Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 30-31 hetes kismamák, hogy vagytok? fórum

30-31 hetes kismamák, hogy vagytok? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 28. 11:33
Én is sokat szoktam görcsölgetni! Elvileg nem volt tiszta magzatvíz! De amikor meg csinálták a repesztés akkor meg kiderült, hogy milyen szép tiszta volt! Székesfehérváron fogok szülni!
16. vvicus (válaszként erre: 14. - Ranita80)
2012. febr. 28. 11:28

ikreknél érthető a nagy pocak. :-) Meg hogy 50-es rucikat veszel. :-)


Hála Istennek, most nem ég a gyomrom. De mostanában extra hisztisnek érzem magam és lassan telik az idő... :-S

15. vvicus (válaszként erre: 13. - Tünci88)
2012. febr. 28. 11:27

Vásárolni nem akarok ilyen kicsiket, nemsokára megkapom Bátyáméktól a Fiai ruháit, szóval majd azokat átnézve kezdek csak vásárlásba, feleslegesen nem akarok ruhákat venni.


Túlhordtad, azért repesztették a burkot?


Én az ÁEK II-ben (régi MÁV), a Lányom is ott született. És Te?


Amúgy nekem hajnal óta görcsöl a hasam, gondolom, megint a "jó" időjárásnak köszönhetem. Érdekes, hogy tényleg minden terhesség más, a Lányomnál nem görcsöltem, vele sokat keményedtem, most meg nem keményedek, csak görcsölök. :-)

2012. febr. 28. 11:27

Szóval nálunk két fiú várható, a szeméremcsont fájdalmadat megértem, én is küzdök vele. Nekem elég nehéz a pocak, alvás elég gáz, még egyik terhességemnél sem volt ekkora hasam. (Már két lányom van 7,5 és 6 évesek). Gyomorégésre nekem a gyümölcs vált be, narancs, kiwi, alma. Vagy mogyoró, de azt már unom.

Én már pakolászom a holmikat, vettem 50-es ruhákat.

2012. febr. 28. 11:22
A méretre pont nem is gondoltam:) A lányomnál meg repesztettek, úgyhogy bármi lehet! És hol fogsz szülni?
12. vvicus (válaszként erre: 11. - Tünci88)
2012. febr. 28. 11:13

Jaj, nem tudom. Az a helyzet, hogy a Lányomat a 34. héten ki kellett "kapni", szóval én alapból számítok akár a koraszülésre is újra. Nem tudom, hogy normál esetben jelenthet-e valamit. :-) De én is szinte biztos vagyok benne, hogy a május 7. programozott császárt nem fogjuk megvárni...


Én is elő akarom már készíteni a kórházi pakkot, de egyelőre nem tudom, milyen ruhaméretekkel készüljek a Fiamnak, hiszen a Lányomnál 44-essel kezdtünk. Így még nem is készülődtem ezen a téren.

2012. febr. 28. 11:00
Nem tudom, hogy miért de valahogyan azt érzem, hogy előbb fogok szülni mint a kiírt időpont! Szerinted ez jelenthet valamit? Meg már gondoltam arra is, hogy a Fanninak a ruháit ki kéne már mosni! Meg össze kellene pakolni a dolgokat! Tudom, hogy ez egy kicsit korainak tűnik, de én így érzem!
10. vvicus (válaszként erre: 9. - Tünci88)
2012. febr. 28. 10:57
A Fiam annyira lent van, hogy nekem csak a hólyagomat, a császáros hegemet és a szeméremcsontomat nyomja, a bordákat nem. Fura ez nekem, mert a Lányom meg faros volt végig, szóval nem volt ennyire lent. De a Fiamról megjegyezték az uh-ok alkalmával, hogy totálisan lent van a buksija már hetek óta.
2012. febr. 28. 10:54
A lányomnál nekem sem volt ilyen! Éjjel én is nagyon sokat járok pisilni! És utána már nem nagyon tudok vissza aludni... Meg már a bordáimat is nyomja a Fanni:)
2012. febr. 28. 10:51
Köszi, fáradtan... :-) Óránként járok ki pisilni éjjel. A szeméremcsontom nekem is nagyon fáj, a Lányommal is nagyon fájt, azt hittem, másodjára már nem lesz ennyire rossz, hát tévedtem.
2012. febr. 28. 10:47

Akkor meg nyugodtam! És köszönöm!

Hétfőn kell majd mennem ultrahangra és kíváncsi leszek, hogy mit mondanak majd! Meg nekem nagyon fáj a szeméremcsontomnál nem tudom, hogy ez mennyire normális dolog! Én is szültem már 5 évvel ezelőtt de akkor teljesen más volt mind! És lehet, hogy tudatlan vagyok egy kicsit de szerintem minden terhesség más!

6. mkriszti81 (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2012. febr. 28. 10:42
első mondatból kihagytam, hogy a "3 zárógyűrűje van" :)
5. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - Tünci88)
2012. febr. 28. 10:41

Bocs, hogy beleírok, én már szültem, szóval a méhszájnak zárógyűrűje van, belülről kezdenek kinyílni a szülés közeledtével, és a nyitottságot ujjban (vagy cm-ben) mérik, annak 5 fokozata van. Szóval a teljesen nyitott (szülésre kész) az, amikor már a külső is nyitva van 5 ujjnyira.

Nyugi, a te esetedben semmi gond nincs, ezzel simán ki lehet húzni a végéig. Nekem is ekkortájt nyílt ki a belső1 ujjnyira, végül 2 nappal a kiírt időpont után szültem :)


Annyi, ha tovább nyílik esetleg, egyre inkább vigyázz a fertőzésekre, ne fürödj kádban, stb (mert ugye a kórokozók könnyebben bejutnak).


Jó egészséget, könnyű szülést mindenkinek! :)

2012. febr. 28. 10:10
Akkor ezek szerint ketten vannak! :) Mi is jól vagyunk, csak nagyon sok most megint a savam! És milyen a méhlepényed? Hányas fokozatban van? Meg mikor voltam vizsgálaton akkor azt mondta a doki, hogy a belső méhszájam nyitva van egy ujjnyira! De azt már elfelejtettem megkérdezni, hogy mit jelent!
2012. febr. 28. 10:09
Én kicsit feszült vagyok, de lehet csak a front miatt.
2012. febr. 28. 10:05

Egész jól, köszi! 31 hét 5 nap.

Tegnap voltam dokinál, ahol minden oké volt a fiúkkal.

2012. febr. 28. 09:58

Sziasztok!

Szeretném ha egymással meg osztanánk a tapasztalatainkat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook