Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 februári pocakosok ide!!! fórum

2009 februári pocakosok ide!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
11502. fildus (válaszként erre: 11501. - Mónika "Cica")
2012. jan. 26. 09:30
Fantázia világ, 5-6 éves korig normális a gyermekpszihológus szerint :-)
11501. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11497. - Andyka888)
2012. jan. 26. 09:08
Látod ezt nem tudom, annyira kísértetiesen hangzott minden, anyum szerint is állítólag ez normális dolog, meg ahogy Fildus is írta, de valahogyan én ezt másképpen érzem! De akkor sem tudok ez végett megnyugodni, az más dolog, amikor Nóri is veszekszik a plüss bohócával, meg elfenekeli, azon én is nevetni szoktam, de pl 1x olyan volt, hogy ült az ágyán este, és nézett maga elé, és úgy beszélt mintha tényleg állt volna valaki előtte, na ezt pl mire véljem? Mire gondoljak ilyenkor???
11500. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11498. - Leona79)
2012. jan. 26. 09:04
Passzolom a kérdést, de ha már feljött témába a farsang, lehet, hogy holnap reggel rákérdezek a bölcsiben, hogy tartanak-e vagy nem! :)
11499. fildus (válaszként erre: 11498. - Leona79)
2012. jan. 25. 20:34

A mi bölcsinkben lesz, csak még nem tudni mikor, mert a vezető asszony bábosokat is hívott, attól függ mikor lesz, hogy mikor érnek rá :-)


Bogyó és babóca örület van nálunk, van katicás jelmezem. Farsangkor be lehet menni, lehet Annával ott leszünk :)

11498. Leona79
2012. jan. 25. 18:23

Csajok, nálatok lesz farsang? Nálunk még nem írták ki, de hallottam, hogy fognak tartani.

Egyébként, amit írtál Fildus, a szülinapi menűről még nem is lenne a zsebnek megterhelő, azt még esetleg be tudnánk vállalni. Lehet, hogy rá kérdezek én is egy hasonló megoldásra.

11497. Andyka888 (válaszként erre: 11494. - Mónika "Cica")
2012. jan. 25. 12:57
Enci is szokott így társalogni,de rájöttem,hogy csak szerepjátékot játszik,pl.legutóbb én is veszekedésre lettem figyelmes,hát a drágámnak összeveszett a két újja és még verekedtek is :D Hát jót röhögtem...Nem lehet,hogy Nóri is szerepjátékozik?
2012. jan. 25. 10:33

Amúgy most kezdtem el összeírni a bevásárló listára, mik azok amik fognak kelleni a szülinapi bulijára, tavaly és tavaly előtt lufikkal díszítettem fel az ebédlőt, de ebben az évben szeretném zászlófüzérrel(remélem így nevezik)díszíteni, csak kérdés az, hogy sikerül-e majd ilyet találni!

Szendvicseket készítek majd szeletelt kenyérből, és azokat rakom meg bőségesen mindenféle jóval. :)

Süteménynek Háztartási kekszes francia krémest csinálok mert párom kívánsága volt, hogy készítsek olyat is, mert imádja!(amióta rátaláltam erre a receptre azóta vagy 6-7 alkalommal készítettem már el ha nem többször, de nem lehet megunni annyira isteni íze és kinézete van és hamar elkészíthető)

Meg rendelünk majd sajtos meg talán túrós Fornetti-t is a pékségben, mivel após szereti a Fornettiket, pogácsákat, de nekem se lelki erőm, se időm nem lesz pl házilag sütögetni még pogácsákat is!

Üdítőket is rostosat meg pár üveg Coca Cola-t veszünk majd!

Nóri szülinapi tortája még mindig sehol sincsen, ugyanis párommal azt beszéltük meg, hogy hivatalosan itthon nálunk Február 4-én szombaton tartjuk meg Nórinak a szülinapját, eredetileg 11-én akartuk mert az is szombatra esik, de akkor párom dolgozni fog, és nem tudni, hogy haza érne-e addigra amikorra kezdenénk a partyt, ezért lett hát február 4-ére téve a bulija. :)

Nagy vendég sereg nem nagyon lesz csak az itteni család:(anyukám, apukám, kisebbik bátyám, párom, én)

Egyik kedves barátnőmet is meghívtuk, akinek van egy imádni való 7 hónapos édes babája, őket semmi féle képen sem akartam kihagyni a partyból csak barátnőm férje nem tud eljönni, mert jelenleg Németországban dolgozik!

Anyóst és Apóst hozza majd le párom Ráckevéről!

Nővéreméket és idősebb bátyámékat most azért nem hívjuk meg, mégpedig azért mivel anyóst és apóst olyan ritkán látja Nóri, hogy a bulin legyen inkább Ráckevei papával, és Ráckevei mamával elfoglalva, mert ha nővéreméket és idősebbik bátyámékat is meghívnánk, akkor Nóri inkább a többi unokatesójával játszanak, és ezt nem akarom, ez a Nap Nóriról szóljon, és ne arról, hogy az unokatesókkal játszik, és a ritkán látott mamával és papával pedig nem foglalkozna!

De ha mégis úgy adódna, hogy esetleg átnéznek bátyámék vagy Nővéremék természetesen ugyan úgy vendégül látjuk őket is, nem arról van szó, de még így is húzós lesz az anyagi, ha kiszámolom, hogy mire mennyit költünk majd, és a szülinapi tortája is biztosan lesz vagy 8000 ft vagy 10.000 ft! A tavalyi tortája is 10.000 ft volt, de álom szép, és nagyon finom volt, és nem volt vajas, sem krémes, hanem az egész olyan habosítottan lett elkészítve!:D

Meg most nem vágyom gyerekekkel zsúfolt bulit szervezni, ugyanis ha az összes unoka tesója itt lenne Nórinak akkor rumli lenne a lakásban, az tuti, most inkább egy meghittebb csendesebb bulira vágyom én is, és a család többi tagja is!!!!

11495. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11492. - D89d9f2f77)
2012. jan. 25. 10:14

Na nálunk már a első szülőin kijelentették, hogy házi sütit nem szabad, semmilyen formában!

Ezért esett választás a boltban kész tortákra!

Majd jövőhéten megérdeklődöm a gondozónőit(nagyon fainok, kedvesek beszélgetés terén. :D)hogy ők mit ajánlanak, mit érdemes bevinnem, mondjuk a rágcsálni valónak, és ropit, és sajtostallért gondoltam mert tudom, hogy azt Nóri is és a csoport társai is megeszik, mert havonta 1x szoktunk beküldetni a csoportnak ilyen rágcsálni valókat, hogy tudjanak valamit csemegézni a csoport társai is. :) Így lett megbeszélve az első szülőin is, hogy aki úgy érzi, azt nyugodtan adományozhat a gyerekeknek bentre valami harapni valót, és én úgy vagyok vele, ha már küldetek be, akkor ne csak Nóri kaphasson belőlük, hanem a többi kis csoport társai is, ennyivel tudjuk segíteni őket! :)

11494. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11491. - D89d9f2f77)
2012. jan. 25. 10:09

Én is mosolyogva hallgatom, ha este énekelget magában, vagy éppen a plüss bohócának, amivel szokott aludni, de engem inkább ez a "Valakihez" beszélgetés rémisztett meg! És tisztán lehetett hallani ahogy Nóri valakihez beszél a szobában, szabályosan már veszekedett azzal akihez beszélt, vagyis én ezt gondolom!

Hogy mostanában vannak-e neki ilyen dolgai, azt nem tudom mert mivel újra dolgozom délutánosként, mire haza érek mélyen alszik, és egészen reggelik fel sem kel!

11493. fildus (válaszként erre: 11492. - D89d9f2f77)
2012. jan. 24. 21:28
A mi bölcsinkben is, de "csak" az Ő csoportjukban. Rituék 14-en vannak. Én 2 literes rostoslét vittem, és egy családi csomagos győri nápolyit. Nálunk tízóraikor tartják a szülinapozást, ebéd előtt, így nálunk megmondták, hogy csak kekszet, rostoslét.
11492. d89d9f2f77
2012. jan. 24. 21:10

Nálunk a bölcsibe minden gyereknek meg tartják a szülinapot ha akarom ha nem!Gondoltam hogy viszek valami sütit,de ma mondta a dadus hogy 21!!!! gyerekre vigyek ebből 5 bölcsis!(na meg a dadusok,gondozónők)Na most ezt hogy is oldjam meg?Cukis torta kevés ennyi gyerekre meg drága is.Gondoltam hogy sütök kuglófot.

ja meg ne szörpöt vigyek inni hanem valami rostosat.na ez megint egy valag pénz!Kicsit mérges vagyok hogy kijelentik mit vigyek!!!

11491. d89d9f2f77 (válaszként erre: 11485. - Mónika "Cica")
2012. jan. 24. 21:04

van hogy néha Domi is beszélget vagy csak úgy magába vagy a trakinak vagy valami más játéknak.

Szerintem is normális legalábbis engem nem zavar.Jókat szoktam mosolyogni mikor énekel,de mindent egybe:)

11490. fildus (válaszként erre: 11485. - Mónika "Cica")
2012. jan. 23. 21:43

A gyerekpszihologus szerint teljesen normális viselkedés ez!


Ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet: Selma Freubert: Varázsos évek.

11489. fildus
2012. jan. 23. 21:41
Az ÁNTSZ miatt... nálunk nem is lehet vinni tortát egyáltalán, még előre csomagoltat sem. Igaz nálunk, a mi bölcsinkben tízóra ideje alatt köszöntik a csemetéket. Így kekszet, nápolyit szoktak vinni rostoslével.
11488. Leona79 (válaszként erre: 11485. - Mónika "Cica")
2012. jan. 23. 17:11
Nálunk nincs ilyen,:) úgyhogy én ehhez a témához nem tudok hozzászólni. Egyébként félelmetes dolgokat tudnak produkálni a gyerekek, az tuti.
11487. Leona79 (válaszként erre: 11486. - Mónika "Cica")
2012. jan. 23. 17:07

Hát ezt Fildus szerintem jobban tudja.


Nekem egyébként meg sem fordult a fejemben, hogy bent is megtartsuk. Nekünk vasárnapra esik a születésnap, így akkor fogjuk tartani. Jövőre, lehet, (sőt biztos) hogy majd viszünk be tortát, de az idén tuti nem.

11486. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11484. - Leona79)
2012. jan. 23. 12:10

Te a srácok szülinapját a bölcsiben is megszeretnéd ünnepeltetni???

Mi igen, csak még a gondozónőkkel kell beszélni majd!

Mi Sacher tortát akarunk a bölcsibe vinni szülinapi tortaként! Állítólag, ha a bölcsibe, viszek akár cukrászdai akár boltban vásárolt kész tortát, arról vinnem kell a számlát is, de vajon miért??? Sógornőm mondta tegnap, de ő sem tudta megmondani, hogy miért kell vinni!!!

2012. jan. 23. 12:07

Helló Csajok!!!


Szép Napot kívánok mindenkinek!

Ma újra megyek dolgozni, jót tett, ez a 9 nap szabadság. :)

Sajna időközben lebetegedtem még most is megvagyok fázva, de lábadozok ki belőle, és Nóri is beteg lett múlthét szerdán hívnak a bölcsiből, hogy 38.6 a láza, gyorsan felszaladtam érte, és mentünk a gyerekdokihoz, mert pont rendelt is, megvizsgálta a feje búbjától a talpáig, de megnyugtatott a doki, hogy semmi baja sincsen,(talán azt hihették a bölcsiben, hogy azért van hőemelkedése vagy láza, mert tényleg beteg, de én szerintem csak ezért lehetett, mivel nagyon főtenek a bölcsiben, és a gyerekeket pulcsiban, hosszú gatyában, és zokniban teszik le aludni, főleg, hogy még be is vannak takarva takaróval, nem csodálkozom, ha szegény gyereknek a teste alvás után tiszta forróság) említettem a dokinőnek, hogy sokat köhög, de kap Stodalt, és azt tanácsolta adjam neki továbbra is, most már szépen szakadozik fel neki a köhögés! :)

Ma már újra mehetett bölcsibe. :)


Más Téma: Furán hangzik, de nem tudom mire vélni amik mostanában történnek, ha valaki tapasztalt ugyan ilyet az jelezze!

Na szóval, már hetek óta arra lettem figyelmes, hogy amikor este aludni viszem Nórit, nem alszik el rögtön, hanem még magyaráz magában énekelget, nem is ezzel van a baj, hanem attól vagyok megijedve, hogy sokszor olyat hallok, mintha tényleg valakihez beszélne a szobájában, lehet, hogy csak én fogom fel így a dolgokat, de megrémiszt, hogy lehet, hogy van egy képzeletbeli barátja, akihez beszél??? Még most is áll a szőr a kezemen, ahogy rá gondolok, hogy ez normális dolog vajon??? Én nem tudok róla, hogy nekem lettek volna ilyen dolgaim ilyen koromban, vagy képzeletbeli barátom, akihez beszéltem volna!

Szóval nem tudom most mitévő legyek???

Volt köztetek csajok hasonló élménye valakinek???

11484. Leona79 (válaszként erre: 11482. - Fildus)
2012. jan. 21. 15:03

Igen láttam a tortát, nagyon ügyi vagy:)! Ahogy most voltunk Milussal beszédvizsgálaton, ott is volt ilyen gyurmás nyomda. Nagyon tetszett Milánnak, komolyan elgondolkodtam, hogy veszünk mi is ilyent otthonra.

Nálunk egyébként a torta egyébként is macerás dolog, mert nem nagyon van választék zsúrtortából, viszont két nagyot meg teljesen feleslegesnek tartok megvenni. Egyrészt anyagilag, másrészt meg sem ennénk azt a rengeteget, meg annyira mi (felnőttek) nem vagyunk oda a tortáért. De majd az idén!!!!

11483. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11482. - Fildus)
2012. jan. 20. 12:11

Először én is arra gondoltam, hogy én készítenék neki házilag tortát, mivel az első szülinapjára én készítettem, a másodikra pedig rendeltük neki, de annyira jól elkészítették, mint formában, kinézetre, mint ízben, hogy inkább megint megrendeljük neki, a másik nagy problémám, hogy mivel folyamatosan délutános műszakban dolgozom, nem igazán lenne időm a torta elkészítésére. :(


Ajándéknak pedig a babakocsi maradt, mivel iszonyatosan szeret babázni, és mivel a másik babakocsija túl lett használva, tropára ment, ezért most ezt fog kapni!

11482. fildus
2012. jan. 19. 20:40

Ritunak francia krémes tortája volt, én csináltam házilag. Bogyó és Babóca mesekönyvet, játék telefont, gyurmázó nyomdát kapott a leányzó.


Kisbarátaitól: pónit és mesekönyvet :-)

11481. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11480. - Leona79)
2012. jan. 19. 10:59

Nórinak játék baba kocsit vettünk, mert volt neki, de agyon lett használva, így az ki lett dobva! Remélem örülni fog neki. :)

A tortával még sehol sem állunk, csak gondolatban. :D

11480. Leona79 (válaszként erre: 11479. - Mónika "Cica")
2012. jan. 18. 14:15
Mi is már lázban égünk:D Tegnap megvettük az ajándékukat. Bogyó és Babócás társast kapnak. Elvileg 3 éves kortól ajánlott. (Mint majdnem minden játék). A kolléganőmnek majdnem 4 éves az unokája és ezt a társast kapta, karácsonyra nagyon szeret vele játszani. Néztük ugyanezt ki nevet a végén társasban, állítólag az előbbi az egyszerűbb játék. A torta is folyamatban van.
2012. jan. 17. 13:29

Sziasztok csajok!!!


Ismételten ezen a héten is szabin vagyok, csak a drága főnökség ezt nem közölte velem, én meg tegnap bementem dolgozni, átöltöztem, bementem a raktárba, erre közlik velem, hogy nekem otthon kéne lennem!!! Kérdeztem miért is? Azt mondják, mer ezen a héten is végig szabin vagyok! Megfordultam, és vidáman haza jöttem, kicsit mérges is voltam azért, mert délelőtt vásároltunk Pesten, és azért siettünk haza, hogy időben elérjem a céges buszt! Erre kiderül, hogy szabin vagyok egész héten!!! :)


Nóri pár napja köhög, de nem vészes, kap köhögésre gyógyszert, de szerencsére láza nincsen, és jó kedvű, így nyugodt szívvel engedtem el a bölcsibe! Bent nagyon jó kislány, néha rosszalkodik, minden butaságban ő is benne van, na de milyenek a gyerekek??? :D


Tisztára Szülinapi hangulatban vagyok, iszonyatosan készülök Nóri szülinapjára, párommal azt tervezzük, hogy kap egy FIFI-s tortát, itt Taksonyban szoktuk megrendelni, mert iszonyatosan finoman tudják csinálni, csak kérdés az, hogy el-e tudják vállalni a készítését, a netről szedtem le pár FIFI-s képet, amit párom hamarosan ki fog nyomtatni, azokat magunkkal visszük, mikor megrendeljük a tortát, és megmutatjuk a képeket, hogy azok közül, melyiket tudják majd elkészíteni nekünk. :D Nóri ajándéka is megvan, tegnap megvettük neki, majd már csak csomagolni kell a bulija előtt néhány nappal. :)


És ti csajok? Ti is lázban égtek, hogy milyen tortát kapnak majd a gyerkőceitek? Esetleg milyen ajándékban gondolkoztok???

11478. fildus (válaszként erre: 11477. - Leona79)
2012. jan. 15. 15:37
Köszi :-)
11477. Leona79
2012. jan. 15. 13:51
Még benne vagyok az egy hétben, mi is nagyon boldog születésnapot kívánunk!
11476. fildus (válaszként erre: 11475. - D89d9f2f77)
2012. jan. 11. 18:00
Köszönjük szépen :-)
11475. d89d9f2f77
2012. jan. 11. 15:57
Ritának nagyon nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!
11474. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11471. - Leona79)
2012. jan. 8. 20:05
Mondjuk még semmi nem biztos, csak sógornőm utána érdeklődött, és ezt a választ mondták neki a bölcsiben a gondozónők, de remélem ha mégis fizetős lesz, hogy azért előtte értesíteni fogják a többi szülőt is, és ne az legyen, hogy csak úgy egyik napról a másikra az orrunk alá tolják majd a sárga csekket!!!
11473. Mónika "Cica" (válaszként erre: 11470. - Fildus)
2012. jan. 8. 20:03
Köszönjük szépen, de azt hiszem ebből tényleg gyerek doki lesz holnap, most délután mikor felébredt az alvásból, ismét 39 fokos volt a láza, jó kedvű volt meg minden, csak lángolt az egész teste, már eddig 2x kapott délután Algoflex baby lázlehúzó szuszpenziót, és reggel kapott egy lázlehúzó kúpot is! :(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook