Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2éves kisfiamnak száraz és sebes a tenyere, mitől lehet? fórum

2éves kisfiamnak száraz és sebes a tenyere, mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 2. 12:51

Szia! Az én kisfiam is ekcémás, elsősorban a tej okoz gondot, így azt nem iszik, ilyenkor tünetmentes a bőre.

Viszont az ujjbegyei neki is szárazak, szinte hámlanak, sokszor berepednek. Gondoltam már én is sok mindenre...a bőrgyógyász azt mondta, mivel érzékeny a bőre, valószínűleg allergiás a vegyszerekre, amik a kezét érhetik. Azt tanácsolta ne engedjem belenyúlni semmibe(pl folyékony szappan, sampon, tisztítószerek) A gyereket gyógyszertáros fürdetőkrémmel fürdessem, kezét, haját is és ujjbegyeit is azzal kenjem be.

Így már jobb lett, de nem az igazi.

Nemrégiben találtam a neten egy teljesen természetes anyagú szappant, mindenféle mesterséges illat, színezék adalékanyag nélkül. Amióta azt használjuk teljesen rendbe jött. Biztosan a vegyszerek okozták. Akit esetleg érdekel priviben megírom a honlap nevét.

2011. aug. 2. 06:33

Szia!

Lehet, hogy allergiás. Az én kisfiam keze is ilyen lett egyszercsak, meg a szája körül is. Kenegettem neki én is sudo-val, mindennel, amiről tudni lehet, hogy jó. A háziorvos nem tudta, hogy mitől van. Addigra volt már időpontunk a gyermekallergológián egyéb tünetek miatt. Ott a doki tett föl kérdéseket, és ez is közte volt, hogy nem szárad e túlzott mértékben valahol a bőre. Ki is derült aztán, hogy szinte mindenre allergiás. Fűfélék, fafélék,(ezeket nem sorolom, mert szinte az összesre) lisztatka, penész, toll, por. Ott a doki mondta, hogy ez okozza nála a bőrszárazságot. Ahogy elkezdtük neki a gyógyszereket egy héten belül megszűnt ez a probléma is.

14. homern (válaszként erre: 12. - Agnik1)
2011. aug. 1. 22:26
Az én kisfiam is nagy takarító,ő mindent neogranormon popsitörlővel törölget.Ez nem túl nedves,nem kezd el felhabosodni pár perc markolászás után mint a többi és nem szárítja ki a kezét.Prontot semmiképp se adj a kezébe!
2011. aug. 1. 19:29

Lehet nehézfémmérgezés!!!!!!!!!!! Ismerek ilyet.

Víztől, amit iszik pl.

Ha ez a dolog régebb óta fennáll, ez nem krémek kérdése, a dolog belülről jön.


Én ebben a helyzetben nekilátnék tiszta termékeket adni neki, (semmi gyári kutyulék) tisztított (100mg/l alatti oldottanyag tartalmú, pl ozmózisvizet) vizet szerezni, kizárólag azt itatni vele.


Valami egyéni érzékenység lehet. Nem akarlak riogatni, de rettentő felületes megoldás ezt külsőleg vegyszeres, "mineral oil"-os mindenfélével kenegetni.


Aztán elkezdenék egy kizárásos diétát. Először a tejre, majd a lisztre, illetve a gabonákra.


Storno az egész, ha a dolog csak pillanatnyi probléma.

12. Agnik1 (válaszként erre: 11. - Kozmami)
2011. aug. 1. 12:48

De szokott. Segít nekem. Hiába mondom neki hogy a gyerekmunkát a törvény bünteti:DDDD

Lehet a pronto bútorápoló kendőtől van??? Azzal szokta törölgetni a játékos szekrényét...

Na akkor azt megszüntetem... Jobban mondva ha visít sem adok a kezébe törlőkendőt, max egy pamut kendőt.

11. kozmami (válaszként erre: 10. - Agnik1)
2011. aug. 1. 11:14

Neki is ajánlották ezt. Asszem sudoval is kente, de volt amikor jobb lett tőle volt mikor nem.

Aztán kapott rá valami kevert krémet is.


Azt kéne kideríteni mi hozza ki legjobban. Eszik pl. tejes dolgokat? Kisbabáknál az is előhozhatja vagy a glutén, ha érzékeny rá.


Sógornőmnek a takarítószerektől volt, de gondolom a gyereked nem takarít! :)

10. Agnik1 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2011. aug. 1. 11:03
Ő ajánlotta a patikai fürdetőkrémet, testápolónak. Hogy azzal kenjük be a kezét, de ne öblítsük le utána. Kenjem be és hagyjuk beszívódni, ha ekcéma az elmulasztja. De semmi:(((
9. kozmami (válaszként erre: 3. - Agnik1)
2011. aug. 1. 11:03

Az újbegyén is lehet ekcéma, a sógornőm keze is ilyen!

Száraz, ki is reped néha, erre a sima testápoló nem jó!

De remélem nem az!

2011. aug. 1. 11:02
Nem lehet hogy sokat homokozik es az szaritja ki neki?Ezt azert gondolom mert anno az en ocsemnek ez volt a baj,sokat homokozott es az kiszaritotta neki nagyon foleg ha meleg vol a homok.Ez csak egy otlet.
7. bnedora (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2011. aug. 1. 11:01
Az orvosok sem tudják sokszor, hogy mi az, és mitől lehet, csak találgatnak.
2011. aug. 1. 11:01

Ekcéma (allergia) lehet. Sajnos, az én kezem is ilyen. Száraz, repedezett, mely vérzik is, és nagyon fájdalmas.

Az egyik unokámnak is van ekcémája, de neki a testén több helyen is. Ez manapság már népbetegség.

5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Agnik1)
2011. aug. 1. 11:00
Orvos esetleg? Hmm?
2011. aug. 1. 10:59
akkor sajnos semmi ötletem sincs :( orvoshoz kell vinned, hogy ez kiderüljön és megoldódjon. biztos fáj is neki :(
2011. aug. 1. 10:59
Nemcsak a tenyere hanem az ujjbegyei is. Ki vannak száradva és sebesednek. Mitől lehet??? Hiába testápolózzuk nem javul. Biztos hogy nem ekcéma.
2011. aug. 1. 10:58
ekcéma esetleg? bár az nem a tenyéren, hanem a kézfejen szokott lenni
2011. aug. 1. 10:58
2éves kisfiamnak száraz és sebes a tenyere, mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook