Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hetes terhesen minimum mennyi a hcg? fórum

6 hetes terhesen minimum mennyi a hcg? (tudásbázis kérdés)


1 2
19. Lina*
2017. márc. 9. 02:11
Hát sajnálom😞Nekem a 120perces inzulinom 230lett.2-szer 750mg mercformin xr-t kaptam rá.Az stsh-m pedig 0.123 lett ugyhogy csökkentenem kellett felére az euthyroxot.Kezdek már nagyon belefáradni a küzdelembe.
18. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Nadine81)
2017. márc. 8. 22:46

ha genetikai vizsgálaton a kariotipizálást érted, akkor abból csak az derül majd ki, hogy Te XX vagy-e és a férjed XY-e.

Persze, fontos vizsgálat, mert éppen kiderülhet furcsaság, de elég ritka

17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Nadine81)
2017. márc. 8. 22:42

milyen genetikai hibára gondolsz?


szerintem a tsh-d nincs rendben, a pajzsmirigyed lesz a hibás


a diétát tartod?

16. nadine81 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2017. márc. 8. 22:38
Czeizel vitamint szedtem, tavaly pedig femibiont. Utrogestant is szedtem mind a kétszer, sőt most utoljára már a ciklus 16.naptol a 26.napig. Aztán szünetet hagytam, ahogy kell és vártam meg jön e a mensi. Nem jött meg és rá pár napra már nagyon halvány pozitív volt a teszt. Ezért folytattam az utrogestant, ahogy kell. Napi 2x1 -et szedtem úgyhogy simán meg tudott volna tapadni, minden biztosítva volt ehhez. Az előző két terhesség alatt csak a pozitív teszt után kezdtem az utrogestant, mégis jól és jó helyen voltak megtapadva. Én inkább már genetikai gondokra gyanakszom, úgyhogy most megnézetjük azt is. Ja, inofolicot is ittam még ősszel, d vitamint is szedek...2 éve futkozok, szinte minden követ megmozgattam.
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Nadine81)
2017. márc. 8. 21:48

SZerintem ne találgass, főleg a méhen kívülivel kapcsolatban! Majd az orvos látni fogja.

A hormonjaid nem teszik lehetővé a megtapadást, ez már elég valószínű, így elsődleges ennek a rendbetétele.

És szedj jól felszívódó folsavat! A Czeizel vitaminban az van. Meg az Elevitben is.

14. nadine81 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2017. márc. 8. 21:42
Köszönöm :) hát de olyan szinten erős mensit csinált az aspirin protect, hogy szerintem nem is tudna így megtapadni. Olvastam vhol hogy vki csak a 6.héttől szedi, lehet nálam is az van, hogy csak terhesség alatt sűrűsödik be a vérem. Múlt héten nézettem külön cardiolipint, elvileg akkor még hcg is volt a véremben, úgyhogy talán ki derül vmi, jövő héten lesz meg az az eredmény. Hát igen, ez a tsh is aggasztó, olvastam, hogy ha túlműködik a pajzsmirigy, akkor meg nem is tud fejlődni a baba. Amikor az előző kettő terhesség sikerült (csak sajnos nem végződött jól) ,akkor 3 körül volt a tshm, a 120.perces inzulin 170 körül. Szóval még így is könnyen első alkalommal teherbe estem és eljutottam a szívhangig,most meg... Tartok attól is, van nagyobb cisztám és az volt most az útonálló amiatt nem jutott méhen belülre.
2017. márc. 8. 21:02
és a pajzsmirigyed kell jól beállítani, mert ez a tsh sem elég jó terhességhez
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Nadine81)
2017. márc. 8. 21:01

remélem, minden rendben lesz Veled


én biztosan nem hagynám abba az aspirint, ha feltételeznek egy antifoszfolipid sz-t.

11. nadine81 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2017. márc. 8. 19:21
Minden ilyen eredményem rendben van :( a genetikai véralvadás is oké. Immunológia is csak a klinikai kép alapján talált antifoszfolipid szindrómát, mivel pajzsmirigy alulműködés, magas prolaktin és inzulin rezisztenciám van és volt 2 vetélésem előzőleg. Azt javasolták, terhesség előtt szedjek aspirin protectet és terhesség alatt kellenek az lmwh injekciók. Az aspirin protectet szedtem október november, semmi gond nem volt. Azonban decemberben miután újra próbálkozhattunk a babával, ugyanúgy ciklus közepén együtt voltunk, ahogy közeledett a 28.nap egyre jobban éreztem minimális terhességi tüneteket (felismerem, hiszen 2x éreztem már ezeket a dolgokat , viszont sajnos meg jött a mensi nagyon erősen és nagy csomókkal, ami eddig sose volt. Ugyanez történt januárban is. Aztán abba hagytam az aspirint, hiszen a hematologus is azt mondta, ne szedjem, jó a vérképem. Így sikerült most a pozitív teszt. Viszont baba ismét sehol még annyira sem mint eddig :( Mondjuk most a tshm is nagyon alacsony, 0.1 lett . Úgy látszik a 0.75 letrox már sok. Decemberben lett emelve 0.25 -ről. T3 t4 rendben van. Szóval egyenlőre azt sem tudom, kell e injekció majd vagy sem. Jelenleg feszít alul a hasam és biztos vagyok benne, hogy méhen kívüli volt :( részben mert a beágyazódás alatt nem éreztem a szokásos méh szurkálásokat, most viszont láttam távozni a petezsákot stb. Nem tudom eldönteni mensi e vagy vetélés e a mostani vérzés. Csak azt tudom remélni, hogy kitisztulok rendesen és nem kell műtét. Pénteken megyek dokihoz. Van köztetek olyan akinek nem kellett műtét? Sok vérzés járt vele? Mert nekem nem túl erős a vérzés, inkább ilyen csomós, de már csak apró csomók szerencsére.
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2017. márc. 8. 09:19
és Leiden mutációt?
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Nadine81)
2017. márc. 8. 09:19

Miért nem kaptál vérhígítót aaz első pozitív terhességi teszttől?

Vagy nem is néztek még Nálad trombofília-panelt vagy MTHFR gént?

8. 3d956aa820 (válaszként erre: 7. - Nadine81)
2017. márc. 8. 08:30
Szia! Hogy alakult? Remélem minden rendben veletek!!!
7. nadine81 (válaszként erre: 6. - Lina*)
2017. márc. 5. 08:25
Nekem is van sokféle baj, ezért is volt a 2 vetélésem. De kezelve van mind és minden eredmény jó, most nézettem mindent. Magas prolaktin, pajzsmirigy alulműködés, Ir, pco sőt d vitamin hiány is volt. Van vmi véralvadás zavar féle is, ami csak így terhesség alatt jön elő. Mennyi volt az inzulinod? Szedsz már rá vmit?
2017. márc. 4. 23:06
Nekem se voltak tüneteim 😞Viszont a hcg-m szép magas volt,mégis elhalt a babám 😢 Most derült ki,hogy inzulinrezisztenciám van,valószínüleg ez lehetett az ok.Nagyon drukkolok neked!Sajnos nekem nem ürült ki műteni kellett.Majd írj mi volt hétfőn.Hátha csak később fogant az a babó.
5. nadine81 (válaszként erre: 3. - Lina*)
2017. márc. 4. 11:41
Kicsit számolgattam, keresem a kiskapukat. Esetleg az lehetett, hogy február 4. szombaton együtt voltunk, ez volt a ciklus 14.napon. És nem lehet hogy a peteeres később volt pl kedden és a szombati spermiumok még éltek elvileg mert 72 órát élnek nem? Tehát ez lettek volna 7. -en kedden, az max 10 nap mire beágyazódik tehát az február 17.-e. És így volt még nagyon halvány csak 21.-22.-en a teszt. Lehetséges ez talán? Hú de sokára lesz hétfő, az újabb vérvétel. Bár nem remélek sokat :( igazából tüneteim sincsenek nagyon.
4. nadine81 (válaszként erre: 3. - Lina*)
2017. márc. 4. 07:55
Szia. Sajnos nem :( csak azon a 2 napon voltunk együtt. A beágyazódás meg max. 10 nap ha jól tudom, úgyhogy esélytelen :( most már inkább azon imádkozok, hogy a mensi jöjjön meg és tisztuljak ki. Tegnap óta nem szedem az utrogestant sem.
2017. márc. 3. 23:52
Szia!A hcg szerintem nagyon kevés,hacsak nem később fogant.Nekem négy nappal a mensi kimaradása után már 1300 volt a hcg.Nem foganhatott esetleg később?Akkor talán még van remény
2017. márc. 3. 22:20
Helyesbítek, azon a héten vasárnap is csak erős halvány pozitív volt a teszt de jól láthatóan erősödött kedd óta.
2017. márc. 3. 22:11
Sziasztok! Január 21.-én volt az utolsó mensim első napja. Babát szeretnénk, tehát együtt voltunk ciklus 12.és 14.napon, ez volt február 2.és 4. A következő mensi 18.-an szombaton nem jött meg és utána héten kedden és szerdán már nagyon halvány pozitív volt a teszt. Azon a héten vasárnap erős pozitív volt a teszt. Tegnap voltam dokinál és sajnos nem látott semmit ultrahangon. Sem méhen belül sem kívül. A méhnyálkahártya 17 mm, de ez köszönhető az utrogestannak is, amit szedtem már előző ciklus 16.naptol 26.napig. Aztán amikor kedden halvány lett a teszt Újra kezdtem szedni, mert volt már 2 vetélésem. Azt már sejtem, hogy babára semmi remény, de a méhen kívülitől rettegek,a mai hcg vérvétel 481 lett. Hétfőn ismétlés, a kórházban egy másik doki azt mondta, ekkora hcg biztos nem méhen kívüli. Gondolom úgy értette, hogy ez még ahhoz is kevés. Néztem már hcg táblázatot, úgy láttam, legalább 1080 -nak kellene lennie, de azért gondoltam megkérdezem itt kinek mi a tapasztalata.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook