Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napost csináljuk együtt fórum

90 napost csináljuk együtt (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. ápr. 28. 08:25

A 90 napos diéta ízekre szedve és porig alázva


Kezdjük a nevével: Megmosolyogtató, hogy a különféle diétáknak kell, hogy legyen egy vezetékneve, különben nem tűnik hitelesnek az átlag laikus szemében. Káposztalaves-diéta, paradicsom-diéta, bikacsök-diéta stb. Érdekes, miért is kell egyfajta ételre kihegyezni ezt? Még ha hatásos lenne valamelyik ezek közül, akkor sem tudná tartani senki egy életen át. Vagy ha mégis, akkor igen rövid élete lenne... Ja, hogy ha egyszer elérted az áhított testsúlyt, akkor hátradőlhetsz? Szép álom. Mint ahogy a súlyzós edzéssel megszerzett izomzat sem marad meg, ha nem használod - a tested ugyanis feleslegesnek érzi, túl sok energiába kerül a fenntartása, a leadott kilók is visszajönnek, ha visszatérsz a hétköznapi, egészségtelen, telített zsírban és egyszerű szénhidrátokban gazdag étrendhez.


Miért pont 90 nap? 89 nap alatt nem érsz el értékelhető eredményt, várj éjfélig, és hipp-hopp, karcsú leszel. Nem, ez is egy ál-konkrétum, kell a népnek, hogy elhiggye, ez bizony tudományos alapokra helyezhető diéta.


A 4 napos periódus értelmetlensége: Szervezetünknek minden nap szüksége van az alapvető tápanyagokra. De szerencsére ez a koncepció még hülye is, mert a proteinnapon simán lehet kenyeret és tejet fogyasztani, nagyvonalúan eltekintve az általuk tartalmazott szénhidráttól (ami természetesen egyszerű szénhidrát, diétában tilos). Még szerencse, hogy a módszer kitalálójának lövése sem volt az élelmiszerek tápanyag-összetételéről, így végül nem csak protein fog ezen a napon lecsúszni, hanem tisztességes mennyiségű szénhidrát és zsír is.


Mennyiség? Szinte sehol nincs szó az ételek mennyiségéről. "Egy szelet kenyér, 3 adag fagyi" - ez mi??? A napi tápanyagszükségletünk egyenesen arányos a testsúlyunkkal (a zsírmentes testtömeggel, egész pontosan), ami nagyon eltérő személyenként. Egy 70 kilós embernek nyilván jóval kevesebbet kell ennie, mint egy 120 kilósnak. "Adag, kocka, bögre, csésze" - ezek nem mennyiségek. Csakis az a járható út, ha mérlegen lemérjük az élelmiszert, legalább a kezdeti időben. Később már tudni fogjuk, hogy pl. egy proteines mérőkanálnyi zabpehely 30g.


Reggelire csak gyümölcs: Reggel szervezetünk több órás éhezésen van túl, ilyenkor van a legnagyobb szükség a hasznos tápanyagokra. Mivel a csak gyümölcsből álló reggeli némi cukron kívül semmit nem tartalmaz, egyenes út vezet az izomzat leépüléséhez, ami lassabb anyagcserét, fokozottabb zsírfelhalmozódást eredményez. De az izom nehezebb a zsírnál, így a mérleg elindulhat mínuszba, és ez a lényeg, nem? Aki ész nélkül, csak erre koncentrál, annak minden bizonnyal.


Túl kevés étkezés: Fogjuk rá, hogy naponta 2,5 étkezést ír elő ez a diéta. 4-6 óránként lenne így egy étkezés, ami szintén szervezetünk éheztetéséhez vezet, és zsírtömeg-gyarapodást eredményez, miközben izomzatunk leépül. De a mérleg kevesebbet mutat, és a lényeg, ugye?


Hiányos (nem létező) ismeretek az ételek tápanyagtartalmáról: Egy konkrét példa: "Ebéd: 3 szelet (20 dkg) főtt, vagy sült hús. (...) Hús helyett fogyaszthatunk 3 tojást". Számoljunk: 20 dkg hús 40g proteint tartalmaz, ez nagyjából igaz minden állat húsára, a szórás 5g körül lehet. Zsírtartalma 1 és 30g között lehet, de mint látjuk, zsírbevitelről szó sincs ebben a diétában... Szóval maradjunk a proteinnél, 3 tojás proteintartalma olyan 15-20g körül van... Ismét csak azt kell mondanom, valaki a hasára ütött, és megvezette a szegény birka népet.


Külön keményítő és szénhidrát nap? A keményítő is szénhidrát, méghozzá poliszacharid. Ilyen alapon külön kellene választani a protein napokat is, aminosavak szerint (a fehérjék építőkövei). "A szénhidrát egyszerű, a keményítő összetett cukor." Nos, itt már akkora a képzavar, hogy már a szerző is belebonyolódott. A szénhidrát igenis lehet egyszerű és összetett is, a keményítő pedig nem cukor, hanem összetett szénhidrát. Valaki hívjon orvost!


Túl sok cukor: A szénhidrátnapon ehetünk pogácsát, tortát, és mindennek tetejébe KÖTELEZŐ 1 szelet főzőcsokoládét is elfogyasztanunk! A normális diétában természetesen nem fogyasztunk egyszerű cukrot, sem telített zsírt. Ezekben az ételekben pont eme makronutriensek vannak jelen legnagyobb arányban.


A 90 napos diéta testépítő szemmel


A testépítők diétás periódusának célja a minél több zsír leadása, minél több izom megtartása mellett. Könnyen belátható, hogy a 90 napos diéta roppant káros lenne, testösszetételünkön csak rontana: valószínűleg zsírt szednénk fel, és izmot bontanánk. Szerencsére ezt tudják a sportolók is, többségük tisztában van a helyes táplálkozás alapelveivel.


A 90 napos diéta egy átlagos, nem sportoló ember szemével


"Én nem akarok izmos lenni, csak fogyni" - hallható leggyakrabban a válasz, ha mintegy felebaráti szeretetből ellátjuk táplálkozási és edzési tanáccsal túlsúlyos ismerősünket. Ej, ha ilyen könnyen menne. Aki eltöltött már néhány hónapot, évet súlyzós edzéssel, az tudja, hogy izomtömeget növelni egyáltalán nem könnyű, vagyis igazából baromi nehéz. Hatványozottan igaz ez a nőkre, akik genetikailag és tesztoszteron-ügyileg is igencsak hátrányban vannak. Látott valaha valaki olyan nőt, aki akarata ellenére lett izmos? Ugye, hogy nem... Az a helyzet, hogy tetszik-nem tetszik, ahhoz, hogy a tükörben ne úgy nézzünk, mint egy bébifóka, muszáj egy kis izmot is felszedni, lehetőleg csak ezután érdemes elkezdeni diétázni. Kezdőknek egy rövid ideig működhet a zsírt adok le-izmot szedek fel mechanizmus, de csak addig, amíg a szervezet hozzá nem szokik a rendszeres terheléshez.

2016. ápr. 28. 08:19
Sziasztok! Keményítő nap: 2kicsi alma, ebedre főtt burgonya natúr lecsóval....este a maradék főtt krumpli...ti mit esztek ma?
2016. ápr. 27. 11:25
Sziasztok! Nekem ma fehérje napom van...alma, ebedre főtt tojás, paradicsom, uborka...meg nem mertem magam..es egy darabig meg nem is fogom...de mar érezhető! Tartsatok ki!
2016. ápr. 27. 08:26
Kicsit betegeskedem, és gyógyszereket szedek, emiatt pár napig nem is volt szerintem étvágyam, akkor voltam 67 kiló is, de most 67,8, szerintem ez a normál állapot. Majd kb egy hét múlva várom a következő egy kiló távozását. :) Ki hogy áll?
30. bubbyguppy (válaszként erre: 29. - Neu-andi67)
2016. ápr. 26. 15:12
Hát úgy állok,hogy a télen felszedet kilók,viszonylag mind eltüntek,de mondom tartottam párszor zabálós napot amikor kiakadtam:) Én a diétáim alkalmával mindig a kalóriákat szoktam számolni ,és a 90 naposban az tettszik,hogy itt nem kell azzal foglalkozni!Mármint,hogy nem annyira!!!
29. neu-andi67 (válaszként erre: 28. - Bubbyguppy)
2016. ápr. 25. 19:56
Köszönöm a válaszod! Nem tudom, hol tudnék utána nézni a kérdésemnek. És hogy állsz, mi az eredmény?
28. bubbyguppy (válaszként erre: 27. - Neu-andi67)
2016. ápr. 25. 18:56
én is csinálom,már lassan a végefelé tartok...jó sokat bűnöztem!!! Hát a kókusztej az gyümi ,a chia meg szerintem szintén gyümölcshöz tartozik,mivel a magvak mind oda sorolhatók.de lehet tévedek..
2016. ápr. 25. 18:52
Egy kérdésem lenne, valaki tudna rá válaszolni? A szétválasztó diétát csinálom és szeretném a chia pudingot megkóstolni (chia mag kókusztejjel), valamint bulgurt (búzatörek) enni. Ezeket a dolgokat melyik napon lehet fogyasztani?
26. Anikó-70 (válaszként erre: 25. - C0f1ddd69c)
2016. ápr. 20. 11:00
Mennyiről? Ha nem titok?
2016. ápr. 20. 09:05

Sziasztok!

1 hónap -5kg. :)

24. Anikó-70 (válaszként erre: 23. - Kisvadóc)
2016. ápr. 20. 06:46

Igen, nekem is a gyüminap után szokott jókat mutatni a mérleg, de a legutóbbinál nem. Most éppen a női bajok kellős közepén vagyok, tehát ez is bekavar a vízháztartásba.Ezen túl beteg vagyok, antibiotikumot szedek, ez meg talán segít most az étvágy visszaszorításában. Tegnap a ch napon nem ettem annyit mint máskor, végre. De tudatosan figyeltem is erre, főleg már este. Amúgy ma reggelre nagy meglepetésemre a szénhidrát nap után i reggelen lettem kevesebb, vagyis juppppíííí :D , mert már csak 67,8-at mutatott a mérleg.Mi lesz a gyüminap után? Lehet, hogy nekem most ugrott meg, na majd látjuk, csak így is maradjon, ne menjen vissza!!!!

Olvadó kilókat mindenkinek!!!! Nálam a cél a 60 kiló, és ápr. 1-én kezdtem 69-cel.

2016. ápr. 19. 12:41
Amint irtam be kell álljon a szervezet a szetvalasztasra....nekem egy honap alatt semmi nem ment le..azutan indult be a fogyás...akkor imádtam meg a gyuminapot mert utana mindig joval kevesebb voltam. Tarts ki! Es igyál legalabb 3liter folyadékot.
22. Anikó-70 (válaszként erre: 21. - Kisvadóc)
2016. ápr. 19. 12:05
Drukkolok Neked is! Nekem nagyon lassan akar lemenni. Még mindig csak egy kiló 3 hét után. Azért azt hittem gyorsabb lesz. Remélem egyszer azért meglódul, és nagyobb lendülettel megy le. Nálam a szénhidrátnap a mumus, mert ilyenkor mindig többet eszek, mint lehetne. A többi nap rendben van.
2016. ápr. 18. 10:41

Sziasztok!


Na akkor egy kis előtörténet: Mindig is túlsúlyos voltam, most nem kezdek sem lelki háttérbe, sem evési zavaros történetbe...imádok enni, ettem is...kb 5 évvel ezelőtt már jártam itt ezen az oldalon, 90 naposat kezdtem el több emberkével....nagyon jól sikerült, első hónapban éreztem hogy könnyedebb vagyok, energikusabb...ráálltam a mérlegre ami meglelő módon ugyanannyit mutatott...elkeseredtem, abba akartam hagyni és jól bezabálni, de annyian mondták már, hogy látszik és ne legyek buta, hogy folytattam...hullottak le a kilók, 23 kilogrammtól szabadultam meg....eltelt 5 év újra itt....első gyyümölcsnap....pocsék...tudom hogy 2 hét alatt hozzászokik a szervezetem és nem lesz nehéz, de most még a szöget is meg tudnám enni....amugy reggelente minden nap megiszom a tejeskávémat, viszont az eredeti recept aalapján banánt egyáltalán nem eszek....mondjuk szénhidrát napon simán megeszek egy krumplis tésztát is...tehát nem olyan drasztikusan tartom be most sem...nyilván az ember nem eszik meg 1200 kalóriánál többet, tehát igy is hatásos...legalábbis én fogytam 23at akkor....egyszerüen ezt könnyebb betartani mint a számolgatósat...itt számomra van korlát...hát sok sikert mindenkinek...fogok jelentkezni, szívesen olvaslak benneteket! Jah, fontos...ne álljatok mérlegre folyton mert elmegy a kedv.....6 után én már nem eszek...135 kg-ról indulok...180 magas vagyok....fogok feltenni képeket.

20. Anikó-70 (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2016. ápr. 17. 09:57
Most nálam is stagnálás van, de nem aggódok, többféle fogyit próbáltam január óta, nem csoda ha a szervezetem kicsit megálljt parancsol. Meg aztán tisztában vagyok vele, hogy több mozgás kellene.
19. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Anikó-70)
2016. ápr. 17. 07:31
Köszi! Én jelenleg álldogálok, én jelenleg nem csinálom, de meglehet, hogy ami késik nem múlik. Ezért is kíváncsiskodok, kinek-kinek milyen eredményt ad??
18. Anikó-70 (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2016. ápr. 16. 18:39
Köszi!Te hogy állsz?
17. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Anikó-70)
2016. ápr. 16. 14:22
Gratulálok! Majd beindul az, csak csináld tovább! Felszedni sem két hét alatt szedtük fel, amitől szeretnénk megszabadulni! :)))
2016. ápr. 15. 17:23
Nem jár itt senki, azért én elmesélem, hogy bár nem sokat fogytam két hét alatt, megindult a régen stagnáló fogyásom, ezért folytatom. Két hét alatt kb 1 kiló ment le, remélem a holnapi gyümölcsnap után ismét lefelé billen kicsit a mérleg nyelve.Ti hogy álltok?
2016. ápr. 9. 09:13
Szerintetek ez a chia mag beilleszthető valahová? Ismerek olyanokat, akik sikeresen lefogytak, de nem tudom melyik napba illesszem, mert ok hogy mag, de sok benne a protein.
2016. ápr. 9. 09:11
Nyolcadik nap után beindult végre....kb 2 kiló ment le, hát meglátjuk, kíváncsi leszek a folytatásra. Bizakodok nagyon, és végre inspirálnak az első kis sikerek. Ki hogy áll?
13. Maruszja (válaszként erre: 7. - Icuska538)
2016. ápr. 8. 16:06
17 kg-ot fogytam ha jól emlékszem. Mert többször is belekezdtem, de soha nem csináltam végig ez biztos. Na lehet, hogy itt rontottam el hamar visszajöttek a kilók. Pedig ha végigcsinálja az ember utána is vigyázni kellene.
2016. ápr. 8. 14:07
Ti minden nap csak délben és vacsira eszitek az aznapra megengedett dolgot? Pl szénhidrát nap szerintetek működhet úgy is, hogy több részletben eszem meg a vacsorát? Tegnap pl ch napom volt. Egész délután a déli tészta után még farkaséhes voltam, és mindig rágcsáltam valamit. Kekszet, ropit, norbis péksütiket...nem is sorolom, külön vacsi nem is volt, mert egész délután eszegettem, de csak amit lehet. Az a rossz szokásom, hogy naponta mérek, és bizony arra számítottam, hogy több leszek mint kellene, vagy mint más reggeleken. Bizony nem így lett, most először a 8 nap után kevesebbet mutatott a mérleg. Nálatok hogy működik ez?
11. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2016. ápr. 8. 14:00
Köszi, közben megtettem! :)))
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2016. ápr. 8. 13:50

Egyszerűbb kiguglizni, mint beírni.

Amúgy fehérje, keményítő, szénhidrát, gyümölcs.

9. andi6020 (válaszként erre: 6. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 8. 13:48
Írtam miért.
2016. ápr. 8. 09:11

Szevasztok!

Valamikor régebben olvastam róla! Írjátok már le, légyszi' azt négy egymást követő napot, miket is lehet enni, hogy jönnek sorban egymás után???

7. Icuska538 (válaszként erre: 5. - Maruszja)
2016. ápr. 8. 08:45
Mennyit tudtál vele fogyni? És tudtad tartani?
2016. ápr. 8. 08:44

Mi a baj a gyümölcsnappal?

Arra is szükség van.

2016. ápr. 8. 08:08
11. napja csinálom. Ma tészta napom van. Már nem első alkalom, hogy csinálom, ha van kérdés szivesen válaszolok, ha tudok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook