Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 50-es férjem dobott egy 29 éves csajért. Hogy éljem túl? fórum

50-es férjem dobott egy 29 éves csajért. Hogy éljem túl? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
290. 88b7828ca9 (válaszként erre: 289. - Bakkara)
2013. jan. 4. 15:56

Dehogy is érdemelted meg!


Tudom, hogy fontos ilyenkor nagyon empatikusnak lenni, olyan értelemben, hogy belehelyezkedni a másik fél (a férjed vagy a nő) szerepébe, megérteni, hogy mi okozta ezt, és le a kalappal előtted, hogy nem dobálózol irányukba semmilyen negatív szóval... de... ahogy leírtad az egészet és amennyire tudtam, átolvastam, nekem az jött le, hogy Te egy nyugodt, türelmes, nem egy hisztis feleség vagy, aki inkább szomorú lett amiatt, hogy a férje eltávolodott, nem pedig csináltad állandóan a fesztivált.


Az eltávolodás miatt lettél búskomor.. ami nem is csoda, emberek vagyunk, érzelmekkel, és mivel ez az eltávolodás így hatott Rád, ebből látszik, hogy Benned voltak érzelmek iránta és tettél volna azért, hogy jobb legyen.


Hullámvölgy... ez szerintem minden kapcsolattal együtt jár, miután lecsengett az első nagy lángolás. Ilyenkor kellene megjavítani... de ahhoz Ő is kellett volna.

289. Bakkara (válaszként erre: 288. - 88b7828ca9)
2013. jan. 4. 15:43

Azt hiszem, Te tapintottál rá a lényegre.

Eltávolodtunk egymástól, én búskomorságba estem, ő hagyta. Elhidegültünk.

Én belül ettem magam, ő elköltözött.

A kommunikáció teljes hiánya.

Valahol megérdemeltem, mert nem törtem át a depresszió falát, csak magányos voltam, nagyon-nagyon egyedül.

288. 88b7828ca9 (válaszként erre: 281. - Timycat)
2013. jan. 4. 14:00

Rosszul házasodott és erre több évtized után jön rá... régebben az emberek megjavították, ha valami elromlott, nem pedig kidobták.


Most legalább törekednének a megjavításra. De nem... jelen esetben a férfi annyit tett, hogy fél évig ridegen viselkedett a feleségével. Ez aztán a törekvés tényleg.


Korrekt csak úgy lehet egy ilyen, ha miközben még házas, nem költözik össze mással. Majd csak miután elvált akkor. Na ez lenne a korrekt.


Az elköltözésnek meg volt előzménye is ugye, egy kapcsolat nem úgy alakul, hogy meglátom és odaköltözöm rögtön... szóval az előzmény tekintetében nem túl korrekt, hogy komolyan fontolgat valakivel, otthon meg csendben van és rideg és a másikat bizonytalanságban tartja.


Persze, a bosszúállás nem vezet jóra. És inkább az egyedüllét nyugalma, mint egy bizonytalan kapcsolat, aminek a fenntartásárt a másik nem tesz semmit.

287. f758a7200f (válaszként erre: 285. - Bakkara)
2013. jan. 4. 13:28

Jol tetted:))))


Azert a szamlaknak utananezni, lezarogatni oket nem kepvisel bosszuallast, sztem attol meg, hogy elorelato vagy, nem feltetlenul vagy negativ.


Esetleg beiratkozni valami tanfolyamra vagy sportra mittudomen berletet valtani pilatesre, ilyesmik? Sztem ezek mind mind feltoltik az embert:) a szinhazzal az elen persze!

286. a94ac54e89 (válaszként erre: 285. - Bakkara)
2013. jan. 4. 10:57

Szia!

Jól tetted!

Remélem, nem lehajtott fejjel, hanem derűsen, a körülötted lévő emberek tekintetét keresve tetted, azzal a tudattal, hogy TE is vonzó, értékes EMBER vagy!

Vagy ha még nem így történt, majd annak is eljön az ideje.

285. Bakkara (válaszként erre: 282. - Timycat)
2013. jan. 4. 10:48

Nem tudom, hogy ki mit beszél meg kivel, de nem is érdekel.


Jelentem tegnap este hirtelen felindulásból, előzeteses jegyvásárlás nélkül, felkészületlenül egyedül elmentem színházba.

Nem állítom, hogy felhőtlenül jól éreztem magam, de megcsináltam.

Már az is nagy szó, hogy előtte nem olvastam újra a darabot!

Köszönöm a hozzászólásokat.


Annak is örülök, timycat, hogy a másik oldalról, az új kedves oldaláról is kapok hozzászólást.

Kellemes napot:

Bakkara

284. Bakkara (válaszként erre: 275. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 4. 10:20

Mindkettő lehet.

Sajnos, ahogy én ismerem, ez a viszony komoly.

283. Bakkara (válaszként erre: 274. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 4. 10:19

Ez persze így kell, hogy legyen! Különben nem tudná igazolni kedvese előtt a döntését.

Meg maga előtt sem.

282. timycat
2013. jan. 3. 23:24

Bakkara!


Viseld továbbra is méltósággal a helyzetet! Ne alacsonyodj le, ne fontolgass bosszúállást, egyszerűen foglalkozz csak magaddal, ne fektess energiát a negatív, rossz dolgokba.


Hidd el 100-szor jobban jártál, hogy lelépett a férjed, mintha szépen élnétek társasmagányban, egymás mellett, ő meg elmászkálna erre-arra félrekefélgetni


Ne hagyd magad megalázni, főleg te ne alázkodj meg, ne hagyd magad félrevezetni, légy résen, de nem képzelj többet a helyzetbe, mint ami van. Az hogy a férjed és a barátnője nem veled foglalkoznak, nem rólad dumcsizgatnak az 100%; nekem is second hand pasim van tizenéve, de az exfeleségről, a korábbi életükről tényleg csak minimális infóim vannak, különösebben soha nem is érdekelt. Viszont párom soha semmilyen rosszat nem mondott róla.

Szóval nem kell az örödögöt a falra festeni, vannak még korrekt pasik, még ha épp el is válnak tiszteletben tartják a másikat, a másikkal együttölött időt.


Neked most annyi a dolgod, hogy összeszed magad és továbblépj!

281. timycat (válaszként erre: 280. - 88b7828ca9)
2013. jan. 3. 23:17

"Akkor viszont már két ember szenved miattuk, két családot tettek tönkre."

Honnan tudod, hogy kinek milyen a házassága? Vagy ha valaki rosszul házasodott, nem érzi jól magát akkor az pusztuljon bele?


"nem tűnnek korrekt embereknek."

elmentek, nem hitegették a másikat, nem hazudoztak, hanem fogták a cókmókjukat és leléptek. Korrektebb lenne hazudozni a férjnek/feleségnek, hitegetni és közben félrekefélgetni?

280. 88b7828ca9 (válaszként erre: 279. - Panatta)
2013. jan. 3. 22:32

Akkor viszont már két ember szenved miattuk, két családot tettek tönkre. Nem hiszem, hogy ezek után felhőtlenül boldogok lehetnének, és most nem gondolok semmi misztikusra, csak úgy egyáltalán.


Azt, hogy mi lesz, úgyis az idő dönti el, de nem tűnnek korrekt embereknek. És ha így hipp - hopp el tudták hagyni a családjukat, akkor van sansza, hogy egymást is hipp - hopp el tudnák hagyni adott esetben.


Amikor hullámvölgy van, ami mindenhol van, mindenkinél van szebb, jobb, fiatalabb. A lángolás is alábbhagy. Onnantól kezdve jellem kérdése az egész szerintem.

279. panatta
2013. jan. 3. 22:04
hát ha a csaj is otthagyta a férjét (eddig azt hittem,hajadon) akkor már jóval komolyabbnak tűnik a dolog.
278. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 276. - 88b7828ca9)
2013. jan. 3. 19:13
Egyet értünk :(
277. töprengő (válaszként erre: 276. - 88b7828ca9)
2013. jan. 3. 19:10

Épp ma találkoztam 1 ismerőssel. A pasi akivel él, legalább 15 évvel idősebb nála.

7 - 8 éve biztosan együtt vannak. Van 1 kislány, és 1 kisfiú ebből a frigyből.

Szerintem megvannak.

De az esetek nagy % ában, nem tartósak.

Igazából nem ez a lényeg, Bakkarának.

Hajlok arra minél elóbb SOS ügyvéd..

276. 88b7828ca9 (válaszként erre: 275. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 3. 17:54

Szerintem is...ha csak az életkorát nézzük... mire a gyereke 15 éves lesz, Ő kb. 70? Jajjjj.


Meg azért az esetek 95% - ban nem azért jönnek össze idősödő pasik egy generációval fiatalabb nőcskékkel, hogy családot alapítsanak. Ilyen csak a mesében van.

275. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 273. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 3. 17:36

Nem biztos, hogy férj otthont, gyereket akar...

Érzésem szerint csak felhôtlenül hancúrozni akar >D

2013. jan. 3. 17:26

Bakkara! Ezt írtad:Férjem megvető fintorral mondta, hogy ő nem számít semmit.


Nagy esélye van, hogy rólad is így beszél.

2013. jan. 3. 17:25
Nem biztos, hogy vissza akar menni, lehet, hogy tényleg új életet kezd a csajjal, gyermeket vállal, új otthont alakít ki.
272. 88b7828ca9 (válaszként erre: 271. - Töprengő)
2013. jan. 3. 11:18

Szerintem nem csak akkor kellene ügyvédhez menni, hanem most rögtön. Nem csak akkor, miután a férj már lépett valamit.


Még egyelőre csak egy tanácsadás miatt kellene elmenni, úgy hogy a férj ne tudja meg. Meg amiatt, hogy pontosan még mi az a nagyon fontos lépés, lépések, amit ilyen esetben vagy meg kell tenni, vagy egyáltalán nem szabad megtenni. Ezt csak egy ügyvéd tudná megmondani, persze úgy, hogy mindenféle fontos info birtokában van.


Bakkara! Szerintem az egy dolog, hogy Te mondtad neki, hogy költözzön ki a lakásotokból. Egy felnőtt, cselekvőképes férfi emberről van szó, akit nem kényszerítettél semmivel arra, hogy költözzön, pusztán csak mondtad. Innentől kezdve a döntést kizárólag Ő hozta meg és egyedül felelős érte.


Persze, minden mást körülményt figyelembe véve, nagyon fontos, hogy elköltözött, ezt tapasztalatból mondom. A gyermek láthatása, elhelyezése szempontjából (akiknél erre sor kerül) ez döntő fontosságú lehet.


És szerintem is vissza akar majd menni előbb - utóbb, bár nem vagyok jós, csak az élet annyi ilyen példát produkált sajnos, és mindig az lett a vége.

2013. jan. 3. 10:53

Azért arra se vennék mérget, hogy a számlátok, már csak az Ő nevén van..

Nézz ennek is utána. Sürgősen!! Tudom miről beszélek!

Viszont ha ezt meglépte akkor már tényleg ügyvéd...

( kik vagyunk mi itt? osszuk a tanácsokat )

270. töprengő (válaszként erre: 266. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 3. 10:49

Ilyesmire nem mertem bíztatni, csináljon pénzt bizonyos dologból.

És én is úgy gondolom, bármilyen közös ingatlan, ha " Én " maradok benne Én vagyok előnyben...

269. megi04 (válaszként erre: 261. - Bakkara)
2013. jan. 3. 10:21
Na és honnan tudod,hogy nem vár egy másik szerelem???:)
268. Érdekes73 (válaszként erre: 259. - Bakkara)
2013. jan. 3. 10:18
Jól tetted ne is hagyjad magad még jobban megalázni...Na és ami még menthető az a lové és miegymás. A gyerek érdeke is az hogy minél többet megtartsál.Még nagyon rózsaszínben látod a férjedet ( végigolvastam a fórumot )pedig nem olyan ha képes volt így viselkedni.Most fog a lové és miegymás miatt eldurvulni a játék készülj fel rá ! Jóra ne számítsál az új nőcitől !
267. Érdekes73 (válaszként erre: 264. - Ditta67)
2013. jan. 3. 10:13
Kb. Szerintem is a házasságának már annyi legalább ne hagyja magát kisemmizni. Az ilyen rafkós csajok a nagy lovéra hajtanak nem Pista bá 30 ezres nyugdíjára :D
266. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 240. - Töprengő)
2013. jan. 3. 10:02

Az van elônyben, aki a "birtokban van"... azaz a közös házban. Onnan könnyebb kifelé tekingetni.

Amit lehetne, eladnék... Semmi ne emlékeztessen - mármint tárgyak - a régi életre.

Mert az új bútornak, hûtôszekrénynek varázsereje van... Nékem legalábbis ez a recept vált be.

2013. jan. 3. 09:35
a szokasos bizonyitasi cuccos...hagyd...menjen...keress magad melle olyat aki önmagadért szeret
264. Ditta67
2013. jan. 3. 09:32

Azért én gribedli felvetése mellett nem mennék el szótlanul!

Megmutatta,hogy nem bízhatsz benne!

Keress egy JÓ ügyvédet,aki felvilágosít az anyagiakról is!És itt a hangsúly a jón van!

Nyugodt lehetsz a másik nőnek nem ingbe-gatyába kell a férjed,hanem vagyonostól!

Tudom,hogy nehéz,de most nincs időd!

263. Bakkara (válaszként erre: 255. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 3. 09:22

Köszönöm, hogy megosztottad velem ezt a tapasztalod.

Alig várom azt az időt.

262. Bakkara (válaszként erre: 247. - Töprengő)
2013. jan. 3. 09:21
Erről semmit sem tudhatok. A férjem szerint nem beszéltek erről.
261. Bakkara (válaszként erre: 258. - Megi04)
2013. jan. 3. 09:20
Megengedhetetlenül naiv vagyok, de nem tudnék szerelem nélkül élni., ugyanakkor képtelen voltam, vagyok megfelelően kommunikálni az érzéseimet.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook