Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végleges szőrtelenítés fórum

Végleges szőrtelenítés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
244. leiko
2007. dec. 4. 13:13

Szortarsak es Szordoki!


Szortarsak: Valakinek valami kozvetett esetleg kozvetlen tapasztalata van a szegedi Forras maganklinikarol szorugyben?

Szordoki: Esetleg Onnek? Megneztem a honlapjukat ( [link] ) es itt csak lezeres epilalasrol talaltam infokat. On szerint erdemes veluk probalkoznom? Vagy tud ajanlani mas szegedit?

2007. dec. 3. 18:25
Azért az marha jó,hogy már az űrben vagyunk,de egy szerencsétlen szőrszál még mindig óriási gondokat és gátlásokat tud okozni.
242. e8707eeb00 (válaszként erre: 226. - Librigabi)
2007. dec. 3. 18:23

Atya isten.D

Ez jó leheettt.P Mármint a sikítás.

És nem tépted le a kozmológus fejét?)

2007. dec. 3. 09:39

Kedves Khkl!


Igazából csak azt tudom tanácsolni, hogy ne tegyen semmit sem. Csak gyantázzon, borotváljon.

Azok a lézerek (rubin, alexandrit, neodínium yag, dióda) és villanófény, melyekkel szőrtelenítünk, mind-mind valamilyen formában elnyelődhetnek a festékszemcsékben is és a szőrtüsző mellett a tatut is károsíthatják, akár a tatut el is tüntetheti.

A második kérdésére a válasz. Ténylegesen előfordul, hogy valamilyen állandó stimulációra a szőr növekedésnek indul. Csak egy érdekes példa: ha valaki egy válltáskát, terhet csak az egyik oldalon hord, előfordulhat, hogy azon az oldalon erősebbé válik a szőrzet.


Kádárdr

240. khkl
2007. nov. 30. 14:36

Tisztelt Doktor Úr!


Érdeklődni szeretnék, hogy tetovált testfelületen milyen eljárással lehet szőrteleníteni?

A hátamon van 1 tetoválás, érdekes módon a remekmű elkészülte előtt szőrtelen volt ez a felület, a tetoválás után "szőrösödött be".


válaszát előre is köszönöm.

239. kerdes
2007. nov. 22. 15:15

Tisztelt Doktor Úr!

Az, hogy valakinek több kezelésre van szüksége azt is jelenti, hogy a honlapon feltüntett árat kezelésenként be kell fizetnie? Gondolom nem, csak az érdeklődés kedvéért...

A másik kérdésem: a kézre feltüntetett árak egy kézre voantkoznak Önnél vagy mindkettőre?

Válaszát köszönöm!

2007. nov. 16. 11:44
Köszönöm,nem lettem okosabb de úgy látom majd a saját tapasztalat meghozza a válaszokat...
2007. nov. 16. 11:29

Csak azt tudom tanácsolni, hogy bízzon a kozmetikusában, tartsa be az utasításait.

Én sem szeretem, ha például Roaccutant írok fel valakinek, és a páciens megjegyzi, hogy ezt más orvos másképpen adja. Akkor én udvariasan a másik orvoshoz irányítom a pácienst.

Bizalom nélkül nem megy. Ha kozmetikusa képzett, és neki működik az eljárás, akkor feltétlenül hallgasson rá. A kozmetikusának kell ezekre a konkrét kérdésekre (hogyan, mikor, meddig) válaszolni.

Remélem, tudtam segíteni.


Kádárdr

2007. nov. 16. 11:05

Kedves dr úr!

A kozmetikus Nanolight géppel dolgozik de nekem azt mondta nem tépkedhetem,nem gyantázhatom mert a szőrszál fogja vezetni az IPL fényt,ha kitépem akkor a legközelebbi kezelésen sokkal kevesebb lesz növekedési fázisban mig ha borotválom akkor szépen sorbanőnek.De hónapokig borotválni ez rémisztőnek tűnik.Ön szerint tehát tépkedhetem?És ha igen hogyan,mikor,meddig?Nem lesz emiatt hatástalan a kezelés,mert akkor inkább kibirom...?

2007. nov. 16. 10:23

Mint már írtam, lehet csipeszelni, gyantázni a kezelések között. Erről a kozmetikusa majd téjékoztatja, hogy hogyan (gépfüggő, nem minden gépnél lehet).


Kádárdr

2007. nov. 15. 19:55
Az IPL kezelések közt tényleg nem lehet csipeszelni csak borotválni?Ezt hogy lehet kibirni...?
2007. nov. 15. 15:25

Kedves Kádár dr!

Egy barátnőmtől hallottam hogy IPL szőrtelenités előtt az állát frissen legyantázták majd úgy kezelték.Kezelések közt csipeszezett, a szőre mégsem nőtt vissza a 3.kezelés után.Mi a véleménye erről?Érdemes kipróbálni?

232. bszsz
2007. nov. 12. 16:26

Kedves Kádárdr! Köszönöm a minden részletre kiterjedő válaszát!

bszsz

231. 715f494934 (válaszként erre: 228. - Bszsz)
2007. nov. 11. 22:22

Az ELSŐ VIZIT alkalmával megtervezzük a kezelési sorozatot.

A kezeléseket egy bizonyos algoritmus alapján végezzük. A pácienssel megbeszéljük, hogy mit tud ő vállalni. Ez alatt pl.: a napozási, szoláriumozási szokásokat beszéljük át. Ruhával fedett, fedetlen testrész, sportolási szokások, tervezett terhesség, utazások, stb. Tehát felállítunk mindenek előtt egy sorrendet, mikor kell jönnie optimális időben kezelésre a páciensnek. Én mindig visszaszámolok. Mi van, ha a kezelés végeztével a páciens „elégedetlen”? Innen indulok előre. Tehát tisztázzuk, hogy a páciens mit szeretne, és én mit tudok ajánlani. Mondok egy példát: a mellbimbó körül van pár tucat szőrszál, és 6 kezelés után marad, mondjuk 4 db. A páciens általában elégedetlen. A lábszárakon van kb. 10 000 szőrszál és 3 kezelés után eltűnik több, mint a fele, de ami megmarad, az is világosabb, gyengébb, vékonyabb, nem gyullad be, stb. A páciens általában már ilyenkor elégedett az eredménnyel. Az elvárások és a várható, lehetséges eredmény szembeállítása. Ezt írásba is foglaljuk.

Második a BŐRGYÓGYÁSZATI VIZSGÁLAT. Egyszerű példával élve, ha fát akarunk kivágni: fontos a fa mérete, gyökere, milyen környezetben, hol található, milyen öreg és kérges, meg még egy csomó dolog. Meg hogy milyen fűrészem van (ma Magyarországon mindenkinek a legmodernebb szőrtelenítő berendezése van…). Szőrszál színe, vastagsága, bőr színe, a környezet színe. A szőrszálból nagyon sok mindent ki lehet olvasni.

Közben meg kizárjuk az „ellenjavallatokat” (ide tartozik az Ön által kérdezett anyajegy is – van, amit érhet fény, van, amit letakarunk, és van, amit kihagyunk a fénykezelésből). Gyógyszerek, epilepszia, stb.

A legutolsó az ÁRAK megbeszélése. Erre való a nyilvános árlista. Ez kötelező Magyarországon. Ha nincs hivatalos árlista, akkor a páciens bármikor feljelentheti a kezelő személyzetet. Ilyen magas labdát profi hely nem ad fel. Az ár a bankigazgatónak és a pedagógusnak (elnézést a példáért) is ugyanaz, bármennyire igazságtalannak is tűnhet elsőre. Persze el lehet térni ettől a listától is. Sokkal jobb módszer a viziten bizonyos kedvezményeket adni, mint különböző „vevőbecsalogató” akciókat hirdetni vakon.

Sok helyen látom a PRÓBALÖVÉST, a tesztbesugárzást. Igazából ez parasztvakítás. Két dolgot lehet „kiolvasni” belőle. A besugárzás okozhat-e gyulladást, égést. Ezt egy gyakorlott kezelő el tudja dönteni amúgy is (az ELOS gépek meg vissza is jeleznek). A másik fajta próba, hogy hatásos-e a kezelés? A próbalövésnek akkor lenne értelme, ha fél év múlva ellenőriznénk a hatását és nem 3 hét múlva.

A lényeg, hogy még a kezelések elején tisztázza, mi történik a kúra végén, ha "véletlenül" mégsem teljesül a kívánt eredmény,

Mindegy, hogy milyen bőrtípusa van, és mindegy, hogy ki kezeli és milyen géppel és az is mindegy, hogy mennyibe kerül a kezelés. Mi lesz akkor, ha pár hónap után, ugyanúgy visszanő a szőrzet.

Visszafizetik a pénzt?

Ingyen kezelik tovább?

Vagy semmi?

A kezelések elején, ezért kérjen valamilyen biztosítékot a szőrtelenítés kimenetelére vonatkozóan.

Kádárdr

230. bszsz (válaszként erre: 229. - E71af41436)
2007. nov. 11. 18:42
Köszi a válaszod. Ezek szerint így néz ki egy normál konzultáció, és ennyi infó alapján kell döntenem, h befizetem-e az összeget és kezdődjön-e a kezelés. Nem tudod véletlen, hogy milyen géppel dolgoznak (sajnos akkor még nem voltam annyira rutinos, hogy megkérdezzem tőlük)?
229. e71af41436 (válaszként erre: 228. - Bszsz)
2007. nov. 11. 18:35
én ezen a helyen csináltatom az államat.nekem semmi gondom velük.
228. bszsz
2007. nov. 11. 18:26

Kedves Kadardr és minden fórum Olvasó!


Az alábbi esetet szeretném megosztani mindenkivel:

A héten részt vettem egy magát akcióval hirdető belvárosi magánkozmetika konzultációján (teljes láb szőrtelenítése esetén hónalj + bikini ingyen). A honlapjukon árat azért nem tüntettek fel, mert szerintük minden egyes eset más ár, személyes vizsgálat alapján mondanak árat. A szőrtelenítendő testtájaimat meg sem nézte a hölgy, csak arról beszélt milyen jó ez a kezelés, ő is megcsináltatta stb. "Próbalövést" sem hajtott végre, sőt annyit mondott, hogy ha döntöttem és befizettem előre a teljes összeget (vagy 5 részletben a 8 kezelés árát), akkor találkozom majd a bőrgyógyásszal, aki majd végzi a kezelést. Úgy érzem, egy ilyen jellegű konzultációnak már eleve szakemberrel kellene, hogy történjen, hogy korrekten felvilágosítson arról, hogy mely testrészeimen ajánlja és melyeken egyáltalán nem a kezelést. Ráadásul az egyik testrészemen néhány nagy kiterjedésű anyajegy is található, mely tovább bonyolíthatja a dolgot (természetesen erről is tájékoztattam a hölgyet).

Tehát a kérdésem a következő: pontosan mi minden történik egy ilyen konzultáción, hogy már itt ki tudjam szűrni azokat a helyeket, ahová biztosan ne menjek kezeltetni magam.

Előre is köszönöm a válaszokat, reakciókat!

2007. nov. 11. 12:13
áááááááááááá, nem semmi
2007. nov. 9. 16:30

Egy hölgy ismerősöm szőrtelenítéssel kapcsolatos tapasztalatát szeretném veletek megosztani!


Hallottatok már a gyirme féle szőrtelenítésről? Egyik barátnőm szólt, hogy feltalálták azt a gyantát, ami fájdalom nélkül szőrtelenít. Na, gondoltam ezt kipróbálom. A bevásárlóközpontban láttam egy plakátot a helyi kozmetikusnál, hogy ő gyirme gyantát használ. Szépen rákente a lábamra és megkért, hogy várjak fél órát, amire a gyanta megszárad. Ez egy különleges fajta, aminek bizony idő kell. Ezt egy kicsit sokalltam, de adott néhány magazint és már el is telt a félóra. Felfeküdtem az ágyra és jött a tépés. A nő elővett egy sebész ollóhoz hasonló szerszámot, ami rettenetesen nézett ki. A gyanta alányúlt és kicsit elválasztotta a bőrömtől. Na ez volt az, amikor először kezdtem el vérezni. Majd jött a hagyományos tépés. Akkorát sikítottam, hogy a bevásárlóközpont biztonsági őre berohant a kozmetikai szalonba. Még soha ennyire szőrtelenítés nem fájt. Az még haggyán, hogy folyt a vér a bokámig, de utána alig tudtam lábra állni. Szóval, ha ismertek olyat, aki a gyirme féle gyantázást ki akarja próbálni, kérlek beszéljétek le róla.

2007. nov. 8. 08:50

Több helyről is azt a megerősítést kaptam, hogy nem szabad csipeszelni a kezelés alatt...


Ez a "szőrdoki" aláírás gúnyolódás vagy minősítés?

224. cc8d148370 (válaszként erre: 223. - 715f494934)
2007. nov. 8. 08:48

Nem rosszindulattal írtam, amit írtam... csupán olvastam a kérdést és a választ, és szerintem nem arra kapott választ, amit kérdezett... :) De ez legyen az ő további lehetősége kérdésfeltevésre...

Természetes, hogy gondolkodik egy korszerű eljáráson, hiszen nagyon kellemetlen nap mint nap csipeszelni, az csak jó szerintem, ha kérdez a különböző módszerekről.

2007. nov. 7. 21:42

Elnézést kérek, ha túl homályosan fogalmaztam. Válaszolhatok sokkal konkrétabban is a feltett kérdésre:


„Nem tudom melyik lézeres vagy villanófényes eljárást válasszam…”


Ne Ön válasszon! Bízza a választást olyan szakemberekre , akiknek mindkét fajta eljárással van tapasztalatuk, és egy bőrgyógyászati vizsgálat után megpróbálnak objektíven dönteni.


„…de az biztos, hogy a kezelések közötti időszakokban is muszáj kiszedegetni,mert így nem tudok emberek közé menni.”


A fénykezelések alatt, közben nyugodtan csipeszelgethet, ismertek azok a trükkök, melyekkel a csipeszelés nem kívánt hatásai kivédhetőek.


„…de a kezelésre máris elkezdődött a rábeszélés!...”


Miért kellene a fénykezelésre rábeszélnem valakit? 100 évvel ezelőtt is csipeszeltek, meg most is. Miért ne lehetne egy életen át szedegetni szőrt?


Szőrdoki

222. cc8d148370 (válaszként erre: 219. - Piros61)
2007. nov. 7. 09:33

Látom, pont a kérdésedre nem kaptad meg a választ, de a kezelésre máris elkezdődött a rábeszélés!

Én úgy tudom, hogy ha elkezdesz egy kezelést, nem lehet csipeszelni, hagyni kell, hogy kinőjjön a szőrszál.

hát, hogy emberek közé menni... nem tudom, én se mennék... én is naponta csipeszelek már...:(

és a mellbimbóm körül is kell csipeszelnem 3-5 naponta legalább.

A barátnőm a lábát szőrtelenítette villanófénnyel, és neki borotválni kellett a kezelések között, a gyanta tilos volt.

221. 715f494934 (válaszként erre: 219. - Piros61)
2007. nov. 5. 17:36

Tisztelt Piros61!


1.,A csipeszelés (az Ön "ügyeskedése")nem erősíti a szőrszálakat.

2., Általában lézerrel indítunk, a legtöbb páciensnek ez a hatásosabb, de vannak esetek, amikor a villanófény kezelést részesítjük előnyben. A profi helyeken több készülékkel, több kezelő fejjel dolgoznak.

3.,Mindenképpen lépjen ki a 10 éves csipeszelésből, mert ha megjelennek az első ősz szőrszálak, akkor ezután a terápiás lehetőségek erősen beszükúlnek.


Kádárdr

220. tokmaglany (válaszként erre: 153. - 6)
2007. nov. 3. 09:37

Sziasztok!


Meg tudná mondani nekem valaki a pontos elérhetőségét a Mária utcában lévő Bőrgyógyászat Kozmetológiai Intézetnek? Nem találom a neten. Köszönöm!

219. piros61
2007. okt. 31. 21:55

Tisztelt Kádár dr!


Nekem is szőrtelenítéssel kapcsolatos kérdésem lenne.Az államon volt néhény erős szál,amit csipesszel kihúzogattam.Több mint 10 éves ügyeskedésem eredményeképpen, ma már már olyannyira megerősödött,hogy ma már reggel kiszedem, estére mint egy férfinál :bök.

Nem tudom melyik lézeres vagy villanófényes eljárást válasszam, de az biztos, hogy a kezelések közötti időszakokban is muszáj kiszedegetni,mert így nem tudok emberek közé menni


Válaszát előre köszönöm,

Ágnes

218. milanita (válaszként erre: 217. - 715f494934)
2007. okt. 26. 13:52

Kedves Doktor Úr!


Köszönöm szépen válaszát!

A kérdése jogos, és sajnos azt kell válaszolnom, hogy a kezelő kozmetikus hölgy nem tudott rá választ adni. Illetve azt mondta, minden rendben, haldokolnak a szőrtüszőim (szó szerint). Nem voltam meggyőzve, viszont én csak egy tapasztalatlan "vásárló" vagyok, és nem gondoltam előtte arra, hogy esetleg "át is vághatnak". Be kell látnom, elkapkodtam ezt a dolgot, és pont ezért köszönöm Önnek a választ, most már tudom, hogy merre tovább. A kozmetikus hölgyhöz egyébként több, mint 5 éve járok, és még sosem volt rá panaszom, abszolút megbízom benne, de ezzel a kezeléssel kapcsolatban úgy láttam, még "kezdő". Nem vagyok naív, de most már én is úgy látom, jobban kellett volna tájékozódnom előtte, mielőtt belevágok. De szerencsére még csak 1 kezelésem volt, tehát időben tudok változtatni a dolgokon. Egy a lényeg: okultam, és keresek egy hozzáértő szakembert, kozmetológust.


Köszönöm még egyszer a segítségét!


Anita

217. 715f494934 (válaszként erre: 216. - Milanita)
2007. okt. 23. 19:22

Kedves Milanita!


Ha csúnyán akarok fogalmazni, akkor 3 féle történés következhet be:

1. túl kicsi és rövid ideig ható az energia: sem a SZŐRSZÁL, sem a HAJHAGYMA nem kap elegendő roncsoló besugárzást. Ha nem hullik ki a szőr két hétig, akkor ezután sem fog semmi sem történni.

2. az energia csak annyira elegendő, hogy a SZŐRSZÁL tönkremenjen, ugyanakkor a SZŐRTÜSZÖ ép marad, ezért a kezelés után egy hétre a szőr kihullik, majd szép lassan kezd visszanőni. De ez a visszanövés 3-5 hétre következik be. Mit tesznek az ügyesek? A szőrszál visszanövése előtt hívják vissza a pácienst, és a 4-6 kezelésből álló, fél évig tartó kezelés alatt nincs látható szőrzet. Utána persze gyorsan kinő minden. Jön az okoskodás, mert hormonális, mert egy kis vöröses szín van benne, stb. De pénz marad a kezelő zsebében. Ezt én fénygyantázásnak hívom. Ez a legdrágább szőrtelenítés..

3. ha az energia elegendő, akkor a SZŐRSZÁL megéghet, megkeményedik az átvezetett hő miatt és a SZŐRTÜSZŐ is elegendő roncsoló energiát kap. Ilyenkor is 10-15 nap után hullik ki a szőrzet.


Amúgy nem nagyon értem, miért kérdezi ezt a Fórumon, miért nem beszéli meg azzal, aki kezelte?


Kádárdr

2007. okt. 15. 21:38

Kedves Doktor Úr!


Tudna nekem abban segíteni, hogy mi is történik a bőrrel/szőrrel a villanófényes szőrtelenítés után? Úgy értem, magától kihullik az, amit előtte picire kellett leborotválni, vagy mi lesz a "sorsa"? Nem vagyok benne biztos, hogy az első kezelésem vajon valóban "sikeres" volt-e. Sajnos kezdem elveszíteni a bizodalmam, nekem ugyanis semmilyen látható jele nincs annak, hogy valóban átestem volna egy kezelésen.

Köszönöm!

2007. okt. 11. 12:09
október negyedikén megvolt a második kezelésem,igaz sokat kellett borotválnom az előtte lévő hat hétben,hogy a megmaradt pihék megerősödjönek. nekem már így is tetszik az eredmény,de 8 hét múlva ismét megyek egy kezelésre. :)
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook