Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 októberi- novemberi babák fórum

2021 októberi- novemberi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
3066. Mandarin90 (válaszként erre: 3065. - Fildus)
2022. máj. 21. 18:29
Szuper, köszönöm :)
3065. fildus (válaszként erre: 3061. - Mandarin90)
2022. máj. 21. 16:45

Az, hogy te és a párod mekkora volt hidd el semmit nem számít!


3440/3130/2300/3850 grammosak voltak a gyerekeim (én anno 2700 grammal születtem)



Rövid ujju bodyt adtam rá a kezes lábas alá. Ujjatlan rugi alá hosszú ujju bodyval.

3064. Mandarin90 (válaszként erre: 3063. - Cassidie)
2022. máj. 21. 14:48
Köszönöm szepen! ☺️
3063. Cassidie (válaszként erre: 3061. - Mandarin90)
2022. máj. 21. 10:37

Szia🙂

Először is gratulálok😊


Sok felesleges dolgot megvettem első babánál, másodiknál van amit máshogy fogok csinálni.

Az én kicsim 3150 grammal született es 54centivel. Hosszú vékony baba volt.

Korhazba pampers 1es pelust adtak többnyire, viszont nekünk nagy volt. Igy itthon 0as pelust kapott (2880gramm volt amikor hazahoztuk)

Sokat nem vásároltam be pelusbol, max 2-3 zacskót egyszerre.

Ruháknal nem annyira mervado a méretezés, alapbol mi 56ossal kezdtünk, de volt amiből 50es kellett es volt amiből 62es. En h&m-be vásároltam többnyire, ott 56ossal kezdtunk az 54 centihez.

Inkább hosszút vettem és pár darab rövidet.

Sok ruhat szülés után szereztem be, legyen pár darab aztan neten vagy család beszerzi a többit🙂

2022. máj. 21. 09:33

(Opszi, mellenyultam)

... vagy csak hosszuujjasokat?


Elore is köszönöm a valaszokat es meg egyszer elnezest a zavarasert🙈☺️

2022. máj. 21. 09:31

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy idepofatlankodok, de a tapasztalataitokra lenne szüksegem. Egy eves kesesben vagyok hozzatok kepest, 2022 oktoberi babam lesz :)


Most kezdtem összeirni a kelengyelistat, de teljesen bizonytalan vagyok pelenka es ruhaügyben.


Emlekeztek ra esetleg, hogy mennyi pelussal kezdtetek? 1es pelust mennyi ideig hasznaltatok kb? Vettetek nagyobbat is? (Alapbol 4 kg körüli babara szamit a szülesznöm, mert en 5 kiloval születtem, baratom pedig 3,5).


Hasonlo jellegü a ruhás kérdésem is. Erdemes 56nal kisebb ruhat beszerezni? Őszi babaknak szereztetek be rövidujjuakat is, vagy

3060. Cassidie (válaszként erre: 3059. - Nade92)
2022. máj. 21. 08:53

Huha, ezt nehéz kérdés. De talán kevesebbszer van, viszont nagyon figyelek az első jelekre. Amikor ugy erzem, hogy ebből migrén lesz, úgy nyom a fejem, akkor gyorsan bekapok egy gyógyszert. Akkor még megtudom előzni.

Nekem hullamzo volt a migrénem, volt 1 teljes évem, amikor szinte havonta többször volt hányósan migrénem, utana évben inkább sima fejfájás.

Meg ez a sok hülye front... Annyi front vonul at felettük, ami mar nem normális. Meg ugye hogy tegnap is például reggel 8fok (párom amerre jart hajnalba ott 2 fok volt) majd napközben 30+ fok. Ma is meleg lesz, de nagy széllel.


Terhesseg előtt cataflam+nospa kombot szedtem ha kellett, most ha megtudom előzni, akkor algoflex, viszont ha a migrénem kijott, akkor borogatás. Mert ha már elkapott ezek az ibuprofen tartalmúak nem igazan segítenek.

3059. Nade92 (válaszként erre: 3058. - Cassidie)
2022. máj. 20. 22:29
Ez nálad gyakoribbnak vagy ritkábbnak számít, mint előtte? Nekem is kb annyi volt, semmit nem változott a korábbihoz képest,pedig komoly erőfeszítéseket teszek, hogy javuljon. Tuti, hogy az alváshiány és kimerülés is közrejátszik, most is kerülget már pár napja, azért jutott eszembe.
3058. Cassidie (válaszként erre: 3057. - Nade92)
2022. máj. 20. 16:39

Dejó, nekünk a mozes nem volt állítható, a sportresz teljesen dönthető🙂


Eddig 1-2x volt "csak" migrénem szülés óta, viszont ugyan olyan rossz volt, mint előtte. Ugyan úgy hányingerrel és/vagy hányással jön 😔

3057. Nade92 (válaszként erre: 3052. - Cassidie)
2022. máj. 20. 14:49

Nekünk a mózes alja emelhető, azt kicsit emelem, de a sportrészt nem akarom addig használni, míg nem tud ülni Mondjuk azt nem is néztem,

az meddig dönthető hátra.

Am bocsi, hogy megkérdezem, de neked változott a migréned a terhesség, szülés óta? Emlékszem, hogy írtad, hogy nálad is előjön néha.

3056. fildus (válaszként erre: 3054. - Vájszi)
2022. máj. 19. 12:13
Zselykének is kettő van, alul. Kb 2 nap eltéréssel jött elő
3055. Cassidie (válaszként erre: 3054. - Vájszi)
2022. máj. 19. 06:49

Dejó😊 lehet buta kérdés, egyidőbe jött ki a fiuknak a fogacska?

Vincunak vasárnap bújt ki az első😊 varjuk a mellette lévőt 😁

3054. Vájszi
2022. máj. 19. 05:55
Ja, és képzeljétek, mindkét fiúnak 2 foga van már 🥹 és Máté felső foga is nagyon nagyon jön. Azt hittem,ész egy kis nyugi az alsó fogak után, de ezek szerint nem 🤣
3053. Vájszi (válaszként erre: 3052. - Cassidie)
2022. máj. 19. 05:53
Mi is már jó régen elővettük a sportrészt, sajnos hamar kinőtték, mert alapvetően kicsi a babakocsi, hogy könnyedén elférjünk vele mindenhol. A sportrész viszont vízszintesig dönthető, és úgy tud ideális lenni nekik. 😁
3052. Cassidie (válaszként erre: 3044. - Nade92)
2022. máj. 18. 07:58

Mi sokat babakocsizunk😊

Elovettuk mar a sportreszt, mert a mozes nem volt mar kényelmes neki. Élvezi hogy sokkal jobban kilat, tud nezelodni. Babakocsiba mindig alvas van, viszont vasarnap kijott az első foga, azota picit nyűgösebben alszik, de nem veszes.

Én vettem neki Tommee tippee altató plüsst, nem olcsó, viszont itthon altatasnal es babakocsinal is használjuk a nyűgösebb napokon, nagyon imadjuk. 3 dallam, 3 zaj (szivdobogas, vizcsobogogas, feherzaj) es ejjeli fenyt is lehet kapcsolni rajta.

Jatekokat mar kiakarja dobalni😅

Viszont mozesnel még simán tudsz fölé logatni jatekokat🙂

3051. Cassidie (válaszként erre: 3041. - Vájszi)
2022. máj. 18. 07:38

Durván nyomod😁 a muszaj nagy úr, de nagyon cukik vagytok😊


Én is vettem egy szövött kendőt, de Vincu nem szerette, igy amikor meglett a csatos eladtam. Nem annyira vészes beallitani, csak elsőre. Viszont mivel Vincu jó súlyba van es én is lassan a szülés előtti súlyomhoz közeledek, mar hátra kellene raknom, viszont még nagyon nem merem🙈 félek hogy rosszul fogom, leejtem, kiesik... Ugyhogy elsőre tuti segítséggel rakom majd hátra.

Mar beszereztem neki egy hurcis cipőt is😁


Nálatok amugy nem akarnak elindulni? Vincu hiaba imad hasalni es pörögni, folyamatosan menni akar, felulni... Ha elindul jajj lesz nekem, meg az állatoknak😁

3050. Vájszi (válaszként erre: 3045. - Nade92)
2022. máj. 17. 11:29

Szerintem megtanulja megoldani az ember, ugyanúgy mint hogyha van már kisebb testvér vagy nagyobb testvér. 🙂

Azt nem mondom hogy egyszerű nagyon kimerült vagyok, de meg lehet szokni, nem olyan nehéz, mint ahogy kívülről látszik.

3049. Vájszi (válaszként erre: 3044. - Nade92)
2022. máj. 17. 11:28
Nálunk is ment az ordítás a babakocsiban aztán hasra fordítottam őket és kinyitottam a babakocsi elejét így kiláttak 🤣 azóta minden rendben van. Meg igen, a játék is jó ötlet.
3048. Vájszi (válaszként erre: 3043. - Nade92)
2022. máj. 17. 11:27

Megmondom őszintén hogy már nem is emlékszem rá hogyan bukkantam rá talán az interneten kerestem.

Az a baj ezzel hogy úgy tudom hogy minden babának más jön be a bőrére 😔 és nem igazából foglalkoznak vele a dokik. Én azt mondom hogy egy próbát megér.

3047. Vájszi (válaszként erre: 3042. - Katalin28)
2022. máj. 17. 11:26

Jaj de szuper, hogy írtál! Nagyon örülök, hogy ilyen ügyesek a lányok!

Az meg csak nagyon jó, hogy menne, és nem kell hurcizni 😁 elvégre az szolgája leginkább a mozgásfejlődést.

Nekünk is van úgy, hogy nem akarnak enni szilárdat, akkor hagyom őket 🙂 egy ideig én borzasztó ideges voltam miatta, de elengedtem 😅

3046. fildus (válaszként erre: 3044. - Nade92)
2022. máj. 17. 09:47
Nekem a hordozóban, a mózeskosárban is volt feje felett lógó játék. Nekem már magától ül, így most már izgalmas a babakocsizás is :)
3045. Nade92
2022. máj. 17. 08:49
Minden elismerésem az ikres anyukáknak! Eggyel is brutál fárasztó a helyzet néha, kettővel el sem tudom képzelni, hogy oldják meg, főleg, ha épp nincs segítség.
3044. Nade92
2022. máj. 17. 08:46
Babakocsizni szoktatok menni a babákkal? Nálunk mostanában egyre több a nyöszörgés a babakocsiban, hazafelé már csak énekelve marad nyugton, de menet közben énekelni elég fullasztó egy idő után. Megemeltem a mózes alját, az használt egy kicsit, játékot is adtam neki. Azon gondolkoztam, fölé kéne lógatni valami játékot, hátha azt figyelné... Nektek van?
3043. Nade92 (válaszként erre: 3032. - Vájszi)
2022. máj. 17. 08:42
A La roche lipikart ki ajánlotta nektek? Fürdetőből milyet használtok? A gyerekorvos felírt valami kikeverős gyógyszertári krémet, már több, mint egy hónapja használjuk, de tényleg nem javult tőle. Pár napja már a karján is észrevettem pici foltokat.. Kiakadok a tehetetlenségtől. Kéne már valami, ami tényleg beválik.
3042. Katalin28
2022. máj. 17. 08:22

Sziasztok!


Húú, de rég jártam itt. :-) Rendesen lefoglal a két baba.😄 Azt sem tudnám megmondani, hogy a laptopomat mikor kapcsoltam be utoljára. 😅

Lánykáim nődögélnek szépen, 6,5-7 kg körül vannak (6 hónaposak). Pörögnek-forognak, dumálnak egész nap. Hozzátáplálással haladunk is - meg nem is. Egyik nap hajlandóak enni tápszern kívül mást is, másik nap nem. Nem jöttem még rá, hogy mitől függ, hogy esznek-e... Lehet, hogy a csillagok állása a döntő.🤷‍♀️


Liliputi csatosunk van nekünk is, de egyelőre csak itthon gyakorolgatok vele, még nem volt éles bevetésen. Az egyik baba szereti, a másik viszont egyből jelzi, hogy neki ezer dolga van a játszószőnyegen, és meg se próbáljam lekorlátozni. 😅

3041. Vájszi
2022. máj. 16. 11:43

[link]

Néha így, de ez azért nem ideális senkinek sem 🙈

3040. Vájszi (válaszként erre: 3038. - Cassidie)
2022. máj. 16. 11:39

Fuhh, ha majd egyszer mi is csatosozunk... Ahogy láttam a csoportban, nem egyszerű a beállítás sokszor.

Én nem is tudom, talán 1-1.5 hónaposan kezdtem rugalmas kendővel. Aztán mentünk hordozós klubba, ott béreltem hosszú szovott kendőt (batyut próbáltunk, de kirúgták magukat belőle) illetve karikás kendőt (ez meg azért nem jó sajnos, mert akkor a másik gyereket nem tudom fogni a kezemben). Aztán lett egy saját gremese baby tai-om, azt szeretem nagyon, ebben raktam őket először hátra. Illetve béreltünk bondolinot, ez is formázott, kötős.

Én szeretem nagyon, megkönnyíti a mindennapokat 🤗

3039. fildus (válaszként erre: 3037. - Vájszi)
2022. máj. 16. 10:23
Desert Spirit karikás kendőnk van, és egy liliputi csatos, még régebbi, a fiammal vettük 5 éve (piros), mostanában vettem elő :)
3038. Cassidie (válaszként erre: 3037. - Vájszi)
2022. máj. 16. 09:04

Még csak próbálkozunk, múltkor végre betudtam szerezni a szerelem Dijon csatost😁 majd akarok képet bekuldeni, hogy jo-e a beallitas, de mondjuk igy is sikerült elaltatnom benne😊


Nektek mitek van? Mióta hordozol? 🙂

3037. Vájszi (válaszként erre: 3036. - Cassidie)
2022. máj. 16. 07:29
Te is hordozol? De király! Mitek van? 😁
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook