Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2000-ben született gyerkők anyukái fórum

2000-ben született gyerkők anyukái (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
96. danama (válaszként erre: 95. - Icus)
2009. márc. 7. 14:08
nálunk is most az van műsoron, emlékszem mi még úgy vettük, hogy az egész szorzótáblát, és csak utána osztottunk
95. Icus (válaszként erre: 94. - Danama)
2009. márc. 7. 14:03

A litert és a kilót én is hülyeségnek tartottam. A Döme felmondja nekem is a környezetet, de kérdés mit ért meg belőle és mi marad meg benne:(

A mateknál, most a szorzó táblát és az osztást veszik:(

94. danama (válaszként erre: 93. - Icus)
2009. márc. 7. 09:33

Nekem Danci szépen ír, a környezetet meg megtanulja, fel is mondja, de a multkor is 3-as írt.

Én tavaly azon voltam kiakadva, hogy stopperrel mérték azt, hogy ki mennyi betűt tud egy perc alatt elolvasni, ezt a baromságot.

És osztályozták, az enyémnek 3-as lett és teljesen maga alatt volt, egyébként iparkodó , akkor nem értem miért nem lehet másként osztályozni, úgyhogy ne vegyék el a gyerek kedvét.Meg első osztály végén mi a francnak kell vnni a litert meg a kg? Amikor nem tudnak ezerig számolni, nálunk teljesen bezavart

93. Icus (válaszként erre: 92. - Danama)
2009. márc. 7. 09:26
Én nem panaszkodom, nekem matek versenyre jár a fiam. Nekünk az írással van a gond. A külalak szörnyű. Én a környezeten vagyok kiakadva, Nem rég az emberi testet vették. A szív munákáját, a vérereket... Teljesen baromság egy másodikos gyereknek ilyeneket tanulni. Már kiakadtam előtte, az avarszint,lombszint... témánál is. És mivel táplálkoznak a sünök, vagy a vakond élettani dolgai, táplálékai....
92. danama
2009. márc. 7. 09:19

Kinek hogy megy a matek?

Szerintem nagyon sokat követelnek ezektől a gyerekektől!

91. virgilius (válaszként erre: 89. - Icus)
2008. dec. 3. 15:10
Enyém sem, de már sejti a dolgokat, és nagyon kérdezget. Csakhogy a hugi miatt nem lenne még jó lelőni a poént.
90. Icus
2008. dec. 3. 14:54
A nagy fiam is egszer csak haza jött és közölte, nincs is mikulás:(
89. Icus (válaszként erre: 88. - Virgilius)
2008. dec. 3. 14:54
Még nem:((
88. virgilius (válaszként erre: 78. - Icus)
2008. dec. 3. 14:44

Sziasztok 2000-esek! :)

Ez a téma megint nagyon aktuális, ki hozza a karácsonyi ajándékokat, meg a Mikulást... A ti gyerkőceitek "fel vannak már világosítva" e téren? :)

87. Icus
2008. dec. 3. 14:40
Mi a helyzet lányok?:)) Nagyon elhallgattatok? Mi a helyzet a suliban?:))
86. Icus
2008. jún. 20. 12:13

Képzeljétek el, hogy a kisfiam tegnap határozta el, hogy ő napközis táborba akar menni. Ezen a héten a mamával volt és már "unja". Eddig, azért sírt, mert nem akart táborba menni, most pedig azért mert akar. Fura egy gyerek.

Rendes volt a táborvezető megengedte, hogy 5 napot fizessek, megegyáltalán, hogy elvállalta még.

Május 30 volt a jelentkezési és befizetési határidő. 10 napos turnusok vannak. Igy ha tetszik a fiamnak, akkor jővőhéten kifizethetem a maradék hetet, igy "nem bukom " rajta olyan sokat:)

Kiváncsi leszek nagyon, mert nem egy "közvetlen" típus. csak akkor barátkozik és beszél, ha szimpi neki valaki:(( A barátja is megy, igy nagyon bátor most:))

Én sem és a gyerekeim sem voltak még napközis táborba. Neketk van valami tapasztalatotok?

85. Icus
2008. jún. 20. 12:10
Sziasztok!!! megkaptuk a bizit!!! Gyönyörű szép pótlappal!!:)) nektek milyen lett?:))
84. Icus (válaszként erre: 83. - 25c0404375)
2008. ápr. 26. 17:36
Ez nagyon jó!:))
2008. ápr. 26. 13:50
Szasztok!Úgy látszik ez a halál iránti érdeklödés korral jár.Az én 8 éves fiam a reinkarnációról érdeklödött minap.Hozzá teszem én hiszek benne.Faggatott,hogy akkor ö bármi lehetett?Mondtam hogy persze.Hosszas gondolkodás után kibökte:Anya azt hiszem én Lajos király voltam.:)Hozzá teszem,ennek három napja,azóta felségnek kell szólítanunk::D
82. Icus (válaszként erre: 81. - Fa3d5b4d84)
2008. ápr. 2. 13:48
A temető kapujában ki van írva: feltámadunk. Mi az, hogy feltámadunk? Probáltam magyarázni... Nem vagyok hívő, de azért jó azt gondolni, hogy egyszer újra feltámadunk.. Hallgatot egy ideig, aztán tök komolyan közölte: Ez nem lehet. Nem támadthat fel mindenki. csak a jók támadhatnak fel:)
2008. ápr. 2. 13:37

Hát akkor ez nem nyert... Mindenesetre szerintem ne próbáld letörni a lelkesedését.

Az én fiam mostanában a halállal, a halál utáni élettel van elfoglalva. Ki kellett vinnem a temetőbe is. Nagyjából elmondtam neki, hogy mi történik (szerintem), de ő konkrétumokat vár.

80. Icus (válaszként erre: 79. - Fa3d5b4d84)
2008. ápr. 2. 13:22
Nincs.
2008. ápr. 2. 13:21
:) Ez aranyos. Van a suliban hittan óra?
78. Icus
2008. ápr. 2. 13:20

Az én fiam hisz benne. Télapó, nyuszika, Jézuska.. Mindenben hisz.


Mi nem vagyunk "hívők". Pár hete a fiam állandóan "istenes" és "jézuskás" kérdésekkel ostromol. A mamától megkapta a férjem elsőáldozós (vagy milyen) könyvét. Abban gyerek szinten magyaráznak a feltámadásról Jézus keresztre feszítéséről... Most esténként ezt kell neki olvasni. Van képes bibliánk azért is oda van. Nem tudom mit gondoljak vagy mit mondjak... A dolog odáig "fajult", hogy az iskolában afiam kiselőadást tart a többieknek, az este olvasottakból..:(

2008. ápr. 2. 13:05
Sziasztok! Miután a 8 éves fiamnak van egy 13 éves nővére, így ő a hátam mögött megoldotta ezt a kérdést, és nélkülem történt meg a felvilágosítotás. Azért nekem is meg kellett erősítenem a hírt, de nem volt semmi gubanc, nem esett kétségbe. De ő már most egy nagyon erős egyéniség... :)
76. Biabig (válaszként erre: 73. - Mandy)
2007. nov. 28. 20:23
Háát. Ez jó. Nem kérdezi még de ha megfogja nem hiszem hogy már latagadom, ahhoz már nagy hogy így becsapjam, de valami magyarázat félét mondanék hogy egyszerre ne romboljam le az álomvilágot. Nem tudom még mit majd a helyzet remélem adja, de olyasmit hogy én csak a "postás" vagyok, vagy valami ötletesebben gondolgozom gyorsan.
75. 754c7e07c3 (válaszként erre: 71. - Mandy)
2007. nov. 28. 13:23
Én elmondtam.
2007. nov. 28. 13:17
Tőlem már megkérdezte a fiam, és valami olyasmit válaszoltam, hogy úgy van, ahogy Te gondolod. :) A kistesó miatt úgy látom, belement a játékba, de a mélyben sejti az igazságot. :)
73. mandy (válaszként erre: 72. - Biabig)
2007. nov. 28. 13:12

De akkor ha direktbe úgy rákérdezne ma délután, hogy 'anya ugye te teszed az abalakba a dolgokat?' akkor letagadnád?

Jézuska nálunk nem is volt, az valahogy kiskora óta úgy van, hogy Karácsonykor megajándékozzuk egymást. Viszont fogtündér is van :)

Nemrég mondta is - amin jót mosolyogtam - hogy

'xy azt hiszi hogy létezik húsvéti nyúl! én tudom hogy csak Télapó van és Fogtündér, de húsvéti nyúl nincs!' :)))

72. Biabig (válaszként erre: 71. - Mandy)
2007. nov. 28. 12:51
Szia. Ez jó. Az én lányom is hiszi még pedig a két barátnő mondja neki folyamatosan hogy nincs, de ő még nem hisz nekik. Most azt beszéltük meg hogy Finnországba él, ezt mondták a többiek is de azt hogy az ablakba hogy kerül még nem tárgyaltuk. Lassan pedig kellene mert egyre többen tudják és nehogy túl nagy legyen a csalódása, de igazán én is tanácstalan vagyok. Sőt a Jézuskát is teljesen hiszi, figyeli. Kicsit még hagyom mert úgy látom hogy ez így még számára elég és szereti is a velejáró izgalmakat. Remélem elkapom a megfelelő pillanatot az igazsághoz majd.
71. mandy
2007. nov. 28. 08:16

Sziasztok :)

Az én nagylányom ugyan '99-es, de szeretnék kérdezni valamit. Ti elmondtátok már a gyerekeiteknek (vagy ha nem, akkor mikor fogjátok), hogy nincs Télapó?

Mert a lányom most nagyon elkezdte kérdezgetni, hogy biztos nem arról van-e szó, hogy nem is létezik, és csak mi tesszük a dolgokat évről évre az ablakába. Kibújtam a válaszadás alól, de nyilván nem mehet ez a végtelenségig :)

70. Biabig
2007. nov. 27. 15:51
Most indulok poont a suliba, lehet hogy megkérdezem.
69. Biabig
2007. nov. 27. 15:46
Van olyan kislány de messze laknak. Legalább 4-5 buszmegállónyira, itt csak ez a 2 gyerek van. Azt sem értem hogyha nálunk van a szomszéd kislány olyan jól érzi magát, velem is aranyos, de pl. az utcán vagy a suliba még köszönni se akar. Lehajtja a fejét. Nem egy sunyiság ez? Borzasztó hogy még 7 évesek és ilyenek. Én nehezen viselem.
2007. nov. 27. 15:42
Ötletem nem sok van, de eléggé elkeserít, hogy a lányok már ilyen zsenge korban így képesek áskálódni az állítólagos barátnőjükre. :( És ez csak fokozódni fog. Van az osztályban olyan kislány, aki kedves, őszinte? Inkább ilyennel kéne próbálni barátkozni.
67. 754c7e07c3 (válaszként erre: 65. - Biabig)
2007. nov. 27. 15:23
Én beszélnék a kislánnyal. Már elég értelmes, hogy elmondja, miért csinálta ezt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook