Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2023 -as nyári babák fórum

2023 -as nyári babák (beszélgetős fórum)


1 2
2023. jan. 31. 09:12

Akkor igazi meglepetés -baba lesz, már ami a nemét illeti. Lányaid inkább kis öcsit vagy kishúgit várnak? 🙂


Sajnálattal olvasom hogy korábbi szülés élményeid negatívak, mindannyiunknak azt kívánom, hogy minden a lehető legnagyobb rendben legyen a mostani várandósság, szülés során!

22. fekete szőlő (válaszként erre: 21. - SsueB)
2023. jan. 31. 09:09

Akkor várnotok kell, hogy kiderüljön! 🙂

Amúgy minden rendben volt a vizsgálaton, sikerült megnyugodnod? Durva, hogy mind a két alkalommal értékelhetetlen lett a genetikai tesztnél az eredmény, bár írják, hogy ritkán előfordulhat, de akkor is.


A korábbi GDM miatt gondolom figyelsz a szénhidrátok minőségér, meg igyekszel kerülni a hozzáadott cukrot. Neked a mesterséges édesítőszerekkel kapcsolatosan mit mondtak? Mennyire igyekszel elkerülni, ha igyekszel? Érdekel a téma, mert én IR-e vagyok és be is tartottam a diétát (pont a teherbe esés előtt lazítottam rajta kicsit). Viszont a mesterséges édesítőszerekkel kapcsolatban annyi ellentmondásos információt kaptam. Kíváncsi vagyok mások véleményére.

21. ssueB (válaszként erre: 15. - Fekete szőlő)
2023. jan. 30. 19:43
Egyazon vizsgálat alatt elhangzott az inkább kisfiú és inkább kislány is, szóval még mindig nem tudjuk :D
20. ssueB (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 13:06

Én szerdán lépek majd a 18.-ba, szóval tényleg nem sok van köztünk :)


Ő egy csodababa most, mert szeptemberben derült ki a 9 hetes uh-n, hogy a 6.héten elhalt a baba. Akkor kivártuk a vetélést, de az orvosom sem értette, miért nem tette a természet a dolgát, miért várt egy hónapot, mire megindult. És hát ez a baba közvetlenül a vetélést követően fogant. Így április helyett július a szülés.


A terhességeim attól eltekintve, hogy terhes cukrom volt a 2.gyermekkel teljesen normálisan zajlottak, mindegyik sima szüléssel végződött.


Genetikát a korom miatt most mi is próbáltuk. 13+1 és 14+6nál is értékelhetetlen lett az eredmény, kivoltam teljesen... ezért is várom nagyon a mai ultrahangot.


Az a baj, hogy a terhelést nőgyógyász nem írhatja ki, csak a háziorvos :S

DE!!! írasd rá a nőgyógyásszal, hogy ő küldjön el terhelésre, és akkor a háziorvosnak muszáj lesz kiírnia a vizsgálatra.

Mikor kell legközelebb menni vizsgálatra hozzá?

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - SsueB)
2023. jan. 30. 12:41

Most olvastalak vissza, akkor majdnem napra pontosan egyidősek vagyunk. Mármint terhességi hétben.

18-ba ba léptem ma.

Vagyis esetleg 1 hét , ami ugye nem számít.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - SsueB)
2023. jan. 30. 12:36

szai Ssueb!!!


Gratulálok merész vállalkozás egy negyedik baba, de biztosan ügyes anyuka vagy!

És nem mellesleg nem voltak problémás terhességeid?

Amit én sajnos nem mondhatok el magamról.

A doki nem igazán preferálja, hogy én korábban kérjek cukorterhelési vizsgalatot. Pedig szerintem kéne a dupla genetikai örökség miatt.

Igaz a bátyám nőgyógyász , de sajnos már Ausztriában él és dolgozik.

Amugy mivel 40 elmultam genetikai vérvizsgálat is kellett.

Ami hálistennek jó lett.

17. ssueB (válaszként erre: 15. - Fekete szőlő)
2023. jan. 30. 12:34

12 hetesen azt mondta inkább lánynak látja, remélem most biztosabbra fogjuk tudni.

Mindenképpen írok :)

2023. jan. 30. 12:23

Szia Fekete szőlő!


Igen mondhatom gyakorlott anyuka vagyok két Nagylánnyal.

A nagyobbik idén érettségizik és a kisebbik is nyolcadikból ballag.

Voltak sajnos problémák , így csak tervezett császárral szülhetek. Inkább az előzményekről nem beszélnék, mivel elég komolyak és nincs jó hatással most , hogy 14 év után ujra próbálkozunk. Aztán titeket sem terhelnélek!!

Nem kérdezzük meg a gyerek nemét , mert a lányok gőzerővel Babaváró bulit szeretnének.

15. fekete szőlő (válaszként erre: 14. - SsueB)
2023. jan. 30. 12:11

Akkor te már rutinos kis mama és tapasztalt anyuka vagy. 🙂

Majd ha gondolod írd meg, hogy mit mondott a doki, fiút vagy lányt vársz-e?

14. ssueB
2023. jan. 30. 12:01

Ó, sziasztok :)

Véletlenül kerültem ide, más várandós fórumokon vagyok pedig..


38 éves vagyok, 3 gyermekem van, maholnap 15, 5,5 és 2,5 évesek. 2 fiú, 1 kislány.

A baba ma 16+5 hetes, éppen este megyek dokihoz, reméljük a neme kiderül, pénteken pedig megejtem a korai cukorterhelést én is, erre a 2.terhesség alatti GDM miatt van szükség, hiába a harmadik babával nem volt gond. Akkor is el kellett menni korai terhelésre, de panaszmentes terhesség volt.

Épp a minap olvastam, és el is szörnyülködtem, hogy ha most ez az eredmény jó lenne, akkor újra kell terhelni a 24 héten, ha pedig az is jó, akkor 32-nél.

Nem is tudom mivel járnék jobban, hogy ha már most rossz eredmény jönne ki, vagy ha többször kell azt a lötyit meginni.


Egyébként, amikor a háziorvosnál voltál az első trimeszterben, akkor a kiskönyvedbe fel kellett vezesse ezt is, hogy a szüleid cukorbetegek, és egyből adnia kellett volna a beutalót a korai terhelésre.

2023. jan. 30. 07:45
34 éves vagyok, első babát várjuk és ha minden igaz, akkor augusztus elején érkezik majd. A nemét még nem tudjuk, bár a doki kislányra tippelt, de hamarosan kiderül.
2023. jan. 29. 13:23

Szia Feketes szőlő!


Jajj dejó mennyi idős terhes vagy?Ja és te hány éves vagy?

Hanyadik babád, és akkor mikorra is várod?

2023. jan. 25. 14:34
De, például én. :-)
2023. jan. 25. 12:35
Jajj, senki nincs , aki nyárra várja a babáját??
2023. jan. 9. 13:48
Igen Így van.
2023. jan. 9. 10:51

Szia!


Ha 15 hetes vagy, akkor jól számolom, hogy július elejére várod a picit? :-)

2023. jan. 8. 13:09

szia HDiana!


Köszönöm, akkor majd szólok az orvosnak, hogy minél előbb nézzék meg. Nehogy ez okozzon problémákat.

6. HDiana90 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 7. 14:33
16 hetesen megcsinálják, ha magas rá a kockázat. Alapból 24-26 hetesen kell.
2023. jan. 7. 13:46

sziasztok!


Mikor csinálnak terhességi cukor vizsgálatot, mivel nekem mindkét szülőm cukorbeteg??

Sajnos akkor biztosan várható , hogy lesznek problémák??

2023. jan. 6. 16:49

Hát igen, mire ez a fórum a legizgibb szakaszához ér majd, a tavaszi babázik és kisebb lesz az aktivitása. Mikor a terhességem legelején jártam, olvasgattam egy másik fórumot itt hoxán de legalább félidőnél járt mindenki, de inkább 30 hét körül, most mit szóljak hozzá 6-8 hetesen.. Mostanra babáznak és senki se ír oda szinte.


Kedves Fórumnyitó, ha van aktuális kérdésed most, akkor hallgatunk :D bár én sem nyárra várom a babát hanem áprilisra, nekem 3. baba, hátha tudok válaszolni.


Biztos beindul majd a te fórumod is néhány héten belül.

3. 621bb5db60 (válaszként erre: 2. - Papája)
2023. jan. 6. 15:49
Azért indítanak külön fórumot a tavaszi, nyári, téli és őszi babáknak, mert mindenki a terhesség különböző szakaszában van, így más és más problémákkal, kérdésekkel foglalkoznak. Ezért van jogosultsága egy új fórumnak. De nem tudom, egy férfit miért zavar ez...
2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 6. 13:37
2023. jan. 6. 13:05

Hello


Szeretettel várok minden kismamát ill. leendő kismamát.

Kevés tapasztalattal rendelkezem első trimeszterben vagyok :15 hetes várandós.

Szeretnék olyan kismamákkal beszélgetni , akik tudnak tanácsokat adni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook