Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 40 felett nincs újrakezdés? Nincs normális kapcsolat? fórum

40 felett nincs újrakezdés? Nincs normális kapcsolat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
30. a.manus (válaszként erre: 29. - Szindi1)
2017. dec. 19. 07:59
Egyetértek..., a srácnak ez így kényelmes, minek változtatna ha neki így megfelel. Lehet, hogy a srác már korábban is hasonló miatt vált el...(Sztálin szavait átírva: van mama van probléma, nincs mama nincs probléma) :)
2017. dec. 19. 07:44
szia.te már nyáron is írtál a kapcsolatotokról és úgy látom a pasi érzései nem igen változtak jó irányba..mert,ha egy férfi igazán akar egy nőt akkor vele akar lenni és keresi a megoldásokat és nem kifogásokat.Neked ez nem jó lépj...én ezt tenném,mert így kívülállóként úgy látom,hogy neki ez megfelel,mint barátnőt tart számon akihez elugrik,ha kedve van.
28. gribedli*** (válaszként erre: 21. - 124637ff9b)
2017. dec. 19. 07:26
Szerintem az nem jó megoldás, hogy ha reggel kocsival ment el, akkor este busszal megy haza, hagyja ott a kocsit,másnap buszozzon, holott van kocsija.
27. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Linda17)
2017. dec. 19. 07:23

A szentestés dologban nem látok furcsát, úgy értem, nekem az a furcsa, hogy te külön akarod ünnepelni, pedig együtt éltek. Lehet, hogy nekem azért furcsa mert mi a karácsonyt mindig nagy családi körben ünnepeljük, ezért nekem automatikus lenne, hogy akivel együtt élek, a szüleivel együtt karácsonyozzunk, nemcsak ő meg csak én.


Persze, nem így kellett volna mondani, hogy ha akarsz, mehetsz, de lehet, hogy te már előre leraktad a táblákat, hogy te senkihez nem mész, ezért mondta így (igaz, tapintatlannak gondolom ezt, de ismétlem, miért rossz az, ha mindenki együtt karizik?)


Az ottalvás már egészen más tészta, mert ha valaki, aki velem lakik, heti 3x máshol alszik, ezt egy hétig sem hagynám, az jutna eszembe, hogy nő van a dologban. De ha nagyon messze lenne a melója, nem tudom, oda is költöznék talán, nem lehet egy életen át ezt csinálni. Érted, nem az a baj, hogy ne lenne újrakezdés mert van. Csak ha neked is meg neki is van már egy kialakult élete, ne 40 évesen kelljen már magyarázkodni vagy taktikázni vagy kompromisszumokba belemenni, egyik oldalról sem. Megvan a magatokhoz való eszetek, ha nem illik össze az életviteletek vagy a természetetek, érdemes keresgélni.

26. Sirga (válaszként erre: 18. - Ikebana3)
2017. dec. 19. 07:11

Egyetértek.

Ne alkudj meg, mert később bánni fogod! Értem, hogy szereted, de kicsit egyoldalúnak tűnik ez az érzés. Azt hiszem, megpróbálnék leülni vele és őszintén elmondanám neki az érzéseimet. Ha kibúvókat keres és hisztinek titulálja, az sértő - inkább elbúcsúznék tőle, bárhogy is fáj.


A fórumcímre válaszolva: negatív a hozzáállásom, én nem hiszek benne.

25. 31bc25d879 (válaszként erre: 21. - 124637ff9b)
2017. dec. 19. 06:32

Igy látom én is. Meg ez "ha akarsz ott lehetsz".


Egyébként én sem látok jól vezetni sötétben, főleg ha esik az eső és jönnek a szembe fények. Na meg aztán ismeretlen helyen kész hazárdjáték.


De a pasi helyében lenne az a szerelem amiért bevágnám magam a kocsiba, de úgy látszik nincs.

És, hogy csak este szól, hogy nem megy, na az külön kategória.


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, van 40 sőt, 50 felett is szerelem és újrakezdés. Három közvetlen kolléganőm társkeresőn ismerkedett azóta is boldogok, szeretik egymást, együtt vannak.

24. 61e75fb84c (válaszként erre: 18. - Ikebana3)
2017. dec. 19. 06:21
Teljesen egyetertek. Nem tudnek ragaszkodni hozza. Engem ezek a dolgok mar teljesen kiabranditananak :) Ettol sokkal tobbet er egy no. Ha meg igy is hisz vmi valtozasban akkor sajnos nincs onbizalma..es az mar nem a pasi hibaja. Csak azzal lehet megtenni ezeket aki sajnos hagyja. Tudd konkretan mi zavar es mit tartasz helyesnek. Adj hataridot neki mert az ertekes eleted elmegy kulonben. Ha nincs valtozas-nagy valoszinuseggel mert o eddig sem akarta- akkor nincs mirol beszelni.
2017. dec. 19. 06:16
Nagyon trukkosek a pasik...es sajnos nem mernek oszintek lenni. Persze attol meg vakithat azzal a tennyel, h veled van..mert igy neki epo kenyelmes es van vki..latod ugy is megy minden ahogy o akarja :D Csodak nincsenek. Viszont tudod mi van? Ha jon olyan akivel kolcsonos minden, ott leegyszerusodnek a dolgok. Nincsenek jatszmak, forumkiirasok, agyalasok...erzed azt h o is ugyanugy megtesz mindent. Azt erzed, h konnyebbe valik az elet. Ezt kivanom neked!
2017. dec. 19. 03:58
van ujrakezdes miert ne lenne?!cask nehez talalni megfelelo tarsat,de nem lehetetlen!turelmesnek es kitartonak kell lenni!
2017. dec. 19. 03:20

Ki lett elezve ez a probléma a látásromlásra, holott szerintem a férfi részéről csak egy jó ürügy. Persze nem vonom kétségbe, hogy nem mer így vezetni, de biztos jár busz is.

De ez a "nem mondtad, hogy nem jössz, de azt se mondtam, hogy megyek... " 😰 Ez nem azt jelenti, hogy ő oda tartozónak érzi magát. Meg kiváló látással sem. 😰

20. Smirnoff (válaszként erre: 18. - Ikebana3)
2017. dec. 18. 22:44
Amit mondtam, emelett.
19. Linda17 (válaszként erre: 18. - Ikebana3)
2017. dec. 18. 22:33
Köszönöm a válaszod :(
18. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Linda17)
2017. dec. 18. 22:31

Én úgy látom, ez egy elég laza kapcsolat. Ne akard magadhoz közelebb érezni. Azt hiszem ő anyuci kicsi fia és te soha nem léphetsz az első helyre ebben a felállásban. Vagy elfogadod ezt a nagyon laza, mindenki éli a saját élet és boldogul ahogy tud a hétköznapokban, vagy nem. De akkor kész és vége.

A feltett kérdésedre a válaszom, de igen! Lehet és van újrakezdés. Sőt, megalkuvások nélkül is lehet boldog életet élni.

Most azt látom, hogy bármiféle megalkuvásra képes lennél. Ne tedd! Maradj egyéniség, tartsd meg az elveidet és ha nincs kölcsönös alkalmazkodás, akkor nincs közös élet sem. A jelenlegi párod keresi a lehetőségeket és a kapcsolatotokból ő hátrál. Engedd el. Ha maradni akarna, ilyen amit felhozott, eszébe sem jutna.

17. Linda17 (válaszként erre: 15. - Smirnoff)
2017. dec. 18. 22:27
Mire gondolsz? mit kellene tisztáznunk? Mondjuk nehéz..mert általában azt mondja ő ilyen..és kész.
16. Smirnoff (válaszként erre: 14. - 124637ff9b)
2017. dec. 18. 22:25
Látás, memória, végtag... Veszteség, mint egy halál vagy függőség. Tagadod, beismered, lépsz.
2017. dec. 18. 22:22

"Kifele" meg "befele" is van példám.


Régen volt egy vevőm, aki rettegett a vezetéstől. A férje addig csesztette, hogy megcsinálta. Egyedül nem vezetett és a gyerekeket nem merte vinni. Pár évig a munkahelyén neki tartottak egy fix parkolót, mert ő oda tud beállni :D Most már vicces. Ő csak félt.


Kifelé nagypapám valamikor azt mondta, hogy már lassú. A farkasvak rokonom valahol 40 körül vesztett a látásából (nála pár ezer km egy nap nem volt tétel). Egyiknek sem volt egyszerű belátni, hogy hipp-kopp.

Amúgy 40 felé csökken a kollagén állomány, a messzelátóknak akkor áll vissza kicsit a látása, de aki amúgy is rövidlátó volt, annak romlik.


3-4 napon tán ha befosva is, de elmegy hozzád.


Én ezt tisztáznám.

2017. dec. 18. 22:15

Amúgy meg azt mondja, hogy hisztizel meg tulreagálsz dolgokat, de tulajdonképpen látod, érzed, hogy egy normális együttélés az nem ilyen.

Ha félek vezetni, akkor tömegközlekedést használok, de oda megyek haza, akivel együtt élek.

2017. dec. 18. 22:12

A városban van közvilágítás. És van szemüvege..nagyon jól vezet, ha lát rendesen, sosem volt balesete.


Amikor időben végez, eljön. Ha már sötét van, nem.

2017. dec. 18. 22:08
De 3-4 napon nem jól lát, a többin meg igen? Vagy hogy van ez?
2017. dec. 18. 22:07
Gondolom, az ismert úton nem fél annyira. Így lehet fasza balesetet csinálni. Mikor mindent tud kívülről az ember, és minek (körbe)nézni.
10. Smirnoff (válaszként erre: 9. - Linda17)
2017. dec. 18. 22:06

Én azért így megértem. Én csak félszemes szemgyulladással vezettem, és őszintén szólva nem is értem, fél szemmel hogy lehet vezetni.


Takard le a fél szemed pár órára! Neked az "csak" 2×10 perc, neki az napi 20 perc halálfélelem.


Amúgy ha így fosik, ne vezessen! Nekem egy régi ovis társam félszemű. Mindig kapta az új szemeket, ahogy nőtt.

9. Linda17 (válaszként erre: 8. - Smirnoff)
2017. dec. 18. 21:53
Nagyon erős szemüvege van kiskora óta. Az egyik szemével szinte nem is lát. Ezért sötétben a városon kívül nem érzi magát jól vezetés közben, mert nem érzi a teret, a távolságokat.
8. Smirnoff (válaszként erre: 5. - Linda17)
2017. dec. 18. 21:49

Szerintem 9 hónap sehogy sem sok, nemhogy gyerekekkel.

Én megmondanám, hogyha itt lakik, és egy család vagyunk már, akkor kapja fel a mamát is, és jöjjenek hozzánk. Ha kell helyhiány miatt, én majd az este végén hazaviszem a mamát.


Mi ez a nem jól látás? Farkasvak vagy hasonló? Ha gond a vezetés, akkor maga miatt muszáj lesz váltania vagy munkahelyet vagy lakhelyet.

7. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Linda17)
2017. dec. 18. 21:27
Számomra az nem pár, aki az én problémáimat, gondjaimat, akár gondolataimat elintézi azzal, hogy hiszti. Hol van itt a megfelelő kommunikáció? Te is jól érzed, hogy kilóg a lóláb.
2017. dec. 18. 21:23
Te is érzed,hogy ez nem jó így...És valóban nem.Sajnálom. :( De akinek a mama fontosabb....Imádom a fiaimat,de első,hogy boldogok legyenek!
5. Linda17 (válaszként erre: 4. - Smirnoff)
2017. dec. 18. 21:13
A családok már külön külön rendezettek, nem most váltunk el egyik oldalon sem. De így nehéz rendezni.
4. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Linda17)
2017. dec. 18. 21:08
Mintha nem a kor, hanem a több helyen lakás meg a még rendezetlen patchwork család lenne a probléma. Téged is megértlek, de a másik oldalt is.
3. Linda17 (válaszként erre: 2. - 124637ff9b)
2017. dec. 18. 21:08
Igen, én is így érzem..:(
2017. dec. 18. 20:58

De van, csak nem így.

Vagy legalábbis nekem hozzád hasonlóan nem így.

Csak a szentestét kiragadva: a megismerkedésünktől együtt töltöttük, a mamáé lett onnantól a karácsony első napja (negyven felett szintén).

Ha akarsz, ott lehetsz? Az durva.

2017. dec. 18. 20:53
9 hónapja vagyunk együtt a párommal. Én 6 éve váltam el, két gyerekem van. Mindketten 40 felettiek vagyunk. Neki is van egy kisfia. Amikor megismertem egy többlakásos házban lakott az édesanyjával. ( a kisfia az anyukájával lakik) Mármint a ház az övék, amiben van egy lakása neki is, az anyukájának és az öccsenek is. Az öccse nem lakik ott, csak néha ott alszanak a családjával, mikor meglátogatják a mamát. Pár hónapja elvileg hozzánk költözött..de igazából csak fél megoldás született. Mi kb 50 kmre élünk a mamától, és kb hetente 3x most is ott tölti az éjszakáit. Az indok az, hogy nagyon rossz a szeme és nem tud sötétben vezetni. A mama pedig közelebb lakik a munkahelyéhez. Ez önmagában mindkettő igaz. A mamához a városban kell vezetnie kb fél órát, hozzám autópályán kb 10 perccel többet. De mégis nehezen tudom elfogadni. Ráadásul általában csak estefelé jelzi, hogy nem tud jönni. Mikor azt mondom, hogy miért nem mondta h nem fog jönni ma sem, az a válasz, hogy azt sem mondta, hogy fog. Nekem ez elég furcsa, mert ha együtt élünk, elvileg az az alapállapot hogy hazajön hozzám. Ez lesz az első karácsonyunk "együtt". A kisfia anyukája nem nagyon tartja az ünnepet, ezért a párom szeretné ha most vele lenne a kissrác szenteste, hogy díszítsenek karácsonyfát..stb. Úgyhogy közölte-nem beszéltük meg-hogy most is , mint mindig mióta él, a mamával tölti a szentestét, oda viszi a kisfiát is. A kisfiút már fél éve ismerem, sokat van nálunk, jóban van a gyermekeimmel is szerencsére. Lehet, hogy túlreagálom..sokszor azt mondja, h igen, ezért hajlamos vagyok elhinni...de ha szeret valaki, mond olyat, hogy "eddig is minden szentestét a mamával töltött és ez nem fog változni..de persze ha akarok ott lehetek.".? Nincsenek tervei azzal kapcsolatosan h normálisan együtt tudjunk élni..én viszont nem szeretnék évek múlva is a csaja lenni, akivel heti 3 -4 éjszakát tud eltölteni. Nem látom, hogy neki egy kicsit is fontos lenne, hogy változtassunk ezen. Pedig a nyár még komplikáltabb lesz, mert olyankor 3x ilyen messze dolgozik majd tőlem. Nekem nem túl jó ez a helyzet, mert szeretném ha legalább esténként együtt lehetnénk, mint a normális párok. Sokszor hiányzik. De nem látom, hogy ez a kapcsolat fejlődni fog valamerre, mert a körülmények neki megfelelnek, tehát nem fog rajtuk változtatni. Sokszor boldog vagyok, hogy van. Mert tényleg szeretem. De a mi kapcsolatunk úgy tűnik eddig tudott alakulni és nincs lehetőség rá, hogy kicsit is stabilabbnak, biztosabbnak kiszámíthatóbbnak érezzem..ami talán 20 évesen még izgalmas..de nekem inkább iszonyú nehéz..Szte ez hiszti..és már én sem tudom, melyikünk gondolja jól..
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook