Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7hónapos baba táplálása fórum

7hónapos baba táplálása (beszélgetős fórum)

6. dd3e7764d1 (válaszként erre: 1. - Szabina12112332)
2019. júl. 5. 12:17
Igen sokan etetik mindenfélével, de neked ezért még nem kell. Mindig a korának megfelelõ gyümölcsöt, zöldséget add, fokozatosan bevezetve az új ízeket. Én nem gondolom, hogy 7 hónaposan már 3 étkezést ki kell váltani. Nekem másfél éves a kisfiam, szerintem ennyi idōsen a védōnō ajánlása fokozatos kiváltás volt és nem azonnal, hogy most már betöltötte a fél éves kort gyorsan hagyjuk el a tápszert és csak reggel, este kapjon. Szóval nyugi. Próbálkozzatok új ízekkel, kóstolgasson, de mindig fontos a fokozatosság. Persze ha éhes nyugodtan adj neki tápszert. Minden gyerek más, az én kisfiam anyatejes, ha én pürésítettem az almát nem ette meg, nem az ízével volt baja, hanem az állagával. Aztán picit késōbb a szeleteket már rágcsálta. Soha semmit nem eröltettem, mert más gyereke már mindent evett, leginkább amit a szülōk. És soha nem szerettem az olyan mondatokat, hogy de háááát úúúgy szereti... Persze, mert azt ismeri, de az még nem biztos, hogy jó is neki.Szóval ne parázz rá, te ismered a legjobban, te érzed, tudod mi a jó neki,meglásd pár hónap múlva csak nevetni fogsz ezeken a kezdeti nehézségeken :-)
5. vecus (válaszként erre: 1. - Szabina12112332)
2019. júl. 4. 08:40

Rendes ételt amit magatoknak főzöl természetesen nem ehet.


Korának megfelelő zöldségeket viszont te magad is megfőzheted egy kis husival.

És azt lehet pürésíteni, ez ugyan úgy bébikaja mint a bolti. Kipróbálhatod hogy csak villával összetöröd és úgy adod neki, de nem minden gyerek fogadja el így az ételt.


De kapjon mellé gyümölcsöt egy kis babakeksszel. Esetleg tejpépet.

Ilyenkor nem kell mellé tápszer.

Viszont fontos a folyadék bevitel.


Elég reggel-este a tápszer, tízóraira gyümölcs, ebéd és az uzsonna főtt kaja, vacsora tejpép és este lefekvés előtt tápszer.

2019. júl. 4. 06:59

2x bébikaja és 3 óránként táp...sztem ez sok..

Adj neki reggel tápot,tizoraira gyümit,ebédre adj neki rendes kaját,van egy csomo zöldség most,husival turbozd fel...délután a maradék+gyümi este táp ..hidd el jol fog lakni!

3. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Szabina12112332)
2019. júl. 4. 06:53
Dehogynem szabad. Olvass utána a BLW-nek. Az én 9 hónaposom egyáltalán nem pürézett, és szépen gyarapszik.
2. Domimami (válaszként erre: 1. - Szabina12112332)
2019. júl. 4. 06:40
Olyat főzz neki,amit már ehet egyébként is korának megfelelően.Pürísíst,hiszen a bébiétel is az.Sóska,krumpi,répa,brokkoli...
2019. júl. 3. 21:12

Sziasztok!

a kislányom

2019.07.11.-én lesz 7 hónapos

bébi ételt eszik napi 2x

plussz 3oránként tápszert

de úgy látom hogy nem eleg neki sem a bebi kaja, sem a tapszer annyian mondjak mar hogy rendes főtt étellel etetik

de fogacska meg még nincs🤔

az en kislanyomnak sincs meg egyetlen egy foga sem.

mit ajanlotok? annyian mondjak hogy probaljam etetni rendes etellel... pedig en ugy tudom, nemszabad még

koszi a valaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook