Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9hónapos babám fogzik, most minden pelusban van kaka. Hiába cserélem gyakran, csúnyán kipirosodott a popsija. Milyen krémet használnátok? fórum

9hónapos babám fogzik, most minden pelusban van kaka. Hiába cserélem gyakran, csúnyán kipirosodott a popsija. Milyen krémet használnátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. nov. 6. 14:39

Nekem az vált be hogy fürdés előtt 1 órát szabadon van a kis puncusa.És langyos hajszárítóval kiszárítom a bőrét.A kislányom nagyon élvezte a hajszárítós ötletemet.Pár nap és rendbe jön.Meg nekem az én orvosom kitalált egy krémet a neve Drávai féle popsi kenőcs.ezt a gyógyszertárban kutyulják.Amúgy az sem segített amikor már nagyon piros volt.Nekem sem jött be egy krém se sőt az alovera sem.Így ez az ötletem volt.


7 hónapos baba anyukája

2008. nov. 6. 14:39
Boraxos popsi (recept nélkül is kapható), de ha esetleg hámhiány is van, akkor merbromin ecsetelés és egy kis időre szabadon hagyni, hogy száradjon.
2008. nov. 6. 14:34
Nekem a sudocream egyik gyereknél sem vált be :(, neot használunk, bár a legtutibb ha kijön a fog :).
21. Ada12
2008. nov. 6. 14:33
Nekünk a Bepanthen vált be ilyenkor
20. zsufzs
2008. nov. 6. 14:27
A Neogranormon most nálunk sem használ, tegnap óta kenem vele. De lehet több nap amíg rendbe jön. Bár ahogy írjátok ha a megfelelő krémet használom akár másnapra javulnia kellene.
19. zsufzs (válaszként erre: 17. - Grácia)
2008. nov. 6. 14:25
Ennek mi a neve pontosan? Nekem a lényeg hogy enyhüljön szegénynek a pirosság, mert tuti fáj neki.
2008. nov. 6. 14:22
Nálunk is a Sudo a nyerő, kerül amibe kerül! Neogranormon és a Beppanten nálunk nem vált be, sőt talán még rontott a helyzeten.
17. Grácia (válaszként erre: 14. - Grácia)
2008. nov. 6. 14:17
ja és ez 600 egy dobozzal ami sztem ovis koráig elég :) a sudo meg elég drága. Egy próbát megér hidd el, én már használtam az összeset. De ha mindenképp "márkásat" akarsz akkor sudonál alább ne add mert nálunk a többi kevés volt.
2008. nov. 6. 14:11
Ugyebben a cipőben járunk.Nagyon csúnya a posija,neki is vérzik,kisebesedett..Neogranormon-t,Sudocremet használunk.A doktornő most azt javasolta,kenjük gézlapra a krémet és tegyük a popsijához,mert így nem ázik tovább és az felszívja.
2008. nov. 6. 14:09
Volt olyan hogy nem szólt a gyerkőc hogy kaka van, kicsi volt nem éreztem szétmarta a fenekét hogy még szinte járni sem tudott sem ülni sem semmi :((és ez egy éjjel teljesen rendberakta.
14. Grácia (válaszként erre: 13. - Zsufzs)
2008. nov. 6. 14:09
Sudokrém szinte olyan mint amit felír az orvos krétafehéret, próbáld ki, nekünk egy éjjel megszünteti szinte teljesen a panaszokat.
13. zsufzs
2008. nov. 6. 14:03
Nem szokott gond lenni vele, a dokinéni által felírt sima popsikrémet használom mindkét fiamnál, de a kicsié most 2nap alatt égő vörös lett. Szinte vérzik is icipici helyeken. Kiváncsi vagyok ilyenkor ki mivel keni. A Sudocrem-et kipróbálom (meg egy Bepanthen-t is veszek biztos ami biztos).Ha nem múlik elviszem megmutatjuk a dokinak.
2008. nov. 6. 13:49
szia nálunk a Sudocrem vált be, a lányom érzékeny bőrű mint én de ez mindig jó volt, még az égési- fagyási felületre is jó bár remélem ebben nem lesz részetek( nekünk sikerült megfogni a cserépkályhát a mamánál két nap mulvan már csak piros volt és nem holyagzott fel)
2008. nov. 6. 13:48

szerintem amit a doki ír fel popsikrémet, kiváló.

Meg lehet próbálni a sudocream-et, de nekünk attól még pirosabb lett. Baba válogatja.

10. zsufzs
2008. nov. 6. 13:46
A bórsavas popsikenőcs recept nélkül is kapható?
2008. nov. 6. 13:43

Tényleg jó a Bórsavas popsikenőcs, felírva olcsó is, de csak megelőzésnek. Mivel jó zsíros, nem engedi át a nedvességet a baba bőréhez.

Ha már megvan a baj, akkor kell valami, ami gyógyítja is. Nálunk a Bepanthen vált be, vagy a Neogranormon, de arra mindig kentem bórsavas popsikenőcsöt is, mert nem elég zsíros hogy a további felázást megakadályozza.

De ez is olyan, mint minden, mindenkinek más válik be.

És a legjobb, ha minél többet van szabadon a popsija.

8. ancy
2008. nov. 6. 13:42
Sudocrem.Mindig jó szokott lenni
2008. nov. 6. 13:35
ehh...irasd fel a dokival az Unguentum boraxatum-ot. Jobb nincs ennél.Olcsó is és tényleg bevált!
2008. nov. 6. 13:35

A sudocrem az jó, és gazdaságos mert nemkell vastagon kennia popóját.

De ha sima popsikrémet használsz akkor veygél neogranormont és canesten krémet és nyomd bele a fele fele tubust mind a kettőből a gyógyszertári popsikenőcsbe, majd jól keverd össze.

Mikor az én nagylányom volt csecsemő, még nem léteztek sudocrem, így ezt használtam, és gyönyörű volt a popsija neki.

5. 486341e386 (válaszként erre: 2. - Zsufzs)
2008. nov. 6. 13:35
szia!nálunk nagyon makacs volt a kiütés a popókán,sudocremet,bepanthent,neogranormont,gabit próbáltunk,de egyiktől sem múlt el rendesen.ha nálatok is ez a helyzet,akkor a gyermekorvos ír fel gyógyszertári terméket,amit ott magisztrálnak.nekünk ez bevált.ja,esetleg még a Vönöczky-féle kenőcs is jó lehet.
4. dus
2008. nov. 6. 13:33
Nekünk is a Sudocrem a tuti! De a patikában kapható köldökcsonkápolós hintőpor is bevált!
2008. nov. 6. 13:31
A fiamnak már attól hogy fogzik piros a popsija nekünk a sudocrem vált be.
2008. nov. 6. 13:30
Neogranormont, körömvirágot és a naturlandos popsikrémet váltogatom, csak kíváncsi vagyok van-e valakinek tuti tippe amitől hamarabb elmúlik neki...Köszönöm előre is!
2008. nov. 6. 13:29
9hónapos babám fogzik, most minden pelusban van kaka. Hiába cserélem gyakran, csúnyán kipirosodott a popsija. Milyen krémet használnátok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook