Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Első lakás/ház vásárlásakor friss házasként milyen lehetőségeink vannak (hitel, kedvezmény, pályázati lehetőség, stb.)? fórum

Első lakás/ház vásárlásakor friss házasként milyen lehetőségeink vannak (hitel, kedvezmény, pályázati lehetőség, stb.)? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. 5e1b581a2e (válaszként erre: 31. - Sort)
2011. aug. 20. 19:04

Hát...Akkor miért is váltanál lakhelyet...Nem?:)

Maradj csak Londonban szerintem...

31. Sort (válaszként erre: 30. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 20. 10:10
Meg nem tudom, egy par evig biztosan nem, ahosszutavu alatt meg egy-ket evet kell erteni. De ha innen elmegeyek, nem biztos, hogy vissza Magayrorszagra. Egyenlore itt negyon jol erzem magam.
30. 5e1b581a2e (válaszként erre: 28. - Sort)
2011. aug. 20. 00:25

" Majd ha alairok egy hosszutavu szerzodest, "


Na.Te sem szándéxol hazajönni?:O

Nem csodálom egyébként...

29. Krilion (válaszként erre: 28. - Sort)
2011. aug. 19. 20:40

No, az egy más világ ahol te élhetsz, azt hiszem, de itt nem jellemző a rugalmasság:S:)

Mindenesetre én inkább a hitelt, mármint a megfontolt, hitelt javasolnám.

28. Sort (válaszként erre: 22. - Krilion)
2011. aug. 18. 20:58
Hm ez tenyleg gaz lehet. Mondjuk en mindig is edesanyam videki cimere voltam bejelentve, es semmi gond nem volt belole. A magyarorszagi allando lakcimem most is az. Itt meg a munkahelyem a hivatalos lakcimem, nem vagyok bejelentve oda ahol lakom, mert az elso evben jellemzoen 3-4 szer koltozik az ember mire megleli aq helyet. Majd ha alairok egy hosszutavu szerzodest, akkor atjelentkezem, addig meg jobb, ha minden kuldemeny a melohelyre megy, ott biztosan megkapom.
27. Sort (válaszként erre: 23. - CsillagTM)
2011. aug. 18. 20:50
Ezert iretam azt, hogy szamolni kell. Ha a hitellel olcsobbra jottok ki, akkor hajra.
26. Krilion (válaszként erre: 24. - CsillagTM)
2011. aug. 17. 23:48
Szerencsések vagytok, és sok sikert:)
25. CsillagTM (válaszként erre: 21. - Sort)
2011. aug. 17. 23:05
ühüm, értem.
24. CsillagTM (válaszként erre: 22. - Krilion)
2011. aug. 17. 23:03
mi mondjuk be vagyunk jelentkezve állandóra a jelenlegi helyen.
23. CsillagTM (válaszként erre: 20. - Sort)
2011. aug. 17. 23:02

akkor így fogalmazok: az albi 70e-re jön ki. 7M körüli hitel szerintem kb. 45e/hó 20 évre.


amúgy értem én, h egy 15M-s lakásból havi 90e-ért (ha drágul majd) 160-170 évig élhetnénk albiban. értem én, h ez "magyar" tulajdonosi szemlélet. de attól még így gondoljuk...

2011. aug. 17. 22:43
Van itt egy eléggé lényeges dolog Magyarországon, hogy például a főbérlő nem hagyja állandóra bejelentkezni a kedves lakost,sőt előfordul, hogy tartózkodásira sem, még felnőttet sem, nemhogy gyereket. Így például a gyereknek nem lesz állandó lakcíme...ami itt eléggé sok helyen lényeges. Sem a magyar jogrendszer, sem az emberek nincsenek felkészülve úgy, mint a nyugat-európai országokban.
21. Sort
2011. aug. 17. 22:22

Ha mindenkepp sajat, akkor vedd fel a munkahelyi hitelt, irany egy kereskedelmi bank, szinte mindegy melyik, aztan ingatlanfedezetes hitel forint alapon. 6.2 milla onresz + 9 milla hitel, megvehetitek a 15 millas lakast, ugyvedi munkadily szamoljatok egy 100-ast, plusz kozmucsatlakozasi dij 200 ujepitesnel. A szerzodeskotesi dijak a banknal kb. 50. Torlesztoreszletet nem tippelnek, nem foglalkozom hitellel mar jo par eve.


Megveszitek, bekoltoztok, aztan fizzettek. Ennyi nincs ebben semmi trukk. Jelenleg semmifele kamat- vagy egyeb allami tamogatas nincs. Onkormanyzatit meg lehet probalni, de ha oda eleg keves a jovedelmetek, hogy kapjatok, akkor a hitelhez nem lesz eleg. Persze lehet mazlitok is, plusz nem tudom az utobbi par honapban milyen jogszabalyvaltozasok tortentek. Palyazni csak epitesre, bovitesre, felujitasra lehet. Epitkezesnel elkeszitettetitek a terveket koltsegveteseel. Kb. a duplajanal fogtok megallni, mint amit a tervezeskor kalkulaltok.


Sok sikert es jo babazast!

20. Sort (válaszként erre: 19. - CsillagTM)
2011. aug. 17. 22:13

Igen, ez tipikus magyar tulajdonosi szemlelet, mert az sajat, az.... Megha tobbe is kerul, inkabb masodallas, meg nem megyunk nayaralni, mert a gyereknek gyujtjuk. Itt 4-5 gyerekes csaladok elnek berelt lakasokban, hazakban. A volt fonokom 9 evig berelt hazat Budapesten. Mondom, ala lehet irni egy evre is, amit aztan meg lehet hosszabitani. Olyan foberlot kell keresni, aki befektetesi cellal vette a lakast, mert az nem akar majd visszamenni, nem akarja eladni, nem kell a gyereknek. Vannak mar ilyenek Budapesten is.


De ti tudjatok, nem eroszak a disznotor. Csak a disznonak. :-)))

19. CsillagTM (válaszként erre: 18. - Sort)
2011. aug. 17. 21:56
okosakat írsz, de most albiban lakunk, és pont, hogy szeretnénk sajátot, lassan jönne a baba (reméljük)...nem akarunk a főbérlőtől függeni.
18. Sort (válaszként erre: 12. - CsillagTM)
2011. aug. 17. 21:08

Ha van 6.2 milla, azzal mar lehet mit kezdeni. Budapestre ujjepitesure a 15 milla igen keves, max 1, 1.5 szobas lakas kevesbe nepszeru vagy peremkeruletben, mint Soroksar, Csepel, Pestszentimre, meg ilyenek. Buda alapbol felejtos. Kornyeki telepulsekbol is inkabb a Dunatol keletre nezelodhetsz ennyiert.


Mielott hitelbe belevagnal, mindenkeppen szamolj. Konnyen lehet, hogy az alberlet jobban megeri. Sokan azt hiszik, jobb inkabb hitelre lakast venni, mert az legalabb az enyem, es nem kidobott penz. DE! Minden hitelnel ket dolgot torlesztesz. (Sok bank kulon tranzakcionkent is vonja a kettot.) Toketartozast es kamatot. A toketartozas ugye a felvett hitel torlesztese, a kamatot viszont Te soha nem vetted fel, nem kaptad meg, nem koltotted el, csak kicsngeted. Ez a bank "haszna". Neked pedig a kidobott penz. Mert soha nem fogod a lakas ertekeben ervenyiseteni. A lakasod ugyanugy 15 millat fog erni, illetve kevesebbet, mert ugye, ha csak egyetlen napot is laktal benne mar hasznalt ingatlan.

Ha kulon szamoljak a kezelesi koltseget, azzal ugyanez a helyzet, kidobott penz. Es akkor lehet szamolni, hogy mikor dobsz ki tobb penzt, ha alberleti dijat fizetsz egy tulajdonosnak, vagy ha kamatot a banknak.

Meg aztan szamold bele a munkahelyedtol kapott 3 millat is, gondolom valahogy azt is vissza kell adni, nem ajandek. Vagy ha igen, ird le gyorsan, ki a munkaltatod. :-))


Osszefoglalva; Menj be egy bankba, kerdezd meg milyen konstrukcioval kapnal hitelt, mennyi lenne a torlesztoreszlet, ebbol mennyi a kamat, kezelesi koltseg es mennyi a toketorlesztes. Ha vakitanak, hogy nem tudjak megmondani, Te is ki tudod szamolni; felvett osszeg osztva a futamidovel (honapok szama), annyi lesz a torlesztobol a toketorlesztes havonta, a tobbi kidobott penz. Ehhez add hozza, amennyit a munkahelyed fele kellene torleszteni. Igy kapsz egy szamot. Hasonlo meretu, komfortfokozatu lakast, hasonlo kornyeken, mint amire tellene ebbol a 15 millabol, 60-65 ezer forintert mar lehet berelni. Ha ennel nagyobb osszeg jott ki, vagy ekkora, nem eri meg lakast vennetek, jobban jartok az alberlettel. Mert meg ha ugyanennyi lenne is a torlesztoreszlet, akkor is ott lenne mellette a toketartozas, azt is fizetni kellene. Igy viszont amit a tokere torlesztenetek, azt megsporolhatjatok, akar a mas altal mer emlitett lakastakarek kasszaval, igy nem csak betetszitek a penzt, hanem kamatozik is, megha nem is tul sokat.

Arrol nem is beszelve, hogy a meglevo 3.2 millat is le lehet kotni, esetleg masfajta, hozamgarantalt megtakaritasi formbaba betenni, igy esetleg az is gyarapszik egy kicsit.

Alberletnek is ki lehet venni osszkomfortos, jo allapotu, nehany eve epult vagy uj epitesu lakast, lehet hosszutavu szerzodest is kotni, raadasul ha nem tetszik esetleg a kornyek, lehet mashova menni. 3-4 evet ki lehet igy bekkelni, altalaban ennyi egy lakaskassza minimalis futamideje, ez alatt gyujtogetni. 6%-os eves kamattal szamolva, ami azert biztosan elerheto a 3,2 milla 4 ev alatt 4 millio lesz.


Hidd el, nem hulyeseget beszelek, unokbattyam bankar, vele szamoltuk ki ezeket. Meg itt nugat-europaban szinte mindenki igy csinalja. Londonban szinte senkinek nincs sajat lakasa. Akinek igen, az befektetesnek vasarolja leginkabb.


Es akkor meg nem beszeltem arrol, hogy az ingatlan ertekvesztesevel sem Te szembeseulsz, nem neked kell a felujitasi, vagy adott esetben a kozos teruletek felujitasi koltesgeit fedezni, mert ez ugye a tulajdonos gondja. Nem kotelezed el es kotod roghoz magad evekre, evtizedekre.

17. Krilion (válaszként erre: 16. - CsillagTM)
2011. aug. 17. 20:34
Szerintem mindkét helyen, de amiről én beszélek az helyi lakosokra vonatkozik, tehát valahány évet annál az önkormányzatnál kell lenned bejelentkezve, amelyiktől a támogatást szeretnéd, de mondom ez pár éve volt, nem tudom van-e még most is.
16. CsillagTM (válaszként erre: 11. - Krilion)
2011. aug. 17. 20:01
ott kérdezzük meg, ahol most lakunk, v ahol majd lakni akarunk?
15. CsillagTM (válaszként erre: 10. - Annah18)
2011. aug. 17. 20:01
megvan.
14. CsillagTM (válaszként erre: 9. - Eszter_good)
2011. aug. 17. 20:00
tudom, mi a Funda. de mi idén akarunk lakást.
13. CsillagTM (válaszként erre: 7. - Sopianae)
2011. aug. 17. 19:58
állítólag...de nem hiszem.
12. CsillagTM (válaszként erre: 3. - Anyuccci)
2011. aug. 17. 19:58
nem ásom, van 3,2M minimum, plusz 3M a munkahelyemtől :)
2011. aug. 17. 19:36
A saját önkormányzatodnál feltétlenül kérdezd meg azért, mert pl. nálunk miskolcon úgy volt pár éve, hogy ha legalább 10 éve miskolci lakos vagy, akkor adtak támogatást, de sajnos ez nem valami nagy összeg általában, illetve nem valószínű, hogy adnak, ha másik önkormányzathoz költözöl.
2011. aug. 17. 18:21
Úgy tudom, hogy hitelt már csak úgy adnak, ha 30%-a meg van a ház/lakás összegének a zsebedben.... :(
9. eszter_good (válaszként erre: 1. - CsillagTM)
2011. aug. 17. 18:02

Érdeklődj annál az önkormányzatnál, ahol lakást szeretnél vásárolni. De a legtöbbnél olyanok a feltételek, hogy aki lakást tud venni, az az ott meghatározott minimumot túllépi.

Lehet gondolkodni rókás lakáskasszában is. Te is, meg a férjed is köttök, akkor lehetne 4 lakáskasszátok, ebből 2-re felveszel hitelt, akkor 7 millió ft-ot kaphatsz, 5 évre. Visszafizetésnél úgy havi 2x60.000 ft-ot fizetsz ezért.

A konstrukció lényege az, hogy van két lakáskasszád, az egyikbe takarékoskodsz, a másikba egyszerre fizeted a hitelt és a takarékoskodást, és amikor lejár a takarékoskodási időd, akkor a fennmaradó hitelösszegbe egyszerűen beszámítják a takarékoskodási számlán lévő pénzt. Közben mind a kettőre megy az állami támogatás :)

8. anyuccci (válaszként erre: 7. - Sopianae)
2011. aug. 17. 18:01
De azt is megnehezítik ám.Nem lesz olyan könnyű mint anno volt és nem annyi.
7. Sopianae (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2011. aug. 17. 17:57
A szocpol visszajön csak más néven.... állítólag...
2011. aug. 17. 17:56
Azt tudom hogy a 11kerben semmi sincs!:(
2011. aug. 17. 17:54
Azért ez eléggé önkormányzat függő, hogy tud-e segíteni, utána kell nézni, egyes kerületekben adnak támogatást...
2011. aug. 17. 17:51
Ja és már az önkormányzat sem tud segíteni.
2011. aug. 17. 17:50
Semmilyen kedvezmény sincs.Volt de el törölték.Ha nincs a bankban legalább 3 millád és lehet még keveset is mondtam, akkor ásd el magad és irány az albi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook