Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hós lányom nem használja a lábait, a doki azt mondta, lehet, izomsorvadása van. Állításnál nem rugózik a lábával. Más tapasztalt ilyet? fórum

9 hós lányom nem használja a lábait, a doki azt mondta, lehet, izomsorvadása van. Állításnál nem rugózik a lábával. Más tapasztalt ilyet? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. jak27
2012. jan. 24. 15:11
Ő azt mondja, hogy fejlődik,és hogy nem gondolta volna,hogy ilyen hamar hatni fog a kezelés a mozgására.Először még úgy volt,hogy a fejlődéstől függ,hogy elég lesz -e a heti 1 vagy 2szer is menni kell,de egyelőre elégnek bizonyul a heti 1.Holnap megyünk, majd rákérdezek a lábára, és mondom,hog mit mondott a doki.Teljesen egyetértek azzal,hogy nincs lusta baba.Nekem azt is mindták,hogy rosszul motiválom,és azért nem mozog...Érdekes,az unokatesóit inkább "antimotiválni" kellet,alig lehetett őket megállítani,és mióta Hanna kúszik, vele is hasonló a helyzet.
16. mkriszti81 (válaszként erre: 13. - Jak27)
2012. jan. 24. 15:10

mi karácsonykor költöztünk, ezért dokit is váltottunk, az előző nem nézte, illetve még 6 hósan, de akkor nem mondott semmit. A mostani egyszer nézte, de ő se mondott semmit igazából... dévényes meg annyit állapított (és mutatott) meg, hogy amikor ki akarja váltani a lépést, akkor ő nyújtott lábbal, teljesen mereven lépett, nem csípőből emelte és hajlította a lábát, itt látszott, hogy be van kötve a csípője is - de simán tud rajta segíteni, azt mondta, minket ő nyugtatott meg, most benne bízunk, hogy pár kezelés után a mi tündérkénk is mászni fog :)


legközelebb kérdezz rá konkrétan a dévényesnél, hogy mi a helyzet a lábával, érdemes-e a pénzeteket költenetek továbbra is őrá, és van-e alapja annak, amivel a dokitok fenyegetőzik, kell-e aggódnotok és vigyétek-e mihamarabb magánban neurológushoz

2012. jan. 24. 15:08

Szia!

A Dévényes gyógytornász mit mond?

Ha ennyire nyugtalanít, és nincs hmarabb időpont, én elvinném magánrendelésre, ott hamarabb bejuttok. Szegeden is van gyermekneurológus magánrendelés.

Harmadrészt, én gyerekorvost is váltanék.

Megnéztem a videót, mindenképpen ki kell vizsgálatatni szerintem, lehet hogy csak a hypotonia miatt ilyen, de lehet hogy több is van mögötte.

14. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Jak27)
2012. jan. 24. 15:08
Csak jótanácsként írom, hogy szerintem ezzel inkább orvoshoz forduljál, mert itt az lesz a vége, hogy néhány fórumozó /senkit nem akarok megbántani/ még az agydaganatot is megállapítja így látatlanban a kislányodnál. Ezzel pedig csak tovább idegesíted magad.
13. jak27 (válaszként erre: 7. - Mkriszti81)
2012. jan. 24. 15:04
Megnyugtattál, hogy a Te kislányod sem rugózik még a lábával. Nálatok szokta ezt nézni a gyerekorvos?Ha igen, akkor nem piszkál vele, hogy még nem tartja magát?
12. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - Jak27)
2012. jan. 24. 15:03

akkor lehet nem ártana a dokiváltás... :(


Dévényes mit mond a lábára? Ezek szerint elég régóta jártok már, lát reményt? Bíztat? Neki azt is meg kellene mondania, ha ide más jellegű orvosi beavatkozás kéne esetleg...

11. jak27
2012. jan. 24. 15:01
Okt. 18-a óta járunk heti 1 alkalommal Dévényeshez, ami nagyon hasznos.Akkor még csak hátról hasra tudott fordulni, most meg azért szerintem ez elég nagy szó,hogy már kúszik,1 hónapja.Csak a lábát nem akarja tartani,és ebbe állandóan beleköt a gyerekorvos,és ijesztget mindennel.Lehet,dokit kellene cserélnem.Iszonyú székszorulásos is a csajszim, de beutalót is csak úgy tudtam kisajtolni belőle,hogy lefényképeztem az óriás végtermékeket,és ledobtam az asztalára...
10. mkriszti81 (válaszként erre: 9. - Jak27)
2012. jan. 24. 14:59
dévényesünk szavait idézem: "Nincs olyan, hogy lusta gyerek és nagyobb súly miatti lusta gyerek sincs! Ezzel az orvosok dobálóznak állandóan és nyugtatják a szülőket, ezért kerül olyan sok gyerek túl későn szakszerű kezekbe. Minden gyerekben kódolva van a mozgásfejlődés, mind neki is áll gyakorolni, csak némelyiket a rossz izomtónus megakadályozza ebben. Ők egy ideig próbálgatják, aztán mikor nem megy, feladják és vagy pótcselekvést találnak ki /nálunk ez a kézfeje furcsa csavargatása és ujjai mozgatása lett/, vagy egyszerűen "lustának tettetve magukat" inkább hisztivel kierőszakolják a segítséget egy-egy tárgy eléréséhez." /nálunk ez is megvolt/
9. jak27 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. jan. 24. 14:54
Pont ezért akadtunk ki mi is,mert csak dobálózik a szavakkal.5 hónpos kórában is csak lógatta a lábát, akkor még lusta,és kövér volt a doktornő szerint,majd fél évesen rohannunk kellet fejlődésneurológiára,ahol azt állapították meg,hogy megkésett a mozgásfejlődése.oda kell ismét mennünk,de csak 1 hónap múlva,máshova nem küldött.
2012. jan. 24. 14:53

én is Dévényre vinném, ha kell fizesd ki legalább a vizsgálatot.

Mi is jártunk anno, tényleg nagyon jó.

7. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - Jak27)
2012. jan. 24. 14:49

ezen a gyógytornásznak elvileg tudnia kell segíteni


az én kislányom is csak egy pillanatra támaszt ki a lábával ilyenkor, aztán az övé is becsuklik, de ez most még természetes


9 hósan meg abszolút jó a kúszás, az pedig abból áll, hogy csak a kezével húzza magát (mint a sérült katona) :)

ha 10 hósan sem vált át mászsásba, akkor lehet aggódni, de akkor is van segítség, nyugi :)

6. makaréna (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2012. jan. 24. 14:49
Szerintem is azonnal kérj időpontot egy Dévényes gyógytornásztól!!!
2012. jan. 24. 14:46

Vidd el egy Dévény módszert alkalmazó gyógytornászhoz!

az én 8,5 hósom nem kúszott-mászott, eddig egy kezelésen voltunk, de már el is kezdte a kúszást gyakorolgatni :) (csak le voltak tapadva az izmai, nyugi egyáltalán nem biztos az izomsorvadás, az a legutolsó eset)

4. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Jak27)
2012. jan. 24. 14:45

Az én nővéremnek izomsorvadása volt. 1 éves korában kezdődött. Éjjelente sokat sírt, zsibbadt a lába, de tudott állni rajta és menni is. Most már mozgáskorlátozott, de nem hiszem, hogy nálatok ez lenne, elég ritka dolog...

Járj utána mihamarabb más orvosoknál!

2012. jan. 24. 14:44

Erre mondta, hogy nagyon nem jó jel:

[link]

Annyira ránk ilyesztett, de neurológushoz meg csak 1 hónap múlva mehetünk,akkorra kaptunk időpontot.Én addig megőrülök!

Egyébként hipotón, gyógytornászhoz is járunk, jelenleg kúszik, de ahhoz sem használja nagyon a lábait...

2012. jan. 24. 14:44

Mi az, hogy "lehet, izomsorvadása van"???

Ennyi? Nem küldött tovább? Ennél talán némileg pontosabb diagnózist kellene felállítani.

2012. jan. 24. 14:41
9 hós lányom nem használja a lábait, a doki azt mondta, lehet, izomsorvadása van.Állításnál nem rugózik a lábával.Más tapasztalt ilyet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook