Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 februárjában érkező babák fórum

2012 februárjában érkező babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
630. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 628. - Minyu87)
2011. dec. 18. 12:35
Gratulálok, és jó egészséget az életerős fiaidnak!! :)
629. wanita77 (válaszként erre: 628. - Minyu87)
2011. dec. 18. 12:25
Gratulálok, örülök, hogy jól vagytok! Hány kilóval születtek, nem volt velük amúgy semmi gond? Bent vannak még a kórházban vagy már otthon vagytok?
628. Minyu87
2011. dec. 18. 12:19
Sziasztok! 9-én megszülettek fiacskáim, sajnos 28. héten koraszülöttek lettünk de minden rendben van velünk. 4 hetet feküdtem bennt a kórházban mert nyitva volt a belső és külső méhszáj. Császároztak, honvéd kórházban nagyon jó a pic minden megtesznek a picikért és látszik rajtuk hogy tényleg szeretik azt csinálni amit csinálnak!!! Remélem mindenki jól van!!
627. Babeck
2011. dec. 6. 12:37
Boldog Mikit Csajok! :)
626. Babeck (válaszként erre: 625. - RÁCZNÉ77)
2011. dec. 5. 10:42

Uhh :(


Neked is kitartás! :)

625. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 624. - Babeck)
2011. dec. 5. 10:38

Szia! Még 1 hét és megyünk UH-ra!!! :)

Nekem a derekam ami nagyon vacakol. Jobb oldalra fészkelte be magát a babucim, így az ágyból való felkelés néha könnyesre sikeredik. Jobboldalam ilyenkor szörnyen fáj. :( Mi is a harmadikon lakunk, és naponta legalább 2 x le-fel lépcsőzök, ami már egyre nehezebb.

Kitartást!! :)

624. Babeck (válaszként erre: 619. - RÁCZNÉ77)
2011. dec. 5. 10:14

Egy hét már elrepül :))


Igazából elvagyok, csak a vérnyomásom szórakozik velem mostanában, úgyhogy elkezdtem fokhagymát szedni, hátha segít.

Meg persze néha meg akarok fulladni, jön a sav is, fájdogál a derekam, ha sokat állok, ilyenek vannak, de abszolút bírható.

Ja meg kicsinál, hogy a harmadikon lakunk és nincs lift. :)


De általánosságban élvezem a helyzetet :)


Hogy vagy?

Többiek?

623. Babeck (válaszként erre: 620. - Baaandiii)
2011. dec. 5. 10:11

Szia!


Gratulálok! :)

622. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 620. - Baaandiii)
2011. dec. 4. 14:06
Szia! Gratulálok a pocaklakódhoz.Mi ma töltöttük a 28-dik hetet. Ő már a 3-dik baba. Nekem is azt mondták a 18 hetes 2D UH-on hogy valószínű kisfiú.De Én mivel nem láttam, így nemigazán hiszem el. Már 2 lány után nehezen hiszi el az ember, ha nem látja a saját szemével. 12-én megyünk ismét a 2D-re, akkor már azon leszek hogy Én is láthassam.Remélem kedvesek lesznek , és megmutatják. 4 D-re majd csak a 30-dik hét után megyünk.Ott már tuti látni fogom a babucimat. :)
621. wanita77 (válaszként erre: 620. - Baaandiii)
2011. dec. 3. 21:38

Szia, gratulálok a kisfiúhoz. Én a 2. babámat várom, ha minden igaz, kislány. Jövő héten megyek uh-ra, remélem ott is megerősítik.

És ti hogy vagytok, első baba? Melyik kórházban fogsz szülni?

2011. dec. 3. 21:26

Sziasztok!

28 hetes vagyok egy kicsi fiúkával:) Csatlakoznék hozzátok. Mi még csak most megyünk 4Dre, de már 2D-n is látszott a fütyi:)

Miújság, hogy bírjátok a mindennapokat?

619. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 617. - Babeck)
2011. dec. 3. 19:03

Nem tudom...., talán egy kicsivel másabb. 15 hetes koráig szörnyű gyomorégésem, és hányingerem volt. Az első 2-vel nemigazán volt ilyen sokáig problémám. A pocim szerintem most hegyesebb,keskenyebb, másabb a formája. De lehet , hogy csak Én látom így, mert a párom azt mondta, hogy szerinte ugyan olyan mint az előző két terhességemnél.Hát nem tudom, lehet igaza van.Már csak kb. 1 hét, és megyünk UH-ra. :)

Te hogy viseled a mindennapokat?

618. Babeck (válaszként erre: 613. - Abarta)
2011. dec. 2. 16:47
Ezeket én is megkukkolom, köszi! :)
617. Babeck (válaszként erre: 616. - RÁCZNÉ77)
2011. dec. 2. 16:47

Vágod a centit, gondolom :))))


Egyébként a mostani várandósságod olyan, mint az eddigiek? Vagy más esetleg valamiben?

616. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 612. - Amagdika)
2011. dec. 2. 15:29
12-én megyünk.Már teljesen be vagyunk sózva. :)A lányok is az mondták, és a párom is, hogy Ők úgy érzik ez a babuci egy picike fiú. :) De tényleg úgy van az ember vele, hogy nehezen hiszi el amig nem látja a bizonyitékot a saját szemével.
615. abarta
2011. dec. 2. 15:23
Ja és nem kell állandóan boltba szaladgálni és pl hétvégére készletet számolgatni stb. Mindig kéznél van.
614. abarta
2011. dec. 2. 15:21

És nem térítésként a moshatózás előnyei:


-kevesebb szemétterhelés (állítólag egy pelus 100 év alatt sem bomlik le)

-sokkal kevesebb kipirosodott popsi

-nincs akkora bűz

-pénzügyileg jobb

-csini divatos külsők

-hamarabb wc-re szokás, rövidebb pelenkázási idő


A vele járó munka kicsi, a kakis papírfeltét egyszerűen wcn lehúzható, a használt belsők pedig külön szennyesben gyűjtve 2-3 naponta sima mosásban tisztíthatók, vasalás sem szükséges. A tépőzáras patentos megoldásnak köszönhetően pedig egyszerűen feladhatók, nincs gumibugyival és szó nincs hasonló régi dolgokkal való szendvedésről.

613. abarta (válaszként erre: 601. - Wanita77)
2011. dec. 2. 15:12

Szia,


A moshatózással kapcsolatban a mamami-sok tudnak segíteni vagy a moshatopelus blog. Én már rendeltem, newborn méretben 3 külsőt és 23 tetrát snappy kapoccsal, papírfeltéttel, azt mondják elsőre indulásnak elég lesz míg eléri a 4-5 kilót. Utána lehet egyméretesre átállni már prefikkel. Kiszámoltam, ha a mosható (mondjuk készletben egybe is kaphatóan) 90e körül jönne ki addig az eldobható 200-250ebe is akár 2 éves koráig. Tehát mindenképp megéri, és második gyerekre ugyanaz a szett kész főnyeremény anyagilag. Udv, Adri

612. Amagdika (válaszként erre: 611. - RÁCZNÉ77)
2011. dec. 2. 14:52

Nálunk meg csaupa fiú van, a fiam uncstesói is egytől egyig fiúk, így amikor közölték velem, hogy most lányom lesz, kiröhögtem a dokit, hogy kizárt dolog.:)

Kb. a 4. UH után hittem el, amiben már 4D is volt, hogy akkor tényleg...

nagyon furi lesz.

Mikor mész legközelebb UH-ra?

611. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 609. - Amagdika)
2011. dec. 2. 12:34
Szia!!Hát igen ,Én már rutinosnak számitok, de hidd el hogy még engem is érnek meglepetések, minden téren. :) Az UH-on nem bíztosra mondták a kukit. 2 lány után elég változatos lenne. Már úgy vagyok , hiszem ha látom. :)Remélem, hogy megmutatják majd nekem is, (nem igazán szokták) akár milye is van neki odalent.
610. Babeck (válaszként erre: 608. - Amagdika)
2011. dec. 2. 09:42

Szia!


Gratu, az már mindjárt itt van!! :))))

609. Amagdika (válaszként erre: 592. - RÁCZNÉ77)
2011. dec. 1. 20:06

Üdv köztünk!:)

Ezek szerint te már nagyon rutinos anyuci vagy!

Elvileg a kukiból már nem lesz nuni.;)

de tényleg lényeg, hogy minden rendben legyen!

Én már szoktatom magam, hogy a fiam után, most lányom lesz:)

2011. dec. 1. 20:04

Sziasztok csajok!

Ma voltam UH-n, 32+5 hetes vagyok, de csak hivatalosan, mert a babukám csöppet nagyobb, így a dokim előre hozta egy picit a szülést, JANUÁR 10!!!!

:D :D

2400 g a Lilike pontosan, a bukija 8,5 cm.

valószínüleg én szülök először, legalábbis remélem.

én már majdnem kész vagyok a kórházi cuccal, nekem a dokim adott egy általa összeállított listát, ami nagyon jó, ill. tudom is mik kellenek nagyjából, már rutinos vagyok.:)

2 hét múlva már CTG-re megyek, annyira izgiiiiii

607. Babeck
2011. dec. 1. 17:47

Csajszikák!


Ti is szoktatok néha fura hangokat hallani a pociból? Csak mert én kétszer-háromszor az elmúlt napokban ropogásszerű hangokat hallok baloldalon a bordáim alól, ha nagy levegőt veszek.


Elég félelmetes... :)

606. Babeck (válaszként erre: 605. - Wanita77)
2011. dec. 1. 16:00

Elkezdem összeírni a listát, köszi a tippeket :))


Azt hiszem a Péterfyben nem adnak kórházi hálóinget, de megérdeklődöm :(

605. wanita77 (válaszként erre: 603. - Babeck)
2011. dec. 1. 15:51

Jó ez a lista, nekem is hasonló van. És még van hozzá egy lista a babának hazamenetelre. Igen, szerintem kell ennyi, én első alkalommal nem vittem evőeszközt, törölközőt, még wc-papírt sem. Inkább több legyen, mint kevés. Esetleg még mellápoló krém, Garmastan hasznos lehet, meg mellbimbóvédő.

Vajúdáshoz nem kell semmi, adnak hálóinget. Legtöbb helyen a babának nem kell semmi, mindent adnak, nem is engedik, hogy saját ruhában legyen. Ezeket meg kell kérdezni a kórházban.

604. Babeck (válaszként erre: 602. - RÁCZNÉ77)
2011. dec. 1. 15:25
Köszönöm :)
603. Babeck (válaszként erre: 600. - Wanita77)
2011. dec. 1. 15:24

:))

Tényleg érdekes, hogy csak megsúghatják :O


Én bevallom, sehogy nem állok semmivel :D Félek, hogy ha nekilátok, még jobban rákattanok, hogy legyen már február és vánszorogni fognak a másodpercek :S


A kórház honlapján néztem listát, ott ezek vannak:


Megnyugtató, ha előre összekészítenek egy táskába mindent, amit a kórházba hasznos behozni, nehogy az izgalmak közepette valami kimaradjon. Eddigi tapasztalataink szerint, az alábbiakat ajánljuk becsomagolni:


fontos a terhes kiskönyv,

a korábbi leletek,

tisztálkodó szereket,

hálóingeket,

köntöst,

külön papucsot a zuhanyzóba,

gyógyszertárban kapható speciális bugyit (TENA-bugyi vagy egyszer használatos papírbugyi)

néhány éjszakai és több csomag normál méretű betét

evőeszközt, kistányért,

jó nagy bögrét,

ha nincsenek összeházasodva: apasági nyilatkozat (ha van)

lehet hozni zenei kazettákat, CD-ket, fényképezőgépet /videokamerát,

az újszülöttnek ruhát csak a hazamenetelkor kell hozni, de igény szerint már a szobákban is felöltöztethetik a hozott saját ruhákba

szénsavmentes ásványvíz, szőlőcukor

mobiltelefont használhatnak


a babának:

2-3 db textilpelenka

napi min. 5db egyszer használatos pelenka (összesen 20-25db kell)

popsitörlő


a papának:


legyen harapnivalója, itala

hogy kényelmesen érezze magát papucsot is hozhat,

fehér pólót, szabadidőnadrágot


Mi kellhet még? Kell egyáltalán ennyi midnen? :)

De pl. ötletem sincs, hogy miben "szokás" vajúdni, szülni.

602. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 599. - Babeck)
2011. dec. 1. 15:20
Láttam az oldaladon a képeket. Csodaszép kis pofija van a pocaklakódnak. :)
2011. dec. 1. 15:10
Ja, és van köztetek olyan, aki tervezi mosható pelenka vásárlását? Én mindenképpen, olcsóbb, jobb a baba bőrének, környezetbarát. Csak annyiféle van, nem tudok dönteni. Esetleg van, aki használt vagy fog ilyet és tud tippeket adni, melyiket válasszam? Köszi!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook