Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 császár és elkötés után egy 4. baba lombik programmal? fórum

3 császár és elkötés után egy 4. baba lombik programmal? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. máj. 9. 14:09

Van ismerősöm, aki most vállalja a 4 ik császárt ,a dokival előre megbeszélve. Szerintem vizsgáltasd meg magad alaposan, hogy belefér-e a következő baba, s ha igen, és szeretnétek, lehetőségetek van, bátran vállald.

A rosszindulat mindenhol megvan, még akkor is, ha egyébként indokolatlan.


Ember, embernek farkasa..

40. 6f257fd90e (válaszként erre: 38. - Captonne)
2012. máj. 9. 14:08
Szerintem mindenkinek a saját dolga, hogy hogy rendezi az életét, mikor hogy dönt és hány gyereket akar. Szóval nincs ebben semmi kritizálandó. Minden esetre nagyon sok sikert és boldogságot kívánok nektek :) és csatlakozom az előttem szólóhoz: aki a mai világban 4 gyereket bevállal, az ember a talpán.
2012. máj. 9. 14:06

Nyilván van olyan is, hogy egy műtétnek rossz vége lesz, de egy csomóan szülnek 5 gyereket is császárral, sőt, külföldön 2 császár után sem zárkóznak el a természetes szüléstől, csak itt megy ez a riogatás.


Nekem speciel semmi problémám nem volt sem a terhességekkel, sem a műtét alatt sem utána.. kettőn vagyok túl,a 2.-nál az orvosom azt mondta gyönyörű a méhem simán bevállalhatok még kettőt.


Vagy pár hete itt egy csaj írta, hogy januárban szült 2. császárral és újra terhes, mindenki a fejéhez meg a szívéhez kapott (én is) hogyúristen! ...aztán elment orvoshoz aki közölte, hogy 6 hét a regenerálódás tehát a méhe kész egy új babára. Itt is vitába lehet szállni de károgni totál felesleges mert ezek a dolgok összetettek.


Szóval ne csináljunk már úgy, mintha valami nem is tudom mekkora veszély lenne egy császár... bele lehet halni igen, de mellműtétbe is meg a cigibe is meg csak úgy abba is, hogy mész az utcán aztán elütnek.

38. captonne (válaszként erre: 33. - Scorpiolady)
2012. máj. 9. 14:02

Mint írtam hülye nem vagyok!

Azért lett császár ,mind 3 mert nem tágultam.

Nem fogok "csak azért is szülni",ha a doki azt mondja nem lenne jó ötlet akkor nem.

37. babszibobó (válaszként erre: 35. - Captonne)
2012. máj. 9. 13:58
A császár közbeni komplikációknak nem feltétlenül van köze ahhoz, hogy kinek mennyire volt könnyű vagy nehéz, komplikációs várandóssága!
36. captonne (válaszként erre: 34. - E57e061615)
2012. máj. 9. 13:58

Kedves,hát igen a szó elszál az írás....

Mindig ez van, Még soha nem volt úgy senki itt ,hogy maga elé helyezte mások érdekeit véleményét,én ennyit tettem akkor este a papír aláírásával,felvázolta a család mi lesz,ha a 4. baba jön és én esetleg belehalok,ma már tiszta fejjel,nem fájások közepette látom még tőlem jöhetne vagy száz baba.

35. captonne (válaszként erre: 30. - Trinitas)
2012. máj. 9. 13:55

Köszi,ez most jól jött!!

Gratulálok !!

Gyenge voltam,akkor és ott a fférjem ilyedt arca meggyőzőtt,őt mindenki riogatta,hogy lehet hogy ebbe a császárba bele halok,ami akkor alaptalan volt hiszen sima szép terhességeim voltak!

34. e57e061615 (válaszként erre: 29. - Captonne)
2012. máj. 9. 13:55
És most ki akar újabb gyekeret? Te vagy a család?
33. scorpiolady (válaszként erre: 24. - Urbanszkyviki)
2012. máj. 9. 13:55

Ez nem igaz, csak az felháborító hogy képes lenne veszélyeztetni magát csak hogy szülhessen még, más egy picurnak is örülne, annak meg hogy még fiatal inkább örüljön és csak azért ne akarjon még egy halom gyereket szülni. A komplikációkat nem lehet mindig előre látni, aztán a hírekben nem egyszer szerepel, hogy két három gyerek maradt félárván mert anyuci csakazértis testvért akart még. Van ismerősöm aki szeretett volna harmadikat is, de mondta neki a doki, két komplikált császár után nem tudja garantálni hogy esetleg nem marad-e ott a műtőaszatalon.

Gondolom a kérdésinditónál is különféle okok miatt császároztak, nem azért mert úgy volt neki kényelmes,így minden újabb császár nagyobb kockázat. Még annyit egy másik ismim első császárnál is sok vért vesztett, másodiknál majdnem ottmaradt, mert felszakad a heg és bevérzett, dokija azt mondta két év után újra próbálkozhatnak ha akarnak babát, ő azt mondta nem akar ott elpatkolni a műtőben inkább nem kísérti a szerencsét....

Szóval kérdező azt is írd meg a nagyérdeműnek hogy melyik császár miért volt, nehogy valaki nagyon rábeszéljen a lombikra aztán meg baj legyen.......

32. marti62 (válaszként erre: 21. - Captonne)
2012. máj. 9. 13:53
De a dolgok ezután is változnak,változhatnak,és akkor mi lesz?
31. csgybzs (válaszként erre: 29. - Captonne)
2012. máj. 9. 13:52
Így aztán végképp nem mondok semmit inkább...
30. Trinitas (válaszként erre: 2. - Captonne)
2012. máj. 9. 13:51

Hát megértem, hogy megbántad.. azért mert van 3-4 gyerek még ki tudja mi lesz 10 év múlva..

Nem gondolnak bele az emberek ebbe.. van, hogy egyszerűen elkezdünk vágyni egy babára később mégis.. vagy pl szomszédasszonyunknak meghalt a kislánya és nagyon szeretett volna utána még egy gyereket (nem lehetett).. jöhet új szerelem is.. nem lehet tudni.


Én 3. babámat várom, két császáron vagyok túl, 29 évesen kikötöttem az orvosomnak, hogy el ne merészeljen kötni. fiatal vagyok, ráadásul én nagyon is látok esélyt egy 4. babára majd később.. 40 felett is szülhetek akár. De ha most tuti nem akarnék akkor sem engedném a sterilizálást, max ha az egészségem nagyon indokolná.


Hát szerintem vágjatok bele ha szeretnétek, én drukkolok! :)

29. captonne (válaszként erre: 27. - Csgybzs)
2012. máj. 9. 13:50
Már akkor is húztam a számat,de hagytam a családnak,hogy helyettem döntsön,mindig azt vágkák a fejemhez ,hogy fiatal vagyok,,és mindig ez a vége,hogy le vagyok felelötlenezve,ha helyes ahogy írom :)
28. captonne (válaszként erre: 26. - D9ae06cd11)
2012. máj. 9. 13:49
Ez az egyetlen kérdés amire nem tudok szavakkal válaszolni. Igazából hülye én sem vagyok ,természetesen,ha a dokim majd azt mondja semmiféle képpen nem válalja,akkor maradunk így 5en. :)
27. csgybzs (válaszként erre: 21. - Captonne)
2012. máj. 9. 13:49
Ne sértődj meg. Valószínűleg nehezen összeegyeztethető a felelősségteljes édesanyával a kép, hogy elköttetés után egy csettintésre megint gyereket akar. Persze változhat minden.... de ha nem tudsz kitartani a döntésed mellett, akkor válassz kevésbé drasztikus megoldásokat.....(nem bántás)
26. d9ae06cd11 (válaszként erre: 7. - Csilluskam)
2012. máj. 9. 13:46
Nem értem, hogy 3 császár után miért kell egy nőnek ilyen veszélynek kitenni magát???
25. 728bc799e2 (válaszként erre: 14. - 2a69f78972)
2012. máj. 9. 13:46
ez tetszik... :D
24. urbanszkyviki (válaszként erre: 21. - Captonne)
2012. máj. 9. 13:46
Szerintem ez ilyen írásokon ne húzd fel magad - tudod, hogy a 3-4 gyerekes családokat alapból sokan elmeháborodottnak nézik ebben a világban (nem sértésnek szántam, és tisztelet a ivételnek) :-)
23. 2a69f78972 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2012. máj. 9. 13:46
! ! ! :D
22. e57e061615 (válaszként erre: 14. - 2a69f78972)
2012. máj. 9. 13:45
Van benne valami.
21. captonne (válaszként erre: 14. - 2a69f78972)
2012. máj. 9. 13:44
Nem vagyok benne biztos,hogy a véleményed irónia mentes.Gondolod ,ha nem tudnék vállalni sem anyagilag,sem erkölcsileg és tiszta lélekkel még egy gyermeket akkor kiírtam volna a témát????!!!!!!!!!
20. e57e061615 (válaszként erre: 15. - Captonne)
2012. máj. 9. 13:44
Saját szakállra természetesen mindenki annyit változtat a véleményén, amennyit szeretne.
2012. máj. 9. 13:44
Hát, az biztos, hogy 4 császár az már nem kicsit veszélyes - bár ez is alanyfüggő lehet.....
18. csgybzs (válaszként erre: 14. - 2a69f78972)
2012. máj. 9. 13:44
??? :D
17. Sirga
2012. máj. 9. 13:43
Nekem is 3 császárom volt, ezért az utolsónál elkötöttek. A körzeti nőgyógyász (nagytudású prof.) azt mondta, a 4. császár már az életmentésről szólna. A műtétet végző doki pedig azt: csinált már 4. császárt, nem volt probléma. Szóval, ez valóban egyénfüggőnek tűnik. :)
2012. máj. 9. 13:42
Tesómék lombikoztak. 3 lombikot végig csináltak (előtte persze évekig a többi lehetséges eljárást...), és ők úgy számolták, hogy egy lombik az ingyenességen felül belekerül nekik olyan 120-150 e ft-ba - attól függően, hogy épp milyen gyógyszernek vették el a támogatást. Ez volt 2.5 éve...
15. captonne (válaszként erre: 11. - E57e061615)
2012. máj. 9. 13:42

Van ebben is valami,de azt sehol nem írtam,hogy földhöz vágom magam ,ha nem támogatja!!!!!

Ahogy szokták mondani ami jár az jár,de ha nem nem fogom az ajtót az OEP-re rúgni.

Az,hogy nem gondoltam meg rendesen,kicsit tág fogalom,akkor olyan helyzet volt,most meg más ,minden embernek joga van, hogy változtasson a véleményén,mivel változik minden.

2012. máj. 9. 13:41

Én meg úgy gondolom, bármi áron, (akár hitelre) teremtsétek elő azt a 400eFt-ot és a lombiknál kérd, hogy minimum hármas ikreid szülessenek, mert nem vagy még harminc és csak három gyereked van.


Nem biztos ugyanis, hogy túl sűrűn tudsz invesztálni erre, ...ennyi gyerek mellett.

13. Mona6908 (válaszként erre: 8. - Captonne)
2012. máj. 9. 13:39
Tavaly engem is erősen megérintett ez a dolog, én meg is kérdeztem a dokim, magát a beültetést támogatják, a hozzá kapott gyógyszerezést nem . És azt mondta a doki, az kb. havi 100.000 lenne. Ki tudja meddig. Annyira nem mentünk bele a részletekbe. Én 40 felett vagyok, és erősen elgondolkodtam, hogy vállaljam-e.
2012. máj. 9. 13:37
Ha magadba nézel és végig pörgeted magadban az eddigi terhességeidet, szüléseidet és felépülésed, akkor úgyis megsúgja az ösztönöd, hogy egészségileg belefér-e egy 4. baba - és persze a doki szava sem elhanyagolható! :-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook