Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hetes kislányom szopi végére rendszeresen bealszik! Böfizni sem tud álmában, hiába erőltetem. Te felkeltenéd böfizni? fórum

2 hetes kislányom szopi végére rendszeresen bealszik! Böfizni sem tud álmában, hiába erőltetem. Te felkeltenéd böfizni? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 12. 12:18

Szia!

Szerintem hagyd aludni, örülj ha alszik! : )

Kb 1,5-2 hós koráig a kisfiam sem büfizett , hamar elaludt. Tedd hasra vagy oldalra így nem lehet gond kijön magától a felesleg! Célszerű egy textil pelust a feje alá tenni ha nem, szeretnél mindennap lepedőt mosni!

Most már 4 hós lesz nem lehet büfi nélkül lerakni mert kiabál amíg nem büfizik egy hatalmasat! Aztán szunya!

2011. okt. 10. 23:24
AZ én kislányom nem büfizett....
23. sajert
2011. okt. 10. 21:36
Nálunk annó az éjszakai böfi maradt el. Elaludt tápi közben, aztán az istenért se böfizett volna. Két éjszakán át virrasztottam miatta, aztán vissza a kiságyba, oldalt fekve (nekem mindig oldalt feküdt). Mondjuk ő sose bukott, csak embereseket böfizett :-).
22. kszisz
2011. okt. 10. 13:15

Én se keltettem őket sosem!!! Pedig mindkét gyerkőcöm folyton belaudt cicin, sokáig meg is tartották ezt a jó szokásukat. :)

A kislányom bukós volt, őt mindig hagytam a vállamon aludni míg vissza nem jött a tejci a böfivel, utána tettem le. Hozzáteszem nála erre nem kellett sokat várni. Ő sokáig hanyatt aludt, ezért sem mertem böfi nélkül letenni. A kisfiam ezzel szemben hason alvó volt, nála később jött a böfi, de sosem bukott, így nyugodtan letettem aludni hasra és álmában fekve böfizett szépen.

2011. okt. 10. 10:03
dehogy keltettem....örültem,hogy alszik:))csend béke nyugalom:)))oldal,vagy hason fekvés...és jött az álmába is:)
20. Milup2 (válaszként erre: 15. - Ezti)
2011. okt. 10. 08:42

Mint írtam, próbáld ki az oldalra fektetést...

Háta mögé kell vmi tenni támasznak, s akkor ha vmi ki akar folyni, ki tud..

Én 1-szer sétáltam vele, de meg is untam, nem jött semmi, s így maradtam az oldalfekvésnél...Hol az egyik, hol a másik oldalán hagytam, ahogy éppen szopizott, hogy a fejecskéje azért egyenletesen formálódjon...

19. Milup2 (válaszként erre: 12. - B2fdf37818)
2011. okt. 10. 08:39

Én is ezt akartam írni...

Van, hogy hiába sétálsz vele, mert nem jön böfi, csak később..


Az oldalra fektetés vált be nálunk...;D

2011. okt. 10. 08:34
Nem. Aludjan csak nyugodtan, hiszen "nehéz munkát végzett"... Majd bukik később.
2011. okt. 10. 08:32
Én ilyenkor egyszerűen csak az oldalukra szoktam Őket fektetni, ha esetleg visszajönne valami, nehogy baj legyen belőle. :)
2011. okt. 10. 08:31
Nekem pont így voltak a gyerekeim, és nem keltettem fel Őket, nem volt semmi gond!
15. Ezti
2011. okt. 10. 08:30

Köszi a gyors segítséget mindenkinek:)

Sajnos 10-15 séta után sem böfizik, ha alszik a kisasszony:(

2011. okt. 10. 08:16
Én sose ébresztettem fel és nem volt gond
2011. okt. 10. 08:12
A legújabb ajánlások szerint nem kell felkelteni, sőt én, ha fent van se nagyon erőltetem, előbb-utóbb kicsúszik a büfi. Hozzá kell tenni, hogy a kislányom soha nem bukott, így nem féltem különösebben a büfizetetés hiányától.
2011. okt. 10. 08:07
Nekem is ilyen volt a kisfiam, de hiába sétáltam, paskoltam a hátát, simogattam, volt hogy órák múlva jött ki a büfi neki. Eleinte oldalt, most már hason alszik, semmi gond nincs attól, hogy evés után rögtön nem jön ki a büfi neki. Ezért nem kell felkölteni sztem. Ha így fekteted, akkor ki tud jönni neki a bukás is. Ha nagyon szeles a babád, a szélcsövet tudom ajánlani, mi mai napig használjuk, már 6 hónaposak leszünk. Egyáltalán nem olyan drasztikus, mint amilyennek hangzik. Sokszor látványosan elernyed amikor kijön rajta a levegő a végbeléből.. Anno Anyum is ezt használta nálam.. Arról nem is beszélve, hogy ha nehezebben van széklete a babának, azt is megindítja. Gyógyszertárban kapható. Sok sikert! :)
2011. okt. 10. 08:01

Szia! Én se keltettem fel a kislányomat ha elaludt a cicin.

Sétáltam vele, rátettem a vállamra, majd kb 10 perc után letettem a kiságyba és aludt tovább.

10. andi6020 (válaszként erre: 6. - Cicaanya)
2011. okt. 10. 08:00
De minek felkelteni?
2011. okt. 10. 07:59
Egyet tudok érteni a többiekkel, nem kell felkelteni a böfihez. Mikor a fiam ilyen picike volt, ő is rendszerint elaludt az evés végére, de álmában is tudott böfizni, annyi a lényeg, hogy nem szabad feladni, az én kismanómmal olykor még most is 4-5 percet kell várni egy böfire. :)
2011. okt. 10. 07:47
nehogy felébreszd, csak sétálj vele és előbb utóbb fog, simizd a hátát, gyengéden paskold alulról a popsit, ezek mind elősegítik
7. b-zs (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. okt. 10. 07:39

Szia! Böfizni kell:) Tedd a válladra, sétálj vele, simogasd a hátát. Először nehezen megy, de majd belejön:) Különben a pocija fog fájni:( meg bukhat és abból nagy baj lehet, ha visszanyeli!

Próbáld meg, hogy a kezedben fogod vízszintesen, hogy a légutakat átjárja a levegő, majd felteszed a válladra, ez is szokott nekünk segíteni, hamarabb jött a böfi:)

2011. okt. 10. 07:33

SZIASZTOK!

Szia fel kell kelteni"NEM MINDEN BABA EGYFORMA!" ....mert vissza folyhat a folyadék(nem tudhatjuk mennyit büfent fel" és megfulladhat!

ne hari ilyen drasztikusan írom,de sajna én fiam is ilyen volt,aztán eltelt kis idő és megszokta büfi alvás!!!!!!

Sajnos nálunk utána még volt gond is,mert meg kellet emelni a gyerek test helyzetét hogy ha álmában büfizett mert nem jött ki akkor kifolyón szájából s ne vissza!!!! Nagyon sajnáltam,de mindent megtettem kincsemért...de már 14éves ,de erre nagyon jól emlékszem mert alig mertem aludni mindig figyelgetem nehogy gond legyen!!!!!!

2011. okt. 10. 07:32

Nálunk is így volt. Ne keltsd fel! A hátánál támaszd meg összegöngyölt pokróccal, hogy oldalasan feküdjön, s kifolyik majd a száján, ha vmi ki akar jönni..

Nekem hónapokon keresztül szinte mindig bealudt szopizáskor, s a védőnő, meg a gyerekorvos is ezt tanácsolta...


Minden nap adtam neki Bébi Mecsek teát, az jó a kis gyomrára (1 hetes korától adtam neki először csak kanállal, aztán később cumisüvegből 5 hónapos korig).

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. okt. 10. 07:20
Ne keltsd fel, csak sétálj vele. Alvás közben is fog büfizni. :)
2011. okt. 10. 07:17
Nálunk anno ugyanez volt, bár mi kezdetektől tápszereztünk. Egy idő után sajnos nagyon hasfájós lett a kisfiam, és sokat bukott a bent maradt levegő miatt. Én azt csináltam, hogy hiába hogy aludt, magamhoz öleltem, és úgy sétáltunk. Álmában is nagyszerűeket tudott így büfizni, és nem is bukott annyira :)
2. Ezti
2011. okt. 10. 07:17
Nem sírós baba, de néha tekereg álmában meg pukizik, szerintem bent marad levegő, de ha felkeltem, nagyon nehéz visszaaltatni:(
1. Ezti
2011. okt. 10. 07:16
2 hetes kislányom szopi végére rendszeresen bealszik! Böfizni sem tud álmában, hiába erőltetem. Te felkeltenéd böfizni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook