Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 50.000 forint elég kell legyen 4 napos kirándulásra közép európai országban, ha csak a legszükségesebbekre költök? fórum

50.000 forint elég kell legyen 4 napos kirándulásra közép európai országban, ha csak a legszükségesebbekre költök? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
65. Amaunet (válaszként erre: 64. - 124637ff9b)
2018. okt. 6. 15:34

Szabad ég alatti alvás, esetleg sátorozás.

Katonáknak, határvadászoknak szoktak ilyesmiket telepíteni, kijelölni.

64. 124637ff9b (válaszként erre: 62. - Felhőimádó)
2018. okt. 6. 15:29

Azt tudom, milyen szubjektíven becsapós a turista térkép, hiába nem először van az ember kezében, szörnyű távolságokat lehet rajta látni, ha az ember már nagyon fáradt :)))

De gyakorlott túrázó tudja, hogy ez szubjektív.

Én a pénz felől simán elindulnék egyedül, de erdei túrára ismeretlen terepen nem. Történhet baleset (ne történjen), előfordulhat, hogy nincs térerő, szélesebb és mélyebb egy szurdok a jelöltnél ...


Mi az a bivak/odú?

63. Felhőimádó (válaszként erre: 60. - Apeeng)
2018. okt. 6. 15:24
Köszönöm, de már van lábbelim.
62. Felhőimádó (válaszként erre: 58. - 124637ff9b)
2018. okt. 6. 15:19

Az árak hasonlóak, mint Magyarországon. Itt is lehet aludni panzióban 6000-7000-ért, ott is. 3 éjszaka van tervben, az 3x25 km lesz, és tudom, hogy ez a része megy. A 3 éjszakából 1 éjszaka bivak/odú, tehát az mint pénzveszteség máris kiesett. Inkább az okoz bizonytalanságot, hogy tényleg annyi-e az annyi km mint, ahogy a leírások, számítások, térkép szerint... Bizonytalan pedig kizárólag csak azért vagyok, mert ismeretlen nekem az a táj, szubjektív módon olyan hatalmasnak tűnik a térképen.

Mivel a túristaút a magyarországihoz hasonló, könnyű, ezért balesetekre nem igen számítok. Eltévedni se nagyon van lehetőség, mert 2 térkép lesz nálam, egy papír alap, egy pedig a telefonon GPS-el, és egy db iránytű is, a biztonság kedvéért, de minden nagyon kultúráltan jelölve van, mindenhol vannak info-táblák kihelyezve az erdő mélyén is és bárhol.

Szóval pénz és távolság ami miatt izgulok csak.

61. apeeng
2018. okt. 6. 15:14
lehet, hogy ő Sancho Panza, aki valahogy idekeveredett...a szamara kimúlt, gyalog kell hazamennie..
60. apeeng (válaszként erre: 32. - Felhőimádó)
2018. okt. 6. 15:10

van egy olyan érzésem, hogy szop...illetve szivatod az idetévedő jószándékúakat...


ha rákérdezel az igen jminőségű bevált sportcipőre, akkor vagy lövésed sincs, vagy csak álmodozol..


előtte irányzéknak:


[link]



akár ezt is elolvashatod..


[link]

59. gabbbicica (válaszként erre: 56. - Felhőimádó)
2018. okt. 6. 14:50

És ha nem megy és ott derül ki?


Orszag nelkul nehez tudni.

2018. okt. 6. 14:47

Szerintem elég kell, hogy legyen.

Magyarország is Közép-Európa, itthon is elég 4 napra, ha a legszükségesebbekre költesz. Sőt. El se szabadna fogynia :)

Azt meg tudjuk, hogy itthon sem olcsóbb semmi, mint máshol Közép-Európában, sőt.

57. michelle.r (válaszként erre: 56. - Felhőimádó)
2018. okt. 6. 14:42
Szerintem nem fog menni. Mi több, óriási felelőtlenség ennyire kicentizni egy idegen országban. Mit csinálsz, ha valami váratlan dolog jön közbe? Ha lesérülsz, nem tudsz tovább menni, kellene még egy nap szállás, vagy váratlan kiadásod lesz? Jól beszéled a célország nyelvét, vagy bármilyen másikat, hogy bármit intézni tudsz, ha szükséges?
56. Felhőimádó (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2018. okt. 6. 14:36

Ha linkeltél volna talán nem lett volna felesleges. Bármilyen ötletet szívesen elfogadod. Ettől függetlenül van egy elképzelésem, és ezzel párhuzamosan én is nézegetek árakat, szállásokat, nem csak ülök bénán és várom a sült halat.

Viszont az 50.000-ben bizonytalan voltam, mert ki leszek centizve, ezért lelkileg kellett valamiféle megerősítés nekem, hogy menni fog.

És most leszek külföldön egyedül életemben először.

55. Guruljka (válaszként erre: 53. - Felhőimádó)
2018. okt. 6. 14:29

Tudod, tanácskérésnek hatott.

Ha másképp teszed fel a kérdést, az akkor más. Akkor eljátszunk a gondolattal.

Én a munkám egyik szünetében kerestem szállás-árakat. Ami ugye felesleges volt.

54. gabbbicica (válaszként erre: 50. - Bözsi néni)
2018. okt. 6. 14:22
Hetvegi troll 🤨😀
53. Felhőimádó (válaszként erre: 50. - Bözsi néni)
2018. okt. 6. 14:19
De rosszindulatúak vagytok néhányan, nekem eszembe se jutott, hogy röhögjek rajtatok. Témázni jöttem, kérdést feltenni "miért ne" alapon.
2018. okt. 6. 14:07
Nem tanácsért jött, csak szórakozni.
2018. okt. 6. 13:57
Egyáltalán hova szeretnél menni? Mert így, hogy találgatjuk, nem tudunk tanácsot adni.
50. Bözsi néni (válaszként erre: 44. - Felhőimádó)
2018. okt. 6. 13:35

Értem. Szóval röhögni mások segítőkészségén.

Csaknehogy ha tényleg segítség kellene, mások röhögjenek segítség helyett... mert az ilyen "ugratásokkal" ezt lehet elérni.

49. gabbbicica (válaszként erre: 48. - Gabbbicica)
2018. okt. 6. 13:05

Jah, hogy turazni mennel.


Hat ki, mit szeret.


Ebben az esetben lefoglalnam bookingon a szallasokat, megvennem a busz/vonatjegyet, kötnék biztositast es akkor a maradek a kaja es koltopenz.

48. gabbbicica (válaszként erre: 21. - Felhőimádó)
2018. okt. 6. 13:01

Nem ertem, hogy napi 20 km-t miert jo kulfoldon gyalogolni?


Van valami cel? Varostnezni nem akarsz.


En ezert nem mennek kulfoldre.

47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Plavalaguna)
2018. okt. 5. 22:52
Jaj dehogynem. És még gyönyörűek is.
46. plavalaguna (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2018. okt. 5. 22:49
lehet idehaza túrázott csak. el se hinnéd milyen terepek vannak kishazánkban is ;)
45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Felhőimádó)
2018. okt. 5. 22:46
Ja! Ugráljon a sok hülye, mi?
44. Felhőimádó (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2018. okt. 5. 22:44
"Miért ne" alapon. :)
2018. okt. 5. 22:44
Igaz, van egy túracipőm amit annyira nem kedvelek, mert nagyon kemény a belső talprésze és nem volt benne betét, de lementem vele 32-t. Este fájt a lábam persze, de másnapra kutya bajom se volt.
42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Felhőimádó)
2018. okt. 5. 22:43
Ha gyakorlott túrázó vagy, akkor miért a fórumindítás?
41. Felhőimádó (válaszként erre: 38. - Plavalaguna)
2018. okt. 5. 22:31
Így igaz, túraboltban vásárolt speckó túrabakancsom van. Nem "sportcipőm".
40. plavalaguna (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2018. okt. 5. 22:03

hát az nem túracipő ;) amúgy én egy huszast akár magassarkú csizmában is lemegyek bármikor városban. Sőt egymás utáni napokon is többször mai napig. Szóval ha az ember gyalogbéka, mindenképp vicces tanács ;)


de nem tudom a fórumindító min nevetett.. de a duplalégtalpas cuccok túrázni amúgy alkalmatlanok. vagyis nem túl jók.

39. Guruljka (válaszként erre: 38. - Plavalaguna)
2018. okt. 5. 21:59
" duplalégtalpas távgyaloglós sportcipőben" - írta Apeeng, ez már lehet túracipő, de biztosan nem szokásos utcai cipő.
38. plavalaguna (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2018. okt. 5. 21:54

ha csillagtúrázni akar, akkor tényleg vicces a sportcipő, mert túrabakancs kell :)


de mivel nem beszél, csak itt elmélkedünk.


Én utaztam így is úgy is, úgyhogy én aztán bármit el bírok képzelni ebben.

37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Plavalaguna)
2018. okt. 5. 21:52

Nem az a fura, hogy menni akar, hanem hogy csodálkozik, hogy Apeeng sportcipőt javasolt.

Úgy tűnik, nem egy várost akar körbejárni. Pedig általában nem 20 km-enként vannak sorban a települések.

36. plavalaguna (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2018. okt. 5. 21:50
Az azért nem olyan sok. Miért olyan fura ez, hogy ő gyalog akar menni? Természetben nem sok egy napra, városban meg tök jól be lehet szívni a hangulatot egy 20 kmes körbegyaloglással. Meg sokmindent meg lehet nézni
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook