Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hetes hasfájós baba fórum

2 hetes hasfájós baba (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 6. 22:30

Az én lányom is hasfájós volt, kb. féléves koráig... Mindenképpen figyelj arra, hogy minden evés után büfizzen. Kiarám néha 1,5 órával evés után is képes volt rá!!! A lejjebb említett tornán kívül jó még az is, ha "menetel". Mi a Föl-föl, vitézekre csináltuk. Háton fekve felváltva nyomtam a térdecskéit a pocójához. Ezt variáltuk úgy is, hogy az ellentétes térdet-könyököt közelítettük egymás felé...

Ezen kívül én Sab Simplexet adtam neki. Sajnos, akármennyit büfizteted, ha a gyomra nem bontja le teljesen a cukrot és az a belekbe kerül, ott erjedni kezd, és ettől fújódik fel és pukizik sokat. Ezek a szerek mind úgy hatnak, hogy magukhoz vonzzák a buborékocskákat és a sokmillió kicsiből több kicsit nagyobbat képeznek, így az könnyebben/gyorsabban távozik... Amit mi használtunk, az se felszívódó, ezek közül szerintem egyik se az...

2009. júl. 6. 22:29

morris07 nagyon jó dolgot irt igen lehet a tápszer a baj.

ne lázmérözd felesleges inkább tornáztasd,az jobb és nem is szokik hozzá.

tudom hogy nem lehet hozzá szoktstni 1x de ha bevállik jön a többi.

nem érdemes majd ki jön a kaki ha ki kell jönnie és még 2 nap sem telt el.

inkább pocifájós lesz,nem a kaki.

az espumisan jó,mi is használjuk a kórházban.

2009. júl. 6. 22:22

szia!!!!

pár dolog amire gondolhatsz:

-sok levegöt nyelt és nem jött ki büfi

-sokat evett én ezért vagyok hive a 3-4 óránkénti szpotatásnak,etetésnek mert a folyton mellrerakásnál a gyomra nem tud pihenni és a tej felszivódása is nehezebb(ezért van a gyakori bukás is)

persze lehet más oka is a bukásnak

-lehet hogy ha sok tejterméket eszel az az anyatejjel kiválasztosva bánthastja a pociját ,ezért tejmentes diátán kell lenned

-illetve ahol dolgozom a hasfájásnak at oka lehet laktózlebontási zavar ami miatt fájhat a pocija(ezt speciális módon nézik meg kórházban )

nem vészes laktózt itatnak vele:)

ha laktózérzékeny lenne ami lehet az anyatejtől lehet adni neki lactase tablettát


de a hasfájás leggyakoribb oka a büfi hiánya vagy kecés illetve agyon van etetve,székletprobléma

remélem tudtam segiteni neked!!!

egyébként bár nincs még babám de kórházban dolgozom pici babákkal:)

2009. júl. 6. 22:03
Az én fiam is hasfájós volt kb. hat hetes koráig. Én tudtam szoptatni. Nekem anyósom mutatta meg, hogy hogyan tornáztassam. Amikor a hátán fekszik a két lábát térdnél behajlítva a hasa felé tolni, persze csak szép lassan és óvatosan. Ezt többször ismételtem. Nekünk még a hajszárítózás is bejött. Langyosra állítva kell a hasára irányítani. Nekünk semmilyen csepp nem segített, csak a torna, hogy tudjon büfizni.Persze ez a mi esetünk, másnál lehet, hogy más válik be.
2009. júl. 6. 19:35
Köszi mindenkinek a segítséget:)
2009. júl. 6. 18:06
Igen.Hassal lefelé!És büfi,büfi,büfi.:)
16. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 15. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 6. 17:03
Hassal lefelé fektesd.:)
2009. júl. 6. 17:02

Mindkét lányom tápszeres volt (a kicsi még most is eszik), a nagyobbik lányomnál fordult elő, hogy hasfájós volt, pedig az orvosok szerint az anyatejes babáknál fordul elő inkább.

Orvosi segítséggel rájöttünk, hogy rossz tápszert kapott. Tejérzékeny volt, így szójatejes tápszert kaptunk (Pepti Juniort). A kicsinél semmi probléma nem volt, ő Milupa HA Startot evett, ez hipoallergén tápszer.

Bármilyen kevés anyatejet is kap, attól is fájhat a hasa.:(

Fektesd az alkarodra és picit hintáztasd, nagyon szeretik a babák.

Attól is fájhat a hasa, ha nem büfizik eleget. A lányom sokszor még egy óra után is büfizett.

2009. júl. 6. 16:58
Szia.Próbáld a Grape water vizet,patikába lehet kapni.Első időben mi is az infacolt használtuk,de egy idő után nem hat annyira ha nő a baba. Kakira:laveolac szirup.Nekünk bevált.Remélem tudtam segíteni.Jó egészséget,és babázást.
2009. júl. 6. 16:54
Ja már emlékszem, még espumisan cseppet használtunk, az meg a puffadásra jó nekik, és nem szívódik fel, emésztetlen távozik, tehát nem terheled a gyomrát vele. De attól, hogy evés után csinálja, még lehet a kaki a probléma vagy csak a szelek.
12. csilla80 (válaszként erre: 11. - C95c921ae7)
2009. júl. 6. 16:53
Ez igaz,tenyleg nem faj,en is csinaltam,mikor nem tudott kakilni.
11. c95c921ae7 (válaszként erre: 7. - Anyta28)
2009. júl. 6. 16:52
Nekem anno nem mondta a doki, hogy várjunk napokat, csak ne ez legyen az állandó megoldás. Nem fáj neki, csináld nyugodtan, csak óvatosan!
10. csilla80 (válaszként erre: 9. - Anyta28)
2009. júl. 6. 16:51
Akkor a kis gyomra,nem a kaki a baj... Kell vmi gorcsoldo amit belecsepegtetsz a tapszerbe.
9. anyta28 (válaszként erre: 8. - Csilla80)
2009. júl. 6. 16:45
kaja után , de ma már dél óta szinte , fél óra alvás volt, a többi sírás.
8. csilla80 (válaszként erre: 7. - Anyta28)
2009. júl. 6. 16:41
Igen az jo otlet,de nekem azt mondtak,hogy 2 napot varni kell. A kakitol sir? Marmint akkor,ha kell neki es nem tud? Vagy mikor emeszt a kicsi hasa?
2009. júl. 6. 16:36
Köszönöm a tanácsokat! Kezdem a lázmérővel:(:(
6. csilla80 (válaszként erre: 4. - Anyta28)
2009. júl. 6. 16:31
Es meg vmi... vannak olyan gorcsoldo cseppek,amelyeket belekell csepegtetni a tapszerbe. Ilyent probaltal?
2009. júl. 6. 16:30
Ezt a fajtat nem ismerem,de kerdeztel ra masoktol,hogy nekik van-e gondjuk?
4. anyta28 (válaszként erre: 3. - Csilla80)
2009. júl. 6. 16:28
Sziasztok. Humana HA start
2009. júl. 6. 16:27

Szioka!


Milyen tapszert hasznaltok?

2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Anyta28)
2009. júl. 6. 16:26
Az enyatejeseknél nem baj, ha nem minden nap van széklet, de tápszeres babánál gondolom úgy kéne. Szerintem váltsatok tápszert. nagyon óvatosan simogasd körkörösen a pociját. Ha végképp nem megy, akkor ahogy a lázát mérnéd(végbélben)picit-óvatosan)húzgáld a lázmérő bekrémezett végét a possijába be-ki(csak max 1 cm-t) Ezt nálunk a dokinéni csinálta és mutatta. Általában szél és széklet is távozik.
2009. júl. 6. 16:19
Sziasztok, van valakinek valami javaslata, 2 hetes babámnak iszonyú hasfájós, csak kevés anyatejet tudok neki adni, tápszeres pótlást kap, tegnap reggel volt utoljára széklete, már nem bírom nézni ahogy szenved szegény. Infacolt próbáltam , semmi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook