Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves fiam TV nézéskor sűrűn pislog, összehúzott szemöldökkel. Mitől van ez? Menjek vele orvoshoz? fórum

3 éves fiam TV nézéskor sűrűn pislog, összehúzott szemöldökkel. Mitől van ez? Menjek vele orvoshoz? (tudásbázis kérdés)


19. Tücke
2010. nov. 18. 08:35

nálunk kacsák voltak hogy merre mennek merre néznek meg ilyenek....


Sztem keress valami jobb szemészt.. biztos van a környéken ... vagy eleve vidd el egy ofotért vagy valami ilyesmi üzletbe mert a legtöbb szemüvegesnél van szemvizsgálat is és szakember aki evvel foglalkozik.....

18. capuccino77 (válaszként erre: 17. - MÁRKATA)
2010. nov. 17. 11:49
Na szegényke! Mekkora analfabéta barmok lehetnek nálatok a szemészeten!! :P Hogy gondolták, hogy a 3 éves gyerek elolvassa a betűket? Nálunk rajzolt kézfejeket mutogattak a lányoknak, amivel még az érdeklődésüket is felkeltették és nem nézték őket hülyének. :) És igen, a kötőhártyagyulladás váladékozással és viszketéssel is jár.
2010. nov. 17. 09:33
A tegnapi szem vizsgálat története:Bementünk kérdezték mi a panasz:Összehúzott szemöldökkel néz és sürün pislog a gyerek.Erre ők rárakták a szemüveget(azt amibe szokták rakni a lencséket) az egyik szemét letakarták,olvassa le a betüket!3 ÉVES!!!!.Ekkor elkezdett sírni.Belecseppentettek valamit a szemébe,menjünk ki.15 perc mulva vissza.Belenézett a szemébe a dokinő valami világitó izével ,miközbe hárman lefogtuk.Persze ordítva türte.Szerinte kötőhártya gyulladása van mert piros a szeme fehérje.(Nem lehet,hogy a sírástól?)Taleum 3*,Garasone 3*ezeket 5 napig cseppentsem és ha nem mulik el menjünk vissza.Kérdem én a kötőhártya gyulladásnak nem csipásodni kellene meg viszketni??,Adom a cseppet aztán meglátjuk mi lesz.
16. mtt80
2010. nov. 15. 10:55
Az én fiam is ezt csinálta, 3-4 évesen, de szerencsére nála sem találtak semmit. Most 5 éves, és most voltunk vele szemészeten megint. Most azt mondták, hogy bár van némi fénytörési hibája a szemének, de nem kell neki szemüveg.
15. homern
2010. nov. 15. 10:50

Szia!

Én ugyanezt csináltam,el is mentünk szemészhez.Semmi gondot nem talált azon kívül,hogy teljesen száraz volt a szemem.Egy ideig műkönnyet kellett használnom.

2010. nov. 15. 10:45
Köszi mindenkinek a segítséget!Időközben kértem a szemészetre időpontot.Holnap 13 óra 45-re.Majd leírom mi re járunk...
2010. nov. 15. 10:11

Nálunk is volt ilyen, kicsit kisebb volt még a lányom. El is küldtek minket szemészetre, de szerencsére kiderült, hogy semmi baja a szemének.

Az a lényeg, hogy lássa orvos, és te is megnyugodhatsz, akár kell szemüveg, akár nem.

12. capuccino77 (válaszként erre: 1. - MÁRKATA)
2010. nov. 15. 10:08
Szia! Szerintem is vidd el mindenképpen orvoshoz, mert inkább most kapjon egy gyengébb szemcsit, mint később már esetleg az iskolában jóval erősebbet. Nálunk két leányzó is rövidlátó lett, mire suliba kerültek, az egyiküknél szintén ilyen pislogásos szemeröltetés volt, és mindig egyre közelebbről nézte a tv-t. :)Egyébként már egész kiskorukban elvittem őket évente a szemészetre, mikor Én mentem kontrollra. Érdemes minél előbb, és ha esetleg szemüveg kell, már olyan szép és aranyos keretek vannak, hogy biztos kedvet kapna hozzá. :) Majd jelezd, mi lett! Szia
11. andi6020 (válaszként erre: 6. - MÁRKATA)
2010. nov. 15. 10:02
Nem is a pislogás a fontos jel, hanem a szem "összehúzása. Mintha ráfókuszálna arra, amit néz.
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - MÁRKATA)
2010. nov. 15. 10:00
Szemüveget kapott. :-))
9. MÁRKATA (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2010. nov. 15. 09:58
És mi lett vele?Persze csak ha megosztod velünk.Köszi szépen..
2010. nov. 15. 09:58
én lányom is így kezdte voltunk szemészeten semmi gondot nem találta nála annyit mondott a doki hogy próbáljuk meg minnél távolabb a tv-től tartani ... nekem rajzolás közben is elég közelről nézte de erre is azt mondta hogy ebben a korban még termszetes de a suliig jó lenne hozzászoktatni hogy távolabbról....
2010. nov. 15. 09:57
Igen, nagyon fontos amit Astarothka mond, vagyis a gyerek nem tudja, hogy rosszul lát, azt hiszi ez a normális.
2010. nov. 15. 09:57
Csak tévézéskor csinálja.Amugy nem pislog többet...
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - MÁRKATA)
2010. nov. 15. 09:56
Vidd el szemészetre, a fiam is így kezdte.
2010. nov. 15. 09:54
szerintem nem lát jól, én is pont ugyanezt csináltam mielőtt szemüveges lettem, lehet amúgy észre sem veszi,hogy nem lát,szóval menjektek el vele szemorvoshoz
2010. nov. 15. 09:52
Esetleg nem látja tisztán a képet? Sztm érdemes megnézetni.Messzire jól lát? Akkor nem hunyorog?
2010. nov. 15. 09:52

Lehet, hogy zavarja a túl erős fény, neki még érzékenyebb lehet a szeme.

Nézze messzebbről, vagy állítsatok a TV fényerősségén.

2010. nov. 15. 09:48
3 éves fiam tv nézéskor sürün pislog.Összehuzott szemöldökkel.Mitől van ez, Menjek vele orvoshoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook