Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 25 év alattiak adókedvezménye / munkahelyi bérfeszültségek fórum

25 év alattiak adókedvezménye / munkahelyi bérfeszültségek (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. globus (válaszként erre: 29. - Falipapir)
2022. febr. 5. 10:41

Uff.

Értem, mire célzol. Legnagyobb vesztesek az 50-60 év körüliek. Ők gyerekeskedtek a rendszerváltás előtt. (Én falun laktam, olyan csórók voltunk, hogy egyik évben a tesóm ment osztálykirándulásra, másik évben én...) De nem élvezik azt, ami abból jó volt, az 55-62 évesen nyugdíjba menést, mint régiek. Mást se hallgattak, mint "látszik már az alagút vége", "ha krumplileves, akkor legyen krumplileves", de nem így lett. Ők nem tanultak használható nyelveket sem. Persze, lehetett volna tanulni - fizetősen. Miért is tanulta volna, ha semmire nem tudta használni, a külföldön dolgozás csak utóbbi néhány év vívmánya. 1980-as években nem volt erre lehetőség. Valutakeret, útlevélbe ablak, mond valamit? Többségük belerögzült egy munkába, munkahelybe, 25-30 éveket húztak le, kitartásért cserébe nem jár semmi. Az meg ugye nyilvánvaló, hogy szákolt halat nem etetnek, tehát régi dolgozó elégedjen meg annyival, amennyit kap, újakat felvesznek magasabbal, nálunk ez a tapasztalat. Addig rugózott kolléganőm az alacsony fizetésen, míg ki nem rúgták, helyette az új automatikusan magasabbat kapta.

Maiaknak sem könnyű. De nekik már tiszta a helyzet, fiatalon tudják, hogy mire számíthatnak. Leginkább saját magukra. Nekik még van idejük öngondoskodásra.


On, vissza a kályhához :)

31. Falipapir (válaszként erre: 26. - Channa*)
2022. febr. 5. 10:19
tovább.
30. Falipapir (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 5. 10:17

Aki fél millát keres, nem a csirkefarhátat veszi.

Gondolom a benzinkúton is az extra üzemanyagot vásárolja literenként 60 ft-al drágábban.

Azért nekünk jól jön a rezsicsökkentés, hogy a téli gázszámla 40000 maradt már évek óta, és nem lett 3-4x ennyi, mint nyugatabbra tőlünk.

29. Falipapir (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. febr. 5. 10:13

Na igen.

Mi sem kaptunk soha semmit. Vagy több volt 20 forinttal a jövedelmünk, mint a maximum megengedett jövedelem, vagy nem volt elég önerőnk hozzá, most hogy lenne kis önerő, most már nincs eltartott gyerek. ha lebetegszünk, menjünk magánorvoshoz, ha nem akarunk fél évig orvoshoz járkálni. Hát igen.

Párom öröksége, annyi adósság, hogy abból vehettünk volna egy jó állapotú házat, nem pedig egy lepusztult vályogházban élnénk. Ezt is próbáljuk kicsit jobbra felhozni, a gyerekeknek a jövőjét megalapoztuk, de mi már lehet nyugdíjat sem kapunk már. Szép életkép.

28. aszparagusz (válaszként erre: 24. - Channa*)
2022. febr. 5. 07:45

Erre ne vegyél mérget!

A nők 40-nél szigorítások várhatók.

Csak a választás előtt nem merik meglépni.

27. LBO
2022. febr. 5. 06:27

A 25 év alattiaknak most ez a kedvezmény van. Másoknak meg más kedvezmények járnak. Pl. 3 vagy több gyereket nevelőknek.

A bér örökös téma egyes embereknél. Főleg akiknek nincs nagyobb gondjuk/bajuk. De attól, hogy ezen kattog valaki, még nem lesz több a saját fizetése.

Ott van pl. a diákmunka. Egyes munkahelyeken azért szivatják a diákokat a dolgozók, mert szinte ugyanannyi vagy akár több fizetést kapnak, mint az aki ott dolgozik X éve. Megértem a felháborodásukat, de erről nem a diák tehet. Ezeket a szabalyokat/törvényeket valakik, valamikor meghozták. Aki pedig tud, az él vele.

26. Channa* (válaszként erre: 25. - Globus)
2022. febr. 4. 23:50

Igen.

Jártam suliba, és voltam munkanélküli is...

3 évvel kell többet dolgoznom...

25. globus (válaszként erre: 24. - Channa*)
2022. febr. 4. 22:41

Semmi baj, mi szeretjük, cseréljünk 😁

De hogyhogy 6? Van kiesett időd?

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Globus)
2022. febr. 4. 22:26

6 év múlva.

Annyira nem várom;)


És persze az is számít majd, hogy ki milyet ad. A sárga héjú krumpli nekem nem jön be:DDDD

23. globus (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. febr. 4. 22:16
Nemsokára nyugdíjas lehetsz, egyben aranytojást tojó tyúk 😁 majd mindig oda szavazunk, ahonnan többet remélünk.
22. Channa* (válaszként erre: 20. - Globus)
2022. febr. 4. 22:11

Hát ez az!


És ezek után azt mondják, hogy nem szeretik az x év felettieket alkalmazni, mert állandóan betegek és hiányoznak.


Hát nem is tudom, hogy mikor voltam utoljára táppénzen.


Ja de, 2017-ben, mert novemberben műtöttek és már nem volt annyi szabim;)


Na, mindegy, csak úgy igazságtalannak tartom, hogy minket kihagynak az egészből...


Ez olyan, mint az 1 gyerekesek, ők is kimaradnak mindenből;)

21. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 20:41
Ez törvény általi lehetőség, senki kérésére nem kell lemondani róla.Egyébként én azt vallom: engem nem érdekel más fizetése, így az enyém is csak a munkáltatóra és rám tartozik.
20. globus (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. febr. 4. 20:35
Minek az neked? :D Valakiknek muszáj állni a cechet. Azt a lovat ütik, amelyik húz.
19. globus (válaszként erre: 3. - 8d00a82c06)
2022. febr. 4. 20:32
Nálunk nem is tudjuk, hogy ki mennyit keres. Utalják a fizetést. Felesleges feszültséget keresni ott, ahol nem muszáj.
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2022. febr. 4. 20:25
Tudom;)
17. Amaunet (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. febr. 4. 20:19
Mert belőlünk van kevesebb. Így nem vagyunk szavazóbázis.
2022. febr. 4. 20:16
Farhát csirkeszárnyvég , szarnak csökkenti ami párszáz forint , röhej !
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. febr. 4. 20:14
Pontosan ! Egyetértek ! Csak az a durva még , hogy 6 élelmiszer árát hiába csökkenti , vagy semmit sem csökkent - de aki havi félmillió felett keres pl x milliót is vagy x százezret , meg a minimálbéres is ugyanannyiért vesz meg mindent …….
2022. febr. 4. 18:37

Engem nem zavar, hogy a 25 év alattiak adómentesek és az sem, hogy most a gyerekesek kapnak visszadót, és az sem, hogy a nyugdíjasok kapnak 13 havi nyugdíjat és prémiumot, és a csok sem zavar, és a felújítási támogatás sem, de az nagyon, hogy az igahúzók semmit nem kapnak, max. majd március vége felé 5-10 kg krumplit.


Mikor fognak gondolni azokra, akik dolgoznak, nem mennek el szülni, nem otthon vannak a sok gyerekkel, stb.?


Nem járna már nekünk is valami?

Nekünk nincs szükségünk rá?


Vicc ez az egész.


Ja, a farhátból én is vehetek, vagy csirkeszárnyvégből;)

13. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Nikice)
2022. febr. 4. 17:46

Arról nem beszélve, hogy a munkáltatónak a bruttó béred és az ahhoz tartozó járulékok jelennek meg, mint költség.

Neki mindegy, hogy te ebből mennyit kapsz meg.

12. Nikice
2022. febr. 4. 17:04

Ez csodálatos. Senkinek semmi köze a béremhez rajtam, meg a főnökömön kívül.

Mikor odamegyek, szerződök, adom az időm, tudásom, ő adja a bért. Ha én elvállalom x forintért, az az én döntésem, semmi közöm hozzá, más mennyiért vállalta el az övét, ahhoz meg végképp, ha kedvezményt kap. Mert pl fiatal, gyereke van vagy egészségkárosodása. Utóbbit is sajnáljuk a másiktól amúgy?

11. Falipapir (válaszként erre: 9. - Auróra2010)
2022. febr. 4. 15:19

Minden jövedelem után van bizonyos adó. Tehát gondolom azt nem vonják le.

Egy fiatalnak, akinek nincs saját tulajdona, csak amit kapott, minden fillér jól jön. Sajnos nagyon sokan rá vannak izgulva erre a pénzre, akiket nem illet meg.

Milyen dolog az, hogy egy állás betöltésénél, számol a munkáltató ezzel a pénzel, és a nettó fizetésbe belekalkulálja, hogy hát ez nem fizet adót. Számoljuk csak le a bruttó béréből. És ha nem kérdez rá a munkavállaló, nem is említi meg.

10. unom (válaszként erre: 9. - Auróra2010)
2022. febr. 4. 14:44
Ezt minden fiatal ki tudja használni, ha dolgozik, akár tanulás mellett is.
2022. febr. 4. 14:41
25 évesen még nagyon sok fiatal tanul, aki pedig nem, őnekik gondolom nincs akkora jövedelműk, hogy ki tudnák használni az adókedvezményt.
8. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 14:32
Ezzel a többség tisztában van.
7. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 14:32

Az adófizetés/nemfizetés nem kívánságműsor.

Jogszabály határozza meg annak mértékét.

6. Falipapir (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 14:30

Kinek mi köze hozzá hogy ki mennyit keres?

Aki úgy érzi nem megfelelő a fizetése, az keressen magának más munkahelyet, vagy vállalkozzon.

Senki nem köteles lemondani az adókedvezményéről csak azért, mert valaki rosszindulatú. Aztán meg ha szül, akkor meg simán él a családi adókedvezménnyel, miközben a másikat meg fúrja, mert 25 évnél fiatalabb?

Ez gusztustalan.

2022. febr. 4. 13:20
Engem nem érint ez pont , csak nyitottam egyet 😜
2022. febr. 4. 13:17
Miért nem keresel olyat, ahol annyit kapsz, amennyit megérdemelsz? :)
2022. febr. 4. 13:15
Nem érdekel ki mennyit keres addig ameddig én megkapom azt amiben megállapodtunk.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook