Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végleges szőrtelenítés fórum

Végleges szőrtelenítés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
2008. jan. 24. 21:41
nem tudom leirni a forumot ide mivel tilos másikat reklámozni de priviben meg tudom adni és indokolni is a döntésemet .)
363. szőrike (válaszként erre: 360. - Da5eecbe26)
2008. jan. 24. 21:29

Szia Mandy,


Megtennéd, hogy megírod a fórum címét?


Na és mit döntöttél? Remélem eredménnyel jársz. Megértem a kételyeidet, nem 20 ft-ról van szó, én is sokat vacilálok.

Ha lesz tapasztalatod, írd meg légyszi.

Köszi

362. c1152a4b57 (válaszként erre: 360. - Da5eecbe26)
2008. jan. 24. 21:00

És hogy döntöttél?

Egyébként melyik az a fórum?

2008. jan. 24. 20:42
elnézést elirtam kádár akart lenni
2008. jan. 24. 20:41
kédér doki javasolt egy másik forumot ami alapján 100%ra sikerült döntenem köszönet érte akit érdekel privibe megirom. 2001 ota minden hozzásolást elolvastam ráment az egész napom de megérte!
2008. jan. 24. 18:40
köszönöm Mandy :-)
358. da5eecbe26 (válaszként erre: 354. - C1152a4b57)
2008. jan. 24. 17:41

Kádár doki hozzászolása egy másik topikban de pont a te témádba vág:


2005. 10. 15-i hozzászolás:



"

A próbakezelés célja:



beállítani a kívánt terápiás értéket és „közelébe kerülni” annak az értéknek, ahol már égethet a lézer/villanófény. A két érték között az első kezeléseknél nagyobb a különbség, mely a kezelések előre haladtával fokozatosan csökken, lefordítva, fokozatosan emeljük a terápiás értéket.



Mindig a kezelni kívánt területen vagy közvetlenül mellette végezzük a tesztkezelést. Persze vannak kivételek, pl.: bajusztáj, ahol az orcán végezzük el a tesztbesugárzást. Ha valaki egyszerre több területet kíván szőrtelenítetni, úgy több helyre tesszük fel. Általában egyszerre 3-4 próbát indítunk el. Az értékeket úgy határozzuk meg, hogy legyen közte biztosan olyan, mely alig hatásos és legyen olyan mely akár égethet is. Ha van gyakorlata a kezelőnek, sokszor már egyből meg tudja az értéket határozni. Ez különösen egyszerű a fehér bőrűeknél (l-ll. bőrtípus), ott ugyanis a fény csaknem akadálytalanul megy át a bőrön, kicsi a valószínűsége, hogy pigmentben nyelődjön el a fény, és égési sérülés keletkezzen. Csak itt jegyzem meg, vagy 3 éve egy doktornőt kezeltem és hófehér volt a bőre. Fel sem merült bennem, hogy szoláriumozhatott előtte (a próbalövéssel ezt nem lehetett kiszűrni, akkor még Quantum SR-rel dolgoztam), pedig azt tette 2 nappal előtte és én nem kérdeztem rá. Kezelés után egy hétig teljesen csíkos volt a bőre. Ott álltam tanácstalanul. Aztán mondta meg, hogy hetente jár szoláriumba, mert olyan fehér volt, mint a fal. Volt egy rossz hetünk. Azóta mindenkivel nyilatkozatot iratok alá, mikor napozott ill. szoláriumozott utoljára, bármilyen fehér is a bőre.


A próbalövésnél a terápiás végpont a perifollikuláris ödéma. Ez azt jelenti, hogy a bőrön akadálytalanul haladhat át a fény, ugyanakkor a szőrszál, mint vezető elnyeli a fényt, felmelegszik kb. 50 fokra, és körülötte fél, egy milliméteren a bőr megduzzad, vizenyős lesz. Ez alatti értéken dolgozunk.


A próbalövésnél sok minden eldől. Aki már égetett meg beteget, az nagyon komolyan veszi ezt. És sokszor itt van a kutya elásva. Nincs a kezelő személyzetnek kellő tapasztalata, és mindenképpen el akarja kerülni, hogy megéghessen a bőr (a biztonságra megy!). Így túlságosan leveszi a terápiás értéket, a pigmentet egyből kilövi, emiatt a fekete szőrszálakból a pigment eltűnik. Ugyanakkor a sugárzás nem elég erős ahhoz, hogy a hajhagymát is roncsolja, így a páciens és kezelő személyzet legnagyobb megdöbbenésére szőke szőrszál, (ugyanolyan erős) fog vissza nőni. És innentől elkezdődnek az izgalmak.


Persze az izgalmakat lehet még fokozni. Ha nagyon-nagyon kis értékeken végezzük a kezeléseket, akkor ha ügyesen csináljuk, még stimulálhatjuk is a szőrtüszőket. Szőrtelenítő kezelés és a 4-5. kezelésre szépen bedúsul a bajusz.


És még nem írtam a lV-V. (kreol) bőrtípus kezeléséről. Ilyenkor a szőrszál épphogy sötétebb a bőrnél. A terápiás és égető sugárzás közötti különbség elenyésző és ezen a vékony jégen kell táncolni. És a páciens volt már több helyen, ahol nem segítettek neki. Itt a tesztkezelésnek kiemelkedő szerepe van.


"

2008. jan. 24. 11:37
köszönöm a választ
356. 715f494934 (válaszként erre: 354. - C1152a4b57)
2008. jan. 24. 11:33

Izgalmak nekem is voltak.

Amikor megvettem az ELOS gépet, akkor a magyar nyelvű leírásában említették, hogy ez az egyetlen eljárás, amivel az ősz szőrszálak is eltüntethetők. Ekkor erre is garanciát vállaltam, de később be kellett látnom, hogy az ősz szőrszálak kezelése teljesen esetleges: van, akinek eltűnik, és van, akinek nem. Erre pedig nagyon nagy rizikóval adható garancia.

Ha az ősz szőrtüsző még tartalmaz valamilyen maradvány pigmentet, akkor ez elnyeli a fényt (villanófény ill. dióda lézer), ha nem, úgy csak a gyökérhüvelyben leadott rádiófrekvencia kevés a roncsoláshoz. Érdekes módion, még most is a www.syneron.com honlapon több cikket találni, melyben az ősz szőrszálak sikeres, végleges eltávolításáról írnak. Beszéltem egy cseh kollégával, aki szintén erre a megállapításra jutott.

Ha van pigment, akár vörös, akár szőke, vagy világosbarna, az roncsolható az ELOS-szal. De ha kicsiny energiával lövik meg a szőrtüszőt, akkor előfordulhat, hogy csak akkora az energia, hogy a szőrtüszőkben lévő pigmentet égeti el, úgy hogy az egész hajhagyma nem károsodik termikusan (nem fő meg, és pusztul el), hanem világosan vagy akár pigment nélkül (őszként) nő újra. Ennek a mértéke okozhat későbbi izgalmakat.



Kádárdr

355. szőrike (válaszként erre: 352. - 715f494934)
2008. jan. 24. 09:14

Tisztelt doktorúr, köszönöm a válaszát!

Szép napot!

2008. jan. 24. 07:43

Dr Úr!

Én is várom a válasz-amit eddig még nem kaptam meg- a " lesznek még izgalmak..."-kal kapcsolatos kérdésemre.../352./

2008. jan. 24. 07:25
Nagyon szépen köszönöm várjuk válaszait a további kérdésekre is :)
352. 715f494934 (válaszként erre: 339. - Szőrike)
2008. jan. 23. 22:55

Köszönöm a pozitív reagálását!


A férfi nemi hormon hatás a szőrtüszőt erősíti, állandó növekedésre serkenti a hajas fejbőr kivételével. Ezt ellensúlyozza a női nemi hormon, mely terhességben megnövekszik. Tehát terhességben a szőrzet a fejbőrön erősödik, míg a nem kívánatos területeken (bajusz, áll, mellbimbó, hascsík)gyengül, csökken. Ez látható a mesterséges hormonbevitel (fogamzásgátlás) alatt is. Ha megtörtént a szülés ill. abbahagyják a fog. gátló szedését, úgy pár hónap alatt a szőrzet az eredeti állapotra áll vissza, vagyis egyfajta szőrösödés indulhat meg az arra hajlamosaknál. Tehát nem a fogamzásgátlótól szőrösödünk,hanem annak a védőernyőnek az elhagyásától. Az élet folyamán újabb és újabb "szőrbimbók" aktivizálódhatnak, ez szépen nyomon követhető a klimax táján lévő hölgyeknél, akiknél a női nemi hormon csökkenés fejtetői hajritkulást, ill. bajusz és állszőrzet erősödést okozhat. Tehát a kérdésére válaszolva, az női nemi hormion mintegy védi a szőrtüszőt, a lézeres epilációt figyelembe véve csökkenti a célpontot, tehát ront a közben végzett kezelések hatásfokán.

Gyantázás után nem tilos az epilálás, csak a hatásfok sokkal rosszabb, mert a szőrszál, mint vezető viszi a hajhagymához az energiát és ez sérülhet.

Igazából nem tudok magyarázatot, hogy epilálás után miért gyantáznak. Ez egy égett bőrfelület, melynek nyugalom kell. Én ezt tiltom.


Kádárdr

2008. jan. 23. 19:03

ja hogy ugy értetted endokrin szakrendelésre utaljon be :D sry kicsit fáradt vagyok mostanság nehéz időszakon megyek keresztül...


kádár dokihoz lenne még egy kérdésem


a forumban azt irta 2 helyen is 10 évet vállalt a weboldalán a garanciában viszont csak 1-5 évet ir és csak arra vállal garanciát hogy ha adott számu kezeléstől nem mulik el ingyen kezeli tovább.Vagyis lehet én értem félre de ezekszerint szerződésben nem vállal semmiféle időgaranciát?

2008. jan. 23. 18:57

"Illetve konkrét endokrin vizsgálaton még nemvoltam, nemtudom ennek mi a menete vagy kihez lehetne fordulni."



ezt te írtad.

2008. jan. 23. 18:54
a menzeszem 7 napos de anőgyogyászom szerint "ebbe még senki se halt bele" amugy meg minden rendben
2008. jan. 23. 18:52
de hova utaljon be? hormonvizsgálaton már voltam korházban
347. e71af41436 (válaszként erre: 345. - Da5eecbe26)
2008. jan. 23. 18:49

ha elmész a háziorvosodhoz és elmondod neki a problémád,akkor ő is beutalhat.A menszeszeddel minden rendben?

A szőrösödés hátterében az esetek többségében bizony hormonális probléma áll.Biztos vagyok benne,hogy Kádár doktor első szava az lenne a vizsgálatkor,hogy akkor teljeskörű hormonális kivizsgálás.Enélkül nem hiszem ,hogy garit vállal,ami bizony érthető.

2008. jan. 23. 18:45

jaj mág egy kérdés ami eszembe jutott (jo lenne egy edit funkcio a hozzászolások javitására akkor nem lenne ennyi)


ha a gyantázott felületet nem lehet kezelni akkor aki gyantáztat nyilván borotválnia kell hogy minden ször kinöljön. Mennyi időnek kell eltelnie a gyantázás utáni borotválásos időszaknak amikor el lehet kezdeni a kezelést?

345. da5eecbe26 (válaszként erre: 344. - E71af41436)
2008. jan. 23. 18:35

Sajnos nekem van egy gyógyíthatatlan szembetegségem. Az orvosoknak lövésük sics mi okozza vagy hogy hogy gyogyíthatnák(mostanra kisült sehogy) de ennél fogva az égvilágon minden vizsgálatra elküldtek.

Fog nőgyogyász börgygyász hormonvizsgálat csomo vérvétel meg minden egyébb. És nem találtak semmit.


évek ota soksok honapot töltök korházban amikor már nagyon rossz az álapotom. ( a szőrösödés mindig is megvolt tehát nem a szemem miatt van.)


Egyetlen vizsgálatot nem voltam hajlandó vállalni. Amikor már semmi tipjük nem volt mit csinálhatnának még rajtam és az egyik doki felvetette küldjük el végbéltükrözésre ( nem vicc)


Azota már nem járok korházba mivel az orvosok már nem tudnak mit kezdeni velem( sem a központi korház -sem jonevü magánorvosok rengetegnél voltam és a külföldi kezelés után is érdeklődtem azt mondták nem érdemes mert egyszerüen a tudomány mai állása szerint a betegségem gyogyíthatatlan) és egyébb más okokbol sem(állapotok akorházi ellátásban és soksokfelháborito dolog) amiket nem irok le mert nem ide tartozik...


De évente megvizsgáltatom magam házidokival vérvétel stb stb


az egyetlen dolog hogy erős vashiányom van.Nemtudom ez okozhat e szörösödést :/


Illetve konkrét endokrin vizsgálaton még nemvoltam, nemtudom ennek mi a menete vagy kihez lehetne fordulni.

344. e71af41436 (válaszként erre: 343. - Da5eecbe26)
2008. jan. 23. 18:18
Jártál már valaha orvosnál,hogy nem-e esetleg hormonproblémától szőrösödsz?
343. da5eecbe26 (válaszként erre: 342. - C1152a4b57)
2008. jan. 23. 18:00

én közbe megint végigolvastam az egész forumot és felmerült pár kérdésem:



az elsőnél szeretném leszögezni hogy nem rosszindulatbol krdeztem és megbántani sem szeretném Kádárdoktort!



2006 11. 16.-i hozzászólása:

Tényleg nem okoskodni akarok, de ha valaki 25 milliós gépet vesz, az akkor valószínűleg hosszútávra tervez és megelégszik relatíve alacsonyabb árakkal, mert hosszú távon a sok „kicsi” sokra megy, nagyon sokra.



Azt szeretném kérdezni hogy ha a doktor úr úgy gondolja, hogy a hosszú távon a sok kicsi nagyon sokra meg hogy lehet hogy szinte önnek vannak a legdrágább árai és semmilyen kedvezményt nem biztosít még egyéni esetekben sem.

(tudom "nem muszáj önhöz járni" de mivel nekem mindenhol szükségem lenne a szőrtelenitésre az ár sajnos nem mindegy.


Kérdés 2.

2007. 12. 19-i hozzászólása


"Mi villanófénnyel és diódalézerrel szőrtelenítünk rádiófrekvenciás előgerjesztéssel (ELOS). Nyáron inkább a lézert részesítjük előnyben, mert ez nem égeti meg a bőrt, és mégis elég nagy energiával tudunk dolgozni."


Vagyis a villanófény megégeti a bőrt?


3. Ha jól értem önnek van lézer is és villanófény is.

Mi a különbség a 2 között? az egyiket télen kell használni a másikat nyáron? Vagy mint a 2 ugyanolyan jo, csak csak az egyikkel rövidebb ideig tart a kezelés? És ha igen akkor mind a 2 gép kezelés ugyanannyiba kerül?


4. Ön első alkalommal megvizsgálja a bört. Ki tudja deriteni hogy van e valami betegség ami miatt erős a szőr é ha igen kezelni is tudja? Mik lehetnek ezek és a kezelések modjai? gyogyszeres stb és a kezelés kb mennyi idő(általánosságban)


5. És ha valakinek van ilyen betegsége közben azért kezeltetheti magát vagy csak utána? Vagy irta valahol a gyógykezelés után magátol kihullik az összes szőr.


6. Valahol irrták hogy bajuszra általában 1-2 kezelés szükséges mi van akkor havalakinek a bajusza erősen szörös de a nyakán 1-2 szőrszál van erős fekete


akkor ezért teljes nyakszőrtelenitést kell fizetnie hogy azt a pár szőrszálat eltüntessék?


7. Én gyantáztatom a bajuszomat évek ota. a szélén erős fekete van de középen pihésebb akkor a kezelés pihéseket is eltüntetné?


Vagy ebben az esetben a 90% mit jelentene? eltünik a sötét ottmarad a világos? az ugyanolyan csunya vagy ottmarad pár szál sötét? azt ugyanugy csipeszelni kéne és ha a pár ottmaradtat tovább lézerezik


8.olvastam azt is hogy különbözö testtájakon más % os az eredmény.


Ez azt jelenti hogy a teljes kezelés után marad szőr. Hogy foltokban? vagy ugyanugy egyenletesen csak nagyobb "térközökkel"? Azokat miért nem lehet eltüntetni? Ha teljes kezelés után mondjuk az ember ujra elmegy a megmaradt 10-20 30% val azok eltünnek?



Elnézést a sok kérdésért, de maga az egyetlen akinek tapasztalata van és válaszokat is ad.


Várjuk válaszait és előre is köszönjük :)

2008. jan. 23. 16:59
Biztos jön és válaszol még ma....legalábbis remélem.Engem is érdekel.
341. da5eecbe26 (válaszként erre: 340. - Szőrike)
2008. jan. 23. 16:18

Igen én ezt megértem csak azokután hogy elmondja hogy ő az egyetlen aki megbizhato és jo géppel dolgozik és tapasztalata is van igy az ember nyilván nem mer másokhoz menni.


hiába megyek el más orvosokhoz a gépükről ugyanugy nem fogok tudni semmit valamint arrol sem hogy milyen képesitésük és gyakorlatuk van az adott orvosoknak ezért kértem hogy ajánljon ő, hiszen ő nyilván ismeri a "kollégáit"


De ugy látszik ezt nem tőle fogjuk megtudni sajnos :(

340. szőrike (válaszként erre: 336. - Da5eecbe26)
2008. jan. 23. 14:33
Mandy, sztem Kádár doktor nem nagyképűségből írta, hogy "nem kötelező hozzám járni". Ahogy olvasgatom a fórumot, nem stílusa - furcsa is lenne. Sztem csupán arra akart rámutatni, hogy nem azért írja amit ír, mert feltétlenül mindenkit meg akar arról győzni, hogy hozzá menyjen villantani. A választás szabad, ő pusztán felvázolja előttünk a tapasztalatain alapuló tényeket, ami igazán köszönetet érdemel. Én örülök, itt van végre egy hitelt érdemlő szakember, aki velünk laikus szőrtelenségre vágyó nőcikkel szemben, nem csak a homályban tapogatózik és tényleg segíteni próbál. És ha ennek tetejében még profitál is, hát tegye, remélem kifizetődik neki a fórumra szánt energiája, persze ez jó reklám is. :)))
2008. jan. 23. 14:22

Tisztelt Kádár Dr!


Köszönjük, hogy szinte mindenre kiterjedő segítséget nyújtott nekünk, én azonban még mindig várom a válaszát, azzal kapcsolatban, hogy újabb terhességek során fellépő hormonális változások ronthatnak-e eredményes epilációt, illetve, hogy a kozmetikus által ajánlott gyantázás utáni besugárzás miért tilos.

A többi tiszta. Köszönöm!

2008. jan. 23. 08:12

Kedves Mandy28!


Bocsánatot kérek a hangvételemért. Teljesen igaza van. Mindennap találkozom szőrproblémával küszködő emberrel, mindennap szembesülök azzal a ténnyel, hogy milyen drága a kezelés, de igazából a belső vívódásokról, a kiszolgáltatottságról alig tudok valamit.


Nagyon sok lelkiismeretes kozmetikus dolgozik, aki bizonyos fokú garanciát vállal a kezelésre, csak nem hirdet, nincs honlapja.. Olyat keressen, aki már legalább 2 éve foglalkozik nagyenergiájú fénykezeléssel, mert nekik már lehet elegendő visszajelzésük a gépükről, megtanulták az alapokat.

A legfontosabb a vállalás.

A legtöbb esetben az első viziten el lehet dönteni, hogy „bevállaljuk” a kezelést vagy sem. Ehhez kell a gyakorlat, a lelkiismeret. Még egyszer leírom, a fénykezelés működik kisebb teljesítményű gépekkel is, de nem mindenkinél. Arra törekszünk mindannyian, hogy minél nagyobb százalékban működjön, hogy elkerüljük az „esetlegességet”.


Kádárdr

337. c1152a4b57 (válaszként erre: 333. - 715f494934)
2008. jan. 23. 07:55

Kadar dr!

Azt irja a világos szőr nem támadható más fény számára sem....de az ön honlapján az van hogy a szőke és ősz szőr sem okoz problémát Önnek....Akkor?

Én is azok közé tartozom akik nem luxusból és nem divatból szőrtelenitenek.Egész gyerekkoromat megkeseritette a szőr.Lábon,karon,később az arcon...Ma is legszivesebben az egészet lézerrel kezeltetném de beérem a láb-kar epilátorral való gyötrelmeivel és max. az áll-bajuszt tudom apránként kifizetni.Nem tudok milliókat szánni erre.Igaza van,nem kötelező Önhöz járni,ezért próbálkozik az ember máshol,hátha megússza olcsóbban -az IPL 5 kezelése is csak 35 000 ft,majdnem annyi mint Önnél egy lézer - való igaz ha közelebb lennének az áraik,nem is gondolkodnék máson,már holnap ott lennék.Sőt fűnek -fának reklámoznám nehogy máshova menjen.Gondolom erre nincs már szüksége,vannak elegen igy is...Igy még kicsit várok és remélek.

"Lesznek még izgalmak" - Nem tudom ezzel mire gondol,de nem túl szimpatikus ijesztgetni az embert,inkább irja le őszintén mire gondol.Ne ködösitsen hisz eddig se tette.

üdv

2008. jan. 23. 07:23

És mégvalami.. ha "nem kötelező hozzám járni" akkor ön tud olyan orvost ajánlani Bpen aki ugyanolyan készülékkel dolgozik mint ön és ugyanolyan jó szakorvos és ugyanolyan garanciát vállal és van tapasztalata és kedvezőbbek az árai?


Magyarán ha valaki tutira akar menni az egsészége és biztonsága érdekében van alternatív lehetősége aki ugyanolyan jó mint maga? Vagy nincs és akkor választhat hogy megy olcsobb de bizonytalanabb orvoshoz akinél nem lesz olyan jo mint magánál (ilyen vagy olyan okok miatt amiket lentebb a többiek megvitattak)vagy nem megy sehova és szenved tovább?

2008. jan. 23. 07:03

Azt hiszem doktor úr, hogy ez kicsit igazságtalan. hiszen minden eggyes hozzászólásával azt súlykolja, hogy ön alegjonn, öné a legbiztonságosabb,ön vállal egyedül garanciát. Ez nagyon megnyugtató és természetesen mindenki magához menne ha megengedhetné. Nyilván akiknek sok pénzük van azoknak ez nem probléma és önt választják. De akiknek nem divatbol lenne szüksége erre akezelésre hanem ténylegesen azért hogy normális emberi életet tudjon élni mint akármelyik másik nő annak ez rettenetesen nagy probléma. És most nem azokra gondolok akik pl legyantáztatják a fazont a kedvesük miatt hogy ne szurjon, hanem az olyanokra mint én akik rettegnek ha bejön a nyár mert kinszenvedés a szőr miatt és egyszerüen semmi sem elég jo megoldás. Viszont beláthatja hogy ez rettenetesen sok pénz és ha ön nem üzletember hanem rvos nyilván azért választotta ezt apályát mint az orvosok általában hogy a betegeken segitsen és ne meggazdagodjon belőle. Éppen ezért szerintem nem megkövezendő ha néhány páciens szeretne engedményt kapni önnél hogy egyáltalán megengedhesse magának a kezelést. Nyilvánön látni fogja ki az akinek ténylegesen "életmentő" lenne ez a kezelés és nem divat és kényelmi okai vannak. Hogy ha nincs félnivaloja (hacsak nem az hogy kevesebb pénzhez jut) nem értem hogy bizonyos esetekben ön miért nem tud árengedményt adni. Igen tudom nagyon drága a készüléke, de sokkal több páciense lenne olyanok akiknek erre tényleg szükségük van és az egész életüket változtatná meg. "Aki több szolgáltatást vesz igénybe, az kevesebbet fizet." Az érlistán semmi erre vonatkozo dolgot nem láttam. Vagy arra gondol hogy aki 200 000ért ránctalanit az kap bonuszszörtelenitést?


Belegondolt abba hogy akinek egy kezelés is problémát jelent hogy tudnak igénybe venni több kezelést(noha szeretne) ha nincs rá se kedvezmény se anyagi lehetőség?


Igen...


"nem kötelező hozzám járni"


De azokután hogy szépen evezette hogy a többi cég milyen okobol nem jo akkor most mégis mit tehetne a szerencsétlen péciens?

Erre nem adnak hitelt...


Magyarul ha az ember félti az egészségét kénytelen tovább szenvedni és gyüjtögetni amig meglesz apénz a kezelésre és reméli hogy közben nem mennek fel drasztikusan az árak hogy utána mégtovább tolodjon a dolog és közben kénytelen elviselni a borzalmas nyarakat az emberek megvető pillantásait és magányosan élnie.. (mert azt magyaráznom sem kell hogy egy szőrproblémás hölgyel senki sem kiván kapcsolatot teremteni(tapasztalat) )

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook