Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
5725. Arel (válaszként erre: 5722. - Kisvadóc)
2014. máj. 30. 06:20

Szia!

Nagyon ügyesen csinálod!


A pufi rizst gondolom keményítőnapra gondolod. Csinálhatsz rá zöldségkrémet, vagy hummuszt (tk.az is az). Alapból nagyon finom dolog, lehetne enni egyébként is (mármint nem a 90 napos idején).

Szép napot!

5724. könyvkukac (válaszként erre: 5722. - Kisvadóc)
2014. máj. 29. 21:26

Gratulálok a kiváló nadrágeredményeidhez! De nem nehéz ha alig eszel. Szerintem ha tényleg alig eszel meg naponta 700 kalóriányi ételt az nagyon kevés! 1052 már jobb, de ha mozogsz is mellette valamit akkor még az is kevés! Jobb ha változatosan és kicsit többet eszel, akkor bőven jut a szervezetedbe mindenféle tápanyag, nem betegszel meg. Az a rettenetes 700 kalóriányi mogyoró egy csomó pluszt adhat neked: a törökmogyoróban megvan a diófélék minden jó tulajdonsága. Az ízletes, tápláló mogyorószemekben sok a fehérje és a rost. Jelentős a vas-, foszfor- és káliumtartalma. A többi dióféléhez hasonlóan a mogyoróban is sok az E vitamin, és megtalálhatók benne a magzatvédelemben fontos B vitaminok is. Ennek a diófélének is előnyös a zsírsavösszetétele: a magas olajtartalom ellenére sem terheli a szívet és az érrendszert, sőt, előnyösen befolyásolja a koleszterin-szintet. /wikipedia/

Ezt nem tudja a puffasztott rizs. Szóval inkább ne zsigereld ki a szervezeted, ha nem akarsz töredező hajat, körmöket,általános vitaminhiányt!

Ja igen, pufi rizs: tehetsz rá mogyorókrémet, vajat és diétás lekvárt, ha egyszer ch-napon megengedheted magadnak, akkor csak bátran! Ettől még bele fogsz férni a régi-új gatyóidba. :)

2014. máj. 29. 21:12

Helló! Szénhidrátnapom volt ma. Én is mérlegeltem a kalóriabázis adatai szerint, hogy mit ebédeljek, aztán vajas zsömle mellett döntöttem. Este pedig a paradicsomos húsgombócról félretett pariszószt ettem tésztával.-> Azt még nem néztem meg a honlapon, úgyhogy nemsokára beírom a napi kajalistámra és szerintem elszörnyedek :)

Közelednek a hónap ama bizonyos napjai, nehezebb és kissé feszültebb is vagyok, érzem, úgyhogy nem állok mérlegre , bár reggel még tartottam a súlyom.

Amúgy egészen jól bírom a diétát, sőt nagyon gondolkodom a hogyan tovább?-on. Végül is nem látom okát, miért kellene abbahagyni 90 nap után... a legtöbb diéta(pláne a villámdiéták) hiánybetegségek kialakulásának kiváltó oka... de ebben a fajta diétában itt nincs szó ilyesmiről. Mit gondoltok?

5722. kisvadóc
2014. máj. 29. 15:58
Sziasztok! Üdv az új csatlakozónak! Nekem és a kollegáimnak keményitő napunk van. Reggel Kávé, alma, ebédre párolt zöldség kb 2 adag, uzsira egy kapucsino...nemsokára otthon pedig borsóleves..a kalóriabázis alapján 1052 kalória..ez szerintetek jo? Ti kb menyit esztek egy nap? Én a gyümik közül a banánt és az aszalt cucokat nem eszem, valamint az olajos magvakat sem...mgdöbbentem, egyik nap elolvastam a magyoró tápértékét...hát 10 dkg majdnem 700 kalória...mostanság ennyit vagy kicsivel többet eszek..durva..holnap szénhidrát, itt a csajok kukoricás csirkehusos makarónit esznek majd...én pedig puffasztott rizst fogok..van ötletetek hogy azt mivel érdemes? A margarin baromi sok kalória és csak zsir...adjatok ötleteket:) Amúgy meg nem állok mérlegre csak 5én reggel a 45. napon...mert mostanában nem haladok ugy és nem akarok elkeseredni...deee jóhir..eddig amiket hordtam nacikat már nagyon lötyögtek..anyukám szerint macerás lenne átalakitani..igy elöhalásztam a régi, kihizott nadrágokat vasárnap délután..és lássatok csodát 2 nadrág tökéletes melyeknek a dereka 8 cm-rel kisebb mint amiket hordtam:) Remélem jól vagytok..én kevésbé vizsgaidöszak van, unom, tegnap kivágtak vizsgáról...jóhir, holnap péntek, rövidnap:) Szép délutánt! :)
5721. Arel
2014. máj. 29. 15:01

Na mi újság lányok?

Én ma gyüminapozok, úgyhogy sok érdekesség nincs benne. Alma, grapefruit, narancs, banán, és egy jostás-narancsos-salátás zöldturmix, na meg egy kis aszalék (szilva és barack) volt eddig. De még hosszú a nap.

És ti mit főztetek mára?

5720. Arel (válaszként erre: 5719. - 8245e96769)
2014. máj. 28. 15:24

Szia!

Jó tervek!

Viszont, ha 4 hónapos a pici, akkor nem szoptatsz még?

2014. máj. 28. 14:48

sziasztok,már egy ideje szemezgetek ezzel a diétával, s látom hogy sok jót irtok róla,holnaptól én is nekiállok.


kisbabám lett, s veszélyeztetett terhes lettem,fekvés hasonlok, így gyorsan feljött kb 20-25 kg.


előtte is hízékony voltam , csak a napi futással (készültünk félmaratonra) edzésekkel karban tartottam magam,most hogy négy hónapos a kislány, jobban tudok figyelni mindenre, s nagy álmom hogy lefussam a félmaratont,ehhez előbb le kell fogyni .


szorítsatok, s olvasgatom,amiket irtok, s erőt merítek :)

5718. Arel
2014. máj. 28. 13:12

Jól vagyok, ebédem végét eszegetem, zabkását. Előtte salátás kusz-kusz volt, maradt belőle uzsonna-vacsira.

A reflex valóban sok bűn forrása tud lenni, tegnap délután a hangyák által kissé megtámadott eper ment egy mozdulattal a számba (nem akartam a gyereknek szedett közé rakni). E van. Tudom, az ilyen 1 darabokra se mondhatná az ember, hogy nem számít, mert biztos számít, de fölösleges ezen nagyon rágódni.

Amúgy én a husis/sajtos napokon inkább sok-sok salit eszek (meg eleve nem zsírosakat eszem), mintsem kenyeret vagy abonettet ennék, de nem vagyunk egyformák. (még szerencse!!!) :)

Mindenkinek szép napot!

2014. máj. 28. 09:20

Tegnapi proteinnapomon dúskáltam a sajtok, főtt husi, felvágottak között, két szelet Abonettel lekísértem a sok zsíros kaját. Tornáztam is mellé, felülések, guggolás, callanetics-gyakorlatok, úgyhogy a kalóriabázisos eredmény szerint épp jó volt a napi indexem.

Ma viszont reggel bekaptam egy sütit. Épp mogyorós rudacskákra tettem fel a koronát, azaz csokiba mártogattam a két végét a sütiknek, amikor egyet reflexmozdulattal bekaptam. Tegnap sütöttem ki,kóstolás nélkül, mert holnapra egy rendezvényre viszem. Ma fejeztem be, de mire észbe kaptam volna, már megettem egyet. Afene. :/

Viszont legalább tudom, hogy nem fogok szégyent vallani a sütivel. :) Osztom a véleményed Arel, hogy csokival maszatolás közben képtelenség megállni a kóstolást! :D

Ma lencsefőzeléket eszem, vacsorára pedig petrezselymes krumplit.

Mindenki jól van?

5716. Arel
2014. máj. 27. 07:42

Látom mindenki nagyon ügyes, és szépen olvadnak azok a fránya kilók. Az én eredményeim messze eémaradnak a tieitektől, de ez nem veszi el a kedvem, mert a céljaink is különböznek. Szerintem a 3 hónap alatt talán sikerül eljutnom ahhoz a 4,5 kilóhoz, amit kitűztem.

Az elmúlt napjaim rendben voltak, a mérleg is tükrözi, megint volt 62 alatti eredményem, de most is 63,1-2-ket mérek.

Ma keméynítőnap, paradicsomos kápi kész van (férj is azt vitt), még főzök hozzá szárazbab-pörköltet. Nyers répa lesz még desszertnek.

5715. Arel (válaszként erre: 5704. - Könyvkukac)
2014. máj. 27. 07:34

Igen nagyon! :)

Csalás: minden ihatóvá tehető egy jó turmix-géppel, így elég nagy a csalási lehetőség. Én szoktam turmixot is inni, de pl. üres levest, vagy krémlevest is lehet folyadéknak venni. Nem is tudom, hogy az eredeti leírás mi mindent enged meg. Ugyanígy a bolerók esetében se tudom, hogy mi van bennük, és akkor az most mehet, vagy sem. De nálam még a tej is ilyen kategória lehetne, vagy a fehérjeturmix. Szerintem ezt mindenki döntse el maga, csak ha nem sikeres a fogyás, akkor kell elgondolkodni a miérteken.


Köszön a feloldozást, ígérem, hogy kerülöm a bűnre való alkalmakat is, egészen június végéig (akkor lesznek családban szülinapok).

5714. könyvkukac (válaszként erre: 5712. - Kisvadóc)
2014. máj. 26. 09:26
Ha egyéb napokon különösebben nem fogod vissza a sófogyasztást, akkor próbáld meg a nyers zöldséget só nélkül rágcsálni. A plusz sózás ugyanis megköti a szöveteidben a vizet, így lassabban csökken a súlyod.
2014. máj. 26. 09:25

Ma gyümölcsnapom van. Reggelim két körte volt, a többit még nem tudom.


Tegnap nem egészen úgy tettem mint ahogy terveztem. Vacsorára is tésztát ettem fél hat körül, abonett helyett kenyeret vajjal(nagyon jól esett) és mivel 11-ig ébren voltam, még este tízkor is megettem egy ugyanolyan adagot. :( Igaz, a kalóriabázis számítása szerint így is jó eredményem volt aznapra, mert közben másfél órát bringáztam és fél órát tollasoztam/jó rohangálósan/,-> ez ugyebár kompenzálja a sok kaját de én tudom és érzem is, hogy nem kellett volna. Most kellemetlenül nagy a pocakom és teltségérzetem van. Ami nem is csoda.


Valószínűleg a szénhidrátnapkor amúgy is jelentkező általános kajálhatnék és a sok mozgás felerősítette egymás hatását, azért voltam olyan kajás. Tanulság: zöldség-és proteinnapokon érdemes sokat mozogni, gyümi-és ch-napon pedig némi alaptorna elegendő,hogy elkerüljem az extra kajálást. :)

5712. kisvadóc
2014. máj. 25. 17:48
Szia! Ügyes vagy könyvkukac! Nekem ma keményitö napom van 30dkg rizs és párolt zöldséggel (répa, borso) ezt ettem ma. Tök jol vagyok:) Sózott karalábét még lehet elrágok, bár nem vagyok éhes...
2014. máj. 25. 08:32

CH-nap. Ma gyümölcsturmixot választottam reggelire, az ebéd makaróni lesz vadasan, vacsorára pedig vajas abonettet fogok enni koktélparadicsommal.


Végre megmozdult a mérleg! Egy hét stagnálás vagy inkább gyarapodás után ismét lejjebb ment, így a hetedik hét vége felé most 9.1 kg. mínusznál járok. :) Szuper! :D


Mióta nézem, írom, ellenőrzöm a kalóriabázis.hu-n a napi ennivaló-és mozgásmennyiséget, sok dologra rácsodálkoztam. Nagyon ajánlom mindenkinek hogy próbálja ki! Ha csak kíváncsi vagy egy-egy étel adataira, nem is kell beregisztrálni, de a reg nagyon rövid... és akkor kiszámolhatod a napi fogyasztást, el is mentheted, szóval nagyon jó.

2014. máj. 24. 12:04

Írtam reggel hogy zöldségnapom van. (5709.hsz.)

Reggelire ettem egy kivit, délelőtt 15 dkg. epret. Elrekkentettem a leveszöldség pucolása közben a karalábé zsengébbik felét, így uzsonnára 20 dkg, fini nyers karalábét fogok elrágcsálni.

5709. kisvadóc (válaszként erre: 5708. - Könyvkukac)
2014. máj. 24. 09:15
Nem, egyáltalán nem vészes, bár ugye elvileg havi egyszer kéne tartani gyüminap után, hát az huzós lenne...azért 4 nap alatt 40 dkg nem olyan rossz...ha ilyen ütemben megy lefelé elégedett leszek...Neked milyen napod van ma? a célom, hogy júni 5-i mérlegelésen meglegyen a -10kg...akkor lesz a 45.nap...szerintem még összejöhet. :)
5708. könyvkukac (válaszként erre: 5707. - Kisvadóc)
2014. máj. 24. 08:15
Úgy tűnik, te is lelassultál egy kissé. Nem baj, kitartás! Ugye tényleg nem is vészes a lénap?
5707. kisvadóc
2014. máj. 24. 07:20
Jó reggelt! Na a 4 napja mért súlyomhoz képest, a tegnapi lénap után 40 dekát sikerült fogynom. Igy most tartok -7,1nél. Ma fehérje nap van husi, virsli, túró, joghurt és rengeteg zöldség. Nem volt vészes a lénap, cukormentes tea, viz...máskor is bevezetem...talán kicsit besokalltam a sok gyümitöl. Szépen haladunk! Meséljetek milyen napotok van...A motiváló farmer nálam is a szekrényben hever. Szép napot.
2014. máj. 24. 07:19

Keményítőnapom lesz. Zöldséglevest tervezek főzni, nem kívánom most sem a rizst, sem a krumplit, sem a főzelékfélét. A kedvenc "mindent bele"-levesünket főzöm meg, a végén pedig nem tejfölös-fokhagymás-krumplis sűrítést kap ahogy szoktam, hanem kihagyom belőle a tejfölt és a leturmixolt fehér zöldségek mellé egy kis étkezési keményítőt használok majd. Na meg persze sajtkockát sem szórok a forró levesbe, pedig azt nagyon szeretem. :)

Ma napozni is szerettem volna de épp felhős az ég. Akkor kerti munka és biciklizés lesz na meg egy kis torna.


Tegnap kaptam egy kis lelki simizést. A kolléganőm közölte hogy utál, mert rajtam már látszik a fogyás ő meg nem fogy. :) :) De elmondtam neki, most épp stagnálok; hogy ne utáljon annyira. :D :D

2014. máj. 23. 09:29

A lénap utáni mérés nem mutat változást, de nem nagyon bánom. Ha stagnálok hát stagnálok. Sok helyen (itt is, hátrébb)láttam leírva ugyanilyen tapasztalatot.

Megtettem amit tudtam, továbbra is tornázom és betartom a napi szabályokat. Majdcsak megindul lefelé.

5704. könyvkukac (válaszként erre: 5702. - Arel)
2014. máj. 23. 09:24

Nagyooon?!?? :O Szerintem egyáltalán nem csaltam, hiszen egész nap csak ittam. Mit értesz "nagyon nem is csalás" alatt ? A paradicsomlét vagy a szörpöt? Mert paradicsomlét lehet inni, igaz én fél litert láttam leírva valahol... a szörp pedig totál cukormentes volt, tehát nem a diabetikus, éppcsakhogy cukorcsökkentett változat.

Szerintem ha nem csak vizet akarunk inni, lehet váltogatni a folyadékot: pl. a Bolero italporok is cukormentesek, némelyiknek még az íze is jó. :) Most az más kérdés, hogy a porból kutyult lötty mennyire egészséges...

Vagy rosszul tudom?


A csokinyalakodás bűne alól pedig feloldozlak, gyermekem. :D Vegyük úgy hogy az kiegészítette a hambit. :) Végtére is nem zabáltál be egy kilónyit. :)

5703. Arel
2014. máj. 23. 05:54

Szégyen gyalázat tegnap vétkeztem!

Ki tud úgy bountyt csinűlni, hogy közben nem lesz csokis a keze? És kia az aki inkább lemossa azt? Le ha egy darab szétesik azt ott lehet ezek után hagyni, vagy már úgyis mindegy?

Ja, a hambi dupla husival nagyon finom volt, tele lettem is vele rendesen.

Ma zöldségezek, de nem fogok krumplit pirítani, mert az volt a múltkor is a gyengém. Maradok a kevésbé ártalmasoknál, rizst se nagyon akarok enni. Inkább sok salit.

5702. Arel (válaszként erre: 5701. - Könyvkukac)
2014. máj. 23. 05:51
Ngayon ügyes vagy!!!! és még nagyon nem is csaltál!
2014. máj. 22. 20:27

Nos, eltelt a nap, kibírtam. Összegezve: meglepően könnyű volt!!!

Azt kell mondanom, könnyebb volt munka közben lénapot tartani,mint otthon!

Hatra hazaértem, még bringáztam egy órát mindenféle dimbes-dombos terepeken.

A nap folyamán ittam vizet, diétás málnaszörpöt, egy liter paradicsomlevet. Még főzök egy bögre csalánteát magamnak.


Más: mindenkinek javaslom a kalóriabázis.hu felkeresését! Ezen a fórumon olvastam én is a tippet jó pár oldallal hátrébb, de nem bántam meg, ezért is adom tovább!

Ott egyrészt készíthetsz saját ellenőrző oldalt, amin vezeted a fogyási adataidat, másrészt leellenőrizheted, mennyi extra kalóriához juttatnak az apró kis falatok, csábító maradékok, stb., amiket nem kéne megenni de hát kidobni kár... megdöbbentő, komolyan!

Próbáljátok ki, aki még nem ismeri!


Holnap proteinnapom lesz. :) Már előre vigyorgok. :D Tejfölös pulykapörköltet eszem tzatzikivel. :)

5700. könyvkukac (válaszként erre: 5698. - Arel)
2014. máj. 22. 10:27

Köszönöm, nem is árt egy kis drukk mára. :) Egyenlőre nincs gond, dolgozom, csak néha környez enyhe kétségbeesés, hogy te jó ég, ma NEM ESZEM ?!?? :) de rögtön el is tűnik.

Kitartok!

Neked pedig szép estét és évforduló-ünneplést kívánok!

5699. Arel
2014. máj. 22. 06:50
Akkor én ma kihagyom a gyüminapot (házassági évforduló miatt), és fehérjenapra ugrok át. Majd azért pótlom a dolgot, szerintem a jövő héten beiktatok ismét egy folyadéknapot. Ebédre így sali lesz, és mivel nincs kedvem a konyhában bajlódni ezért egyszerűen sonkás-tejfölös ránotta lesz hozzá. Vacsi meg a hambi lesz, lehet, hogy dupla hússal. Ügyesek legyetek!
5698. Arel (válaszként erre: 5697. - Könyvkukac)
2014. máj. 22. 06:36

Mindig vannak platók, egy szakértő pontosabban ki tudná fejteni az okokat, elég, ha a női hormonháztartás működésére gondolunk. Akkor se keseredj el, ha a lénap se hoz pozitívváltozást. Ne feledd, hogy mit értél el, és hogy hol a célod!

Drukkolok Neked ma!!!

2014. máj. 21. 20:33

Két napja stagnálást, illetve pici visszalépést érzek. Most(este) mérlegre álltam de össze fogok veszni vele, mert jól éreztem, hogy nem csökkent a súlyom, sőt másfél kiló visszajött.

Igazából nincs ötletem, miért, hiszen maximálisan betartottam az evésre vonatkozó szabályokat.

Azzal vigasztalódom, hogy olvastam, a diéta közepe táján stagnálás szokott előfordulni, ami nem szabad hogy elkeserítsen. Így a jó, ezzel "fixálja" a szervezet az elért eredményt.

AJÁNLOM IS !!! :)

Holnap folyadéknap. Vettem paradicsomlét "ebédre", meg egy doboz cukormentes, jóóó citromos Orbit drops szopogatócukorkát. Ha nagyon hiányzik majd a rágcsálás, azzal kiváltom.

2014. máj. 21. 13:22

Nekem ma gyümölcsnap van, így gyümizek és a kezem ügyébe van készítve egy adag kesudió.

Holnap kőkemény lénapot nyomok!!!

Vettem ma egy csodaszép motivációs gatyót. Szeretnék beleférni nyár közepére!!!

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook