Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2012 decemberi babázók fórum

2012 decemberi babázók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯
282. Cucicsillag (válaszként erre: 280. - Avike1)
2012. ápr. 5. 20:13
Olyan negy cm,meg ez a puffadas. remelem ad vmit, mert hiaba eszem rostosat es melle egy tonna vizet,nem akarodzik a reggeli menet.
281. Cucicsillag (válaszként erre: 279. - Avike1)
2012. ápr. 5. 20:10

Es ez akkor mar biztosra mondhato,hogy most nem sikerult? Mennyi idot kell varni a kovetkezo beultetesre/ig?

A fotok kozott a te gyerkocod vagy parode vagy kozos?

Es magankliniken vtatok vagy a kaaliban?

280. Avike1 (válaszként erre: 278. - Cucicsillag)
2012. ápr. 5. 20:07

Nem ettől nem lehet hízni! mindenképp mondd el a dokidnak,hogy nől a has körfogatod,nem tudom mi ez,de lombiknál,stimulálásnál lehet túlstimu,és az haskörfogat növekedéssel jár,de spontán terhességnél nem lehet,hogy vizet termeljenek a petefészkek

mennyi az annyi,ha kérdezhetem?relatív ám a sok is:) minden okés lesz! ezért írtam,hogy nem akarok riogatni,nehogy valaki magán kezdje keresni az én tüneteimet,de azért a természetes aggódás az sosem árt.ölellek.

279. Avike1 (válaszként erre: 276. - Cucicsillag)
2012. ápr. 5. 20:04
Hát a lombik menet az úgy van,hogy megjön a mensi,második naptól kezdődik a protokoll,ami arról szól,hogy naponta az egyénileg kiszámolt mennyiségű Gonal-f nevű hormont kell a hasba szúrni( nem fájdalmas,mert nagyon vékony a tű) ezt kellett 10 napig,közben 3 alkalommal ultrahangon nézik,hogy mennyi petesejt termelődik,és elég nagyok-e,aztán utána kaptam mellé averis nevű szurit az is ilyen vékony tűs 2 napig és kaptam még Cetrotide szurit is,és mikor a tüszők 11-en lettek,és szép nagyok voltak akkor végül 1 tüszőrepesztő szuri,köv nap semmi,és azt követő napon leszívják a tüszőket.nekem a 11-ből 7db lett jó.na egy speciális eljárással mindegyikbe külön.külön 1-1 spermát fecskendeztek,így termékenyítették meg őket( ez másoknál,akinél jó a spermakép úgy működik,hogy 1 petesejt köré engednek kb egy millió spermiumot,és győzzön a jobbik) másnap telózni kellett mennyi indult szabályos fejlődésnek,nálunk 4db.3 nap múlva 2db 8 sejtes embriót ültettek vissza:) onnantól már nincsen szuri,csak hüvely kapszula,és gél.aztán 14 nap várakozás után vérvétel ahol nekem 465HCG eredményem lett,ami kora terhességet igazolt:) csakhát valami hiba esett a számításokba,mert a progeszteron szintem alacsony lett a sok gyógyszer ellenére.a szervezetem nem jól reagált,és nem a babáimat táplálta,hanem újabb sok darab petesejtet termelt,így nem adva esélyt a babák tovább életbenmaradására. Nagyjából ennyi,ha van bármi kérdés,szívesen válaszolok.
278. Cucicsillag (válaszként erre: 277. - Avike1)
2012. ápr. 5. 20:02

2 dobozzal kaptam es azota minden zavaro tunetem megszunt.

Ujabb "okos"kerdes : szted lehet tole hizni?

Nemtudom,mire velni azt,hogy ennyire no a haskorfogatom...

277. Avike1 (válaszként erre: 273. - Cucicsillag)
2012. ápr. 5. 19:54
Utrogestant azt a terhesség 12.hetéig kell szedni,illetve alkalmazni,mert van belőle hüvely kapszula,és van szájon át szedendő változat,utóbbit ritkán alkalmazzák,mert kikészíti a gyomrot.nekem hüvely kapszula van,azért addig kell,mert 12.héttől a lepény átveszi a sárgatest hormon termelést,addigra lesz olyan fejlett,és akkor fokozatosan leállítanak az utróról,arra ügyelj,hogy ne foggyon ki,mert ha abbahagyod idő elött abból baj lehet:)
276. Cucicsillag (válaszként erre: 275. - Avike1)
2012. ápr. 5. 19:54
Arra is, meg a "riogatos reszre" /sok dolog ismeretlen nekem...
275. Avike1 (válaszként erre: 271. - Cucicsillag)
2012. ápr. 5. 19:51
szia leírom itt is nincs titkom semmi:) csak nem tudom mire is gondolsz pontosan? a lombik menetre?
274. Cucicsillag (válaszként erre: 268. - 67c772efc3)
2012. ápr. 5. 19:38
Haat,ezaz! Ennyire vastagodna a mehfala vagy nemom elkepzelni....?!
273. Cucicsillag (válaszként erre: 270. - Avike1)
2012. ápr. 5. 19:37
A masodikat nekem is felirtak, nem tudom azt meddig kell hasznalni, de bizom ebben a pentekben,hogy felszall a kod. Persze, a doki agyara sem akarok menni ennyi kerdessel....
272. Cucicsillag (válaszként erre: 267. - Avike1)
2012. ápr. 5. 19:35
Es most merre tovabb? Drukkolok Nektek! Ez magandoki vagy mi miatt kellett vele harcolni?
271. Cucicsillag (válaszként erre: 267. - Avike1)
2012. ápr. 5. 19:32

Haaat, en is ezt vartam,erre mar most novoget... tornazom is pedig,de elso trimeszterben nem szabad hasazni. Na,majd meglatjuk:o)


Engem erdekelne-ha nem titok, leirnad priviben? Baratnomnek 2 inszemje volt es most akarnak belevagni a lombikba, ezert is erdekel.

270. Avike1 (válaszként erre: 269. - 67c772efc3)
2012. ápr. 5. 17:34
szia lombiknál petesejt leszívás után Crinone-gél,és Utrogestan van a progiszint szinten tartásra.Aha igen mindkettő progeszteron.
269. 67c772efc3 (válaszként erre: 267. - Avike1)
2012. ápr. 5. 17:31
Avike, ezek szerint nincs baba???? És mivel támogattátok lombik után, hogy az petesejtet serkentett? Gondolom progeszteronnal. Vagy?
268. 67c772efc3 (válaszként erre: 266. - Cucicsillag)
2012. ápr. 5. 17:30

Én az elején nagyon vigyáztam arra, hogy a szűk családon kívül senki ne tudja meg. A 12. hét után is félve meséltem. Most más a szitu, de még mindig törekszek a csendre,csak már lazábban. Szerintem egy baba nem amiatt megy el, vagy marad, mert elmondtad..

Az első terhességem már a 8. hét körül látszódott, puffadt alhas. A 12. héttől már terhescuccokat kellett hordanom, kényelmetlen volt minden.

267. Avike1 (válaszként erre: 265. - Cucicsillag)
2012. ápr. 5. 16:06

Szia nekem nem nőtek meg a cicik,csak feszül a hormontól,amit nálunk gyógyszerrel támogatnak,mert lombik:) első terhességnél 4.hónap körüllesz kis pocid,de elötte sem jó a szoros naci,vérkeringés miatt:) oksa várom majd a híreket,hogy mi volt a dokinál:)

Én ma voltam ki kellett harcolnom,hogy lásson rendes doki,rendes uh-n! nincsenek sajna jó hírek,de nem akarok sebkit riogatni! sok hormon sajna nem jól végezte a dolgát,mert nem a terhességet támogatta,hanem új petesejteket termelt:(nem keseredtem meg,ez tanulópénz volt mind nekünk,mind az orvosnak,hogy másképp kell legközelebb! minden jót nektek!

2012. ápr. 5. 15:49

Másik kérdésem, hogy ki, mennyire hisz ill. tarja be a babonát, hogy nem szabd/lehet elmondani, mert akkor "baja lesz a babucnak"?

Mi a szülőknek már a pos.tesztkor mtuk.

Anyum viszon rémisztgetett,h. erről még nem szabad beszélni.

265. Cucicsillag (válaszként erre: 240. - Avike1)
2012. ápr. 5. 15:47

Referálok majd mi, hogy zajlott a dokinál, ami hnap lesz:)

Azt szeretném kérdezni -úgy mindenkitől, hogy a hasatok mikor kezdett el nőni?

Nekem a cicik egy éjjel alatt nőnek egy méretet, az tuti, viszont a gatyáimat, ha begombolom -kényelmetlen. Egyrészt nem rendszeres a wc, puffadok is, másrészt nagyobb az alhasi rész.

Én abban a hiszemben voltam, hogy a 4.hó környékén kezd látszani.

264. Jasmine24 (válaszként erre: 263. - Mamarazzi)
2012. ápr. 5. 13:37

Nagyon koszi a receptet, mar csorog a nyalam! :)) Ez tenyleg isteni lehet es szerintem en ezt holnap megcsinalom!!! Huuu dejo! Koszi az otletet!

A jo recepteknek mindeg orul az ember! :)))

2012. ápr. 5. 13:22

Drágáim ez olyan isteni lett , hogy megosztom!

Spenótos , csirkemelles, füstölt sajtos , tejszínes tészta :


Maradt tésztám ebből indult ki az egész.

1/2 kg csirkemellet kockáztam és hirtelen olajban átpirítottam szűrőlapáttal kiszedtem a husit.

A wokban maradt szaftiba vágtam 3 fokhagymát és bele egy mirelit spenótot összefőztem, fűszerek szerecsendió, só, bors...

Aztán nyakon loty 2 dl tejszínnel vissza bele a husi majd a tészta és összekever 10 deka füstölt sajtot rá reszel én összekevertem , mert a kiscica nem szereti a sajtot(ha látja) .


Aki a spenótot utálja az is megeszi én garantálom!


Igazi kismamis étel a spenót egészséges a csirke mell is a fokhagya jó az émelygésre a tészta meg laktat!

Tudom nem főzős fórum ne haragudjatok , de tényleg ajánlom.

262. Jasmine24 (válaszként erre: 261. - Ronika75)
2012. ápr. 5. 12:13
Akkor gyogyulj meg mielobb!! :)
2012. ápr. 5. 11:57

sziasztok.

ma vagyok fogantatás szerint 5+1 és 12 mm-es petezsákocskám meg egy foltocskám van. kiderül két hét múlva lesznek e lakók mert viszont antibiotikumot kell szedjek sajna mert begyulladt a fülem.

260. Jasmine24 (válaszként erre: 259. - Mamarazzi)
2012. ápr. 5. 11:25

:))) Jaj de jo kis ebresztod van Neked!

Remelem is, hogy maradunk csak az emelygesnel! :)

259. mamarazzi (válaszként erre: 257. - Jasmine24)
2012. ápr. 5. 11:06

Nálam a reggel így kezdődik:

Anya ébredj fel jó jeggelt kérem a kakjómat! ,-)

Én sem vagyok hányós tipus.

Émelyegjünk együtt! ,-)

258. Jasmine24 (válaszként erre: 255. - Bibü)
2012. ápr. 5. 10:45
Bibu, tudom, hogy nem sokat segit, de tenyleg nyugodj meg. Szerintem is meg olyan pindurka, hogy azert nem latja a babat! Minden a leheto legnagyobb rendben lesz!
257. Jasmine24 (válaszként erre: 232. - Mamarazzi)
2012. ápr. 5. 10:43

Akkor pihengess amennyit csak tudsz! :)


Nekem 2 napja kezdodott egy enyhe emelyges reggel kozvetlen ebredes utan, de szepen maradok az agyban amig el nem mulik. Eddig meg osszejott. :)

Azt hittem, hogy engem teljesen elkerul majd ez az emelyges dolog, de ugy tunik az 5. hetemet megkezdve hozta magaval a rosszulletet is. Mindegy, ameddig nem hanyok, addig en viselem! :)

Ezen kivul meg minden ok, jol erezzuk magunkat! :)

256. mamarazzi (válaszként erre: 255. - Bibü)
2012. ápr. 5. 10:26

Szia!

Biztosan korán mentél kedves.

Jelentkezz 2 után!

255. bibü
2012. ápr. 5. 10:21
Sziasztok!Ma sem látott semmit, de most ő is azt mondta, hogy mivel március 7-én volt az utolsó menzeszem ő valószínűbbnek tartja, hogy olyan korai terhesség, hogy azért nem látja, és ezért nem szabad korán orvoshoz menni. Most csináltak egy csomó vérvizsgálatot, néztek hcg-t, kettőkor kell telefonálnom az eredményért. Ha rosszul vagyok , vagy bármi akkor meg azonnal kórház.
254. mamarazzi (válaszként erre: 248. - Hnol86)
2012. ápr. 5. 10:12
5+2 ,-)
253. mamarazzi (válaszként erre: 237. - Bibü)
2012. ápr. 5. 10:11

Tényleg ne izgulj ott van Ő csak olyan minike még!

Nézd csak mit találtam a 4 heti ultrahangról:


A szedercsíra sejtjei két irányba fejlődnek. Az egyikből kialakul az embrió, a másikból a magzatburok, a méhlepény és a köldökzsinór.

A fogantatást követő 15-17. napon – vagyis a ciklus 29-31. napján – hüvelyi 2 dimenziós ultrahangvizsgálattal még csak a petezsák látható, ami tulajdonképpen a majdani baba kuckója.

❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook