Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menopauza, klimax - nem jelenti a végét! fórum

Menopauza, klimax - nem jelenti a végét! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Menopauza, klimax - nem jelenti a végét!

1 2
34. kisssmary (válaszként erre: 31. - Júliusi)
2017. márc. 15. 18:53
Semmi gond! Pesszimizmussal én is jól el vagyok látva. És a problémák folyamatosan jönnek. De ettől még élünk. Nem lehet folyamatosan rettegni. És történnek jó dolgok is. Kitartás! Ezen is túl leszünk majd.
33. kisssmary (válaszként erre: 32. - 31bc25d879)
2017. márc. 15. 18:41
Nálam tavasztól tavaszig tart sajnos. Mondjuk a nyár javít kicsit a helyzeten, de nem sokat.
32. 31bc25d879 (válaszként erre: 30. - Kisssmary)
2017. márc. 15. 16:38
Lehet, hogy csak tavaszi fáradtság, nem?
31. júliusi (válaszként erre: 30. - Kisssmary)
2017. márc. 15. 16:36

Koszi neked is!:)

Csak elmulik egyszer,csak attol tartok,akkor meg mas baj jon elo majd ..:(

Tudom ,pesszimista vagyok.

30. kisssmary (válaszként erre: 29. - Júliusi)
2017. márc. 15. 12:26
Szia! Nahát, nem vagy egyedül. Nem tudok én sem mit kezdeni ezzel az állandó "lustasággal". És még tényleg a munkahelyen éledek fel én is. Ahhoz képest, hogy milyen pörgős voltam, ez teljesen letaglóz. Borzasztóan elszomorít, hogy mennyi mindent szeretnék csinálni, és a végén nem lesz belőle semmi, csak henyélés. Ez még a testi és lelki problémáknál is kínzóbb, és nem értem. Persze már a kislányom sem lakik itthon több éve, aki miatt legalább feltápászkodnék. Úgy érzem ezer százalékot adok bele egy hétvégi takarításba. Szóval nem vagy egyedül! Veled érzek! Jó lenne, ha valaki elmondaná, hogy ez a nagyfokú fáradtság, kedvetlenség elmúlik-e majd, vagy most már mindig ez lesz. Jobbulást és kitartást kívánok!
29. júliusi (válaszként erre: 10. - Marienka)
2017. febr. 14. 19:00

Igen,lezárul egy életszakasz,és kezdődik egy új...az öregség...

Nem tudom elképzelni, hogy valaki ilyen idősen szüljön, babázzon...Bár azt mondják, a gyerek fiatalon tart...


Mondták sokan, hogy a korral előjönnek a bajok, betegségek,most én is tapasztalom, sajnos.



Van itt valaki???

2017. febr. 14. 18:56

Én néha olyan "lusta" vagyok, hogy még élni sincs kedvem...De komolyan, tegnap olyan érzésem volt, hogy nincs energiám felkelni,kimenni bevásárolni,főzni.Semmihez nem volt kedvem...

De ma meg mentem dolgozni,és az emberek közt elmúlt ez az érzés...

2014. jún. 24. 18:41

Sziasztok!

Szedte valaki közületek a Szójavit valamelyik termékét? Mi a tapasztalat?

2014. jún. 20. 18:03
Hallottam egy galván karperecről, amit nagyon hatékonynak mondtak, de nem találom.
2012. okt. 14. 23:46
Végzős pszichológus hallgató vagyok, szakdolgozatomban a menopauzával foglalkozom. Vállakozó kedvű résztvevőket keresek egy kérdőívcsomag kitöltésére. A kitöltés anonim, név megadása nélkül történik. Ha felkeltettem érdeklődését, a menopauzakutatas@yahoo.com e-mail címen vegye fel velem a kapcsolatot.
24. Bogi11 (válaszként erre: 23. - Bogi11)
2012. szept. 12. 10:35

Ja most néztem vissza, hogy ezt már javasoltam.

Mindenesetre nekem is hasonló tüneteim voltak, ráadásul durván elkezdődödött a csontritkulásom, ami 1 év gyógyszerszedés után megállt, sőt bizonyos értékek még javultak is. Tudok aludni, és az állandó, kibírhatatlaan belső feszültség is elmúlt. Rendszeresen járok nőgyógyászati szűrővizsgálatokra, és kop-kop, eddig minden rendben van. Remélem így is marad.

23. Bogi11 (válaszként erre: 21. - Flóra)
2012. szept. 12. 10:31

Javasolom, hogy keress másik nőgyógyászt.

Olvasd Petróczi doktor honlapját, ahol sok hasznos információt szerezhetsz a témában, és lehet, hogy segítséget is kapsz.

2012. szept. 3. 10:48

Menopauza, klimax - nem jelenti a végét!


Hja nem,csak az én végemet sokszor!:DDD

21. Flóra (válaszként erre: 20. - Bogi11)
2012. szept. 3. 10:44
Köszönöm a hozzászólásodat. A nőgyógyászom azt mondta, hogy amíg bírom a tünetek viselését, ne használjak hormonkészítményt. A hőhullámok is nagyon intenzívek, a vérnyomásom 85/60, a csontritkulásról nincs adatom, aludni többnyire nem tudok, de legrosszabb mégis az állandó érzékenység, sértődékenység, feszültség, gyanakvás,önbizalom vesztés. Informálódni fogok termékre és orvosra vonatkozóan. A Remifemin, a teák nem használtak nekem sem.
20. Bogi11 (válaszként erre: 19. - Flóra)
2012. szept. 1. 21:21

Menj el a nőgyógyászodhoz, és ha ő is javasolja, akkor próbáld ki a Livialt. Nekem rengeteget segített.

És javaslom Petróczi doktor oldalát. (Remélem ez így nem szabálytalan) Sok hasznos információt találsz rajta.

Ne várd meg, míg tönkremegy a házasságod, az életed!

19. Flóra (válaszként erre: 11. - --márti--)
2012. aug. 31. 10:12

"Sőt, olyan apró pici ügyeken pörögtem napokig, amik említésre sem méltóak. Vadidegen emberek viselkedésén idegesítettem magam, fél szavakon rágódtam napokig."

Ezek a sorok ragadták meg a figyelmemet, mert olyanok, mintha én írtam volna.Nem akarom leírni, mi minden jött össze, de gyakorlatilag minden, amit a cikkben találtam, beleértve a gyerekek kiröpülését is. Kezdetben azt gondoltam, hogy erős vagyok, meg tudok bármivel küzdeni. Akár a saját szervezetem "rendetlenkedésével" is.Egy darabig nem is gondoltam arra, hogy esetleg a menopauza miatt megyek át egy személyiségváltozáson, illetve hangsúlyozódnak ki bizonyos tulajdonságaim. Nem tudom ellenőrizni magam, nagyon hamar dühbe jövök, addig húzom magam, míg már én magam is meglepődök, attól, hogy meddig jutottam. Napokig rágódok vélt és valós sérelmeken. A párom (aki saját értékelése szerint tökéletes)nem segít, türelmetlen, csak követeli, hogy legyek az, akit megismert,változzak meg, miközben egyre távolabb kerül tőlem.Egyfolytában jelzi, hogy baj van velem. Ettől egyre idegesebb leszek. Most már el is vagyok keseredve és nem látom a kiutat, nem tudom, hogyan változzak, hogyan győzzem le a hormonok, illetve azok hiányának hatását, a személyiségjegyeim változását! Kérjek segítséget pszichológustól, szedjek nyugtatót? Mert egyedül nem megy, az már biztos. Hogyan lehet ezen "túl lenni"?

18. Bogi11 (válaszként erre: 17. - D41005143d)
2011. nov. 19. 23:25
Miért nem?
2011. nov. 19. 00:52
probald magadat kevesbe streesszelni emiatt,hisz ez nem orokke tart ,idovel elmulik,kellemetlen persze,de a gyogyszerek szedeset nem ajanlom,
16. Bogi11 (válaszként erre: 14. - Topsy)
2011. szept. 14. 22:42
Igen. próbáltam mindenféle nem gyógyszernek minősülő készítményt.Remifemin, szója stb. Semmi nem segített. Csak a hormon.De az legalább igen.:))
15. marienka (válaszként erre: 13. - Niki7777)
2011. szept. 14. 19:48
Nem valóban nem egyszerű.Néha a pokolba kivánom magam, el tudom képzelni, hogy a környezetem is mennyire:))A hőhullámok megőrjítenek:)) Egy klimatizált helységben, egyszer csak elkezd melegem lenni és persze ez jól bosszant is.. Természetesen annál inkább jön a hullám..A Szójavit, olyan formán segít, hogy nem 10 percenként kap el, hanem lényegesen ritkábban.Az egyik kolléganőm azt mondta, hogy a keresztanyja 65 éves és még mindig vannak hőhullámai..Nekem addig még 15 évem van.. Jók a kilátások:))Pedig már szívesen megszabadulnék tőle. Nekem az egészben ez a legrosszabb:(((
14. topsy (válaszként erre: 12. - Bogi11)
2011. szept. 13. 10:06
Bogi,próbáltad a Szójavitet is a hormon előtt?
2011. szept. 8. 18:38
Nem egyszerű ez... :(
12. Bogi11
2011. szept. 1. 22:39

Én is ebben a cipőben járok. És bár valóban jó volt ilyen pozitív kicsengésű sorokat olvasni, be kell vallanom, hogy nekem a hormonpótlás segített és segít a mai napig.

Ha az ember nem tud aludni, ha tele van feszültséggel, ha a mindig alacsony vérnyomása felugrik, ha beindul a csontritkulás stb. , akkor van aki más utat keres.

Nekem ez nagyon bevált, és azt mondom nem érdemes szenvedni. Persze ha valakinek nincsenek komolyabb panaszai, akkor neki lehet hogy segítenek a pozitív gondolatok, vagy/és a gyógyhatású készítmények. Nekem nem segítettek, és nagyon örülök, hogy elkezdtem másfél éve szedni a gyógyszert, mert nekem sajnos csak ez segített: rendben van a kedélyállapotom, tudok végre aludni, megállt a csontritkulásom, rendbe jött a vérnyomásom stb. Ja és a szörnyűséges hőhullámok is elmúltak:)

Nem akarok senkit sem megtéríteni, csak elmondtam a tapasztalataimat.

2011. aug. 31. 16:20

Köszönöm a hozzászólásokat és észrevételeket.

Örülök, ha gondolatokat ébresztett a cikk, annak még jobban, ha ezek a gondolatok pozitív irányba mutatnak és segítik a boldogulásotokat.

Mindenkinek sok sikert és örömet kívánok az életben, akármelyik szakaszát is éli meg éppen. Tényleg meg kell találni benne a jót!


Nekem is volt olyan időszak az életemben, amikor csak a rossz dolgokat láttam meg. Sőt, olyan apró pici ügyeken pörögtem napokig, amik említésre sem méltóek. Vadidegen emberek viselkedésén idegesítettem magam, fél szavakon rágódtam napokig.

Most már túl vagyok ezeken a dolgokon, megtanultam tudatosan hárítani nagyon sok rossz dolgot.

2011. aug. 30. 20:36
Érdekes.. Ma is sokszor eszembe jutott ez a cikk..Valóban életünk egy szakasza lezárul, de kezdődik egy új.Elgondolkoztam, hogy mitől félek jobban:)) Attól, hogy lezárul a régi, vagy az újtól:)Régebben az új dolgokat kihívásnak tekintettem, de most......És valóban.. Látok fitt ötveneseket és magukat elhagyókat is. Az utóbbi erőt ad.. Nem akarok közéjük tartozni!! Egyenlőre keresem az új szépségét..Ha ezeken az átkozott hőhullámokon túl leszek:)) lehet, hogy könnyebb lesz megtalálnom..
2011. aug. 30. 10:57
Hú, számomra ezek a kilátások inkább lehangolóak. Tényleg csak ennyi lenne a feladatunk a gyereknevelés után? Szerintem nagyon sok a dolog a menopauza után, bár elsősorban a belső világben, de ezzel együtt a külsőben is. Ha tényleg pozitívan akartok nézni a jövőbe, olvassátok el Jean Shinoda Bolen: Bennünk élő idősödő istennők, és Elizabeth Davis-Carol Leonard: Életkör című könyvét! Mindkettő nagyon olvasmányos és egészen új világ, új lehetőségek tárulnak fel!
2011. aug. 30. 09:53

Nekem is tetszettek a soraid és főleg a pozitív hozzáállásod. Én is ebben a cipőben járok,csak sajnos nekem ez a pozitív gondolkodás nem annyira sikerül.

Kívánok neked minden jót.

2011. aug. 30. 09:31

Nagyon tetszettek a soraid.

Én is változókorban vagyok, de még aktív dolgozó.

Várom már hogy nyugdíjas legyek, nekem is nagyon sok tervem van. Lehet sok is.

Én is ilyen pozitívan állok az élethez. Pontosan azt vallom, hogy meg kell találni minden kornak a szépségét. Sokkal könnyebb így minden.

Neked sok-sok boldog évet és jó egészséget kívánok.

2011. aug. 30. 08:26
Bizony én is pont ebben vagyok benne. Jó volt olvasni a cikkedet! Köszönöm.
2011. aug. 29. 21:30
Megérintettek a soraid..Pont ezzel küszködök..Ahogy olvastam, elgondolkoztam, hogy mi mindent csinálok rosszul..Gratulálok a pozitív gondolkodáshoz. Megpróbálok erőt meríteni belőle..További jó egészséget Neked !
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook