Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009. május-tól vagyok GYES-en. Most terhes lettem. Hogy járnék jól? Tudnátok segíteni? fórum

2009. május-tól vagyok GYES-en. Most terhes lettem. Hogy járnék jól? Tudnátok segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. 81002da781 (válaszként erre: 10. - Lexike)
2009. okt. 13. 20:52
Esetleg betegállomány?
11. kobagabi (válaszként erre: 10. - Lexike)
2009. okt. 13. 20:35

Ilyen már nincs szerintem. Akor a gyest kellene visszakérned, és azzal együtt a fizetésnélkülit. Decsak azért mert otthon akarsz lenni a kicsivel nem adják már:( Csak a gyed, gyes idejére jár, de ahhoz te kell kapjad. De ez csak rossz esetben. Ami nem történik majd veled:)

Mert egyébként szabit kiveheted, a férj meg kérheti a gyest. És szabi után te meg mehetsz tp-re, mert ugye babát vársz. Szülésig tp, majd Tgyás, gyed, gyes:)

10. Lexike (válaszként erre: 9. - Kobagabi)
2009. okt. 13. 20:30
Nem értem ha gigszer van, akkor is maradnom kell mert csak 2010 szept-től megy a manóm oviba. Pár éve még volt olyan fizetés nélküli szabi( a kolleganőm volt), hogy kivette az éves szabiját és még 3 hónapra fizetés nélkülit és amerikába ment tanulni és megmaradt a munkahelye és minden ment tovább. Ez már megszünt? nem egy emberről tudok a munkahelyemen akik több hónapig így nem dolgoztak
9. kobagabi (válaszként erre: 8. - Lexike)
2009. okt. 13. 20:09

Én arra gondoltam, ha gigszer lenne, akkor.

Ha nincs semmi baj, akkor szabi után táppénz, utána fizetésnélküli a Tgyás, Gyed, Gyes idejére. Deha ne adj Isten probléma lenne, miután a férj igényli a gyest, akkor te már nem maradhatnál otthon, dolgozni kellene. Esetleg táppénz egy ideig.

Nade jó esetben minden mehet a maga útján:)

8. Lexike (válaszként erre: 7. - Kobagabi)
2009. okt. 13. 19:57
Miért nem lehet már fizetés nélkülire menni ha kivettem a szabim? Mióta?
7. kobagabi (válaszként erre: 6. - Lexike)
2009. okt. 13. 19:55

ha nem vagy gyesen, akkor nem maradhatsz tovább fizetésnélkülin.

Tényleg ne legyen semmi!!!! Drukkolok nektek:)

6. Lexike (válaszként erre: 2. - 81002da781)
2009. okt. 13. 19:51

Szia!

Én most ugyanebben a helyzetben vagyok csak én áprilistól vagyok gyesen. Én hétfőn leszek 8 hetes terhes és kezdem intézni a szabim. Ha vmi történik ne történjen! Akkor is a férjem kapja e gyes-t és én maradok fizetés nélkülin. A pénzünk akkor is annyi lesz vagy nem jól gondolom? Lehet így vagy nem ?

5. kobagabi (válaszként erre: 2. - 81002da781)
2009. okt. 13. 19:47

Igen lehet, énis így csináltam annak idején. Csak most kiegészül azzal, hogy a Gyest férjed igényelheti:) Mert ugye lehet mellette dolgozni.

De szerintem is várj a 12. hétig, nehogy valami gigszer legyen.

2009. okt. 13. 14:58

Köszi a hsz-t...

Én is így gondoltsm, csak nagy családi vita alakult ki körülötte.... :(


Köszi a gratulát is!

3. danama (válaszként erre: 2. - 81002da781)
2009. okt. 13. 14:35

igen meglehet csinálni, de azért várd meg a 12 hetet szerintem :-)

gratulálok

2009. okt. 13. 14:34

Sok kérdésem lenne….

Lehet-e azt csinálni, hogy megszakítom a fizetésnélkülimet, visszamegyek dolgozni, azaz szabadságra, majd a szabadság után betegállományba?

Betegállomány után a szokásos….

A Férjem igényelné 2010 májusig a GYES-t helyettem…


Vagy várjam, amíg a terhességem eléri a 3. hónapot és utána indítsam el az egész dolgot?

Ha valami történik a terhességgel, visszajöhetek GYES-re?


Előre is köszi!

2009. okt. 13. 14:34
2009. május-tól vagyok GYES-en. Most terhes lettem. Hogy járnék jól? Tudnátok segíteni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook