Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » (60+) Csak pozitívan... fórum

(60+) Csak pozitívan... (beszélgetős fórum)


1 2
8. livepower (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2018. márc. 21. 15:05
Az utolsó bekezdés nagyon igaz. Jómagam tapasztalata,hogy olyan ütemben elszaladt az élet mellettem,hogy kis túlzással arra kaptam fel fejemet,hogy felváltották a 6. X-et..
2018. márc. 21. 14:46

A párom éppen ki van akadva az életkorán és még csak 48 éves!Ma egy ember megkérdezte Tőle,hogy már nyugdíjas?

Teljesen összeomlott!

Én nem látom ennyire borúsan a dolgot,de Ő kiakadt!!!Amúgy is egy depresszív alkat,gyerek korában kaphatott egy zsákkal a negatív irányzatból és még csak nem is lehet eltéríteni az útról!

Nagyon nehéz segíteni rajta,ha Ő sem akarja!:-(

6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Livepower)
2018. márc. 21. 14:25

Így van!

És ami ebben a legjobb, hogy tanulható :)


(ha már magunkon képesek vagyunk nevetni, az

már pozitív és lehet dolgokat a humoros oldaláról

is felfogni☺☺)

2018. márc. 21. 14:05

Egy kicsit másként látom.

- Ha valakinek az élete viszonylag kevés nehézséget tartogatott, ill. mindig voltak mellette, akik annak megoldását, vagy a megoldás egy részét átvállalták, annak idősebb korára is megmaradt a pozitív életszemlélete, mert nem volt, ami megtörje.

- Akinek az élete során voltak ugyan nehézségei, de addig erőlködött, hogy sikerült megoldania, annak megmaradt az önbecsülése, az önmagába vetett hite, és megmaradt a pozitív életszemlélete is.

- Ha valakit megtört az élet, hiába is öregedett meg, tapasztaltabb, bölcsebb lett, de attól még egyáltalán nem biztos, hogy pozitív az életszemlélete.

És bizony nagyon sok idős ember éli úgy az életét, azzal a tudattal, azzal a meggyőződéssel, hogy az élet nem sétagalopp, és a napi gondokat, problémákat egyáltalán nem tudja pozitív szemlélettel nézni, megélni.

2018. márc. 21. 13:52
Talán idősebb, tapasztaltabb életkorban már "begyakorlódik" a pozitív személet.
3. livepower (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2018. márc. 21. 13:24
Ez nagyon igaz. De talán fiatalon,aktív élet szakaszban az egyén hajlamos az élet kihívásait erős sztresszorként megélni,a negatív gondolatokkal sodródnak az árral..
2018. márc. 21. 13:18
Szerintem már korábbi életszakaszban is fontos a pozitív életszemlélet:)
2018. márc. 21. 13:16
60+ után azt gondolom,hogy a pozitív életszemlélet sok nehézségen átsegithet bennünket..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook