Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 21 éves vagyok és babát szeretnék, de ebben a helyzetben bele merjünk vágni? fórum

21 éves vagyok és babát szeretnék, de ebben a helyzetben bele merjünk vágni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
51. correct (válaszként erre: 41. - Angica0901)
2009. ápr. 5. 16:02

Imádom Görögországot♥ :)

Egyetértek az írásoddal. Amikor én vállaltam gyermeket akkor nem ezek voltak a kilátások, de megvolt egy fix alap...

Mehetek Görögországba lakni? :)))) Szívesen elmennék itthonról oda (sajnos).

50. correct (válaszként erre: 30. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 5. 15:58

Én nem vagyok alulképzett :)

Nem a főiskolán múlik az, hogy valaki addigra elérjen egy bizonyos intelligencia szintet. Elég baj az, hogy itt tartunk. Én örömmel vállaltam a kislányom, és tudod mit? Nem lennék boldog, ha helyette a munkát választottam volna. Tanulás terén azóta kitűnően elvégeztem egy emelt szintű közbeszerzéssel kapcsolatos tanfolyamot, a munkából meg ígyis-úgyis kiesik mindenkinél 3 év, ha GYES-re megy. Szóval az sem bűn, ha valaki így boldog, nem? :)

Az alulképzettséget nem tudom, hogy honnan szedted, de remélem nem rám értetted.

2009. ápr. 5. 15:15
Egyébként minél több ember válaszol az ilyen jellegű kérdésre, annál nagyobb zűrzavar keletkezik a kérdező fejében... Tanácsokat, tapasztalatokat persze érdemes meghallgatni, sőt sokat lehet belőle tanulni! De a döntés mindig a TI kezetekben van! Ez a probléma felmerül majd akkor, amikor kórházat, szülészt, gyerekorvost, ovódát, s majd iskolát szeretnétek választani. A gyereknevelési tanácsokról ne is beszéljünk... Minden válaszadó a saját tapasztalatából beszél, és ez így van rendjén..Döntsetek Ti, azután tiétek a felelősség!!!
48. Akira001 (válaszként erre: 46. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 5. 14:54
Ha nem vagy jogosult a GYED-re, akkor a szülés napjától jár. A 3 év az stimmel. :)
2009. ápr. 5. 14:41
21 évesen? Háát...Én annak idején 21 évesen még nagyon kis fruska lettem volna ahhoz, hogy gyereket vállaljak, na meg nagyban tanultam még, meg még most is. Csak most már két gyerek mellett sokkal nehezebb. De nyilván mindenkinek magának kell tudni, de sokat mozgok fiatalok közt, és ha az akkori magamat túl éretlennek tartottam...háát...őket sem érzem felnőttebbnek a feladathoz. Márpedig amellett, hogy csodálatos dolog szülőnek lenni, igencsak embert próbáló feladat is.
46. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 39. - Akira001)
2009. ápr. 5. 14:37
Igen, már észrevettem a tévedést. A GYES 3 éves korig jár, és a gyermek első életévének betöltésétől folyosítható. Igy már igaz?
2009. ápr. 5. 14:37

Egyébként a gyermekvállalás nem életkor kérdése szerintem. Ahogy nem is szabad csak és kizárólag az anyagiakat figyelni. Egy baba mindig sokba kerül, főleg választott orvos mellett, ami 8000-16000Ft/hó).

De ugyebár a babavállalás nem a pénről szól, hanem azt egymás iránt érzett szeretetről.

44. 367d5fde7b (válaszként erre: 40. - ALLICS)
2009. ápr. 5. 14:32
igen nehezebb, de nem lehetetlen. meglehet oldani ezt is mint annyi minden mást is.:)
43. 367d5fde7b (válaszként erre: 42. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 5. 14:31
nem,nem államin...
42. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 37. - 367d5fde7b)
2009. ápr. 5. 14:29
Akkor mindkét diplomád államin végzed?
2009. ápr. 5. 14:28

Szia,

Én most vagyok 33, és bizonyos szempontból megbántam, hogy eddig még nem szültem, más szempontból viszont nem. A legalkalmasabb időpontra várni, szerintem is butaság, mert sosem tudhatod melyik a legalkalmasabb. Valóban igaz az is, hogy max. több dologról mondtok le Ti szülők. De az a csöppség nem mondhat le sem a pelusról, sem a... semmiről, ami az egészséges fejlődéséhez szükséges. A zenélős bilire, és a sok egyéb őrült dologra, amit mostanság kitalálnak, persze nincs szüksége, mi is csak szobatiszták lettünk, anélkül, hogy a bili énekelgetett volna alattunk. Azzal viszont nem értek egyet, hogy azért fogynánk mi magyarok, mert kertes házat, és plazma tv-t szeretnénk. Én négy éve élek Görögországban. Undorítónak találom, hogy azt meri nyilatkozni egy ország vezetője: ha a fiataloknak nem tetszik a rendszer, nyugodtan húzzanak el onnan, majd ő meglesz a kisebbséggel, és a nyugdíjasokkal. Erre tisztán emlékszem, mert az utóbbin még sokkal inkább felhúztam magam, mivel az apukám 40 évi munka után 65.000.-Ft, az anyukám 38 évi munka után 70.000.-Ft nyugdíjból kénytelen megélni (vagyis emellett dolgozni, hogy megéljen) Szóval nem hiszem, hogy azért fogyunk, mert plazma tv-t akarunk villával, hanem azért, mert sokan megfogadtuk drága "urunk" tanácsát, és elhúztunk onnan. Amint tehetem, elhozom onnan a szüleimet is, hogy végre pihenjenek, és ne a munkahelyükről vigyék őket rögtön a temetőbe.

Én is azoknak a táborát erősíteném, akik még egy kis türelemre intenének. Nem évekről beszélek, de még várnék egy kicsit.

Mindenesetre külföldi munkavállalásban tudok segíteni itt nálunk, de csak szezonmunka, május végétől szeptember végéig, viszont a fizetés, az jó.

40. ALLICS (válaszként erre: 37. - 367d5fde7b)
2009. ápr. 5. 14:27

Egyetértek veled.

Gyerek mellett is lehet tanulni kicsit nehezebb,de nem lehetetlen:)

39. Akira001 (válaszként erre: 35. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 5. 14:26

Valóban nemm sokáig maradhatunk otthon gyermekeinkkel a jelenlegi gazdasági helyzet miatt, de fordítva mondtad. A GYES jár hosszabb ideig, nem a GYED.

Nekünk ugyanis most szűnt meg a GYES márc. végével. :(

38. ALLICS (válaszként erre: 35. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 5. 14:26
A gyes nem fél éves korig jár.
37. 367d5fde7b (válaszként erre: 30. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 5. 14:25
Nem minden esetben alulképzett az anyuka v apuka attól függetlenül, hogy korán jött a baba... Én is 21éves vagyok mégis tanulok a gyerekem mellett levelezőn, mert nekem is szükségem van a későbbiekben diplomára.. és nem fogok 1 diplománál megállni. ez nem attól függ, h vki hány évesen szül.. majd lesz rendes munkahelyem azután, ha gyermekem már oviba fog járni...
2009. ápr. 5. 14:24
Rosszul irtam. A terhességi gyermekágyi segély jár fél évig.
35. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 33. - Tasara)
2009. ápr. 5. 14:19

Igazad van. Tényleg mi vagyunk az egyetlen ország ahol az anyuka 2-3 éves koráig otthon lehet a gyerekkel. De már mi sem sokáig..

A GYES itthon is fél éves korig jár. A GYED pedig TB-jogviszont időtartamától függően maximum 2 éves korig.

2009. ápr. 5. 14:17
szia kedves fórumindító. én 22évesen szültem, most 16hós a kisfiam. párom 30éves, én 24leszek. nagyon nagy boldogság egy gyermek. én nem bántam meg hogy megadta a jóIsten nekünk.Nekünk Ő tette rendbe a kapcsolatunkat,mióta Ő van nincs vita köztünk. Mi még albérletbe vagyunk, páromnak nincs munkahelye, de megállítja a pénzt egyéb módon. nem azt mondom néha hiányzik a szórakozás, de nem lenne szivem másra hagyni a gyerekem csupán azért hogy bulizzak egy kicsit. magunknak szültem. normálisan neveljük és gyönyörködünk a mindennapokban mert egy tündér gyermek. ha ugy érzed h.itt az idő, vállaljátok nyugodtan. ha megadja a jóIsten segíteni is fog benneteket.nekünk se volt semmink, lassan haladunk előre. de boldogok vagyunk...és ez számít.
33. tasara
2009. ápr. 5. 14:14

Aki nagyon vágyik egy kisbabára és férjnél van, az ne gondoljon hosszú távon a gazdasági körülményekre.

De! Rövidtávon nagy gond lehet, ha hóvégén üres a családi kassza és a kicsit orvoshoz kellene vinni stb.

Vállalj akár másik településen munkát, mert mire Te szülsz legalább egyéves munkaviszony kell valamilyen ellátáshoz.


Évek múlva sem lesz jobb a helyzet. Ebben is haladunk az EU felé. Például Spanyolországban a gyermek 6 hónapos koráig van ellátás. Pozitív változás ebben a témakörben biztos nem lesz.


Sok sikert!

2009. ápr. 5. 14:14

A férfiak később érnek. Én ismerek 40 éves pasikat akik még mindig link életet élnek és eszükben sincs megállapodni.


Amúgy meg tök mindegy ki mit mond, a döntés úgyis kettejüké.

31. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 29. - Correct)
2009. ápr. 5. 14:11

Sajnos a korai gyermekvállalásnak ilyen hatása is lehet. Túl nagy a teher a vállán, hogy eltartsa a családját és az italba menekül.

Nem mondom, hogy esetetekben is ez történt, de kétségkívül megvan az esélye.

Nagyon meg kell gondolni. A legtöbb férfi pl eleve nem is szeretne fiatalon gyereket. Minden vonzóbb mint egy síró csecsemő. Ehhez meg kell komolyodni és fel kell nőni a feladathoz.

Sokan pedig itt még 30 évesen sem tartanak..

30. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 25. - Correct)
2009. ápr. 5. 14:08

Hogyhogy az emberek szintjével??

Szerinted az a bűn, ha valaki továbbtanul rendes munkahelyet talál és dolgozik pár évet mielött gyermeket vállal? Szerintem pedig ez (lenne) a normális és elvárható viselkedés..

A szülők mintát nyújtanak a gyermeknek. Ha az anyuka apuka alulképzett, esetleg gyermek sem lát kap majd megfelelő motivációt a továbbtanulásra.

29. correct (válaszként erre: 27. - Xbernyx)
2009. ápr. 5. 14:03

Apukával minden rendben volt, egy darabig. De aztán elkezdett inni. Pedig (ha már a kornál tartunk) ő 30 éves. Utána még nekikezdtünk még 2-szer, megadtam az esélyt, de csak nem. És én normálisan szeretném nevelni a kislányom, és úgy is van nevelve. Sokkal jobban nevelem, mint sok 30-as, 40-es anyuka. Hozzá kell tegyem: sajnos...

Nálad kint van a gyerkőc is?

28. correct (válaszként erre: 23. - Xbernyx)
2009. ápr. 5. 14:00
Valóban nagyon sok 21 éves még gyerek, de vannak kivételek. Külföldön, olaszországban megint más minden. Azért remélem ezt nem érzékeli a gyermeked, hogy "hibáztál".
27. xbernyx (válaszként erre: 16. - Correct)
2009. ápr. 5. 13:59

es te miert nelveld magad?????

hol az apuka????

26. correct (válaszként erre: 24. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 5. 13:58
Az első bekezdéseddel egyetértek, de lehet, hogy csak beszélgetni akart.
25. correct (válaszként erre: 17. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 5. 13:58
Én 19 voltam. És? :) Ha egyszer érett az ember...én teljesen más neveltetést kaptam és komolyabb is vagyok. Mindenki maga dönti el. Magam részéről sajnálom, hogy kitolódott a gyermekvállalási határ mert ez egyenes arányban áll az emberek szintjével :(
24. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 19. - Binky)
2009. ápr. 5. 13:57

Ha érett lenne a gyermekvállalásra akkor nem irna ki tudásbázis kérdéseket, hanem tenné amit jónak lát és nem érdekelné mások véleménye. Tehát bátran kijelenthetjük, hogy tényleg éretlen rá.


A gyermek szeretete nem azt jelenti, hogy most aztán azonnal kell is egy saját. Ez vajmi kevés egy saját gyerekhez. Ha igazán szereted őket, akkor pont az ő érdekükben vársz és megteszed az előkészületeket, hogy később tényleg mindent megadhass neki(k). (nem csak az alapvető cumisüveg, rugdalózó meg babakocsi)

De gyermekszeretettel (és tanulással persze) elmehetsz óvónőnek vagy kisgyermekgondozónak is. Ezzel lesz egy szakmád és munkahelyed amit szeretsz. És a vágy is alábbhagy a saját gyermekre.

23. xbernyx (válaszként erre: 16. - Correct)
2009. ápr. 5. 13:57

szia...


en nagyon fiatalon hibaztam...

azert irtam varjon,,,

most kulfoldon vagyok,,es latom hogy mi az elet...


es latom a sok fiatal 21 evesen,,,szinte meg gyerekek....



nekem van 1 kisbabam,,boldog vagyok,,es most fogok hazasodni itt kint,,es boldog vagyok....


en cska azt irtam,,szerintem 21 evesen meg korai........


plussz hogy munka se nincs,,,,aztan az anyasagi is lejar.....


dehat mindenki ugy dont ahogy akar....

2009. ápr. 5. 13:49

Szia!

Én is 21éves vagyok most lesz 18án a kislányom 1éves. Én sem gyed-et kapok csak gyest mégis megvan mindene semmibe nem szenved hiányt sem ő se mi. Ez így van ok mindig lesz arra, hogy halogassa az ember a gyermek kérdést. És attól függetlenül, hogy anyuka vagyok én sem élek burokba... Igaz, nem a bulizás meg az ilyenek az első, hanem a gyerekem, de havi egyszer most már eljárok v moziba... Amúgy pedig nem korfüggő, mert van aki 21évesen felelősségteljesebb anya, mint egy 31éves... Én nem bántam meg, hogy ilyen fiatalon szültem a lehető legjobb dolog még így is, hogy válság van.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook