Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hónapos kisfiam nem eszik anyatejen kívül semmit. fórum

8 hónapos kisfiam nem eszik anyatejen kívül semmit. (beszélgetős fórum)


1 2
6. tappancsmama (válaszként erre: 5. - Serry)
2009. júl. 22. 22:09

Természetes hogy elviszem,de én meg tapasztalatból mondom,hogyha a mi védőnőnk ilyenről hall,akkor az ilyet el mondja a doktor néninknek is.Náluk így működik.A kislányomnál is ha akadtak problémák akkor arról a védőnő által tudott a doktornőnk is.


Szerencsére a szopással nincs gond,remélem nem is lesz.

5. Serry (válaszként erre: 1. - Tappancsmama)
2009. júl. 22. 21:55

Bocs nem kötözködés. De a védőnénid nem fog beszámolni arról,ohgy az evéssel gondjaitok vannak. Nincs ideje kedve ezzel törődni, már mint azzal,hogy minden egyes látogatását elmesélje a gyerekorvosnak. Tapasztalatból tudom,hogy amit a védőnő tud rólatok annak felét sem tudja a gyerekorvos. ( Nem kötelessége minden látogatásról beszámolni a gyerekorvosnak, s egy védőnő nem csak egy gyerekorvossal van kapcsolatban.)Így tényleg vidd el a fiad tanácsadásra a dokihoz és mond el neki,hogy mi van. Ugyanis az undort az ételek iránt valami kiváltotta.


Figyeld meg,hogy ha szopik akkor is így van-e? Undorral teszi-e? S nem szabad semmit erőltetni.

Tudom milyen az ha egy gyereke nem eszik rendesen. Az én fiam is úgy került 3,5 évesen oviba,hogy csak kétféle ételt fogadott el. A közösség ereje sok mindenre képes. Hidd el és kitartás.

2009. júl. 22. 21:52
Ezt én értem.De nem szoptatás után adok neki gyümölcsöt sem és a főzeléket,krumplit,bármit még annyira sem eszi mint a gyümölcsöt.és hiába csak hetente próbálkozok nála ilyenekkel,pont azért amit te is írtál,akkor is ugyan úgy,sőt egyre rosszabbul reagál rá.És ez már másfél hónapja így megy,,ha meleg van ha nincs.
2009. júl. 22. 21:36
amúgy én is biztos kihánynám amit undorral kéne megennem, ne erőltesd, akkor etesd ha ő is élvezi a ceremóniát.gyümi helyett adj zöldséget, burgonyapürét picit fokhagymásan azt általában szeretik a gyerekek, meg nézzél szét a neten rengeteg recept van kisbabáknak
2009. júl. 22. 21:31
ez mind nem baj! a nagy melegben nem is fog enni. én mindig szoptatás előtt etetem (jól kiéheztetem,de nem most a melegben),teával folyamatosan kínálom.lehet valami rossz élményhez köti az evést(forró,hideg,ijjedség)majd tovább lép és eszik.ezek a drasztikus változások 1-2 hét után elmúlnak mint egy rossz szokás, addig se hal éhen, adj neki más ízeket pl. felnőtt kaja. ja és szoptatás után az én gyerekem sem eszik! nyugi, ettől eltekintve biztosan kiegyensúlyozott kisbaba.
2009. júl. 22. 21:23

6 hónaposan kezdtem el Neki adni a gyümölcsöket,eleinte ette is szépen,aztán egy idő után nem kérte.És most már ha eszik is 1-2 kis kanállal undorral tarja a szájában,majd a soron következő szoptatás után mindent kihány.

Főzelékeket ugyanolyan undorral tartja a szájában és a tápszeres tejbedara pépet amit lehet kapni azzal is ugyan így viselkedik.


Mielőtt valaki megkövezne ezért a kérdésemért,hogy miért nem viszem orvoshoz,akkor elmondom,hogy elviszem természetesen,a védő nénink folyamatosan tud ezekről a dolgokról,tehát a doktor nő is,csak azért tettem fel ezt a kérdést,mert kíváncsi lennék hogy járt e már valaki így mint mi és,ha igen akkor mit csinált?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook