományba és ha nap mint nap foglalkozol egy picit vele, úgy tevődik össze nap, nap után a személyiségedben. Csak azt fogod észre venni, hogy egyre tudatosabban látod magad és jobban ismered a születési képleted által saját gondolataid, érzelmeid és akaratiságodat.

Erre kívánok sok tudatosság felismerést :)


Ölellek

andus40

2995. 79331de475 (válaszként erre: 2994. - Andus40)
2017. júl. 27. 16:58
Én is örülök ennek a fórumnak, és szívesen olvasom, bár nagyon laikus vagyok ezen a területen.
2994. andus40
2017. júl. 27. 16:49

Sziasztok :)


Az én kis történetem és köszönetem az asztrológiának, Ilcsi mamának... Úgy kezdődött valamikor, hogy kutatva az interneten rátaláltam erre a fórumra. Az asztrológiáról csak annyit tudtam amit az újságokba láttam és ahogy a Titok című filmbe megmutatkozik "ha valami érdekel akkor kutatsz, olvasol, érdeklődsz " és ekkor úgy éreztem még többet szeretnénk erről tudni. Elkezdtem a fórumról, mindent mindent egy külön fájlba kimásolni...A születési képletben néztem és fejtegettem magam...kérdeztem, választ kaptam, gondolatba ejtett, türelemre tanított és kezdtem magammal egyre jobban szembesülni azzal aki valójában vagyok...eszméletlen nagy változáson mentem keresztül amihez az asztrológia is nagyon sokat segített és minden nap egy kicsi tanítással azt vettem észre, hogy a külvilág is megváltozott körülöttem. Most már ott tartok, hogy ha bárkivel találkozom, megpróbálom megfejteni vajon mi lehet a Nap jegye vagy az Aszcendense. Nem mindig sikerül viszont azt már sikerült elérnem, hogy valaki tüzes, vizes, földes vagy levegő típus...Próbáljátok ki, amikor csak figyelsz másokat, mennyi mindenre tanít ez, önmagaddal szemben is... Hisz ami kint az bent, ami bent az kint az egyik legjobb tanítás...


Hálás köszönetem Ilcsi mama akinek köszönhetem az asztrológia rejtelmeit és higgyetek magatokba, hogy tanulással,tapasztalással és türelemmel nagyon sokat lehet fejlődni, hisz a háttérbe van aki segít...


Ölellek titeket

andus40

2993. HnéViktória (válaszként erre: 2987. - Ilcsimama)
2017. júl. 26. 19:51

Igen nagyon imádom ezt a fórumot !


És Ilcsi mamát ;)


Csak nagyon kevés az időm ezért tudok ritkabban jönni,de olvasni olvasom a bejegyzéseket <3

2992. Ilcsimama
2017. júl. 26. 11:33

/Gulyás Éva/ Egy nyári reggelen.


Egy bódító, nyári reggelen

A kelő nap vöröslő korongja

Megtorpant a harmatcseppeken.

Egy pinty beköltözött hozzánk,

A teste parányi, de mekkora a hangja!


Úgy „döntött”, ébredni kell:

Felült az ablakpárkányra,

Fekete fejecskéje csak úgy énekel!

Barna szárnyacskáját mórikálva,

A ház tetejéről útra kel.


Mintha harsonát fújna a katona,

Hatalmas nyüzsgés támad az udvaron,

Ébred fecske, rigó, veréb és kiscica,

Méhek zsongnak a hársakon,

Mert a sárga nektár őket vonzza...


Az utca végén már aranyló búzatábla,

Szomjasan issza a harmatot,

A pipacsnak nyílik pihés ruhája,

A búzavirágnak kíván jó napot.

S a nyár megszépíti a holnapot.

2991. Ilcsimama
2017. júl. 25. 09:58

Eckhart Tolle - Az emberi létezés legfontosabb dimenziója.


A gondolatnál mélyebben...



„Azért vagyunk itt, hogy megtaláljuk azt a dimenziót magunkban, ami mélyebb a gondolatnál.


Ez a tanítás nem nyugszik tudáson, érdekes tényeken vagy új információkon.

A világ már tele van ezekkel.

Sokféle gombot meg tudsz nyomni megannyi eszközön, amik rendelkezésedre állnak és máris megkapod az információt. Fuldokolsz az információban.

És végső soron mi a lényege ennek?

Több információ, több dolog, több ebből, több abból. Megfogjuk-e találni az élet teljességét több dolgon keresztül, valamint hatalmasabb és nagyobb bevásárló és sétáló utcákban?


Megfogjuk-e találni magunkat a gondolkodó és analizáló képességünkön keresztül és azzal, hogy felhalmozunk több információt és több dolgot?

Ez a "több" megfogja-e menteni a világot?

Ezek csak formák.

Ezt soha nem tudod a forma szintjére hozni. Soha nem fogod eléggé jól megszervezni és felhalmozni a formákat, amikről azt hiszed, hogy szükséged van rájuk ahhoz, hogy teljesen önmagad legyél.

Néha azért ezt rövid időszakokra meg tudod tenni. Hirtelen megtalálsz mindent, ami működik az életedben.

Az egészséged jó, a kapcsolataid nagyszerűek, van pénzed, tulajdonaid, szeretnek és tisztelnek mások.

De nemsokára valami elkezd eltűnni itt vagy ott, vagy az anyagiak vagy a kapcsolatok vagy az egészséged, munkád, élethelyzeted. Ez a természete a formák világának, itt semmi sem állandó sokáig – ezért az újra elkezd szétesni.


A hang a fejedben soha nem marad csendben és ez válik azzá a civilizációvá, ami a forma megszállottja. Ezért nem tud "ez" semmit az emberi létezés legfontosabb dimenziójáról.

A szenteltről, a csendről, a formanélküliről, az isteniről.. . .

Mit nyersz azzal, ha megszerzed az egész világot, és elveszíted önmagadat?

Azt mondták egyszer: Két út vezet a boldogtalanság: ha nem kapod meg, amit akarsz, és ha megkapod, amit akarsz.

Amikor az emberek elérik azt, ami a világ szerint kívánatos – vagyon, elismertség, jólét és egyéb eredmények, még mindig nem boldogok, vagy ha még is, nem sokáig.

Nincsenek békében önmagukkal. Nincs tökéletes biztonságérzetük, nincs bennük megnyugvás.

Az eredményeik nem adják meg számukra azt, amit igazán kerestek önmagukban. Nincs meg az az érzés, hogy gyökeret vertek az életben, vagy ahogy ezt Jézus nevezte az élet teljességében.


A jelen pillanat formája a bejárat a formamentes dimenzióba. Ez egy szűk kapu, amiről Jézus is beszélt, ami elvezet az élethez.

Igen nagyon szűk, csak ez a pillanat az.

Ahhoz, hogy megtaláld szükséges felgöngyölítened az életed kéziratát, amin az élettörténeted íródott, a múlt és a jövő.

A könyvek létezése előtt ilyen tekercsek voltak, amiket elolvasás után egyszerűen csak feltekertél.

Tehát rakd félre a történetedet, ez nem az, aki te valójában vagy. Az emberek általában úgy élnek, hogy teherként cipelik a múltat és a jövőt, a személyes történetük terhét, és közben remélik, hogy beteljesítik magukat majd a jövőben. Ez nem fog megtörténni, tehát tekerd fel a régi kéziratokat. Legyél kész rá.

Ezt a problémát nem tudod megoldani gondolkozással, azzal csak további problémákat teremtesz. A megoldás mindig megjelenik, mikor kilépsz a gondolkodásból, csendessé válsz és teljesen jelen vagy, még ha csak egy pillanatra is. Majd egy kicsit később mikor a gondolat visszajön, hirtelen egy kreatív felismerés jön, ami előtte nem volt ott.

Engedd el a túlzott gondolkodást és meglátod, hogyan változik meg minden. A kapcsolataid megváltoznak, mert nincs igényed arra, hogy a másik személynek kellene tennie érted valamit, ami által megnövelheted az éntudatodat. Nincs szükséged arra, hogy összehasonlítsd magadat másokkal vagy, hogy próbálnál többé válni, mint valaki más ezáltal is megerősítve az azonosulásodat.

Megenged mindenkinek, hogy azok legyenek, akik már eleve is azok. Nincs szükséged arra, hogy megváltoztasd őket vagy másként viselkedj ahhoz, hogy boldog lehess.

Nincs semmi rossz az új dolgokban, tevékenykedsz, felfedezel új országokat, találkozol új emberekkel, elsajátítasz új tudást, fejlődsz testileg-lelkileg, teremthetsz bármit ebben a világban.

Csodálatos dolog teremteni a világban és itt mindig több van, mint amit te tudsz.

A kérdés most ez: keresed azt magadban, hogy mit tudsz tenni? Megkísérelsz hozzáadni többet ahhoz, akinek gondolod magadat? Megrögzötten igyekszel a következő pillanat felé és az az utánira, remélve, hogy találsz majd valami beteljesedés érzést?

A létezés értékessége a te valódi különlegességed. Amit az egos én keresett az ő története szintjén –azt, hogy különleges akarok lenni – ez elfedte azt a tényt, hogy nem tudsz már különlegesebb lenni, mint ami már most vagy. Nem azért vagy különleges, mert te sokkal boldogtalanabb vagy, mint bárki más, hanem mert te képes vagy érezni a szépséget, a drágaságot, az értékességet, az életteliséget mélyen magadban.

Mikor jelen vagy ebben a pillanatban, megszakítod a történeted folyamatosságát a múltat és a jövőt. Az igazi intelligencia felemelkedik, ami egyben a szeret is.

Az egyetlen út, amelyen a szeretet beáramolhat az életedbe, az nem a formán keresztül vezet, hanem a belső tágasságon, ami a jelenlét.

A szeretet forma nélküli.”

2990. Ilcsimama
2017. júl. 25. 09:50

Gyógyító tápanyagerőmű: a petrezselyemlevél!


Az egészséges életmód sok betegségtől megóvhat bennünket. Természetesen más tényezők is szerepet játszanak a cukorbetegség, a szív- és érrendszeri megbetegedések vagy a daganatos betegségek kialakulásában, de azért ezek a betegségek meg is előzhetők a következetesen egészséges életmóddal.


A petrezselyemlevél rengeteg tápanyagot tartalmaz. Megtalálható benne az A-, C-, E- és a K-vitamin, illetve van benne kalcium, vas, folsav, nitrát és rengeteg rost is. A nitrát is hasznos szervezetünk számára, hiszen csökkenti a vérnyomást, sportolás közben csökkenti a felhasznált oxigén mennyiségét, és növelni tudja a sportolói teljesítményt.


A petrezselyemlevél rendszeresen fogyasztva egészségessé varázsolja a hajat és a bőrt, hiszen rengeteg A-vitamint tartalmaz, a C-vitamin pedig a kollagéntermelést segíti elő. A vashiány az egyik oka a hajhullásnak, azonban ez az ásványi anyag ebben a zöldségben megtalálható. A vashiány az egyik leggyakoribb tápanyaghiány a fejlődő országokban, és ez az egyik vezető oka a vérszegénységnek.


Amennyiben csak kevés K-vitamin van a szervezetünkben, úgy a csonttörés kockázata növekszik meg jelentősen. A K-vitamin javítja a csontok egészségét és elősegíti a kalcium felszívódását.

A petrezselyemlevél sok rostot tartalmaz. Tanulmányok igazolják, hogy azok az 1-es típusú cukorbetegségben szenvedő betegek, akik magas rosttartalmú étrenden élnek, azoknak alacsonyabb lesz a vér glükózszintje, de a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő egyéneknek is javult a lipid-, a vércukor- és a glükózszintje petrezselyemlevél hatására. A petrezselyemlevél ezen kívül egy antioxidáns vegyületet – alfa-liponsavat – is tartalmaz, amelyről bebizonyosodott, hogy cukorbetegeknél csökkenti a perifériás neuropátia kialakulásának esélyeit.

Ebben a gyógynövényként is funkcionáló fűszernövényben lévő rostok az emésztésre is jó hatással vannak, hiszen rendszeres fogyasztásával megelőzhetővé válik a székrekedés, és segít fenntartani az egészséges emésztőrendszert.

A petrezselyemlevélben kolin is van, amely segíti az alvást, az izommozgást, de a tanulási képességekre és a memóriára is jó hatással van. A kolin segít fenntartani a sejtmembránok szerkezetét, segíti az idegi impulzusokat, megtámogatja a zsír felszívódását és csökkenti a krónikus gyulladást.


A növényben lévő folsav a depresszió kialakulását akadályozhatja meg azzal, hogy csökkenti a homociszteinszintet, ami gátja lehet a megfelelő véráramlásnak és annak, hogy a tápanyagok az agyba jussanak. A felesleges homocisztein meggátolja a jó érzést keltő dopamin-, szerotonin- és noradrenalintermelődést, amelyek nemcsak a jó hangulatért, hanem az alvás minőségéért is felelősek.

Az étrendi nitrátról vizsgálatok során kimutatták, hogy edzés alatt fokozza az izmok oxigénellátását és javítja a kitartást, de a szív- és érrendszeri, a légzőszervi és az anyagcsere-betegségben szenvedők életminőségét is javítja.

A petrezselyemlevél csökkenti az elhízás kockázatát, energiával lát el bennünket és még az arcszínünket is egészségessé, varázsolja.

2989. Ilcsimama
2017. júl. 24. 12:18

/Héra Zoltán/ Ó kalendárium.


Oroszlán havában súgód maga a fényes Nap.

Ilyenkor mindenek „Midásza” vagy.

Használd az áldást, s hintsd az aranyat!


/Weöres Sándor/ Az oroszlán-csillagkép.


A piros láng a sötétség szeretője.

Az oroszlán nem ragyog magától, hanem az

éjszakától.

Elrejti arany sörényét, hasztalan a szaggatott

kiáltozás.

A hegycsúcson s minden völgytorokban,

hiábavaló a húr éneke, a madár-hangú síp

a rengetegben s a zsenge ifjú ligetben,

a szita-zörgetés, forrástól sziklafalig a dob – dörgetés,

a kérlelés mit ér magányosan valamennyi mellben.

Mindenfelé lát, de nem világít, csak ha végül

és kezdettől mindörökké átöleli kérlelve a feketeség,

enged a titkából: a magasban s a szétszórtan tükröző

számtalan mélyben hiány nélkül megszületik,

homályos pirosan életre kelve.

2988. Ilcsimama
2017. júl. 24. 09:48

/Aranyosi Ervin/ Felszabadultan.


Játékos cseppek szállnak a szélben,

mosoly ragyog az arcodon.

Egyetlen perced sincs veszélyben,

ha túl vagy régi harcodon.

Hitted, hogy küzdés csak az élet,

s minden pofon majd visszajár!

Ma itt a holnapot reméled,

s lelked a létet issza már.

Itt vagy, jelen vagy, épp a mában,

a múlt már megbocsáttatott,

s nem hordod súlyát mostanában,

leraktad már, mit rád rakott…

2987. Ilcsimama (válaszként erre: 2985. - HnéViktória)
2017. júl. 24. 09:47
Vikikém örülök, hogy ismét itt vagy közöttünk!
2986. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2982. - Ilcsimama)
2017. júl. 23. 20:47
Ilcsi mama köszönöm a választ.
2985. HnéViktória (válaszként erre: 2984. - Ilcsimama)
2017. júl. 23. 20:30

Ez az egyik kedvencem.


Kicsit magamra ismerek mindig benne :)


Sok sok puszi

2984. Ilcsimama
2017. júl. 23. 19:36

A farkas és a rózsa meséje:


Hogy került oda, senki sem tudta, de egyszer csak ott volt a

tisztáson. Egy gyönyörű virág. Egy fehér rózsa.

A farkas vette észre először. " Milyen szép!"- gondolta -"Milyen

kecses!" Aztán lassan a többi állat is felfedezte.

- Milyen egyszerű! - mondta a páva - Semmi szín, semmi különlegesség!

- Közönséges! - rikácsolta az öreg, csúf és kopasz keselyű - Hát hogy néz ez ki?

" Mind ilyenek vagytok" - gondolta a farkas a fák közül -

"Nem veszitek észre magatok körül a szépet és a jót."

A társasághoz hamarosan csatlakozott a vaddisznó, a róka és a medve is.

- Ez meg micsoda? - fanyalgott a róka - Semmi keresnivalója nincs itt.

- Csúnya! - röfögte a vaddisznó - És ráadásul útban van.

A rózsa bánatosan lehajtotta fejét.

Szirmai közül, mintha csak egy könnycsepp lenne, egy vízcseppecske hullott a földre.

" Hát nem látjátok, hogy fáj neki?" - gondolta a farkas - "Miért kell bántani?"


- Nem szeretem a virágot! - dörmögte a medve - Tépjük ki!

Azzal lehajolt, hogy leszakítsa a rózsát, de egy tövis megszúrta az ujját.

- Nézzétek! - bömbölte, és magasba tartotta a mancsát - Megszúrt!

- Szóval még veszélyes is! - jegyezte meg a róka - Ki kell irtani!

A vaddisznó felhorkant, rávetette magát a virágra, és kíméletlenül a

földbe taposta. A többiek megtapsolták.


A farkas üvölteni tudott volna tehetetlen dühében." Elpusztították,

csak azért, mert más volt, mint ők!" Megvárta, amíg az utolsó állat is

távozik a tisztásról, aztán előjött a fák közül. Odament az összetört,

meggyalázott virághoz, gyengéden felemelte a földről.

Óvatosan a szájába vette, és elügetett vele.

Otthon, az odúja előtt egy kis gödröt kapart a rózsának, és belefektette.

- Isten veled, kis virág! Nem érdemelték meg, hogy nekik nyíljál...

Miközben betemette a sírt, úgy érezte, lelkének egy darabja is

ottmaradt a földben, a rózsa mellett.


Másnap reggel, amikor kilépett szerény hajlékából, nem akart hinni a

szemének. A fehér rózsa ott pompázott az odúja előtt, szirmain apró

gyémántokként csillogtak a harmatcseppek.


A farkas csak állt némán, a virágot nézve. Hirtelen furcsa melegséget érzett a szemében: életében először sírni kezdett.

2983. Ilcsimama
2017. júl. 23. 19:32

Láthatók-e nappal a csillagok?


A csillagok nappal azért nem láthatók normális körülmények között, mert az átvilágított földi légkör fényszórása gátol ebben. Magas hegyeken ellenben, magunk alatt hagyva a légkör sűrű és szennyezettebb rétegeit, még a nappali órákban is meg lehet figyelni a csillagokat, így az 5000 méteres Ararát csúcsáról a legfényesebb csillagok délután két órakor szabad szemmel is láthatók. Az ég színe innen nézve már sötétkék.


Más a helyzet azonban a Földünk közelében levő bolygókkal.

Kedvező viszonyok mellett ezek nappal is megfigyelhetők.

„Arago, a nagy fizikus egy leírásánban mesélte, hogy egy ízben Napóleon, amikor parádés felvonulást rendezett Párizs utcáin, nagyon megsértődött, mert a tömeg, amelyet megdöbbentett a Vénusz fényes feltűnése délben, nagyobb figyelmet fordított a bolygóra, mint az ő magas személyére. Viszont semmi alapja nincs annak az elterjedt mendemondának, hogy a kutak vagy aknák mélyéről a csillagokat a nappali égen is látni lehet.”

2982. Ilcsimama (válaszként erre: 2979. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 23. 19:30

Kedves „ mazsumazsu”, jó kérdés, persze, hogy a születésével mindenki hoz magával jót és rosszat is. Magában a születési horoszkópban, a megfelelő jegyben-házban álló, felkelő bolygók és azoknak a jelzett fényszögeit, bizonyosan megérezzük, főleg a Tranzitok idején. Amennyiben viszont ismerjük, hogy mely helyzetekben lehet nekünk jó, vagy netán rosszabb a hatásuk, akkor igen is sajátakarattal tehetünk ellene.

Persze ez nem vonatkozik arra, hogy minden rosszat mindig el tudunk kerülni és a jók, sem teljesülhetnek teljes egészében mindig, azonban ha tudatosan élünk és igyekszünk az életünket olyan keretek közé terelni, hogy nekünk és másoknak is jobb legyen, akkor már sokat tehetünk magunkért és másokért is.

2981. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2980. - Perla del Mar)
2017. júl. 23. 08:36
sajnálom hogy meghalt az anyukád. igen a sorson kívül ami szintén foglalkoztat én is sokat agyalok a szabad akaraton. Mert ha konkrétan dönthetek két dolog között úgy, hogy tudom mi lesz az eredmény az szabad akarat. De ha jó szándékkal döntök és mégis rosszul alakul azt már nem én akartam hogy rossz legyen tehát itt már erősen megkérdőjelezhető ez. Vagy ha valami rossz ér amit nem én okoztam vagy akár jó is amiért nem én harcoltam az sem szabad akarat. Szóval igen ez egy elég nehéz téma. Nem tudom van e egyáltalán szabad akaratunk.
2980. Perla del Mar (válaszként erre: 2979. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 22. 23:09

Elvileg van szabad akarat.

Az én csillagásom most rossz. Sajnos tényleg rossz dolgok történnek velem mostanában 😢 A legdurvább, hogy meghalt az anyukám

2979. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2978. - Ilcsimama)
2017. júl. 22. 21:26
Ilcsi mama én szeretném kérdezni, hogy a Sors végül is előre meg van írva illetve az égitestek úgy befolyásolják hogy tőlünk független vagy mi is irányíthatjuk a sorsunkat csak vannak jobb és rosszabb passzok? pld. bizonyos csillagállásban egyeseknek jó mint pld. most nekem a Szaturnusz miatt vagy másoknak kevésbé jó más csillagállás miatt de azért irányíthatjuk?
2978. Ilcsimama
2017. júl. 22. 21:14

A Phichológiai és az asztrológiai ismeretek nagyon közel állnak egymáshoz!


Benes Andre Ppichológus szerint:

Mi határozza meg az önértékelésünket?


Mi az a Sorskönyv és milyen hatással van az önbizalmunkra?


Sorskönyvünk az a gyerekkorban megírt nem tudatos életterv, amit a korai tapasztalataink, valamint a szülői minták és megerősítések alapján hoztunk létre. Később ennek az előre megírt élettervnek a megvalósítására törekszünk tudattalanul felnőttként is. (Ez a képltünkben főleg a IV.V. család és az Othhonházában látható.


Énképünk tartalmazza azt az önmagunkról való tudást, amire a külvilág visszatükrözése által tettünk szert, sorskönyvünk pedig a sikereink és a kudarcaink megélésére vonatkozó forgatókönyveket.

Mindez hatással van az önbizalmunkra!

Az asztrológiai „Sorskönyv” és az önbizalom kapcsolatán túl arra is fény derülhet, hogyan befolyásolhatjuk tudatosan életünket, és hogyan növelhetjük önbizalmunkat.


Amikor úgy érzed, hogy mindig ugyanazokban az élethelyzetekben találod magad?


– Ugyanazokat a játszmákat játszod újra és újra?


– Észrevetted, hogy bizonyos helyzetekre ugyanúgy reagálsz, mint a szüleid?


– Gyakran előfordul, hogy a félelmeid meggátolnak a cselekvésben?


Mi is az a SORSKÖNYV?


A SORSKÖNYVÜNK az a gyerekkorban megírt életút, amit az akkori tapasztalataink valamint a szülői minták és megerősítések alapján hoztunk létre. Később ennek az előre megírt, nem tudatos élettervnek a megvalósítására törekszünk tudattalanul felnőttként is. Önismereti munkával azonban képessé válhatunk, hogy tudatosan alakítsuk, hogy kilépjünk a sorskönyvünkből! Hiszen nem kell a szüleink életét újra élnünk!


“A SORSKÖNYV nem azt jelenti, hogy úgy kell leélnem az életemet, ahogy anyám, apám, vagy ahogy a családban egy nőnek, vagy férfinek szokás…, hanem azt jelenti, hogy ha megértem, hogy mi mindent tettem bele gyerekkoromban, akkor ki tudok lépni belőle, és felnőtt döntéseket tudok hozni az életem alakulásáról!”


“Az élet egy forgatókönyv szerint zajlik, ahol mindenki eljátssza a rá kiosztott szerepet.”


Az életünk során újra és újra hajlamosak vagyunk hasonló szituációkba keveredni, ahol hasonló szerepeket veszünk fel. Mintha magába szippantana a helyzet, akarva akaratlanul is eljátsszuk a ránk, kirótt szerepet, mintha minden arra kényszerítene, hogy mindig ugyanúgy cselekedjünk. És ezt meg is tesszük. Újra és újra. De miért?


A jól megszokott reakciók automatizmusként kapcsolnak be és működnek. Nehéz tetten érni és leállítani a bekapcsolás pillanatát, és ha ez sikerül is, nem biztos, hogy van más alternatíva (lehetőség) a tarsolyunkban, amit helyette alkalmazhatnánk, de mivel valamit reagálnunk kell, továbbra is a jól meg szokott régi program szerint fogjuk ezt tenni.

Így leszünk újra és újra szereplők abban a bizonyos filmben, de akkor ki is a rendező?

VALÓJÁBAN MI MAGUNK! (Amennyiben ismerjük a saját születési képletünket még könnyebb megérteni az életbeli történéseket! Hiszen nem véletlenül létezik a „sajátakarat”) Hiszen, ha a tudatosság által sikerül rájönnünk, hogy a szerepből ki lehet lépni, akkor mi magunk válhatunk a rendezővé.

Onnantól tudatosan mi alakíthatjuk a saját filmünket, ahol mi irányítjuk, mi teremthetjük meg a jeleneteket.


Visszajelzések kísérik végig az egész életünket. Ezek alapján meghatározhatjuk önmagunkat, ebből építjük fel önértékelésünket, és ezek határozzák meg az élethez, a lehetőségeinkhez való viszonyunkat is.

Milyen visszajelzéseket kapunk és milyeneket továbbítunk például a gyermekeink felé?


Milyen mögöttes üzenete van valójában egy dicséretnek?


Hogyan befolyásolják a visszajelzések a későbbi sikerességet?

A kérdések megválaszolása során jobban megértjük a rejtett üzenetek működését és jelentőségét, a tudatosság által pedig meg változtathatunk a saját és a gyermekeink életét is!


(A horoszkópban a karrier és pályaválasztás házát a X. ház adja!)A pályaválasztás az egyik legmeghatározóbb, de talán az egyik legnehezebb döntés is életünk folyamán, amely később jelentős hatást gyakorolhat helyzetünkre, személyiségünkre, érzéseinkre.

Amennyiben a „Radix” szerint jobban megismerjük sajátmagunkat, akkor az asztrológiai ismereteink alapján még az is meghatározható, hogy a személységünkhöz milyen foglalkozások illenek.)


Érdemes ezeket tudatosan is átgondolkodni, hiszen a sikeres pályaválasztáshoz vezető főbb szempontokat már kisiskoláskorban és majd a középiskolás években az egyéni érdeklődés mellett, fontos figyelembe venni az egyéni képességeket, a hosszú távú lehetőségeket, a külső-belső elvárásokat és természetesen ezekhez mérten a munkaerőpiac adottságait is.


A gyermekek fejlődéstörténetének egyik fontos állomása lehet a kamaszkort megelőző, 9-12. életévhez köthető szakasz. Az iskoláskor és a serdülőkor közötti átmenet számos kihívást tartogat mind a gyermekek, mind a szűkebb-tágabb környezetük számára. Miközben a gyermekek testi-lelki változásnak indulnak, az iskolai viszonyok is megváltoznak: új tantárgyak, új pedagógusok, új kihívások töltik meg a gyermekek életét.


Milyen változásokat tartogat a gyermekek, és milyen kihívásokat tartogat a szülők számára az iskoláskor átlépése? Hogyan segíthetjük gyermekünk személyiségfejlődését és iskolai előmenetelét egyaránt a serdülőkor hajnalán? Nagyon fontos tudománya lehet az asztrológiának és Phichológiának is!

2977. Ilcsimama
2017. júl. 22. 20:37

Az önbizalom és az önbecsülés megalapozása az első 7 életévben történik. Ennek első fázisa a csecsemő- (1 éves korig) és kisgyermekkor (3 éves korig). Ebben a korai időszakban a közvetlen környezetnek, a szűk családnak (szülők, testvérek) nagyon meghatározó szerepe van a kisbaba életének alakulásában.


Gyakran esünk abba a tévhitbe, hogy azt hisszük, hogy egy csecsemő csak passzív befogadója lehet a körülötte történteknek. Pedig egy kisbaba már születése pillanatától – sőt valójában már magzati korától is – nagyon is aktív alakítója a körülötte történő eseményeknek, azáltal hogy viselkedésével bizonyos reakciókat hív elő a körülötte levőkből.


A csecsemőket temperamentum-típus szerint különbözteti meg a pszichológia.

Temperamentum szerint nagy eltérések lehetnek két csecsemő között például az aktivitásszintben, a biológiai ritmus rendszerességében, az alkalmazkodóképességben vagy a vállalkozó kedvben stb.


És most képzeljünk magunk elé két különböző csecsemőt!

1) Az egyikük biológiai ritmusa nagyjából kiszámítható rendszerességet követ – tehát megközelítőleg akkor eszik, alszik, kakil, ahogy „az a nagykönyvben meg van írva”. Ébren töltött óráit jó kedélyállapotban, aktívan, a környezete felé mutatkozó kíváncsisággal és kezdeményezőkészséggel tölti.


2) És képzeljünk el egy másik, hasonló korú csecsemőt, akinek biológiai ritmusa kiszámíthatatlan, szabálytalan, emiatt gyakran nyűgös, ébren töltött óráiban az aktivitása gyakran sírásban mutatkozik meg, így gyakori vigasztalást igényel.

Mit gondolunk, vajon a környezet, akár ugyanaz az édesanya ugyanúgy fog-e viselkedni, ugyanazt fogja-e megélni az első és a második csecsemő esetében?


Egészen biztos, hogy ugyanaz az édesanya és ugyanaz a környezet egészen másképp fog reagálni a két különböző csecsemőre. Így éri el a kisbaba, hogy egészen más reakciókat, más ún. gondozói viselkedést fog előhívni a körülötte levőkből!

Tehát nem csak a környezet hat és reagál a gyermekre, hanem a gyermek is a környezetre, így állandó kölcsönhatásban vannak. Ezekből, a kölcsönhatásokból – az állandó jelzések és visszajelzések körfogásából – kezd el formálódni a gyermekben az, hogy kicsoda és milyen is ő.

Mintha egy élő tükörbe nézne, így lesz egyre több tudása önmagáról: ahogy bizonyos jelzőkkel illetik („Milyen okos vagy”), ahogy egyes mozzanatait díjazzák, jutalmazzák („De ügyes vagy”), míg másokat ellenezhetnek („Ezt nem szabad”). A visszajelzéseken túl a saját tapasztalatszerzés és a tanulás játszik még fontos szerepet az énkép (=tulajdonságaink, és magunkról alkotott vélekedéseink összessége) kialakulásában. Hiszen az idő előrehaladtával, ahogy kisgyermekként egyre jobban felfedezi a körülötte levő világot, úgy lesz egyre több tapasztalata és tudása önmagáról is. A tanulás során, pl. utánzás révén pedig újabb viselkedésmintákra, tulajdonságokra is szert tehet. Tanulási folyamat eredménye lesz az is, amikor 1,5 éves kora körül, a baba már felismeri magát a tükörben – ez egy újabb fontos lépcsője az énkép kialakulásának.


A későbbiek során ez a kezdetleges énkép formálódik tovább: tehát az összegyűjtött tudás folyamatosan bővül, differenciálódik és megjelenik az önértékelés, tehát az énképet alkotó tulajdonságok és vélekedések felcímkézése (pozitívnak vagy negatívnak ítélése). Minél több pozitív visszajelzést kaptunk cseperedésünk során, minél több pozitív tapasztalatot gyűjtöttünk önmagunkról, annál pozitívabb énképet fogunk kialakítani, ami a magasabb önbizalomnak és az erősebb önbecsülésnek az alapját fogja képezni.


Kedves Fórum látogató köszönöm, hogy elolvastad ezt a cikkeket, a fiú unokám osztálytársa volt Benes Andrea, a cikk szerzője, aki ma már neves Phichológus.

Amennyiben tetszik nektek máskor is, feltöltök tőle más leírásokat is. Például a következő fejezetet is, amelyből részletesebben kiderül majd, hogy az óvodáskorban hogyan alakul, és formálódik az önbizalom. . . . . .


Ezt mi az asztrológiában úgy nevezzük, hogy az I-12. házak egymásra hatás vonatkozásában milyen korban milyen fejlődésen megy át az ember az életes során.

2976. Ilcsimama
2017. júl. 22. 20:32

Kedves „RoDanv” Persze azért nem érteted úgy igazából, mert gondolom, eddig nem foglalkoztál asztrológiai dolgokkal. Amennyiben érdekel érdemes egy kicsikét beleolvasni a fórum dolgaiba, akkor azt is megérted majd, hogy - a karma asztrológus hölgy, akiről írsz- csupán a hónapotok és napotok összevetése alapján tett neked párkapcsolati összeillendőség elemzést.


Azonban, ha saját pontos időre készített „Radix” születési horoszkópodat is ismered, akkor ugye az I. ház kezdete, vagyis az ASC jegyeddel szemben álló VII. ház, ami a párkapcsolatra add utalásokat, bizony jobban beleláttathat a párkapcsolati dolgokba, még azoknak is akik úgy fogalmaznak, min Te is” Honnan is lehetne ezt így előre tudni?”.

Nem is hiszed, hogy milyen sok mindent kilehet olvasni egy pontos időre felállított horoszkópból!

Véletlenek nincsenek csak sorsszerűségek, az sem avéletlen számlájára írható, hogy miért is mentél el mostanság 2 szer is a karasztrológushoz.??!!


Bizonyosan az életed egy határkőhöz érkezett, így valamilyen változás van kilátásban, az életedben!

2975. RoDanv (válaszként erre: 2969. - Ilcsimama)
2017. júl. 21. 14:38

Hu nagyon köszönöm a választ, igaz a felét se értettem :D

El kell mondjam, hogy jártam 2szer is egy karma asztrológus hölgynél, Ő mondott dolgokat nekem a jövővel kapcsolatosan, ponsotabban egy volt kapcsolatommal kapcsolatban. Szóval itt a történetben van egy harmadik fél, akinek én csak az Én Hónap Nap időpontokat tudom, de pontosabbat nem. Az asztrológus hölgy mesélt dolgokat, a mi viszonyunkról, ill arról is, hogy most júl vége aug elej környékén nekünk eléggé esélyes, hogy újra indul a kapcsolatunk. Viszont... nekem ez nagyon megemészthetetlen per pillanat. Honnan is lehetne ezt így előre tudni?. Nagyon fura most ez a helyzet nekem, főleg mert az a személy nekem nagyon fontos és hazudnék ha azt mondanám nem vágyom rá. :/

2974. Ilcsimama
2017. júl. 21. 13:53

Pál apostol első levele a korintusiakhoz:


"A szeretet himnusza.


Szóljak bár emberek vagy angyalok nyelvén,

Ha szeretet nincs bennem,

Csak zengő érc vagyok vagy pengő cimbalom.

Legyen bár prófétáló tehetségem,

Ismerjem bár az összes titkokat és minden tudományt,

Legyen akkora hitem, hogy hegyeket mozgassak,

Ha szeretet nincs bennem,

Mit sem érek.

Osszam el bár egész vagyonom a szegényeknek

S vessem oda testem, hogy elégessenek,

Ha szeretet nincs bennem,

Mit sem használ nekem.

A szeretet türelmes, a szeretet jóságos,

A szeretet nem féltékeny,

Nem kérkedik, nem gőgösködik,

Nem tapintatlan, nem keresi a magáét,

Haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója,

Nem örül a gonoszságnak,

De együtt örül az igazsággal.

Mindent eltűr, mindent elhisz,

Mindent remél, mindent elvisel.

A szeretet soha el nem múlik.

A prófétálás megszűnik,

A nyelvek elhallgatnak,

A tudomány elenyészik.

Tudásunk csak töredékes,

Töredékes a prófétálásunk is.

Mikor azonban eljön a beteljesedés,

Ami töredékes, véget ér.

Amikor még gyermek voltam, úgy beszéltem, mint a gyermek,

Úgy gondolkodtam, mint a gyermek, úgy ítéltem, mint a gyermek.

De mikor férfivá nőttem, elhagytam a gyermek szokásait.

Ma még csak tükörben, homályosan látunk,

Akkor majd színről-színre.

Most csak töredékes a tudásom,

Akkor majd úgy ismerek,

Ahogy én is ismert vagyok.

Most megmarad a hit, remény, szeretet,

Ez a három,

De köztük a legnagyobb a SZERETET."

2973. Ilcsimama
2017. júl. 21. 13:52

/Stefan George /Szabó Lőrinc fordításban: Nyári bánat.


Virágos nyár, még gazdag az illatod:

fanyar vetés-szag kél, s te, piciny szulák,

a száraz karfán te nyúlsz itt utánam,

nem kell többé szezám és büszke kert.


Felejtett álom ébredez: a gyerek

a búzaföldek szűz rögein pihen,

körötte munka, meztelen aratók és

apadt korsó és tündöklő kasza.


Álmos darázsraj dongta a tél dalát

s az ő kipirult homlokára a

kalászok gyöngye árny-rácsán keresztül

nagy vér csöppékben hullott a pipacs.


Ami enyém volt, sohase múlik el.

Szomjan, mint akkor, fekszem, a szomjú mezőn,

s ajkam bágyadtan suttogja, de fáraszt

a sok virág, a sok-sok szép virág.


/Váradi W Norbert/ Szálló idő.


Ahogy az óra pörgeti mélabús perceit,

úgy bontja a virág édes illatát,

elillan az idő, leteszi terheit,

s lepergeti színes szirmait a virág!

Bársony szellő ezüst hajunkba kap,

Kezem a kezedben, csak úgy ráncosan,

szívünk is érzi, de a szemünk már látja

a lepergő virágszirmokat!

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook