Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata a lézeres sasszem kezeléssel kapcsolatban? fórum

Van valakinek tapasztalata a lézeres sasszem kezeléssel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. bosika (válaszként erre: 37. - Syria)
2008. aug. 27. 20:31
Szia! Nagyon sajnálom, hogy nem tudnak rajtad segíteni. Azért ne keseredj nagyon el, próbáld meg így elfogadni a helyzetet, és boldogan élni.
37. syria (válaszként erre: 36. - Bosika)
2008. aug. 27. 18:26
A kérdés ma eldőlt: soha többet nem kell dilemmáznom, hogy belevágjak, vagy ne: a műtét lehetősége teljeséggel kizárt a rosaceám miatt.
36. bosika (válaszként erre: 35. - Syria)
2008. aug. 18. 22:06
Szia! Remélem tudnak neked segíteni. Majd írd meg, hogy mit mondtak.
35. syria
2008. aug. 18. 15:20
Kértem is időpontot, jövő szerdán mehetek. Hamar el fog dőlni a dolog.
34. syria (válaszként erre: 33. - Bosika)
2008. aug. 16. 11:04
Kösz a biztatást.
33. bosika (válaszként erre: 32. - Syria)
2008. aug. 16. 09:12

Szia!

Azért ne szomorkodj előre. Keresd fel őket, és személyesen beszéljél az orvossal. Nagyon kedvesek a páciensekkel, és ellátják mindenféle tanáccsokkal. Sok sikert!

32. syria (válaszként erre: 30. - Bosika)
2008. aug. 16. 01:19

Le vagyok lombozódva.

A klinika gyorstesztjét kitöltve az alábbi válasz jött:

Az Ön rosszabbik szemének dioptriája +6 fölött van. Ilyen esetben nem javasoljuk a kezelést, mivel tudjuk, hogy az esetek egy nem elhanyagolható részében látásromlás következik be. Javasoljuk, akkor se vállalkozzon a kezelésre, ha ezt bárhol felajánlanák Önnek.


Halvány remény a folytatásban:

Ez a rövid kérdőív csak a legjellemzőbb szempontokat tartalmazza, nem terjed ki a kezelés eredményességét befolyásoló minden tényezőre, természetesen nem helyettesíti a szakorvosi vizsgálatot. A kezelést csak akkor vállaljuk, ha a részletes szemészeti vizsgálat alapján biztosak lehetünk - Ön is, mi is abban, hogy optimális eredményt érhetünk el.

31. bosika (válaszként erre: 27. - Dogiz)
2008. aug. 15. 23:55
Próbáld meg a "Keress!"-be beírni, lehet, hogy megtalálja.
30. bosika (válaszként erre: 29. - Syria)
2008. aug. 15. 23:35

Szia!

A leírásodból ítélve, a te szemed egy kissé bonyolult. Esetedben az orvosok tudnák megmondani, hogy milyen műtétet javasolnának. A fiamnak -6 dioptriás volt már a szemüvege. A műtét után 2-3 napig kellemetlen volt neki, mert szúrt, viszketett a szeme. 1 hétig volt betegállományban. Több hónapon át csepegtetni kellett neki, de ő maga ezt megoldotta, nem nagy dolog. Napsütésben napszemüveget kell viselnie, ami min. 6 hónap. A műtétre a legjobb időszak így az ősz. Sajnos az ő szeme egy felet romlott, de még így is vezethet autót szemüveg nélkül. Elég sokat ül ő is a számítógép előtt, kb. napi 18 órát. Lehet, hogy a romlásnak is ez az oka. Feltétlen keresd fel a Sasszem Klinikát, ott el fogják neked mondani, hogy mit lehet kezdeni a szemeddel. Remélem segíthettem. Sok sikert, vágj bele!

29. syria
2008. aug. 15. 22:51

Azt sem bánom, ha továbbra is kell szemüveg (volt időm megszokni), csak LEGYEN ELÉG EGY SZEMÜVEG a távol- és közellátáshoz.

Még egy adalék: a munkám miatt napi 8 órát kell bámulnom a monitort.

"nagyon félek, hogy a műtéttől még ez a maradék látásom is megszűnik." (idézet egy másik fórumról)

28. syria
2008. aug. 15. 21:55

Az első szemüvegemet óvodáskoromban kaptam, jól megvoltam vele évtizedekig. Addig, amíg a távol és közellátáshoz jó volt ugyanaz a szemüveg. Aztán eljött a nap, amikor a nézéshez kellett egy szemüveg, a látáshoz egy másik, meg még egy harmadik, amivel megkülönböztetem a kettőt egymástól. (Na, ez humor akart lenni.)

Most ott tartok, hogy távolba +4, olvasáshoz +7,5 kell.

A progresszív lencsével évek óta küszködök, nem igazán tudom megszokni. Nagyon fontolgatom a műtétet. Eddig azért nem mertem belevágni, mert féltem, hogy esetleg nem sikerül és rosszabb helyzetbe kerülök, mint amiben most vagyok.

A fórumot végigolvasva úgy látom, nincs okom félni. Arra lennék kíváncsi, hogy a műtét után max. mennyi ideig és naponta hányszor kell cseppenteni. A cseppentést meg tudja csinálni magának a paciens, vagy jobb, ha más teszi?

27. dogiz (válaszként erre: 26. - Rika1)
2008. ápr. 7. 08:23
Szia! Nem tudod a cikk címét véletlenül?
26. Rika1
2008. ápr. 7. 07:24
Van egy ilyen cikk is, és rengeteg hozzászólás, szerintem ott kellene utána nézni:))
25. dogiz
2008. ápr. 6. 21:56
Bosika! Mi van a fiad szemével, remélem meggyógyult!
24. dogiz (válaszként erre: 23. - Bosika)
2008. febr. 23. 19:40
mi van veletek, remélem nem rosszabbodott az állapototok.
23. bosika
2008. jan. 12. 23:09
Sajnos a fiam szeme kezd visszaállni, vagyis rosszabbodik. Nagyon száraz a szeme, és műkönnyet is kell használnia a másik szemcsepp mellé. Újabb kontrollra kell visszamennie.
22. bosika
2008. jan. 4. 14:04
A fiam nagyon örül, hogy nem kell viselnie a szemüveget. Nem bánta meg a műtétet. Nagyon jól lát a szemeivel.
21. bosika (válaszként erre: 20. - Bnedora)
2007. dec. 11. 19:02
Szia! Örülök, hogy segíthettem nektek is, és a fiad is jól van. Szerencsére nálunk sincs semmi probléma. Minden jót kívánok nektek.
2007. dec. 11. 18:53

Sziasztok!

A fiam tegnap volt kontrollon, és nagyon jó eredményt mutattak ki nála. Örülünk, hogy a műtét ilyen jól sikerült. Valóban sas szeme lett. A szemcseppet viszont még fél évig használnia kell.

19. bosika (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2007. nov. 15. 21:41

Szia!

Köszönöm a jó kívánságodat. Szerencsére minden rendben van. Sajnos - én szerintem - elég sokat van már a számítógép előtt. Igaz, mondták, hogy már lehet sz.gépezni, meg tévézni, ameddig bírja, de én túl soknak találom. Reméljük a későbbiekben sem lesz semmi probléma.

18. emagdi (válaszként erre: 17. - Bosika)
2007. nov. 14. 15:39

jobbulást a fiadnak!

én is megműttettem 2 éve, és azóta is tökéletesen látok.

szerintem az egyik legjobb befektetésem volt eddig. akinek szemüvege v klencséje van, az tudja, hogy a tökéletes látás szinte minden pénzt megér.


a műtét után 2-3 napig kellemetlen, meg utána napszemüveget kell hordani az utcán napközben, és csöpögtetni kell a szemcseppeket fél évig, de akkor is simán megéri. ez semmi ahhoz a macerához képest, ami pl a kontaktlencsével van (pedig azt is hordtam vagy 10 évig)

17. bosika
2007. nov. 14. 14:26

Szép napot Mindenkinek!

A fiammal kapcsolatban szeretném közölni, hogy minden rendben van a szemével. Már tévézhet, és számítógépezhet is. Remélem a későbbiekben sem lesz probléma.

16. bosika
2007. nov. 11. 20:34

Jó estét Mindenkinek!

A fiam szemét tegnap megműtötték. Ma voltunk kontrollon, és az orvos mindent rendben talált. Valóban kelletmetlen volt neki, főleg a mai nap, de már jobban van, ki lehet bírni. Szerencsére jó sokat alszik, így pihentetve van a szeme, és tud gyógyulni. Reméljük a továbbiakban sem lesz semmi probléma. Még holnap vissza kell mennie kontrollra. Nagyon örül, hogy már szemüveg nélkül is lát.

Aki szintén rászánja magát a műtétre, akkor ajánlom, hogy legyen egészségpénztári tagsága, úgy olcsóbb, mert visszaigényelhet 30 %-ot az adóbevallásnál.

Köszönöm a tanácsokat.

15. bzb
2007. nov. 5. 23:38

Sziasztok!


Én most műtöttem a szemem, október elejen a Sasszem klinikán és nagyon ajánlom mindenkinek. Tökéletesen látok mindkét szememmel(2,25 volt mindkettő előtte). A műtéttől nem kell tartani,mert semmit nem éreztem, utánna 1-2 napig érzékeny volt, de ezt ki lehet bírni. Persze most márciusig uv napfénynél napszemüveget kell viselni. Nagyon nagy dolog, ha nem kell a szemüveggel bajlódni, de ezt csak az tudja igazán, aki egész nap azt visel.

Mindenkinek ajánlom, mert tényleg megéri.

14. monzy
2007. nov. 5. 22:56
Igazán nincs mit, a legjobbakat kívánom.
13. bosika (válaszként erre: 10. - Monzy)
2007. nov. 5. 22:54
Nagyon szépen köszönöm a tanácsaidat. Meg fogom beszélni a fiammal.
12. monzy
2007. nov. 5. 22:43
1-2 dioptrián is elvégzik.
11. mtt80
2007. nov. 5. 22:42

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a műtétet csak azoknál végzik el akiknek nagyon rossz a szeme? Akinek mondjuk csak -1, -2-es a szeme annak nem? Köszi, ha válaszoltok!

10. monzy
2007. nov. 5. 22:23

Kedves Bosika!


Árban mindkettő egyforma. Emberségesebb a Focus Medical. Viszont amiért az Optic Med-hez érdemes menni, az amiatt van, mert ott garanciát vállalnak írásban. A -6 dioptria nem olyan nagy, emiatt nem szükséges az intralasik eljárás, jó a PRK. Azt hiszem, hogy az szemenként 130 ezer forint, mindkét helyen. Ha az Optik Med-nél nem tudnak segíteni, és a másik eljárás szükséges, úgyis átküldik a Focus Medicalhoz, én is így kerültem a Margit szigetre. Az intralasik eljárás 220 ezer ft szemenként, de nagyon sok az előnye.

Az Optik Med honlapján van egy teszt, ha azt megcsinálja a fiad, vagy helyette te kitöltöd, akkor visszaküldenek egy emailt, amit ha magaddal viszel a szemvizsgálatra, amire előtte bejelentkeztél, akkor ingyenes a vizsgálat. Érdemes a honlapot jobban áttanulmányozni.

2007. nov. 5. 22:01

nekem ezelőtt 9 évvel műtötték mindkét szemem, -6 és -6,5 os volt. Egészen 0,25ig, és 0,5ig sikerült csökkenteni. A műtét valóban fájdalommentes, az első kb 5 nap volt elég vacak. utána sokáig vigyázni kell ne menjen bele füst, por, stb. És kontrollra kell járni ahol mindig bemérik, és mondják hogy a szemcseppet hogyan kell adagolni. A műtét után még pár hónapig a szemcseppel tudják korrigálni a látásélességet.

A munkahelyemen ezelőtt 4 évvel köteleztek a számítógéphasználatra, rá kb 1 évvel éreztem hogy rosszabbul látok. Most -1,5 és -1,25ös a szemüvegem.

A kivizsgálásnál mondták, hogy ami genetikailag benne van az emberben azt nem lehet a műtéttel kivédeni, tehát ha nekem pl -8-as akkor a különbség kifog alakulni az évek elteltével. nem tudom hogy a genetika miatt vagy a számítógép miatt romlott a szemem, de azt gondolom hiába viselek most szemüveget, akkor is megérte, mert pl. nyáron végig nem használtam, úgy vittem a kölyköket starndra, uszodába stb, télen nem vacakolok vele mert ugye folyton bepárásodik ha hidegről megy be az ember mégis tudok teljes értékű életet élni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook