Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 20 felett a cukorszint... fórum

20 felett a cukorszint... (beszélgetős fórum)


1 2
2022. febr. 1. 19:19
Először diétát fognak kérni ( vagy lecserélni a gyógyszered). Ha nem sikerül, akkor kapsz gyógyszert, utolsó megoldás az inzulin.
23. csontsovány (válaszként erre: 22. - Szabot.88)
2022. febr. 1. 19:15
Azt még be vállalom, de szurkálni magam inzulinnal nem szeretném.
2022. febr. 1. 19:14
Akkor diétával is sokat tehetsz érte.
21. csontsovány (válaszként erre: 20. - Szabot.88)
2022. febr. 1. 19:13

Köszönöm szépen , remélem nem lesz rá szükség. Bízom benne, hogy csak mellékhatás

.

2022. febr. 1. 19:09

[link]


Ez az én naplóm, megosztottam benne egy facebookos csoportot ahol sok segítséget kaphatsz.

19. csontsovány (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 1. 19:08
Véletlenül derült ki nálam is. Kiváncsiságbol néztem meg
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Csontsovány)
2022. febr. 1. 19:06
Ezért nevezik csendes gyilkosnak. Sokan nem veszik észre.
17. csontsovány (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2022. febr. 1. 19:04
Jövőhét szerdára van időpontom .
16. csontsovány (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. febr. 1. 19:02

Van itthon mérőnk, meg fogom mérni.

Azt nem értem , hogy nincs semmi panaszom

15. csontsovány (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 1. 18:56
Ma már mem eszek. S reggel megmérem , s hívom az orvosom.
2022. febr. 1. 18:40

"A vércukorszint mérése

A vércukorszint mérése egy kórházi rutinvizsgálat (vérkép vizsgálat, éhomi és cukorterheléses vércukorszint mérés), azonban otthon is egyszerűen elvégezhetjük egy házi vércukorszint mérő eszközzel, ami az ujjbegyből nyert vércseppel dolgozik (ugyanúgy, ahogy egy covid antigén teszt). Az eredményeket mindenképpen érdemes felírnunk egy vércukornaplóba, akár egy ilyen célú telefonos applikáció használatával.


A vércukorszint étkezés után 1.5 órával történő mérése azoknál fontos, akik tudják, hogy már van valamilyen vércukorszint emelkedésük. Ekkor a vércukorszint általában magasabb, a cél a 7,4 mmol/l és a 10 mmol/l közötti intervallum elérése. A standard cukorterheléses vércukor mérés általában 2 órával a cukros folyadék elfogyasztása után szokott történni."

13. Bless the child (válaszként erre: 8. - Csontsovány)
2022. febr. 1. 18:37
Kezelőorvosodnak ezt mindenképp kell jelezni, lehet, hogy terápiaváltásra lesz szükséged
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Csontsovány)
2022. febr. 1. 18:34

Kell, hogy mérd. Tudom miről beszélek. Étkezés után már a 8-9 sem normális, már betegségre utal. a 20 meg bizony már veszélyes kategória.

Az orvos, akkor tud gyorsan és jól segíteni, ha éhgyomorra is leírod mennyi és étkezés után is, ha megteheted.

Nagyon veszélyes a 20 fölötti vércukorszint.

A normál vércukorszint tartomány: a 4,0-6,9 mmol/l, ettől eltérő ismételten kóros érték már betegségek, elsősorban cukorbetegség fennállására utal. Fontos ugyanakkor tudni, hogy normális vércukorszint mellett is fennállhat cukoranyagcsere-zavar, ha a szervezet fokozott inzulintermeléssel még képes megfelelő értéken tartani a vércukorszintet. Ez az inzulinrezisztencia.


[link]


Olvasd el. Van aki már 20-al a SBO-n kötne ki. Vigyázz nagyon magadra, addig fordulj orvoshoz, amíg nem késő.

11. csontsovány (válaszként erre: 10. - Channa*)
2022. febr. 1. 18:33

Annyit én nem iszom. Remélem, hogy a mellékhatás miatt van

. Nem szeretnék inzulinos lenni ....

10. Channa* (válaszként erre: 8. - Csontsovány)
2022. febr. 1. 18:31

Az, hogy nem érzel semmit, nem jelent semmit.


A tesómnak 24 volt, amikor inzulinos lett.

Mondjuk neki ekkor már volt tünete. Fájtak és fáztak a lábujjai és érzete magán is azt az acetonos szagot, illetve, állandóan ivott. Mielőtt piára gondolna bárki:DDD

Nem, nem alkoholt, azt sosem iszik, hanem napi 15-20 liter vizet ivott meg...

9. csontsovány (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2022. febr. 1. 18:29
Irtam privit
8. csontsovány (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. febr. 1. 18:24
Éh gyomorra is több , mint 5.3 :-( . De nem érzek semmit , jól vagyok. Az injekcióm mellékhatása a cukorbetegség kualakulása..
7. Bless the child (válaszként erre: 1. - Csontsovány)
2022. febr. 1. 18:24
Xeplion-t kapsz? Az okozhat magas cukorertékeket
2022. febr. 1. 18:15

Vércukrot reggel éhgyomorra mérünk.

Ha ez magas, akkor kell további kivizsgálás.

Én az esti magasabb vércukorszint miatt annyira nem aggódnék, főleg, ha jó sokat és mindenfélét ettél.

Az evés megemeli a vércukrot, bár lehet, hogy ennyire nem.

A cukorbetegek szokták mérni inzulin előtt és után, amíg be nem állítják nekik sz inzulin adagot.


Tehát, mérd meg reggelente, és ha az emelkedett, akkor kell aggódni.


Egyébként gondoltam megmérem most, hogy mennyi az enyém, mert én reggel szoktam, de nekem most így 3 étkezés után is 5,3...

5. csontsovány (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 1. 17:03
Köszömöm szépen !
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Csontsovány)
2022. febr. 1. 17:01

Majd a 2 orvos eldönti. Én ezt nem tudom megmondani, meg jóindulattal senki.

Az állapotod, csak az orvosaid ismerhetik.


Jobbulást!

3. csontsovány (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2022. febr. 1. 17:00
Jó , majd írogatom . Reggel éhgyomorra megnézem , s ha magas felhívom a háziorvosom . Ha az injekció mellékhatása akkor azt le kell cserélni ?
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Csontsovány)
2022. febr. 1. 16:55

Az nagyon nem jó.

Mérd meg éhgyomorra. Majd étkezések után 1 órával.

Írd füzetbe, vagy excel-be. Próbáld azt is leírni, mit és mennyit eszel.

Minél előbb menj el h.orvoshoz. Ez nem játék!

2022. febr. 1. 16:45

Nem is érzem magam rosszul..

Tegnap este nagyon magas lett a cukorszintem . 20. Felett . Mondjuk egész nap ettem. Soha nem volt gondom a cukorral. Kapok hovonta injekciót a skizofréniámra ..s annak a mellékhatására írják.. de mindig magas ( pár napja mérem , idáig nem is mértem). Semmitt nem érzek. .

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook