Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008. április-május-júniusi babák fórum

2008. április-május-júniusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1384. ice kuszi (válaszként erre: 1380. - Mamuci55)
2009. jan. 11. 18:07
Szia! Nagyon örülök, hogy ilyen jól mennek a dolgok! Ha egyszer evett, akkor már fog rendszeresen cumisüvegből, úgyhogy nem lehet baj! Szopizásnak akkor végleg vége? Kár lenne... Anyatejet nem próbáltátok cumisüvegből? Mi is megvagyunk. Most pár napja elhagytunk egy etetést, mert szépen nő a mennyiség (most 6-szor eszik egy nap), és kezd kialakulni egy napirend, ami eddig nem volt. Remélem hízni fog így is! Minden jót nektek is, remélem még jelentkezel, és egyáltalán nem zavarsz, mindig ez az első fórum amit megnézek.
1383. 39f5f6877d (válaszként erre: 1381. - 4e6546fe63)
2009. jan. 11. 17:40

Szia!


Mi jól vagyunk. Még mindig a fogakkal szenvedünk. Igaz már van kettő és egynek a sarka. :)))

Sokat nyügizik mostanában, de egyébként meg vidám.

Kúszni nem akar, pedig bebizonyította, hogy tud. :)))


Sajnos felénk nagyon hideg van, így csak keveset tudunk kint lenni a friss levegőn.

2009. jan. 11. 17:32
Mi jól vagyunk,mindenz csinálunk,már csak a beszé,a járás és a fogacskák hiányoznak!
2009. jan. 11. 17:31
Afrodita,Suzann Ildikó-mi van veletek? A gyerekek lekötnek!Ugye!?!
1380. mamuci55 (válaszként erre: 1378. - Ice kuszi)
2009. jan. 11. 08:42
Szia!Szeretném megköszönni a biztatást azzal a hírrel,hogy ma reggel Nórika 270 ml tápszert megivott a cumisüvegből.Azt ne kérdezd,hogy melyikből mert annyit vett már a lányom,hogy nem tudom követni.Tegnap délután én voltam velük,mert a szülők egy kicsit elmentek csavarogni.Én fürdettem,ettem,nagyon élveztem.Imádom mind a négyet.Talán most már tényleg jobb lesz minden.Remélem Ti is jól vagytok?Itt is nagyon hideg van,de ma nem is kell kimennem,és itt a meleg szobában nem érzem.Nórika tapsol,integet,és nagyon szereti játszani a kerekecske-gombocskát.Igaz szombaton már 10 hónapos volt.Nagyon gyorsan megy az idő.Na nem akarlak tovább zavarni,szép napot,és jó egészséget.
1379. ice kuszi (válaszként erre: 1376. - Enikő27)
2009. jan. 6. 22:25
Szia! Nálunk 2 hónaposan történt ugyanez! Van valami tipped, hogy nálatok mi lehetett az oka? Nekem fogalmam sincs azóta sem, álmában szopizik a kicsim, és most már cumisüvegből is issza a tejcsit, de 5 hónapig kanalaztunk és szenvedtünk!:-(((
1378. ice kuszi (válaszként erre: 1375. - Mamuci55)
2009. jan. 6. 22:20
szia! Már épp akartam érdeklődni, hogy mi újság! Ha eszik rendesen, meg iszik is valamennyit, akkor nagy gond nem lesz. Ennél már csak jobb lesz! Nekünk is az eleje volt a legnehezebb, aztán egyre jobb lett, sok mindenre rájöttem azóta. Persze szopizni nem szopizik, csak álmában! Egyik nap mikor éhes volt próbáltam nem-e szopizik ébren, és oda is fordult, és majdnem, de mégsem! Viszont az Aventes cumisüveget szinte mindig elfogadja! Szerintem ezzel érdemes próbálkoznotok, nekünk 5 hónapba telt, mire hajlandó volt enni belőle. (addig csak teát ivott belőle, azt is csak akkor, ha nagyon szomjas volt) Meg az álmában szopiztatás is bejöhet még, ha elsőre nem is sikerült. Itt a hoxán is van egy cikk a szopási sztrájkról, ezt abban olvastam! Minden jót nektek, remélem még máskor is jössz! Nekem is jó, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával!
1377. mamuci55 (válaszként erre: 1376. - Enikő27)
2009. jan. 5. 17:47
És a tápszert megissza cumisüvegből?A Nórikának nem kell egyáltalán a cumisüveg.Igy elég nehéz egy kis tápszert bekanalazni a szájába.A Te kisfiadnál valaha is kiderült miért nem szopizott tovább?
1376. Enikő27 (válaszként erre: 1360. - Mamuci55)
2009. jan. 5. 17:40
Szia! A mi kisfiunk most lesz 9 hónapos és ő sem akart tovább szopizni, elhagyta 3 hónapos korában a szopizást! Gyermekorvosunk mondta, hogy próbálkozzak, de hiába volt! Tápszerrel kellett pótolni a tejet, utána meg jött az üveges bébiételek, gyümölcsök.
1375. mamuci55 (válaszként erre: 1373. - Ice kuszi)
2009. jan. 5. 17:11
Szia!Mivel olyan kedves voltál velem,irok egy pár sort,hogy mi van velünk.Nórika ezóta sem szopizik.Ha nem is sokat,de eszeget.Üveges gyümölcsöt,főzeléket.Az ivással még mindig hadilábon áll.Kanállal azért sikerül naponta többször beletuszkolni egy kevest.A kedve jó,sokat mosolyog.Remélem Ti jól vagytok.Nórika anyukája is 80-ban született.További jó egészséget.
1374. Suzann
2009. jan. 1. 22:41
Sziasztok!Megkésve bár,de mindenkinek boldog és áldásokban gazdag uj esztendöt kivánok.
1373. ice kuszi (válaszként erre: 1372. - Mamuci55)
2009. jan. 1. 22:01
Nagyon szép kislány Nórika, és a fiúk is aranyosak! Remélem hamarosan rendben lesz minden! Ha valami eredmény van, értesíts, jó? Nektek is B.Ú.É.K!!! És mindenkinek!
1372. mamuci55 (válaszként erre: 1371. - Ice kuszi)
2008. dec. 31. 22:34
Most jön alul,és felül is a foga.Alul félig kint van a kettő,felül meg most "kocog".Szeretgetésből nincs hiány,olyan édes mint egy kis ajándék ha nézted a képen.Nem lehet ellenállni Neki.És a fiúk is nagyon drágák,Ők jelentik nekem minden örömöt.Nagyon jó volt Veled beszélgetni,nagyon Boldog Újévet kívánok Nektek.
1371. ice kuszi (válaszként erre: 1370. - Mamuci55)
2008. dec. 31. 22:13
Érdekes, hogy enni eszik, csak inni nem akar. Fogzással hogy álltok? Én nem tudom mit gondoljak erről, mert nálunk két hónaposan kezdődött, és csak hat hósan bújtak ki az első fogak, ráadásul elég hirtelen, nem látszott, hogy megviselné. Aztán a második kettő kibújása előtt megint nem ment az evés, meg tiszta nyűg volt, de amióta kibújtak, azóta eszik rendesen! Nem tudok mást mondani, mint hogy kitartás, el fog múlni, csak próbálkozzatok, szeretgessétek sokat!
1370. mamuci55 (válaszként erre: 1369. - Ice kuszi)
2008. dec. 31. 21:56
Az orvosok csak találgatják,fogzás,nátha?Enni eszik tejpépet,az üveges gyümölcsöt,főzeléket,de csak eddig a simát ette.Az a baj,hogy a doktornéni azt mondta nem kell erőltetni a hozzátáplálást ha nem nagyon akarja elfogadni.A lányom nyugiba volt ezért 5x,6x szopizott,és nem kellett neki inni.A gyümölcsöt,főzeléket is egy üveggel kb.2x-re ette meg.Aztán jött ez a gond.És most meg ugye nem kell az üveg,a pohár.Mi meg tiszta idegek vagyunk.
1369. ice kuszi (válaszként erre: 1368. - Mamuci55)
2008. dec. 31. 21:49
Hát ez elég durván hangzik. Nálunk még csak mostanában jött rá, hogy összezárja a száját. Eddig nem csinálta, így könnyű volt belecsempészni bármit, amit persze nem volt hajlandó lenyelni, de előbb-utóbb azért lecsúszott.:-) Sajnálom, hogy nem jött össze az álmában szopiztatás. Azért szerintem még próbálkozzatok! Az üveggel is érdemes még próbálkozni, bár ha összezárja a száját... Enni eszik egyébként, csak inni nem iszik? Mi az amit szívesen megeszik? Az orvosok mit mondtak, mitől lehet?
1368. mamuci55 (válaszként erre: 1367. - Ice kuszi)
2008. dec. 31. 20:38
Szia!Megpróbálta a lányom álmában szoptatni,de akkor sem fogadta el.Már azt is kérdezték tőle,hogy nem terhes-e?De persze nem.Az Aventes üveget is próbáltuk.Szerintem nyűgösebb mint régebben van,hogy le sem lehet tenni mert sír.Mindent rág.Egyébként nagyon kis mosolygós.Szóval akkor ne adjuk fel az üveggel való próbálkozást?Ma is ott voltunk és mindennel próbálkoztunk itatni,de űgy ősszezárja a kis száját,hogy nem lehet beletuszakolni semmit.
1367. ice kuszi (válaszként erre: 1365. - Mamuci55)
2008. dec. 31. 18:59
Biztos, hogy előbb-utóbb túljut rajta. Nálunk 3-4 hós kora körül volt a legdurvább. Volt, hogy mi is vittük az ügyeletre, mert egy kanál vizet sem volt hajlandó elfogadni. A mi házidokink is ugyanazt mondta, hogy amíg van pisi, még ha kevés is, addig nagy gond nincs! Ő kezdettől a fogára gyanakodott, persze én nem hittem, de amióta a második pár foga kibújt, azóta tűrhető a helyzet. Azért nem hiszem, hogy 5 hónapig folyamatosan ez lett volna a gond. Szerintem érdemes megpróbálni álmában szopiztatni, mikor már kicsit mélyebben alszik, akkor cicire tenni, nekünk ez naponta egyszer-kétszer működik. Meg az Aventes cumisüveggel próbálkozni, nálunk is hónapok teltek el, mire rászokott. Egyébként hogy viselkedik? Ugyanúgy mint előtte, jókedvű, stb?
2008. dec. 31. 18:17

Sziasztok!


Mindenkinek Békés boldog új esztendőt, jó egészséget és sok-sok Hoxa-n eltöltött órát kívánok 2009-re.


Tompul már a csillagszóró fénye,

búcsúzik az Ó esztendő, jár az idő gépe.

Halkan cseng a csengő, elnémul a hangja,

mert itt van már a szilveszternek napja!

B.U.É.K


Továbbá minden babucinak nagyon sok boldog és vidám órát kívánok. :)))))

1365. mamuci55 (válaszként erre: 1364. - Ice kuszi)
2008. dec. 30. 22:22
Nagyo aranyos vagy,hogy ilyen későn még van erőd irni.A helyzet változatlan.Nórika azóta sem szopizik.Sen üvegből,sem pohárból,sem kanállal nem hajlajdó innivalót elfogadni.Legyen az víz,tea,gyümölcslé,tápszer.Én még ilyen gyereket nem láttam.A doktornéni azt mondta addig ne idegeskedjünk amíg van pisis pelenka.Szegény lányom pedig mindent megpróbál.Ő a második baba,de ilyen a fiúknál nem volt.Van még 3 fiú unokám is,az egyik 8 hónapos,de meglátja a kaját és nem lehet bírni vele.Azt mondod ez lehet még jobb is?
1364. ice kuszi (válaszként erre: 1360. - Mamuci55)
2008. dec. 30. 21:57
Szia! Mi 2 hónapos kora óta ezzel szenvedünk, már lassan fél éve, és még mindig nem tudjuk mitől van. Jó pár hónapig csak kiskanállal volt hajlandó enni, és nagyon keveset. Közben 5 orvos vizsgálta meg, mindegyik azt mondta, egészséges! Most pár hete eszik rendszeresen (de nem mindig) cumisüvegből, de csak Aventesből. Hónapokon át csak fejtem és fejtem és etettem, hogy fenntartsam a tejcit, és eddig még nem evett tápszert, bár próbáltuk hátha jobban bejön, de hányt tőle. Most már csak álmában szopizik, ébren soha, ha ébren van, üvegből kapja. Kitartás, előbb-utóbb lesz javulás!
1363. Suzann (válaszként erre: 1357. - 39f5f6877d)
2008. dec. 29. 16:49
Hu akkor titeket is szétvet a pénz.Mi elvileg-ma mondták-6.án kapunk pénzt.106ezer valamennyi.Na most ezt remélem 2havinak gpndolják,mert ha mégis 3havi gyedem akkor havonta 35ezer valamennyit kapok majd.Ez még viccnek is rossz!!!!
1362. 4e6546fe63 (válaszként erre: 1360. - Mamuci55)
2008. dec. 29. 12:43
Vannak olyan babák,akik egyszercsak elengedik a cicit és kész,ennyi volt úgy döntenek,ez természetes dolog náluk,ezért jó,ha az ember 4-6 hónapos kora körül elkezdi bevezetni a szilárd tápanyagokat is és mondjuk azzal párhuzamosan adni a babának cicit,de vannak,akik már fokozatosan el is választják őket!
2008. dec. 29. 12:39

Sziasztok!


Na,végre ideértem!Hogy telt az éjjel?Nekünk jól,a drágám aludt 5-6-ig,aztán szopizott,majd fél 7-kor kelt,nagyon ügyes fiúka volt!A reggel viszont sajnálatos módon orrszívással kezdődött!:(-,úgy sajnálom szegénykémet!


Lenne kérdésem:1. Hányszor porszívózzátok a babáitok orrát? 2.Mi a véleményetek a Nasivin-ről? Nekem azt mondta a védőnő,ne használjam!


Hogy telt a krácsony,ki,mit tervez Szilveszterre? Mi hazautaztunk a szülőkhöz és olyan 10-e fele megyünk vissza!Szilveszterkor a férjem barátai házi bulit szerveznek és oda akar menni a párom,de én egyáltalán nem vágym,egyrészt,mert részeges egy társaság,másrészt pedig 3-3 három emberen kívül nem igazán ismerek ott senkit,ráadásul őket sem kedvelem igazán!:(Tehát nem tudom mi fog még kisülni a szilveszterből!


Ugye mint említettem korábban dolgoztam a hétvégeken,de az utolsó két hétben már 4-5 napokat mentem egyhuzamban,ugyanis kénytelen voltam menni,mert a férjemet elengedte az Audi! Közbeszólt a gazdasági válság,visszaálltak 3-ról 1,5 műszakra,ráadásul úgy néz ki megszűnik a járműgyártás is helytte motorgyártás lesz!-,de ha nincs igény autóra,akkor minek a motor?!Szóval regegltől estig dolgoztam és a picit csak este láttam alatáskor,meg néha napközben,ha az apával bejöttek!Nagyon nehezen bírta a család,de a kényszer nagyúr,szokták ugye mondani!na,de csak kibíruk valahogy!Szerncsére a férjem talált új állást,a T-Com-nál,ahol 12-én kezd telekommunikációs koordinátorként!Elég jó lesz a fizetés,vannak különböző juttatások és a munkaideje 7-15-ig tart!Tökéletes!Mindig is ilyenre vágyott! Nem kel korán kelni, afizetés is jó,délután már korán otthon van és velünk tölt9i az éjszakákat!Remélem minden rendben lesz és hamar beletanult az új helyén a dolgok menetébe és bízom benne meg lesznek elégedve vele!


Röviden ennyi a történtekből,ami olyan említésre méltó,a többi apró-cseprő dolgok!


Hogy álltok a fogacskákkal?Nekünk még nincs egy sem!:(-,viszont ülünk,állunk,tipegünk,mászunk,stb...épphogy csak beszélni nem tudunk még,de annak is eljön, majd az ideje!

1360. mamuci55
2008. dec. 28. 20:46
Hallottatok már szopási sztrájkról?Az én kis unokám aki 9 hónapig naponta legalább ötször szopizott.Egyik-pillanatról a másikra nem hajlandó szopizni.Karácsony előtt kórházba is volt,mivel nem ivott sem üvegből,sem pohárból.Valaha még rálehet venni a szopizásra?szerintetek?
1359. 39f5f6877d (válaszként erre: 1355. - Suzann)
2008. dec. 28. 20:42
DANIKÁNAK BOLDOG HÓFORGULÓT KÍVÁNUNK! SOK-SOK PUSZIVAL. NYOLC HÓNAPOSAK LETTETEK! :)))))))
1358. 39f5f6877d (válaszként erre: 1356. - 4e6546fe63)
2008. dec. 28. 20:40

Szia!


Mi már túl vagyunk a szortyis időszakon, de több mint egy hetet szenvedtünk.

Holnap várunk! :)))))

1357. 39f5f6877d (válaszként erre: 1355. - Suzann)
2008. dec. 28. 20:39

Én október 3-án kaptam utoljára pénzt. Kemény 9000 Ft-ot. Alig birtam elkölteni. :))))

Bence sem ette először a HA-s tápot, de Én raktam Neki bele egy negyed sacharint. Egyébként a HA-s tápok közül a Nestlének van a legjobb ize. Ez tapasztalat, Én is megkóstoltam.

2008. dec. 28. 20:32

SZiasztok!


Nem volt még időm visszaolvasni és most is csak beugrás szintjén vagyok,de remélem mindenkinek boldog Karácsonya volt és előre is Boldog Új Esztendőt kívánok nektek!


Hogy vagytok?Mi betegen!Folyik az orra cicámnak!:(-,amúgy minden szép és jó!Sok mesélni valóm van,de majd holnap,hátha jobban ráérek majd!


Mindenkinek nyugodalmas jó éjt!

1355. Suzann (válaszként erre: 1354. - 39f5f6877d)
2008. dec. 28. 19:06
Köszke!:)Huuu belehuzott a fiatal ur:)Gratulálok.Képzeld Danikának is HA-s tápszert irt fel a doki.Danika meg persze nem eszi.Négy dobozzal váltottam ki.Remélem becserélik vagy valami.Sajna még szörcsög a tüdeje igy zerintem visszamegyünk a dokihoz.Holnap meg megyünk a gyedem intézni mert igy sose kapok egy fillért se.Hogy teltek az ünnepek????
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook