Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2006. júniusi gyerekek fórum

2006. júniusi gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2875. chrisné
2008. nov. 7. 06:53

Sziasztok!

A dackorszak nálunk is beindult, egyszerűen kezelhetetlen néha Krisztián. Egyszer egy pszichológus azt mondta, nem tud semmi tanácsot adni, a dackorszakot túl kell élni! Hát nehéz feladat. Sokszor robbanásközelben vagyok.


Képzeljétek megyünk januártól oviba! Bár a szobatisztaságon van még mit csiszolni, sokszor elfelejtkezik magáról.

2874. Zsu77
2008. nov. 6. 09:40

Sziasztok!

Tegnap este felhívott az exanyós. Megint arrafelé járnak és szeretne beugrani megnézni minket. Milyen édi, hogy nemcsak az unokájára kíváncsi, hanem rám is. A lelkivilága nem lehet teljesen rendben, vagy az arcán a bőr helyett vastag acéllemez található. Ez a tipikus esete: a beletojok a tányérba aztán eszek belőle.

Kedves apuka is hívott, a két hete elmaradt látogatás pótlásáról. Tegnap adtam meg neki a 3. időpontot, de ma még nem szólt vissza hogy jó-e neki. Nem tudom mit erőlködik, sosincs ideje a kislányra, de ezt is az én hibámnak rója fel.

Egyszerűen ki kellett írnom magamból.

Amúgy minden rendben van, Eszternél csillapodott a kezelhetetlen hiszti, sőt nagyon kis kedves szófogadó lett.

2873. Zsu77
2008. nov. 5. 12:53
Tegnap este kicsit elbeszélgettem egyetlen leánygyermekemmel. Úgy látszik még tart a hatása, mert este és reggel is példásan viselkedett. Persze csibészkedés volt, de az legyen is. Anya sem panaszkodott. Ezek szerint néha kell az erősebb hang a kisasszonyhoz:))))
2872. Zsu77 (válaszként erre: 2871. - Csehe)
2008. nov. 5. 12:51
Ez borzasztó, mármint a "nagy" hír. Mi lesz? Tud esetleg valami más helyre menni? Többször is elemeztük a mai fiatalok helyzetét, de úgy látom szinte hónapról hónapra nehezebb lesz a megélhetésünk. Nagyobb beruházásról pedig csak álmodhatunk, csak nehogy arra meg kivessenek valami élvezeti adót:((((
2871. csehe (válaszként erre: 2870. - Zsu77)
2008. nov. 4. 22:34

Nálunk is vannak ám érdekes viselkedések. Néha én is csak nézek, mitől nyűgös, ingerült a gyerekem...

Ja, nálunk nagy hír, hogy pénteken apa is megkapta a felmondását...

2870. Zsu77
2008. nov. 4. 10:42

Sziasztok!

Mi jól vagyunk, csak egy kicsit megint összegyűlt a munka. Ma reggel átéltük az eddigi talán legnagyobb hisztit. Nem tudom mi baja van, de az elmúlt 1 héten nem telt el olyan nap, hogy ne legyen valami nagyobb nyűgösség. Lehet, hogy ez a hihetetlen idő teszi, vagy csak egy korszakos viselkedés, de remélem elmúlik.

Szája szépen begyógyult, szinte semmi sem látszik. Múlt héten pénteken bent volt velem az irodában, nagyon ügyes és szófogadó volt. Barátságosan elbeszélgetett idegenekkel is. Büszke is vagyok rá:)))

2869. csehe
2008. nov. 4. 08:57

Hol vagytok?

Jól vagytok?

2868. csillu77 (válaszként erre: 2867. - Zsu77)
2008. okt. 30. 17:50

:-D

Mit mondjak? Nekem is van lányom kettő...

2867. Zsu77 (válaszként erre: 2866. - Csillu77)
2008. okt. 30. 15:49
Átérzem, mi már nagyon régóta küzdünk a dackorszakkal, de nálunk erősen hisztis is. Nem mondhatok semmit, hiszen nőből van a drága és ha jogos önkritikát gyakorolok, akkor be kell vallanom ezt tőlem örökölte:))))
2866. csillu77 (válaszként erre: 2865. - Zsu77)
2008. okt. 30. 13:08

Köszi, jobbulást Nektek is!

Nincs komoly baj, csak pocsék érzés volt, hogy nem tudtam érte tenni semmit, mert gőzöm se volt, mi baja. Szerencsére jó kedve van azóta is, eszik rendesen, szóval nem beteg, de azért akkor is.:-)

Most épp ebéd nélkül feküdt le, mert nem volt hajlandó megkóstolni se a levest. Hisztizett egy jót, aztán ágyba dugtam, annyira elfáradt...

Pár napja kezdődött ez a Nem jó! felkiáltás szinte mindenre, tipikus dackoszakos dolgokkal. Eddig nem volt vészes, le tudtam állítani, eltereltem a figyelmét, de ma már nem bírtam Lacival.

2865. Zsu77 (válaszként erre: 2864. - Csillu77)
2008. okt. 30. 09:45

Eszter is már többször pöttyös volt. Rózsakiütésnek hívja a dokinénink. A nyáron mikor kórházban voltunk akkor is kiütéses volt, kb. 40 féle vírustörzsre vizsgálták a vérét, de konkrétan a mai napig nem tudjuk mi baja volt.

Remélem hamarosan elmúlik, jobbulást!

2864. csillu77 (válaszként erre: 2863. - Zsu77)
2008. okt. 29. 19:45

Zsu, hát nem semmi, mi minden történik Veletek! Eszterkével eddig is elég vad dolgok voltak, az én fiam még hasonlót se tud...:-P

Igaz épp ma néztük, hogy már meggyógyult a tenyere, ahol hozzányúlt a forró vasalóhoz. És múlt szerda óta pöttyös a drágám, de nincs se láza, se más baja. Szombatra eldurvultak a kiütések, szinte összefolyik a hátán, az arcán is elkezdődött, elvittem az ügyeletre, de annyian voltak, hogy nem vártunk a betegek között. Hétfőn voltunk a gyerekorvosnál, aki szerint kb. 100 féle vírus lehet, ami kiütést okoz, csak Fenistil cseppekt kapott és várunk. Nem mondhatnám, hogy múlik, sajna.

2863. Zsu77 (válaszként erre: 2862. - Csehe)
2008. okt. 29. 16:44
Már egészen jól van, nagyon szépen gyógyul a kis szája. Szegénykém olyan anyás lett, egy pillanatra nem tünhettem el a szeme elől. Féltem is, hogy mi lesz velünk a héten, de visszarázkódott a régi kerékvágásba. Reggel volt egy kis sírás utánam, de azért egész jól elvan a mamival.
2862. csehe (válaszként erre: 2861. - Zsu77)
2008. okt. 28. 22:05
Jesszus! Hogy veletek mindig történik valami! Jobbulást a kiscsibésznek! :)
2861. Zsu77
2008. okt. 28. 17:08

Sziasztok!

Képzeljétek csütörtök este Eszter szétütötte a száját. Nagyon csibészke volt és az lett a vége, hogy ráesett a dohányzóasztal szélére. Az alsó ajába belevágódtak a fogai. Annyira dőlt a vér belőle, hogy a nyakamtól a hasamig tocsogtam a vérben. Szegény sokkot kapott ennyi vér láttán. Szerencsére már szépen gyógyul, szombatra begennyesedett és egy "kis" hisztis ordítás után megfakadt, borzasztó dolgok jöttek ki és tetemes mennyiségben, de legalább kitisztult. Mindenki nagyon sajnálta ezért brutális hisztis lett, úgy gondolta, hogy most talán mindent szabad, de szembesülnie kellett a valósággal:))))

2860. csehe (válaszként erre: 2859. - Zsu77)
2008. okt. 22. 22:36

Nem tudom mi volt ma, de Luca sem kispályázott ma nyűgösség terén.

Pihentető, hosszú hétvégét mindenkinek. :)

2859. Zsu77
2008. okt. 22. 10:36

Itt Kaposváron gyönyörű napos idő van, de ennek ellenére olyan vagyok, mint a mosott rongy. Azt hittem ma hamar végzek, de kiderült, hogy sikerült elrontanom pár, már átadott tervet. Remélem nem lesz belőle baj, megpróbálom korrigálni. Anyának már a fél arca be van dagadva, Eszter egyenlőre még nem beteg, de nagyon nyűgös.

Mindenkinek szép hétvégét!

2858. Zsu77
2008. okt. 21. 10:51

Sziasztok!

Kézeljétek reggel majdnem neki csattantam egy fűkaszás trakinak. Akkora köd volt, az kocsi orráig láttam, erre ezek a szerencsétlen közútkezelők kiküldik a gépeiket, világítás és villogó nélkül.

Anyának fáj a torka és a füle. Remélem nem valami nyavalya, csak huzatot kapott. Nem igazán hiányozna, ha Eszter lebetegedne.

Szobatisztasággal egyre jobban haladunk, szinte minimálisak az apróbb becsurrantások. Viszont alváskor még mindig pelust kell használnunk. Mindig van benne valami:)

Szerencsére idegesíti, talán így előbb elhagyhatjuk olyankor is a pelenkát.

Holnap délután megyünk haza, végre egy kicsit hosszabb időt tölthetünk otthon:)))))

2857. chrisné
2008. okt. 20. 08:16

Sziasztok!


A munkával én is el vagyok havazva rendesen, ki vagyok merülve, mint Cinka. Sajnálom Kriszt is, mert nagyon ragaszkodik hozzám, de ugyanakkor rettentően tud unatkozni is. Hiányzik neki már a társaság. Ha minden jól megy, két és fél évesen mehetne oviba, január környékén. Ennek feltétele a szobatisztaság, ami nagyjából renben megy, de néha azért becsurran neki, nem tudom mikorra mondhatjuk teljesen szobatisztának.


Amúgy Krisz igazi rosszcsont, állandóan feszíti a határokat, az idegeim meg nehezen tűrik ezt már. Szinte folyamatosan nevelgetnem kell, mert ha nem figyelek elszabadul a pokol. Elég fárasztó tud lenni. Nehezen kezelhető.


Puszilok mindenkit!

Most befejezem, mert Krisz nem hagy békén.

2856. Zsu77
2008. okt. 15. 13:51
Ebédidőben kiszaladtam 1-2 boltba. Eszternek akartam valami szép joggingot venni. Nem találtam, mert vagy vékony másfél méteres kislányokra való van, vagy buci popis 80 cm-ekre. A múltkor vettem a homokozóba valót a Tesc-ba, pont jó a mérete, a többi ruhagyártó miért nem tud olyanokat csinálni? Grrr....
2855. Zsu77 (válaszként erre: 2851. - Chrisné)
2008. okt. 15. 13:46

Végre előkerültél. Gondoltam, hogy a munka és a kicsi miatt nem tudsz jönni.

Mo-i valóság, otthon lehetsz a gyerekkel 3 évig, ha az anyagi helyzeted megengedi, viszont, ha nem akkor őszülj meg a gondban, mert hiába van munkahelyed, nem tudod az apróságot hová tenni. Mi is ezzel küzdöttünk, megértelek.

2854. Zsu77 (válaszként erre: 2850. - Cinka)
2008. okt. 15. 13:43

Várjuk a képeket, de azért rólad is, micsoda dolog lerondázni magadat.

Eszter tényleg nagydumás. Ő nagyon illedelmes idegen helyen vagy idegenekkel szemben, otthon viszont nagyon eleven. Mondja is, hogy Ő nem jossz, cak egy kicit ejeven. Egy időben nagyon harapós volt, aztán leszokott róla, kb. 2 hete valami történhetett, mert akkorákat harap belém, hogy a combom, fenekem, karom csupa lila, zöld és fekete.

2853. csehe (válaszként erre: 2851. - Chrisné)
2008. okt. 14. 08:24
Hahó, végre előkerült aki eltűnt nagyon... :D
2852. csehe (válaszként erre: 2850. - Cinka)
2008. okt. 14. 08:23
Képet!! :D
2851. chrisné
2008. okt. 14. 07:41

Helló Csajok!

Bejelentkezem, még élek! :)))

Igyekszem írni, csak mostanában tényleg elég elfoglalt vagyok. Varrogatok, meg néha takarítok, már a régi munkahelyemre is hívtak vissza, amin azért még elgondolkodom. Krisszel közben nem tudok mit kezdeni, mert a bölcsiben nincs hely, az oviba meg még fiatalka, így anyukámat terheli néha. :)))

Remélem jól van mindenki!

Később írok bővebben.

Puszi mindenkinek!

Csillu, gratula a picihez!

2850. Cinka
2008. okt. 13. 20:51

Köszi szépen Enike nevében is: Majd rakok fel képet a lányokról, magamról nem, mert még rondább vagyok, mint voltam :DDD

Lucának jól indul a 3. osztály is, remélem, ezt is kiválóan teljesíti, ahogy eddig is tette.

Segíteni most sem nagyon tudok neki, mire hazaérek a könyvtárból, 5 óra is elmúlik, eléggé le is fáradok, akkor ott van Enike is, akit alig látok. :((( Ez a legrosszabb az egészben, hogy nélkülem nődögél szinte. :( Most próbálom kárpótolni őket néha egy kis kirándulással, jó lenne, ha Laci újra dolgozna, mert így szinte semmire nem telik.

Gondolom, a ti lányaitok is mondják már ezerrel a dolgokat, Eszterke pláne, ő már régóta dumabajnok. :) Enike nyelve is megeredt, már mindent mond, rengeteg édes kis beszólása van. Pl Laci még a taxinál dolgozott, és sose volt szabadnapja.Egyik vasárnap meglepetésként hazajött és mikor Enike meglátta, felkiáltott: Ünnep! Ünnep! Ezt sose felejtjük el: :)

Csillu én még nem is gratuláltam a babádhoz, most megteszem, sok puszi nektek!

Én se oltatom a gyerekeket, ha nem muszáj, még kullancs ellen se.

Ahogy ezt írom, történt egy kis baleset, Enike ugrált az ágyon és elesett, beütötte csúnyán a száját.(( Amúgy nem eszetlen és olyan kis okos, mindent megköszön és mindent szépen kér. Nekem ez azért nagy szám, mert Luca lányom most is olyan hisztis és kis tapló modorú néha, hogy csak lesek mindig, Eni mennyire más.

2849. Zsu77 (válaszként erre: 2846. - Csehe)
2008. okt. 13. 16:55

Milyen vitamint találtál? Valamit nekem is kellene adnom neki, de olyat kellene találnom ami nem hízlal, olyan hatalmas lányka (magasságra is és súlyra se semmi) nem lenne jó, ha ezzel még rásegítenénk.

Rengeteg almát, körtét eszik, imádja a sült tököt a répát, borsót, paprikát, paradicsomot...Lehet, hogy elég neki ennyi vitamin?

2848. Zsu77
2008. okt. 13. 16:51

Sziasztok!

Túlestünk a hétvégén. Esztert sikerült annyira kikészíteniük, hogy belázasodott és még ma reggel is hőemelkedése volt. Szinte kezelhetetlen hiszti uralkodott rajta, aztán most beszéltem anyával, egészen megnyugodott. Egyszerűen úgy viselkedtek vele, mint egy kiskutyával, dobálták játékkal, kinevették, ha valami nem sikerült neki. Kedvem lett volna 2 lábbal s..be billenteni őket, de az sem használt volna.

Oltásról az a véleménye a dokinéninek, mint amit Csillu írt. Akinek rosszabb az immunrendszere annak érdemes, de van benne kockázat, a legyengített szervezetet előbb megbetegíti a B és C típusos (vagy mit tudom én milyenek), ami ellen viszont nincs oltás.

Mi a cégnél ingyen megkaphatjuk az oltást, ez egy igen korrekt dolog, viszont a legtöbb felnőtt ezzel nem törődik.

2847. csehe (válaszként erre: 2842. - Csillu77)
2008. okt. 11. 13:53

Csillu, a kicsilány milyen gyönyörű! És milyen nagy már!

Veletek egyébként mi történt?

2846. csehe (válaszként erre: 2842. - Csillu77)
2008. okt. 11. 13:52

A kérdés ez volt. Egyébként eddig eszembe se jutott, csak most többen riogattak,hogy hú de nagy járvány lesz, és a kicsiket is besorolták a célcsoportok közé, ezért jutott eszembe. Mondjuk, a mikor terhes voltam, akkor is itt volt a legnagyobb járvány, és nekem semmi bajom nem volt...

Akkor most Lucát elkezdem felerősíteni, hogy felkészülten várjuk az őszt, telet. :D Még jó, hog találtam egy tuti vitamint. ;)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook