Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 60 kg fel, 56 kg le, 40 kg fel, 45 kg le. Íme az átalakulás! fórum

60 kg fel, 56 kg le, 40 kg fel, 45 kg le. Íme az átalakulás! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 60 kg fel, 56 kg le, 40 kg fel, 45 kg le. Íme az átalakulás!

159. garamond (válaszként erre: 150. - 080e136033)
2012. dec. 21. 08:01
És mikor is csináltattál teljes vérképet utoljára?
158. 117b1693d0 (válaszként erre: 153. - F3000dc5ef)
2012. dec. 21. 07:37

Most megy a BBC-n egy sorozat, a Tribal Wives (szerintem már említettem nektek a paleon). Igaz, csak 6 törzs, de a világ különböző pontjain.

Erről az öregkorról jutott eszembe, hogy igazán időseket nem lehetett látni. Pedig mivel alig 70 körüli a max létszám, így mindenkit - legalábbis, aki fontos, márpedig egy öreg az lenne - bemutat a film. A rangidős nő az egyik helyen 50 körül volt (nem volt nála öregebb, a férje volt a törzsfőnök, de az meghalt.). A másiknál egy férfi volt a vezető, ő sem volt több 60-nál és nem volt nála idősebb a szigeten...


Egyik sem gabonás környék. Maniókát, rágcsálókat, néha majmot és halat esznek az egyik helyen, azt nagyon megjegyeztem.

157. edcsi73 (válaszként erre: 112. - Kiscsillag01)
2012. dec. 21. 07:17

Szia!

Elárulod, hogy mitől fogysz? Én is szeretnék 20kg-tól megszabadulni.

156. a0c1361e44 (válaszként erre: 147. - 080e136033)
2012. dec. 21. 06:25

Persze az ember jojózhat, na de nem mindegy, hogy milyen súly az ami le-fel mászkál. Én ezt nem értem meg.

Én minden télen felszedek kb. 5 kilót, majd lemegy tavasszal, nyáron, ősszel, de ha annyit híznék, mint a saját súlyom, akkor tuti orvoshoz járkálnék és valószínű, hogy nem ennék.


Én beteg vagyok, pajzsmirigy beteg, tehát az én súlyom e szervem működésétől is függ. Mégsem hagyom, hogy 20, 30, 40, 50 kg-ot felszedjek, azért mert tudom, hogy egészségtelen és nehéz leadni.

Én szinte sosem eszem tele magam és pont azért, hogy ne hízzak sokat. Kicsit számolom a kalóriát és hetente legalább 3x1 órát tornázok és bicajozok, gyaloglok a munkahelyemre, stb. Tehát nagyon figyelek a súlyomra. Tehát én sem jóllakásig eszem magam, hanem eszek valamennyit. Télen azért hízok, mert több szalonnát eszek:)

155. Krisz42 (válaszként erre: 154. - F3000dc5ef)
2012. dec. 21. 06:17
Na ebben egyetértünk.Már hogy akkor kell továbblépni,ha könnyen megy.Még egy kérdès nem miattam:te fogytál tőle?Azt tudom,h izmosodni lehet,de a saját testsúly tényleg ráveheti a szervezetet arra,h kevesebb ételt kívánsz és fogyni fogsz?
154. f3000dc5ef (válaszként erre: 151. - Krisz42)
2012. dec. 21. 00:20

Igen, az az utolsó kettő. Én neki sem kezdtem.

És nem kell szószerint betartani, látod én is a másodiknál tartok, és nem a lépeseknek ír ennyi időt,hanem a szinteknek szerintem. Bár már rég olvastam ennyire. És ezt pasikra számolta ki, mi meg nők vagyunk, ne akarjunk ugyanolyan tempóba haladni :D nem fog menni :D

Én akkor lépek tovább, ha egy lépés már könnyedén megy, nem éppenhogy :D

153. f3000dc5ef (válaszként erre: 150. - 080e136033)
2012. dec. 21. 00:17

Nem így van.

Busman: aki túlélte a csecsemő és gyerekkort, az már megélte az öregkort is. Persze volt akit megevett ez vagy az a vadállat, vagy lezuhant a szikláról...stb. De te sem gondolhatod komolyan, hogy nem tudták mi az öregkor :) a nagy többség bizony megélte, és megéri ma is, gyógyszerek és orvosok nélkül.

A statisztika különös tudomány, az átlagos életkor pont nem mond semmit.

152. Krisz42 (válaszként erre: 150. - 080e136033)
2012. dec. 20. 23:50
Az tény,h sokkal nagyobb volt a halálozás.Akkoriban nem volt fogamzásgátlás,de 10 gyerekből ha 5 megélte a felnőttkort,az jónak számított.
151. Krisz42 (válaszként erre: 146. - F3000dc5ef)
2012. dec. 20. 23:47
A hídat és a fekvőtámasz kézenállásbant?Már hogy az az utolsó kettő.Igazad van,bàr ő csak azt írja,"ha elhagytad az alapokat".Azért én a fejenállást csinálgatom,ahhoz kell idő,régen ment,most is,de a súlyomtól fáj a fejem.Legalább rákészülök,mert majd a varjútartásnál kell használni az izmokat.Egyébként elég zavaró,h a példánál azt írja annál aki rendesen csinálja,h eltelt 7 hét!-2hónap sincs-és a negyedik lépésbe kezd bele.Én úgy számoltam,h legjobb esetben is min.6hét kell egy lépéshez,de lehet,h több.Hat hètnél is csak 2hét van egy ismétlésszámra.
2012. dec. 20. 23:42
Betegségek: szerintem is a hosszabb életkor miatt több a beteg, meg azért, mert nem meghalnak, hanem együtt tudnak élni az emberek a betegséggel gyógyszerekkel. Busman naná, hogy nem cukorbeteg, mert mire abba a korba érne, amikor ez a betegség kijön, felfalja egy tigris... A 30 éves korral meg nem értek egyet, ebben a korosztályban vagyok, kicsivel felette, és a kortársaim többnyire egészségesek ( most nem is jut kivétel az eszembe). Akinek meg véletlenül valamiért gyengébb a szervezete, és már 30 éves korára beteg, azt azokban a baromira egészséges múlt századokban valószínűleg már a bölcsőből elvitte volna a torokgyík...
149. f3000dc5ef (válaszként erre: 148. - 080e136033)
2012. dec. 20. 23:42

Én paleotól fogytam le, az egyetlen dolog az életemben ami könnyedén tartható, jóllakásig lehet enni, és egy deka se jön vissza :D és még meg is gyógyultam :D


meg szokták kérdezni, mikor hagyom már abba? nem áll szándékomban :D

2012. dec. 20. 23:39

... egyébként és csak Norbi U1-es kajákat ettem egyszer egy hónapig, jóllakásig (tehát nem túlettem magam degeszre, csak nem is hagytam abba olyan pici adagnál, mint a normál kaját szoktam) és híztam tőlük. Persze mindenkinek más válik be.


És ez most nem Norbi szidás, mert ha Norbi "csak" annyit ért el, hogy a cukorbetegeknek, a candidásoknak, az inzulinrezisztenseknek kellemesebb lett a termékeivel az életük, már az is tök jó dolog. :)

2012. dec. 20. 23:34

Beleolvastam a fórumba, többen kérdeztétek, hogy hogy lehet ekkora súlyt leadni majd visszaszedni. Bár én nem ekkora mértékben, de én is jojóztam már 15-20 kg-t, szóval képben vagyok.


Szóval, aki hízásra hajlamos, annak az ideális szinten tartani a súlyát, folyamatos odafigyelést igényel. Egy hízásra hajlamos embernél nem úgy működik, hogy eszik egészségesen, változatosan, ameddig jól nem lakik, és úgy nem érzi, hogy most már kellemes. Nem! Folyamatosan oda kell figyelni, és kontroll alatt kell tartania magát, hogy lehetőleg soha ne egyen jóllakásig, illetve, ha mégis mondjuk jól bereggelezik, akkor mondjuk csak salátát egyen ebédre / hagyja ki a vacsorát. És emellett még járjon el edzeni legalább heti 3-4-szer. Nos, ez akkor, amikor az ember úgy ahogy jó passzban, még megy is.Én pl. a súlyom úgy tartottam, hogy folyamatosan centiztem a kalóriákat és heti átlag 5-ször edzettem valamit. Aztán rosszabb idők jöttek, betegség lett a családomban, és igen, az, hogy a gyógyulásért tegyek valamit, akár csak lelkileg is támogassam a beteget, fontosabb volt, mint pár kiló ide-vagy oda... Sajnos végül a legrosszabb következett be, én pedig elveszítettem a munkám, és fordult a világ: míg az állandó kalóriaszámolós időszakban, a hús, saláta, sonka, sovány sajt volt a normál étel, és a krumpli, tészta, vajas-párizsis zsömle az "ünnepi" fogás, most szinte ilyesmit ettem végig, és a hús, zöldség ment ritkaságszámba. Aztán lett munkám, kettő is, én pedig napi 12 órákat (szombat-vasárnap csak átlag 6-ot) güriztem, hogy kifizessem a munkanélküliség alatt felhalmozott adósságokat, és összeszedjem a pénzt, egy több mint 4 éve meghiúsult álomra, amihez éppen akkor találtam egy járható, de elég drága utat, mielőtt elveszítettem a munkám. Persze ez sem az egészséges életmódról szólt. Szóval hadd ne mondjam, hány kiló jött fel... Nem csak az,a mit anno leadtam, de hozta a testvéreit is, és hogy őszinte legyek, csak magamat hibáztathatom: mert a "szar", de olcsó kajákból is lehetett volna kevesebbet enni, mert a napi 12 órás munka után is ki lehetett volna hagyni a vacsit, (ha nem kell éjszaka is dolgozni, nem kell az energia). Szóva így lehet.

146. f3000dc5ef (válaszként erre: 145. - Krisz42)
2012. dec. 20. 23:27

csak négyet csinálok, az utolsó kettő csak akkor lehet elkezdeni,ha az első néggyel már legalább az ötödik lépésig eljutottál.


Kezdetben két féle gyakorlatot csináltam egy nap, most már mind a négyet végig csinálom, szintekként lépek előre.

145. Krisz42 (válaszként erre: 144. - F3000dc5ef)
2012. dec. 20. 23:24
A két nap edzéssel megcsinálod 3-3-ra osztva mind a hatot,vagy csak egy nap egyet vagy kettőt csinálsz?
144. f3000dc5ef (válaszként erre: 143. - Krisz42)
2012. dec. 20. 23:08

Én másfél éve paleozok. Ehhez tettem hozzá a fegyencet, majd most a harcost :D

A harcos még nagyon friss kb. egy hónapja, és van nem harcos napom is, ha úgy érzem, hogy kell az étel.

A fegyencet úgy csinálom ahogy ajánlja, lassan kezdtem, heti két majd három rövid edzéssel. Szerintem érdemes türelmesnek lenni, és betartani.

Most már két nap edzés egy nap szünet.

és olyan karom van mint még soha, és általában erősnek érzem magam :D egy év múlva talán eljutok az ötödik lépésig :D ami utána van :D az már szuper lesz :D

143. Krisz42 (válaszként erre: 140. - F3000dc5ef)
2012. dec. 20. 23:01
Fegyencet egyszer elkezdtem,de minden közbejött,most kezdtem újra.Te hogy csinálod az edzéseket-tudni szeretnêm hogy hatásos.Harcosoztam ősszel-3hét -2kg-de abbahagytam,mert felborult a napi rutin.Most kezdem,de lehet,h karácsony után,mert 3gyerek,rokonság,bár most a sütik,édességek nem vonzanak,viszont nekem kelleni fog 2hét az átállához,az ünnepek pont jó lesz.Van egy ismerősöm,ő 5hónapja él így és mivel imád enni,nagy hasa volt.3hónap alatt teljesen eltűnt pedig esténként néha akkora evéseket tart,h csak nézek hogy fér bele.Tehát nála tökéletesen működik.A neten is olvastam egy ffi naplóját,ő már pár éve így él,rengeteg energiája van,sokat sportol is és jòl érzi magát.
2012. dec. 20. 23:00
Én régebben csináltam alacsony szénhidrát tartamú diétát, de nem éreztem magam fittnek tőle. Mindig tele volt a hasam, nem voltam éhes, ami elég jó dolog,ha az ember fogyni akar,de pár hét után hiányérzetem volt. Viszont megfelelő kalóriabevitel mellett fölösleges kizárni a jó szénhidrátokat az étrendből. A teljes értékű gabonában,a rizsben, a durum tésztában, és a krumpliban is vannak vitaminok, nyomelemek, szóval nem említeném őket egy lapon a cukrozott üdítővel, az édességekkel, meg a többi tényleg fölösleges kalóriabombával. Szóval már bebizonyosodott számomra, hogy lehet fogyni úgy is, hogy az alapvető zöldséges-húsos kombón kívül beiktat az ember egy jó kis bolognait darált pulykamellből, pariszószból durum tésztával. És ha rakott zöldbabot, vagy kelkáposztát csináltam, nem hagytam ki belőle a barnarizst sem. Nekem sokkal kiegyensúlyozottabb volt így a fogyás is, nem voltam kívánós, nem éreztem levertnek magam, és a súlytartás se okoz gondot. Az egészség fokmérője nálam a körmöm, a hajam és a bőröm állapota. Az alacsony szánhidrátos diétánál pattanásos volt az arcom, zsíros volt a hajam, a körmöm töredezett. Most olyan a körmöm, mint még soha, a hajam se zsírosodik, és az arcom is inkább száraz egy kicsit. Ha olyan rossz lenne a szervezetemnek a szénhidrát, küldene jelzéseket, mint ahogy küldött is, amikor nem megfelelően táplálkoztam.
141. f3000dc5ef (válaszként erre: 138. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 22:08
Köszönöm,megvolt :D
140. f3000dc5ef (válaszként erre: 139. - Krisz42)
2012. dec. 20. 22:08

Február óta, de volt nemrég két hónap kiesés a térdem miatt :D nem kapkodom el, most vagyok a második lépésnél :) de nagyon élvezem, hogy vannak izmaim :)))

Te mióta csinálod, harcost és a fegyencet?

139. Krisz42 (válaszként erre: 137. - F3000dc5ef)
2012. dec. 20. 21:21
Végre még vki,aki harcosozik.Fegyencet mióta csinálod?
138. 0e83a78045 (válaszként erre: 136. - F3000dc5ef)
2012. dec. 20. 21:00

én nagyon kitartó vagyok:)és köszi:)tudom mit alakultam kívül belül,igy nem hiszem hogy egy fórum áthúzhatná.


na olvasom én is a fegyencedzést aztán kezdem.kíváncsi vagyok rá.remélem meglesz a kitartás ebben is,nagyon szeretném.igaz csak rajtam múlik:)


Neked jó edzést:)

137. f3000dc5ef (válaszként erre: 136. - F3000dc5ef)
2012. dec. 20. 20:56
És hogy legyen még valami hasonlóság, most megyek és fegyencedzek :D
136. f3000dc5ef (válaszként erre: 133. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 20:51

Ne izgulj, csak így tovább...nekem sem hitte el senki, hogy "zabálással" fogytam, és még gyógyultam is :D


És most még a paleo mellett harcos is vagyok :D még hülyébbnek néznek :D napi egy kajálás...az is este :D


Nem kell mindenkinek megfelelni, itt meg pláne nem :D Járd csak a saját utad :D

135. dominolady (válaszként erre: 133. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 20:50

Nem csak a nyomorban élők eszik! Mégis mitől egészségesebbek, mint a legtöbb európai?

Nem akarok kilószámra húst enni, mert szerintem nem egészséges, ilyen mennyiségben.

Bízom benne, hogy nem így lesz, de az a véleményem, hogy ennek az étrendnek meglesznek a hátulütői pár éven belül. Szerintem egy normálisan működő szervezetnek nincs szüksége ennyi húsra. Zöldségre, gyümölcsre és vmennyi normális szénhidrátra igen. Ez az én véleményem, természetesen te úgy élsz, ahogy tudsz, vagy szeretnél.

134. Spiritus (válaszként erre: 131. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 20:42
Ezek a dolgok össze nem hasonlíthatóak a jó minőségű szénhidráttal. De mindegy. Hagyjuk.
133. 0e83a78045 (válaszként erre: 132. - Dominolady)
2012. dec. 20. 20:42

én szeretem a finom ételeket.ha meg nem eszel az általad említett rizset,hamar rajössz mi 1 kg hús.edd meg,várj egy órát és megtudod:)semmi.amikor megetted,azt se érzed hogy ettél.pici túlzással.nagyon hamar lebontja a szervezet. a salátáról nem is beszélve.egyébként van hogy egy nap 8szor eszek,inkabb egyszerre kevesebbet.soha nem fáj a hasam,(kivétel amikor a kolbászt ettem vagy épp pörköltet).

én nem szidtam a rizset:)a nyomorban élő keletiek eszik,sok helyen fizetségként kapják.még jo hogy nem hiznak el napi 12 ora munka meg 2tányér rizs mellett:))))

132. dominolady (válaszként erre: 130. - 0e83a78045)
2012. dec. 20. 20:37
Gratulálok a fogyásodhoz! Elolvastam a hozzászólásokat. Szeretném kérdezni, hogy tényleg minek kell ennyit enni? Számomra ez már a zabálás kategória. Valamint még azt nem értem, és nem kaptam még rá sehol sem választ, hogy: a keleti országok lakóinak legnagyobb része naponta eszik riszt. Mégis egészségesek. Hogy van ez?
131. 0e83a78045 (válaszként erre: 129. - Spiritus)
2012. dec. 20. 20:35

majd figyelek:)készülök egy vérképre,kíváncsi vagyok az 1évvel ezelőttihez képest milyen.bár akkor is hibátlan volt.néha érzek hiányt,szerintem a cukor.de nem érdekel.

sajnlom hogy szerinted ez nem tartható.egy vega,aki életében nem eszik húst az hogy tartja?

a bhutáni emberek hogy birják ki cigi és cukor nélkül?

te hogy birod ki drogok nélkül?van aki nem tud nélküle létezni.

a masik ember hogy képes egész életében kenyéren meg parizeren élni?

akkor en miért ne tudnék egy ilyen életmpóban?mi benne a tarthatatlan szerinted?

130. 0e83a78045 (válaszként erre: 128. - Spiritus)
2012. dec. 20. 20:29
én ilyeneket meg sem látok.előírt dolgok.nem merülök el a részletekben.azt nem nekem irták ezért nem érdekel.én csak a szénhídrát jelenlétét olvastam el,avagy mit irnak róla.a diéták alapvető buktató ereje,hogy előirják,ma ezt fogsz enni.és ekkor.nah itt megbukik.és ha én ma épp túrót akarok enni nem gyümölcsöt,akkor vége?hát jah vége.ezért jó az életmód.ehetsz amit akarsz,kiveve amit nem:)))de akkor sincs előirva napra orára hogy mit.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook