Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 40+3 hetes vagyok és nem akar kibújni a kislányom. Más is volt így? fórum

40+3 hetes vagyok és nem akar kibújni a kislányom. Más is volt így? (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. Livana (válaszként erre: 51. - Angelic smile)
2015. jan. 3. 09:18
Holnap reggel indítják sajnos mert már 41+3 leszek,ha minddenki lenyugodott,és van időm írok még a kórházból!
51. angelic smile (válaszként erre: 50. - Livana)
2015. jan. 2. 10:37
Nagyon kedves vagy, de a szurkolást én kezdem. :) Remélem, minden simán megy majd! Kérlek, ha túl vagy a szülésen, otthon vagytok és lesz pár perced, akkor írd meg, hogy vagytok! :)
50. Livana
2014. dec. 31. 19:55

Szurkolok :)

Nekem vasnap inditjak. :(

49. angelic smile (válaszként erre: 38. - 3a5c305959)
2014. dec. 30. 11:39

Nemsokára szülni fogok. Van szülésznőm és fogadott orvosom is (aki jobb, ha a szüléskor ott lesz, mert a férjem agyonveri :) ). Nem szeretnék 40. hét után szülni!

Igen, ijesztő volt látni, ahogy elrohant a szülésznő. Akkor utánanéztem, hogy mit jelent az, amikor a magzatvíz meconiumos. Ez ugye a magzatszurok. Amikor ilyen kerül a magzatvízbe, akkor oxigénhiánya alakulhat ki a babának. Idézem: "a meconiumos magzatvíz belégzése, félrenyelése súlyos károsodáshoz vezethet, így a szülést minél előbb be kell fejezni". És igazából megértem, miért vitték el a barátnőmet azonnal megcsászározni.


Áh, mindig elhatározom, hogy nem nézem meg az ilyen és hasonló fórumokat szülés előtt. Aztán mindig belefutok, mert nem tudom megállni. Szóval a lényeg, a kislányunknak ajánlom, hogy szülessen csak meg a 40. héten és punktum! :DDD

48. Nati66
2014. dec. 30. 05:17
41 hét, 2. napon indították a fiam születését nyáron. Előtte egy hétig 1222 értékem volt. Se fájás, se jósló, kettes stádiumú méhlepény. Sztem jobban jártam az indítással. Szépen felépített első szülés volt. Reggel hatkor sétáltam át a szülészetre, fél hétkor burokrepesztés majd oxitocyn. Szabályos, erős fájások után negyed négyre Megszületett a fiam. Ha magától indul lehet, hogy egy fél napot vagy éjszakát hagynak "szenvedni" mire rásegítenek. Így nem fáradtam el a kitolásra.
2014. dec. 30. 01:28
41+3 szultem meg, szerdai napon magátol indult be a szulés, ha azon a héten nem szulok meg hétfon vittek volna mindenképp. Kisfiam pontosan tudta mikor akar megszuletni én nyugodt voltam, imádtam azt a 41 hetet :-)
46. Cessi
2014. dec. 29. 15:51

40+3 (szerda) este folyt el a magzatvizem, csütörtökön szültem. Ha addig nem indult volna meg, akkor utána hét kedden kellett volna befeküdnöm.

Fájásom nem volt, végül indították.

45. Livana
2014. dec. 29. 14:42

Elolvastam amiket írtatok..

nem ijedtem meg :)

most jöttem az orvosomtól,fájásom még mindig nincs,csak aktív méhtevékenység.. méhszáj 2100

azt mondta nem szeretne indítani,mert ő szereti ha magától indul el a baba.

persze ha muszáj valami miatt indítani,akkor el fogja a héten,de egyelőre holnap megyek megint hozzá,aztán mostantól mindennap..

44. mandulacska2 (válaszként erre: 43. - 3db6a6b87b)
2014. dec. 29. 14:00
Hát nálam pl. már ideje lett volna. Majdnem 42. hét volt, és magától nem akart. A magzatvíz meconiumos volt, mint az szüléskor kiderült, a karján volt a köldökzsinór is. És szülés közben már csökkent a szívhang is. A tüdejéből kellett leszívni , valószínűleg nyelt a meconiumos magzatvízből. Én sajnos nagyon nem szeretem az ilyen nézőpontot, hogy a baba tudja, mikor kell jönnie. a hasam még csak leereszkedőbe se volt, és szülés közben sem ereszkedett le a baba. Szerintem lehetséges, hogy a köldökzsinór fent tartotta. 3560 gramm volt, 51 cm. Normál méret. Tehát a súlya is rendben volt.
2014. dec. 29. 02:06
lehet azért nem akar megszületni egy baba ,mert jó oka vanrá! Erre soha nem gondol egy szülő???
2014. dec. 29. 01:24

En nem vagyok inditas ellenes. Szerintem minden terhességet egyenileg kell megitelni es eldonteni hogy kell-e (kellhet-e, mert sajnos meg mindig nem latnokok az orvosok).

Mint minden beavatkozasn itt is vannak kockazatok, amit fel kell mérni. Melyik nagyobb kockazat, ha meginditjak a szulest vagy ha nem? Neha egyszeru ez a kerdes, pl ha a baba vagy a mama nincs jol. De ha mi van akkor ha jol vannak? Akkor meddig erdemes varni?

2014. dec. 29. 01:16
Csodálkozol ezen??
40. Perla del Mar (válaszként erre: 5. - Livana)
2014. dec. 29. 01:09

Próbálj megnyugodni! Talán ettől is lehet.Remélem nem ijesztettem Rád nagyon az előző kommenttel :S Ne haragudj!

Remélem megszületik a kislányod hamar és természetes úton!

39. Perla del Mar (válaszként erre: 36. - 3a5c305959)
2014. dec. 29. 00:43

Ez így van! Anyám a bátyámmal anno (79-ben) nov. huszonötre lett kiírva és huszonhetedikén meg megindították a szülést. Ráadásul egyszerre szült valakivel, így neki azt mondták tartsa vissza.Ennek következtében agyvérzéssel született. Bár ez nyilván nem a szülés megindításától lett, hanem a visszatartástól, de ha nekem egyszer gyerekem lesz kétszer is meg fogon gondolni, ha ilyen lesz, hogy engedem-e megindítani szülést.

Nyilván oka van, ha nem indul meg. Ahogy az idősek mondani szokták ha ,,megérik,, megszületik.

38. 3a5c305959 (válaszként erre: 35. - Angelic smile)
2014. dec. 29. 00:23

En nem kovezlek meg egyebkent, gondolom ijesztő volt ami tortent es az emberekre hatassal van ami a barataikkal tortenik meg akkor is ha mondjuk nem ez az általános gyakorlat. Rengeteg not hordja a babajat a 41. 42. hetig anelkul hogy meconiumos lenne a vizuk.

A cikk lenyege pedig hogy meconiumos viznel mar csak az rosszabb ha meginditjak a szulest vagy mas uton stresszelik a mamat es a babat. Ezen azert erdemes elgondolkozni.

2014. dec. 29. 00:02
36. 3a5c305959 (válaszként erre: 35. - Angelic smile)
2014. dec. 29. 00:02

Ez nem egeszen igy van. Mar reg ota foglalkoznak vele hogy a terhesseg nem 40 hetes mindenkinél. Hidd el hogyha rutinszeruen inditanak mindenkit aki atlepi a 40 hetet, azzal nagyobb kart okoznanak. Igy is annyi felesleges beavatkozas van mar a szules korul. Adni kell egy eselyt a kismamaknak hogy természetesen megszuljenek ha ugy szeretnenek.

Egyébként itt egy erdekes iras a meconiumrol a magzatvizben.

2014. dec. 28. 21:04

Én -lehet, megköveztek- de ellentétes véleményen vagyok. Megvan annak az oka, hogy miért 40 hét a "kihordási" idő. Én magam is állapotos vagyok, de egy barátnőm példáján okulva nem szeretném tovább hordani a babánkat. Ő 10 nappal később szült és a magzatvíz már zöldes volt. Ez a szülés is úgy történt, hogy fogadott orvosa volt, aki azt mondta, hogy ha addig nem szül meg, megindítja a szülést, mert -hozzátenném- akkor volt ügyeletes. Mi van, ha nem ügyeletes?

Szerencsére a babának semmi baja nem lett, de láttam a szülésznő arcát, amikor meglátta a magzatvíz színét. Bent voltam a szülésnél, mert a férje nem mert vele bemenni.

2014. dec. 28. 19:50

Kerek 42.hetesen szültem..

2 héttel hamarabb kerültem be a kórházba..

már mindenki megszült körülöttem..42.héten dél körül megindították ,este fél 6-kor pedig szültem is.

2014. dec. 28. 13:56

A legjobb az lenne ha kuldenetek egy kor sms-t vagy emailt hogy mindenki hagyjon titeket beken, majd szoltok ha tortenes van. Sajnos ilyenkor ezek a joindulatu erdeklodesek egyaltalan nem segitenek, sot csak bestresszelik a kismamat. Marpedig a vajudashoz nyugalom kell, szeretet es beke :-)

En mar sok-sok forumban elmondtam ezt, nem kell raparazni az inditasra. En peldaul annyira akartam hogy beinduljon a szules hogy hagytam ketszer is hogy "megpiszkaljak" a mehszajat. Ez volt a legszornyubb dolog a vilagon amit ateltem, de annyira azt akarartam hogy kibujjon a babam hogy mar ez sem erdekelt. Utolag megbantam, mert nem hasznalt. Kiporbaltam az osszes interneten fellelheto modszert! Semmi sem segitett. 41+4 naposan inditottak es a 42. hetre szultem meg termeszetes uton. Nem volt szornyu az inditas sem, inkabb lassu volt es unalmas. Utolag azt kivanom barcsak kielveztem volna a terhesseg utolso napjait es nem azon idegeskedek hogy mikor jon mar a baba.

2014. dec. 28. 13:38
unokatesómnak mindkét kisfia 42 hetesen jött ki, ugy, hogy császár volt mindkettő :S. az elsőnél ugye akkor indult meg a szülés, de sajna császározni kellett, a másdiknál meg eygszerűen ráértek vele, mig muszáj nem volt kivenni... Nekem mindkét lányom hamarabb jött, de az első 38.hétre, a második pedig 39+5 re :) de ez utóbbival csak mert épp bentfogtak a kórházban NST-n...amugy lehet várt volna még pár napot hetet...
31. 1fd6a9f0bc (válaszként erre: 29. - Livana)
2014. dec. 28. 13:35
Jajj,te aranyos anyuka. Így más,h 40 hét,meg 3 nap..... El is lehet számolni,semmi baj nem lesz.Gratulálok a babához!
30. 1fd6a9f0bc (válaszként erre: 27. - Virgilius)
2014. dec. 28. 13:33
40 hét és 17 napra egészséges fiam lett.
29. Livana
2014. dec. 28. 13:32

nem,dehogy

nem 43,40+3 :) bocsi ha félreérthető

hát.. gondolta a doki vicces lesz..neki biztos az volt :)

28. 1fd6a9f0bc (válaszként erre: 27. - Virgilius)
2014. dec. 28. 13:31
Igen. Az gáz,bár szerintem akkor is el van nagyon számolva.Nem jó az orvos.
27. virgilius (válaszként erre: 17. - 1fd6a9f0bc)
2014. dec. 28. 13:26
40 hét és 3 nap, az még nem olyan sok, nem 43. hétről van szó, ugye jól értem?
2014. dec. 28. 13:25
41 + 4 el született a kisfiam. várj türelemmel 42-ig biztos elindul. pihizz egyél fűszereset és ananászt, sétálj (én lépcsőn felfelé futottam, annyira untam már a várakozást- ezt senkinek nem javaslom). Mai eszemmel elmennék moziba- azóta sem voltunk...
25. 1fd6a9f0bc (válaszként erre: 21. - Livana)
2014. dec. 28. 13:23

Te,abban a kórházban csak ez az orvosnaknemnevezném van? Más nem dolgozik ott?

Akármikor választhatsz.

24. Livana (válaszként erre: 23. - Mandulacska2)
2014. dec. 28. 13:20
legalább még magamat is szórakoztatom :D
23. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - Livana)
2014. dec. 28. 13:19
Most olvastam valahol (anyukák írták), hogy állítólag a mellbimbó csavartatás, dörzsölés is beindíthatja. Nem tudom, mennyire igaz ez, de próbáld ki.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook