Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯
364. acelgirl (válaszként erre: 363. - Fiabesca)
2017. júl. 29. 08:40
mázista, én is imádom ami olivás, de egy hete öklendezek mindentől amibe olívabogyó van :(
363. fiabesca (válaszként erre: 362. - Acelgirl)
2017. júl. 29. 08:00
Nekem kb két hete csak a fornettis olivás stangli esik jól reggelire :)
2017. júl. 29. 05:58
Csajok, ti mit esztek reggelire?
361. acelgirl (válaszként erre: 360. - Medvécske)
2017. júl. 29. 05:55
Szerintem ha heti 1x eszel, nem lesz bajod. Máj azért tiltólistás, mert sok benne az A vitamin, ami nagy dózisban rendellenességet okoz, ehetsz májat, de óvatosan.
2017. júl. 28. 21:17

Azt írtátok májat nem szabad enni.

Mi a helyzet a májkrémmel? Azt is most vettem, hogy majd jól megegyem pirítóssal meg paradicsommal.

359. nikkencs29 (válaszként erre: 358. - Adruzs)
2017. júl. 28. 21:16
Köszi! :) viszont ha nincs panaszom, csak a betöltött 12. héten kell mennem újra. Ez nem túl hosszú idő, vagy mindenhol így van?
358. Adruzs (válaszként erre: 354. - Nikkencs29)
2017. júl. 28. 20:55
Jajj de jó :) gratulálok :) :)
357. nikkencs29 (válaszként erre: 356. - Acelgirl)
2017. júl. 28. 20:30
Köszönöm :))
356. acelgirl (válaszként erre: 354. - Nikkencs29)
2017. júl. 28. 20:02
de szupiiiiii :))) gratulálok
2017. júl. 28. 20:01
én ma közöltem a férjemmel mik a tiltólistás kaják :D kiakadt, hogy akkor most mit lehet enni?? Mert mindent kizártunk, így vacsira rendeltünk pizzát
2017. júl. 28. 19:59
Megjöttem az ultrahangról, 26 mm-es szabályos petezsákban élő embrió, CLR 7 mm. Hallottuk a szívdobogást is (6+5 vagyok) :)) Megkönnyebbültem :)
353. lili07 (válaszként erre: 352. - Medvécske)
2017. júl. 28. 19:59

Én is pont 3 napja ettem majonézes kukorica salit... már mindegy.

Viszont az előre becsomagolt salik sem jók, ezt még ki is hangsúlyozta az orvos. Akkor inkább csináljak magamnak jól megmosott zöldségből.

Ja, a kólával dettó így vagyok. Magamnak nem öntök, de ha látom, hogy a párom issza, ki veszem a kezéből :D

2017. júl. 28. 19:21

Jaj neee a majonéz is??? 2 napja azon jár az agyam, hogy csinálok majonézes kukorica salátát és ma meg is vettem a kukoricát. :( Már úúúgy rákészültem.

Egyébként is nagyon nagyon nagyon kívánom a kólát pedig egyébként mindig ásványvizet szoktam inni. De a férjem miatt mindig van itthon egy karton kóla és sajnos mostanában én is rájárok egy-egy korty erejéig. Sokszor nem kívánok enni csak meginni egy pohár hideg kólát és megint szép hely a világ és jól érzem magma. Pedig előtte tényleg nem volt jellemző csak hébe hóba. Az első két hétben voltam nagyon étvágytalan, nem voltam rosszul csak nem kívánta enni, és akkor nekem is volt, hogy csak egy kis nem csipszet hanem ilyen puffasztott valamit eszegettem. Pár darab elég volt, nem is kívántam többet. De én nagy általánosságban nagyon odafigyelek, hogy mit eszek mert nagyon hízékony vagyok és van is rajtam sajnos túlsúly. Az elmúlt években a natúr csirkemell friss jégsalátával, reszelt répával és uborkával teszik ki az étkezéseim fő elemeit. Főzésnél ha valami nagyobb mennyiségű cukrot igényel akkor édesítőszert használok inkább.

351. Mermancs (válaszként erre: 350. - Acelgirl)
2017. júl. 28. 16:14

Ez mind igaz.. és sajnos a szalámi is, na most hogy vákumfóliázott is vagy sem, nem tudom, de a nőgyógyász ezekre felhívta a figyelmem, sőt, kaptam tájékoztatót is, ahol le van írva a szalámi is.


Viszont nekem most nagyon fáj a fejem, azt hiszem érzem a frontot x((

2017. júl. 28. 15:34

A melegvízzel óvatosan,tényleg ne legyen nagyon meleg, mert vérbőséget okoz, simán beindulhat tőle egy vetélés, ezért tiltólistás a gyógyvíz is (no meg a fertőzésveszély miatt)

Én száműztem minden cukros szénsavas löttyöt, de legjobban a kávét sajnálom, de ennyit kibírok. Szerintetek a vákumfóliázott szalámi se játszik?? Sehol sem olvastam ilyet hogy bajt okozna, vagy az is a nyers hús kategória? Ami igazán tiltólistás azok a nem kemény sajtok, tengeri herkentyűk, nyers hús, máj, nyers tojás és minden zöldséget, gyümölcsöt alaposan megmosni :)

2017. júl. 28. 14:42
Én amúgy be szoktam ülni a kádba, tudom nem szabad forró vízbe, de egy kis meleg víz, hozzá levendulaolaj nagyon ellazít :)
2017. júl. 28. 14:29

Èn is nagyon szeretem a majonèzt meg a tiramisut is, de ezek most tiltólistán vannak... Szalámit sem szabad állítólag.

Sushi, nem pasztörizált sajtok kilőve. Teázni szabad, bár ha valaki aggódik a túl sok koffein miatt, mert egèsz nap csak feketeteát iszik, igyon gyümiset. Èn mondjuk mindig megiszom a zöld vagy fekete teát, ha ahhoz van kedvem, viszont a kávèból koffeinmenteset iszom.

Nem csak a nyers hús meg a hal tiltólistás, hanem a füstölt lazac meg tudjátok, az a vékony sonka, amit alig lehet megrágni, mert nyers (elfelejtettem a nevét).

347. monlora
2017. júl. 28. 13:44
A 9. hét környékén hasi Uh-val is látható már a baba. Ez függ attól is, hogy az anyuka milyen alkatú. Mennyire jellemző a hasi zsírszövet nála.
346. monlora (válaszként erre: 342. - Re11)
2017. júl. 28. 13:44
a házi majonézben van nyers tojás ugye? Mert ha igen, akkor amiatt tiltólistás, ahogy a tiramisu is. Kólát, chipset stb bár nem egészséges, de ha az ember csak azt tudja megenni egy ideig, akkor egye azt. Inkább azt mint semmit. Amúgy a baba úgyis eldönti, hogy mi kell neki, ami nem kell, azt visszaküldi.
345. lili07 (válaszként erre: 344. - Gini1987)
2017. júl. 28. 13:43

a camambert nem pasztörizált tejből készül... pont azt ettem napokig, mielőtt kiderült hogy terhes vagyok...aztán kidobtam. penészes sajtokat se lehet, de mozzarellát meg goudát igen.

Én is azt olvastam, hogy zuhanyozni kell, megkérdeztem a dokim, és ő azt mondta fürödhetek.. csak ő nem tudja, hogy én olyan forróba szoktam, hogy másnak az leégeti a bőrét :D

344. Gini1987 (válaszként erre: 343. - Lili07)
2017. júl. 28. 13:33
Camembert? Neee.. Mi a baj a camemberttel? :) Engem a dokim fürödni itthon se enged csak zuhanyozni.
343. lili07 (válaszként erre: 342. - Re11)
2017. júl. 28. 13:30

Basszus, tényleg, én nem is gondoltam a majonézre... meg tök sok dologra.

Sajnos én is kívánom a kólát, pedig nem valami túl jó...sőt a tea sem, sem a gyógynövényes teák (biztos van kivétel)

A sushit, lágytojást, camamber sajtot sem lehet enni.

Szaunázni sem jó, gyógyfürdőbe menni se.

Kb ezek voltak ami nekem új volt.

342. re11 (válaszként erre: 339. - Gini1987)
2017. júl. 28. 13:10

Allitolag a hazi majonez is tiltolistas a szalmonellaveszely miatt. A boltival nem tudom mi a helyzet, talan abban is van nyers tojas. Nem tudom hogy birom ki nelkule, nagyon szeretem a majonezes dolgokat, es hazit szoktam csinalni.

Ezen kivul a szaraz kolbasz az, ami hianyozni fog. Nyers hust nem szoktam amugy sem enni. Jah, es a gyogyszerek. Ma voltam csaladorvosnal, azt mondta, ha nagyon muszaj Nospat es sima paracetamolt lehet, de foleg az elso trimeszterben inkabb semmit. Persze ma mar faj a fejem es mindjart megyek lanybucsuba. Nem tudom, hogy birom ki.

341. Gini1987 (válaszként erre: 332. - Fiabesca)
2017. júl. 28. 13:08

Szia! Talán annyi köze lehet, hogy ilyenkor jobban legyengül egy picit az immunrendszered, azért érzed meg jobban. Vitamint szedsz?


Hú most jó sokat írtam egyszerre, bocsi :)

340. Gini1987 (válaszként erre: 338. - Acelgirl)
2017. júl. 28. 13:06

A gyömbér is jó a toroknak. Belereszeled egy kis teába és úgy megiszod. Én azt szoktam (méz mellett).

Múlt héten herpeszem jött ki, és mivel tudtam vírusölő hatású (mint a fokhagyma) azzal dörzsölgettem krém helyett, és 2 nap alatt levitte. :)

2017. júl. 28. 13:04

Sziasztok! Nekem tegnap volt az első nap, hogy szinte semmi kaja nem ment be egész nap, este 8 volt már mire valamiből jóízűen tudtam enni. Eddig csak enyhe émelygés volt előtte, de hányni még nem hánytam. Sajnos elkezdett többet fájni a hasam, és elkezdtem én is Utrogestant használni, egyelőre csak esti 2-t írt fel a doki.


Nektek vannak olyan dolgok amiket tudjátok hogy nem ehettek, vagy tudatosan nem esztek/isztok? Pl. én ilyenre emlékszem hogy mondott a dokim, hogy nyers húst, halat ne. Sose voltam egy nagy chips/popcorn fan, de most rákattantam, tegnap pedig állatira jól esett egy kis kóla is, bár lehet azt nem kellene. :)) Mivel inzulin rezisztanciám van, vigyáznom kellene a cukorral, már rég édesítős dolgokon élek, de az is nem tudom mennyire tesz jót a babunak...? Egyelőre úgy vagyok vele inkább az, mint a cukor...

338. acelgirl (válaszként erre: 337. - Mermancs)
2017. júl. 28. 10:08
igen, ezt a mézes fokhagymás cuccot eszem 2 napja lefekvés előtt, de tegnap már rókáztam is tőle :) pedig máskor bírni szoktam de most kimondottan nem tetszik a gyomromnak. Most beszereztem hársfavirág és csipkebogyó teát, hátha az segít. A sós vizes gargalizálást is csináltam már tavaly, de most a terhességre való tekintettel ezt csak vészhelyzet esetén vetem be :D
337. Mermancs (válaszként erre: 333. - Acelgirl)
2017. júl. 28. 09:55

Fokhagymát a mézbe préselni és minden meleg-langyos teázás után egy kanálkányit lassan lenyelni. Utána egy ideig ne egyél ne igyál, hogy a torkodon maradjon a mézes fokhagymás cucli. Sokat kell inni és ahogy medvécske írta, sós vízzel is gargarizálni.

Ezt egy nap elég sokszor meg kell csinálni, meg este lefekvés előtt a fogmosás után is mézes cucc, hogy a torkodon maradva kifejtse a hatását.

Jobbulást!

336. medvécske (válaszként erre: 333. - Acelgirl)
2017. júl. 28. 09:37
Ha pár kanál mézet bekapsz az fertőtleníti a torkot. 3-4 napon keresztül 2-3 kanál méz. Ahol otthon laktam ott az orvos a receptek mellé mindig felírta a mézet is. A hárs méz a legjobb erre de ha csak másik van az is jó. A másik ami jó torokfájára az a sósvizes gargarizálás. Gusztustalan (én sose csinálom) de a férjem esküszik rá. Ő nagyon torokfájós.
335. acelgirl (válaszként erre: 334. - Lili07)
2017. júl. 28. 08:23

Az ultrahang előtt nem szabad pisilni :) Azért kell telt hólyaggal menni, mert elvileg a hasi uh-n akkor fog látni valamit.

Egyébként azt olvasom a neten hogy a 12. hétig általában hüvelyi uh van, utána már szépen látszik minden hasin is.

❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook