Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 hónapost hogy altassak? fórum

20 hónapost hogy altassak? (beszélgetős fórum)


1 2
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Domimami)
2019. jún. 1. 07:10

Nálunk is 1 évesen ilyen v.leesésgátlós ágyon aludtak.

Tök jó szerintem hogy felébred és nincs bezárva..nálunk mikor felébrednek egyből a konyhába jönnek ha nem vagy mellettük

2019. jún. 1. 07:01

Lehet,hogy ez sem egy jó módszer (van egyáltalán ilyen?)de nekünk bevált:amikor elköltöztünk a kisfiam nem volt még 1éves.Vettünk neki egy ilyen kihajthatós szivacs ágyat és mellé feküdtem.Amikor elaludt,mert azt látta,hogy én is “alszok” szépen kislisszantam mellőle.

Nem kellett aggódnom,hogy leesik és,ha felébredt vagy szólt vagy pedig szépen kisétált a szobájából.

2019. jún. 1. 06:53
Én is ezt vallom, de én persze eretnek szülő vagyok: kell egy napi ritmus, ami egyébként magától is kialakul, de egy kényszeres napirend sem az anyának, sem a babának nem jó. A 20 hónapos már "nagy" baba, ha elterül, az jó, kényszeríteni meg amúgy sem lehet.
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. jún. 1. 06:49
El.
2019. jún. 1. 06:47

Tisztánlátás végett...16 éves a nagylányom,vele ugyanez volt a napirend.

Mert hát én is voltam egy gyerekes anyuka ám...

11 éves a következő...nappal ő is egyedül volt,mert a nővére épp ovizott v.sulizott...nála is működött a napirend.

Most h 2 kicsi van se könnyebb hiába hiszik sokan.....

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - F8db0709b8)
2019. jún. 1. 06:44
Elterült a nagyágyon, ha álmos volt? :D
6. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. jún. 1. 06:43
Egy gyereknél is ugyanez volt.....
2019. jún. 1. 06:37

Ha van tesó, az is más. :D

Ha nincs korban hasonló tesó, akivel együtt lehet elfáradni és akivel együtt is lehet aludni, akkor másképp alakul a dolog.


Nálam nem volt külön altatás, ha nem akart elaludni délután, nem erőltettem. Kicsit hagytam a kiságyban, és ha nem aludt el, akkor kivettem. Korábban aludt el este, és ennyi.

A napirendet a szülő találta ki valamikor, és ha a gyerek igényei máshogy alakulnak, akkor nem a napirend a fontos.

2019. jún. 1. 06:23

Nem alszik=nem álmos

Ne eröltesd.

Nálam egy 16 hónapos és egy majdnem 3 éves van,délben ebéd,utána nagy ágy,simán elalszanak egyszerre úgy hogy én csak ott vagyok.Mondjuk ők igy lettek szoktatva,meg a napirend is adott.

2019. jún. 1. 06:08
Szerintem egy pár napot hagyd, majd alszik ha álmos.
2019. jún. 1. 05:20
Mi történik akkor, ha nem csinálsz kényszert a délutáni alvásból? Hisz majdhogynem belenyúlik így is az esti elalvásba.
2019. máj. 31. 21:53

Kislányom 21 hónapos, mára kb. másfél óra mire elalszik.

Tudom mi rontottuk el, mert sokáig ölben ringattuk. Most már nagy nehezen elalszik a kiságyában is, de az van, hogy másfél óra. Ott ülünk az ágyánál, éneklünk vagy csak fogjuk a kezét. Próbálkoztunk már, hogy kimegyünk,semmi értelme, mert eljátszik magában akár egy órán keresztül is, ha elunja, akkor meg sír.

Hiába kérjük, hogy feküdjön, feláll, dumál, akár százszor is. Ha nagy nehezen fekve marad, akkor meg órákig mocorog.

Déli alvásnál már be se teszem a kiságyba, mert nincs energiám órákig altatni, ölben meg elalszik hamar. Igaz van amikor éktelen sírásba kezd, mert nem jó, nem kényelmes neki így.

Este 8- kor kezdjük a procedúrát. 9 mire elalszik. De én később fektetni nem akarom.

Délben másfél - 2 órát alszik.

Reggel kb fél hétkor kel.

Napirendünk van, tudja hogy alvás jön. Délelőtt, délután mindig levegőn vagyunk.

Nagyon szívesen fogadok altatási tippeket! Előre is köszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook