Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos baba miért ébred ennyiszer éjjel? fórum

6 hónapos baba miért ébred ennyiszer éjjel? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 17. 11:25
Jóéjszakát táp:Anno kislányommal nem vált be,de sajnos szinte mindenre allergiás vagyok és ekcémás is ezért eddig csakis HA-s tápszert kapott,szívesen váltanék mostmár,mert ennek olyan mű íze van,sokkal finomabb a másik,csak nem tudom merjek e?Dr-nő eddig nem mert váltani..szerintetek?Kislányomnál még nem volt ilyen vészes az ekcémám..
21. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 19. - Mrs_soprano)
2014. jan. 17. 11:21
Ezt nemtudtam,megmérem majd neki..köszönöm..próbaképp kapta a gyógyszert,hogy lássam az e a baja..
2014. jan. 17. 11:20
Azért nem gondolom,hogy éhes mert sokáig felkelt 5-6 körül enni és már nagyon keveset evett(kb 70ml)majd amikor nem kelt fel,zavart és én felkeltem hozzá 6kor és megetettem,de enni se akart már,és úgy gondoltam ok hagyom aludni,nézzük meg mi lesz..és ez lett 9 előtt nem is kér kaját,hiába fél 8-8 körül már ébren van..volt hogy f10kor se kért még enni és már megetettem mert idegesített,hogy ilyen régen nem evett.120-at alig akarta megenni,szóval nem hinném,hogy éehes lenne.Egyébként 8400gr úgyhogy igen jó súlyban van:-)7kor pedig megeszik 200ml sinlacot fél üveg gyümölccsel 80gr-al..azért az igen nagy mennyiség...de akár csak a főzelékét nézzük ebédkor:megeszik 1 krumplit+1 almát+fél üveg zöldséges bébikaját+60ml táppal és 1 kanál sinlaccal(ez a főzelék adagja:-)Tápot már úgy kel bele nyomnom mert sokkal szívesebben eszi a kanalast.4hónapos kora óta amióta elkezdtem hozzátáplálni inkább a kanalast igényli,alig akar tápot enni..
19. mrs_soprano (válaszként erre: 13. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 17. 11:18
mielőtt gyógyszert adsz mérsz hőt?csak mert én onnan tudtam mindig hogy fogzás miatt nyűgös, mert olyankor fél fokokkal magasabb volt az alaphője
18. mrs_soprano (válaszként erre: 15. - Kártyavár06)
2014. jan. 17. 11:16
mondjuk ebben is van valami:) jól mondod, mi is 3,5 hósan elkezdük a hzzátáplálást, 6 hósan azért még 3x tápszert kapott, reggel, délután meg este 8 felé(az éjszakai tápszer sűrű és laktató, de szomjoltó is mert folyékony) persze mindenki döntsön saját belátása szerint:)
17. mrs_soprano (válaszként erre: 13. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 17. 11:12
lehet addig hatott, mondjuk vígasztaljon hogy csak az első fogak viselik meg ennyire a babát, nekünk az első 4 kinkeservesen bujt elő, de a többi utána 4-esével úgy hogy szinte észre sem vettük...meg kell szokja szegénykém, sajnos nem sok mindent tudsz tenni ellene, hogy ne fájjon, az sem jó ha állandóan gyógyszert kap, szerintem a gyerekorvost kérdezd meg mi lehet vagy gyógyszer helyett mit adj neki.ha meg hagyod 1-2 nap sírni kiderül mi volt, lehet tényleg csak rossz szokás:)
16. spinneli (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 17. 11:11
Mozgásfejlődés
2014. jan. 17. 11:09

szerintem az este 7 kori kaja korán van, ahhoz, hogy fél évesen reggel 8-9ig bírja. De jó ötlet lehet betenni valami nem veszélyes ruhadarabodat a kiságyba, hogy érezze az illatodat ( pl pólódat, de kötözd össze, így csinálhatsz neki szundikendőt és nem fog belefulladni)

bár írásodból az derül ki, hogy nem akarod éjjel is etetni, de szerintem egy próbát megér, hogy hajnal 2-3 körül adsz egy kevés tápszert, akár hígabbra készítve, van olyan baba aki benyeli félkómásan és alszik tovább, gondolj bele, ha szopis baba lenne tuti megszoptatnád éjjel, akkor jár a tápszer is :-)

14. mrs_soprano (válaszként erre: 6. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 17. 11:07
az miért baj ha a hátán alszik?:)) a lényeg hogy aludjon, mi is hagytuk néha sírni és kiegyensúlyozott gyerek lett, tudja hogy szeretjük, bűjós, csak tisztában van vele hogy any meg apa külön ágyban alszanak, ő a sajátjában...nekünk az éjjelifény az AngelCare figyelőn nagy segítség volt, mai napig
13. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 11. - Mrs_soprano)
2014. jan. 17. 11:07

Én se rohanok be hozzá,hidd el..éhesnek biztos nem éhes..

Algoflextől fel kelt ugyanúgy..azért az gyógyszer,hatni mondjuk este 8kor kapta és hajnal 4kor sírt fel ..lehet addig hatott?

12. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 7. - Vikucka)
2014. jan. 17. 11:05
Nem sír ő nagyon,inkább csak fel sír és ha bemegyek és tegyük fel csak megmozgatom,vissza is alszik,ezért lehet igaza van szafaripóknak,hogy rossz szokás,lehet nem megyek be hozzá és 2 éjszaka után leszokik róla..nemtudom..
2014. jan. 17. 11:04
én is a fogára tippelnék, kend be neki azzal az érzéstelenítő géllel estére, nekünk használt, most nem ugrik be a neve, 2 éve volt:) meg estére a Milumil éjszakai tápszert adtuk neki és 4 hós korától mai napig 12 órát alszik este:) meg néha álmában sírt a lányom, álmodott, mi nem rohantunk hozzá rögtön a szobájába, ha 2-3 perc sírás után sem aludt vissza akkor mentünk csak be hozzá, de ritka volt az ilyen
10. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 8. - Rubiny)
2014. jan. 17. 11:04
Kislányommal sose volt gond.Pelusról leszoktatás is..2x pisilt be éjszaka 1év alatt és 99%-ba fel se kell,hogy pisilnie kell,reggelig bírja,úgyhogy azért reménykedem.Viszont ő 2x kelt enni 1 éves koráig,ellenbe a kicsivel aki 14órát kibír kaja nélkül..
2014. jan. 17. 11:02
Mit csináljak,hagyjam,hogy szokja meg,hogy háton is lehet aludni?Nem gondolom hogy baja lenne a sírástól egy babának,csak nemtudom,hogy tényleg az e a baja és ha fáj neki valamilye akkor meg nem akarom magára hagyni..
2014. jan. 17. 11:01

Majd megszokod,valamit mindig akarnak:)Vagy a foguk,vagy a mozgásfejlődés,vagy félnek,rosszat álmodnak,melegük van,fáznak,betegek stb,stb.

Az én kisfiam jó alvó de ezek a dolgok elkerülhetetlenek:)És majd jön a pelenkáról leszoktatás,éjszakai mászkálás,pisilés:)Kitartás!

2014. jan. 17. 11:00

Az én kislányom is 6 hónapos. 2 hónaposan egyszer-kétszer előfordult, hogy átaludta az éjszakát. Általában 3x kel, keservesen felsir, cici, és 15 perc múlva alszik tovább.

A többiek irták, hogy mozgásfejlődés, növekedési ugrás, fogzás, nálunk most a fogzás téma a menő, a két alsó fogacska kibújt és hát ugye nődögél. Ha nagyon sir, akkor vedd fel, és öleld át, had érezze, hogy ott vagy. Az illatodat, a bőrödet. Ilyenkor a fogára kenhetsz egy kis dentinoxot, vagy gengigélt, az megnyugtatja.

6. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2014. jan. 17. 10:59
Az a gond,hogy volt,hogy hagytam sírni (nem vagyok az egyből ugrok a gyerekhez típus)kb 10perc és visszaaludt,viszont nemtudom,hogy nem fordult e át a hátára,mert akkor visszakell fordítanom,ezért megyek be hozzá.Mondjuk bnőm azt mondta lehet hagynom kellene sírni és majd visszalaszik a hátán,vagy visszafordul a hasára,mert megkellene már azt is szoknia,hogy úgy is lehet aludni..Babakocsiba sincs el a hátán,játszani se játszik szinte csak hason.Hálózsákba alszik,úgyhogy a kitakarózástól nem tartok.
2014. jan. 17. 10:54

A növekedésugrás miatt is kelhet. Olyan gyors ilyenkor a mozgásfejlődés és az idegrendszerük is állandó fejlődésben van, ettől is felriadhatnak éjjel.

A fogzás is lehet, igen.

2014. jan. 17. 10:53
És igen, a foga is lehet. Nekünk szerencsénk volt (ezzel is), a fiam is csak éjszaka nyűgösködött kicsit, napközben nem látszottak "jelek".
2014. jan. 17. 10:52

Lehet a foga, fejlődési ugrás, vagy első alkalommal simán rosszat álmodott, most meg már megszokta, hogy anya ugrik hozzá, ezért hív be éjjel.

Gondolom a fázik/melege van dolgot végignézted. Esetleg kitakarja magát? Egyre többet mozog, lehet saját magát ébreszti fel - pólya?

De ha tényleg csak az éjszakai alvásnál fordul elő, rossz szokás. Szeparációs szorongás?

2. Ekka
2014. jan. 17. 10:51

Először is, szerencsés vagy, hogy a Babád 2 hónapos kora óta átaludta az éjszakát.

(az én Lányommal mindez 4 éves korában éltem át)

Valószínűleg ez most egy ilyen időszak Nálatok. Sokat nem tehetsz elfogadod, bár tény, hogy jobb lenne, ha nem ébresztene fel Téged éjszaka, de az anyaság ilyen, nem csak móka és kacagás!;-)

Kitartás!:-)

2014. jan. 17. 10:37

Sziasztok!


6 hónapos a kisfiam.Kb 2 hónapos kora óta átaludta az éjszakát.1 hónapja viszont nem tudok rájönni mi a gond.Mindig hason alvó volt,így először azzal kezdődött,hogy átfordult a hátára és ezért erre felriadt.Ezt a problémát,nehezen de megoldottuk.Tud mozogni,de átfordulni csak nehezen.Pár napig minden ok volt.Este 8-tól reggel 8-ig aludt.Utána viszont megint kezdődött minden van,hogy 3x is felsír éjjel.Ő tápos baba volt mindig,nem cumizik,újját se szopja.Felsír bemegyek ,megigazítom ha esetleg átfordul vagy csak megsimogatom és általában rögtön visszalaszik,vagy nyögdécsel még pár percig.Vizet is adtam már neki,ugyan az volt a helyzet felsírt rá 3 órára.Enni már régóta nem kel fel éjjel,mert magától leállt vele.Este 7körül eszi utoljára.Rengeteg sinlacot gyümölccsel és másnap reggel 9kor kér csak enni.Napközben eszi 9kor tápot,12kor főzeléket(nagyon sokat)f4-kor tápot és 7körül sinlac.Szinte percre pontosan már ráálltunk erre.Fogára gyanakodok,de napközben semmi baja,jó kedvű,játékait régóta a szájába veszi és kicsit nyálzik is,de nem nyűgös.Ha fájna neki éjjel akkor 5perc után már aludna?Volt,hogy este 8kor adtam neki Algoflexet,hogy kipróbálja az e a gond,hajnalban ugyanúgy felsírt..szóval passzolom,nemtudok rájönni..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook