Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2016-os babák anyukáinak fogyi klubja fórum

2016-os babák anyukáinak fogyi klubja (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
72. Hunny (válaszként erre: 57. - 388b941089)
2016. szept. 10. 22:40
Ja és ha akorábbi "kifogásaim" nem lettek volna elég nyomósak, akkor hozzá tenném, h az 1 hete ismét fájó, szülés közben szétrepedt hüvelyemet inkább pihentetem, mint h baj legyen.
71. hurka000 (válaszként erre: 70. - 388b941089)
2016. szept. 10. 22:36
Ez van itt szar a rendszer. De csak 2 3 napra megyek. Remelem nem megy a tej rovasara :-/
70. 388b941089 (válaszként erre: 69. - Hurka000)
2016. szept. 10. 19:50
Jesszus, ez szornyu 😢😢
2016. szept. 10. 17:13
Nekem ez az elso nem tudom mi lesz kesobb😂az en fiam jobb esetben 3x alszik. Az elso alvas ami reggel van az az en idom 😂a masodik a kaja ido Amikor fozok a 3. Meg takaritas. Be van am osztva :-) szokott azert dölni ha rosszabb estenk van vagy csavarogni megyunk. Viszont nekem nem sok idom van en megyek vissza dolgozni jovohonapban a fiam meg nem lesz 6 honapos sem :-(
68. 388b941089 (válaszként erre: 67. - 0b040e7867)
2016. szept. 10. 16:23
Pontosan erről beszèlek èn is. Most mèg nincs olyan sok feladat, de kèsöbb rengeteg lesz.
2016. szept. 10. 16:16
Bocsi,lehet nem leszek népszerű, és nem is idevaló vagyok, mert idősebb gyerekem van. De az én tapasztalatom az, hogy ha már anya valaki, babával a lagkönnyebb időt szakítani bármire. Ő még pici, eljátszik a szőnyegen, míg anya tornázik vagy tanul. Ráadásulaltalában kétszer, de legalább egyszer tuti alszik még napközben. Anya meg altalaban ( Magyarorszagon) ilyenkor még nem dplgozik.) Szóval MOST könnyebb időt szakítani, mint amikor már megy, dacol, figyelni kell ra, vinni játszóra, plusz Anya újból dolgozik, bölcsibe / oviba / suliba visz, munkába rohan, gyerekért rohan, utana a gyerekkel is akar időt tölteni és még ott a házimunka... Szóval én azt gondolom, akinek úgy, hogy nem dolgozik, nem fér bele a torna, annak később sem fog.
66. hurka000 (válaszként erre: 64. - Jajjj)
2016. szept. 10. 16:08
En is csak szoptatok :-/ doki szerint minden rendben..mozgekony egy gyerek az tuti. Forog ide oda. Nem minden gyerek egyforma. Nem akarom en hasonlitani senkihez sem nekem igy jo ahogy van csak odegesitenek mikor megkerdezik nemreg szuletett? Hat annak vagy nincs gyereke vagy nem tudom 😠
65. 388b941089 (válaszként erre: 63. - Hurka000)
2016. szept. 10. 16:05

Az enyém 4,5 hónaposan volt 6800 gr, 64-65 cm. 2600 gr-mal született és 49 cm-vel. Igazi minibaba volt. :D De a nagylányom is pici volt, 2800 gr és 51 cm. A kicsi a 38. hétre jött.

Sztem, ha megfelelően növekszik, akkor nincs baj.:) nekem is folyamatosan azt mondták az elején, hogy de pici. :) Tényleg az volt.:) Néztem is a kórházban az óriásbabákat. :O


A tiéd mennyivel született? :)


Az pedig nagyon dicséretes, hogy tornáztál, tényleg kell egy kis kikapcsolódás neked is!

64. jajjj (válaszként erre: 63. - Hurka000)
2016. szept. 10. 16:03
Ne keseredj el. Az enyém 7 hetesen érte el uezt a súlyt, engem meg azzal idegelnek, hogy óriásbébi, már párszor megríkattak ezzel. Aztán amikor kiderül, hogy csak anyatejes, akkor mindenki megnyugszik, és azt mondják, hogy ja hát akkor épp ilyennek kell lennie...
63. hurka000 (válaszként erre: 61. - 388b941089)
2016. szept. 10. 15:54
5900g volt tegnap a dokinal a hossza kb 58 59 azt nem mertek
62. hurka000 (válaszként erre: 57. - 388b941089)
2016. szept. 10. 15:53
En nem keresek kifogasokat ma is megcsinaltam csak a lelkiismeretem veget...viszont az apja mindig dolgozik es nekem nincs segitsem igy sokszor mar elegem van es jo hogy valahogy kiengedem a gozt...
61. 388b941089 (válaszként erre: 60. - Hurka000)
2016. szept. 10. 15:51
Miért? Mekkora? :)
60. hurka000 (válaszként erre: 59. - R_e_G)
2016. szept. 10. 15:49
Meg mi is cicizunk de mar ugy nezi ha eszunk. A Doktor bacsi szerint 6 honapos koraig nem kell neki adni semmit de anyu es anyosom is azt mondjak adjam kostoltassam. Mi mar 4.5 honaposak vagyunk. Sokan azt mondjak kicsi ami borzasztoan idegesit. Bar mi sem vagyunk nagyok es nem is szuletett nagy sullyal.
59. R_e_G (válaszként erre: 56. - Hurka000)
2016. szept. 10. 14:27
Igen, szoptatok. Fél évesen szeretném kezdeni, addig max kóstoltatok, ha kinézné a számból. De még csak 3 hónapos, csak a cici érdekli.
2016. szept. 10. 13:58
*nyers
57. 388b941089 (válaszként erre: 55. - Hurka000)
2016. szept. 10. 13:57
velem az a baj tudod, hogy a kifogásgyártástól kiborulok, picit felmegy az agyvizem :D De tényleg ez a száraz, nyert igazság, amit leírtam. De mivel most a gyerekek érdeke az első, szerintem senki ne álljon neki edzeni és diétázni addig, ameddig testileg és lelkileg nem áll rá készen egyáltalán. Nem hiányzik a gyereknek egy idegbeteg, fáradt anyuka, aki egésznap a kalóriákat számolgatja. Eljön majd ennek is az ideje.
56. hurka000 (válaszként erre: 54. - R_e_G)
2016. szept. 10. 13:39
Szoptatsz meg ugye? Mikor kezditek a hozzataplalast?
55. hurka000 (válaszként erre: 53. - 388b941089)
2016. szept. 10. 13:38
Teljesen igazad van egyebkent ebben de ha ezt irod elosszor en Pl nem erzem szarul magam hogy azert nem tornazom mert Pl itt irok par sort ami nincs 2 perc :-) en speciel szoptatok. En kikertem szemelyi edzo velemenyet is hogy mit lehet enni inni. Gondolok en itt etrendkiegeszitokre. Vettem gyors es lassu felszivodasu feherjet a bcaat nem mertem bar azt is lehet. Tornazok reggelente setalunk sot nem egyszer voltunk hegyet maszni is. Es semmi. Kenyeret mar nem eszek. Szoval 2 het utan kicsit depis lettem hogy miert nem tortenik semmi igy most kicsit hanyagolom. Talan ha mar nem szopizik majd az en hormon haztartasam is helyreall es akkor le tudok fogyni.
54. R_e_G (válaszként erre: 49. - Hurka000)
2016. szept. 10. 13:25
A zöldségek a baba miatt lettek száműzve. Fáj tőlük a pocija, és most már nem vagyok hajlandó kísérletezni rajta mi az amit ehetnék. Ezt a pár hónapot már kibírom, gondolom a hozzátáplàláskor már nem lesz ilyen érzékeny.
53. 388b941089 (válaszként erre: 51. - Hunny)
2016. szept. 10. 11:29

Én is csinálom ugyanúgy tovább, hiába elértem azt a súlyt, amit szerettem volna, hiszen ezután sem áll meg az edzés, kajaodafigyelés stb.


Úgy írod ezeket, mintha nekem nem egy 5 hónapos gyerekem lenne :D Annyi különbséggel, hogy nekem nem nyíg éjszaka, csak kajálni kel fel 1-szer, 2-szer.


Szerintem addig, ameddig az ember nem tudja maximálisan odarakni magát testben és agyban egyaránt, addig ne erőltesse, el fog jönni az az idő, amikor már lesz erőd, (testi és lelki egyaránt) ahhoz, hogy bele tudj fogni egy diétába, fogyókúrába, nevezzük bárhogy. Addig, ameddig a pici minden erődet elveszi, szerintem csak vele foglalkozz, majd eljön egyszer a te időd is, ha kicsit nagyobb lesz. :)


Van egy barátnőm, a kisfia féléves korában döntött úgy, hogy szeretne lefogyni 20 kg-ot. A csaj olyan keményen nyomta egy állandóan nyűgös gyerekkel, segítség nélkül, hogy félév alatt lefogyta a 20 kg-ot. Ezt csak azért írom, mert aki úgy érzi, hogy nem képes (még) rá, ne vegye el azt a kevés energiát is edzéssel, diétával, amit a babára tudna fordítani. Ehhez nagyon nagy akarat és tűrőképesség szükséges. Ne a baba lássa kárát, én úgy gondolom.


Az a mozgás, amit a babára fordítasz, séta stb, szerintem bőven elég. Főleg, ha szoptattok is, nem tudom ki szoptat, de mintha azt olvastam volna.

2016. szept. 10. 07:56

10kg plusz van rajtam. Persze 15kg a cel. En most elkezdtem a halolaj kapszulat allitolag az segit.

Es igen a gyerek felkel surubben este a foga miatt vagy epp a hasa miatt es valoban en rengeteget vagyok vele mikor fent van mert igenyli. Az en fiam nem olyan odateszed es ott marad :-) en meg nem sajnalom az idom eneklesre vagy mondokara. Az en hájamat lassan is le lehet faragni de a gyerekem gyorsan felno es nem akarom megbanni hogy azt az idot nem vele toltottem. Igy akkor tornazok mikor valoban van idom :-)

51. Hunny (válaszként erre: 40. - 388b941089)
2016. szept. 10. 00:18

Légyszíves ne oszd be az időmet, az erőmet, és ne mondd meg h mit csináljak! Az pl eszedbe se jut h alig van erőm, mert egész éjjel fent voltam a gyerekkel, napközben meg szórakoztatnom kell mert nyűgös a foga miatt?

Egyébkéént miért is vagy itt, ha egy dkg-t se akarsz fogyni???

50. 5cfaf8d9ec (válaszként erre: 48. - Hurka000)
2016. szept. 9. 22:35
Szerintem csináld úgy, ahogy te gondolod :) Én is 4 hónapot azzal töltöttem, hogy folyamatosan olvasgattam, hogy kéne nekikezdeni :D
49. hurka000 (válaszként erre: 46. - R_e_G)
2016. szept. 9. 22:29
Fu en az elejen minden szoptatas utan ettem szinte. Meg ha csak egy almat is. Igazabol szeretem a salatat de en nem vettem eszre hogy kevesebb lett volna a tejcsi ha nem taplalo kajat eszek. Sajnos van egy rossz szokasunk mivel mindketten ejszakaban dolgozunk hogy keson reggelizunk es igy keson vacsizunk. Persze ez nekem kezd most megvaltozni hogy itthon vagyok de igy is van hogy reggelizek es majd valamikor 3 4 fele ebedelek. Kozben bekapok egy ket gyumit vagy kekszet. De a fiam meg mindig 3 orankent eszik es van tejcsi este meg 2x vagy 3x. En det re rakom mindig a tornat akkor van erom mert este ha elalszik mindig osszetakaritok igy reggel rend van. Sot nasinak mostanaban chiapudingot csinalok. Van csokis kokusztej meg vanillia szojatej valami isteni :-)
48. hurka000 (válaszként erre: 47. - 5cfaf8d9ec)
2016. szept. 9. 22:21
A gorogdinnyet imadta csak ugy tatotta a szajat. Jo edes volt a mango szinten. Olyan erett volt a mango hogy folyt a leve. De ezen nem csodalkozom en terhesen kepes voltam 2 mangot is beverni :-) csak a szajahoz raktuk es nyalogatta igazabol szivta volna mert meg nyelni nem tud. Igazabol olyan sokmindent irnak hogy fogalmam sincs hol kezdjem a hozzataplalast. Anyosom es anyu is mast mond.igy halogatom :-) De ez egy masik topik.
47. 5cfaf8d9ec (válaszként erre: 33. - Hurka000)
2016. szept. 9. 21:47

Mangó és görögdinnye??? Nem semmi, jól nyomja :))) És hogy ízlett neki?

Én turmixoltan adok a fiamnak zöldségeket, gyümölcsöket, de még nem váltottam ki étkezést, csak eszeget. Enyém 4,5 hónapos :) 7 hetes kora óta csak tápszert kap.

46. R_e_G (válaszként erre: 39. - Hunny)
2016. szept. 9. 17:52

Én callaneticsezem. Elvileg jót tesz a hátamnak is. Súlyzós edzésnek ott a baba emelgetése :)

Diétázni nem fogok (gyanítom hogy a tejtermelés rovására menne), ha majd nem szoptatok visszatérek a normál (sok zöldség) étrendemre.

Én a szoptatástól mindig éhes vagyok. Kívánósabb lettem, mint a terhesség alatt.

45. hurka000 (válaszként erre: 39. - Hunny)
2016. szept. 9. 16:55

Azt csinald ami jol esik

. En nem dietazok de van feherjem otthon este azt szoktam inni. Bar a fiam olyan budiket pukizik tole hogy abbahagytam :-/ de kimondott dietat nem kovetek. Probalok sok feherjet enni keves szenhidratot

2016. szept. 9. 16:50
En azert jottem ide lanyok mert jo olvasni hogy vannak olyanok akik ugyan abban a cipoben jarnak. Ennek ellenere sok fura hozzaszolas van itt nemhogy tamagatnank egymast. Igen is vannak napok mikor a gyerek nyugosebb jobban igenyli az anyjat. Mikor este tobbet ebred. Es ha van egy oram en lehet lefekszem vele aludni mert hulla vagyok. Szerintem azert vagyunk itt hogy tamogassuk egymast hogy meg tudjuk csinalni :-)
43. 388b941089 (válaszként erre: 42. - R_e_G)
2016. szept. 9. 16:31

Huhh, ez az igazsag;)

Sok sikert kivanok mindenkinek!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook