Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves korú gyermeknek szoktál adni Bolero italporból készült italt? Ugyebár édesítőszerrel készült... fórum

2 éves korú gyermeknek szoktál adni Bolero italporból készült italt? Ugyebár édesítőszerrel készült... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
62. 2577cdcc12 (válaszként erre: 46. - Benvik)
2009. jan. 21. 13:08

Nem kötözködésképpen, de nem 2 féle van :

[link] És a gyümölcsdarabok nem koffeint jelentenek, tehát koffeinmentes. Az igazi gyümölcsteáknál teljesen evidens, hogy nem koffeines, ezért ne írják külön, lévén odaírják, hogy "szárított gyümölcsdarabokat, virágszirmokat tartalmazó". Ha lenne benne feketetea is, az is ott lenne :D

2009. jan. 21. 12:48

Minden anya döntse el maga mi a jo és mi nem a gyerekének.

És ha véleményt nyilvànit,akkor legalàbb tisztességesen tegye azt.

Nekem a szomszéd màr azt mondta,hogy mielött szülnék,vegyek teàt meg cukrot a babànak,hasfàjàsra.

Meglepödtem,én magamtol soha nem adnék cukrot egy babànak.

Ö mégis adta,most kigyurt,egészséges 18 éves fia van.

A vélemények eltérnek.

Én magam szeretem a Colàt,söt régen ittam a bolerot is,de a gyerekemnek nem adnàm semmi pénzért.

60. Banocska (válaszként erre: 54. - L.Niki18)
2009. jan. 21. 11:52

Ne mentegetőzz, nincs miért :)

Vannak akik úgy gondolják ha eléggé durva módon adják elő a véleményüket, jobban figyelnek rájuk ... csacsik :)

59. Banocska (válaszként erre: 52. - Pmjudit)
2009. jan. 21. 11:48

Szia!


Igen, vannak olyan felvilágosult (vagy magukat annak tartó - ezt nem Rád értem) szülők akik tisztában vannak ezekkel a dolgokkal, én azért írtam le mert nekem voltak részei amik újak voltak

(a kanállenyalogatást inkább arra értettem, hogy amikor kiveszed a baba megmikrozott kajáját, beleteszed a Saját kanalát, de megkostolod róla hogy nem tul forró e.... - őszintén, még sose estél ebbe a hibába??)

alapvetően meg inkább a környezetre értettem az odafigyelést, nagymamák, apukák nem biztos hogy olyan szinten tisztában vannak vele mint egy anya.

De az előrelátók nyilván erre is mindig gondolnak :) (bár jelzem, én sokáig harcoltam a kevésbé felvilágosult nagyszülőkkel, hisz ők mégiscsak "felneveltek 3 gyereket...." :)

58. Ancika (válaszként erre: 57. - Szindike)
2009. jan. 21. 09:48

ki osztja itt az észt??


amúgy abban igazad van, hogy nem egészséges dolog, de ahogy leírtad abban nem volt igazad.


jó ezt te is elismerted, szóval ennyi.


:P

2009. jan. 21. 09:44

Ancika! Emberi butaság? 847 évesen ne oszd az észt..:D Bocs,tényleg nem olvastam vissza,mert rögtön a saját véleményem írtam..

Máshogy írom: Szerintem nem egészséges dolog..

ok?:P

56. Ancika (válaszként erre: 52. - Pmjudit)
2009. jan. 21. 08:28
ez nálunk ugyanígy volt.
55. Ancika (válaszként erre: 54. - L.Niki18)
2009. jan. 21. 08:27

esetleg nem tud olvasni :))

mert rögtön támad! engem is feldühít az emberi butaság (meg ha nem olvasnak vissza és osztják az észt)!!

54. L.Niki18 (válaszként erre: 53. - Szindike)
2009. jan. 20. 22:39
Remélem ezt nem nekem írtad! Ez egy kérdés volt, de nem értem miért kell leírnom ezt vagy 10-szer, hogy az ilyen emberek is mint te megértsd és felfogd, hogy nem itatom a gyerekemet ahogy te nevezed ilyen szarokkal! Amúgyis végigolvastad miket írtunk eddig, és hogy már 100-szor leírtam,, hogy a kérdés nem rám és a gyermekemre utal? Ha nem, akkor ez az emberi butaság, hogy minden ok nélkül ilyeneket írsz!
2009. jan. 20. 21:07
Persze..hogyne..ha egy elhízott,cukorbeteg,rossz fogú gyereket akarsz,itasd csak ilyen szarokkal..már bocs,csak feldühít az emberi butaság..a víztől sem lesz semmi baja..
52. pmjudit (válaszként erre: 48. - Banocska)
2009. jan. 20. 18:32

Nekem egyik gyerekem sem evett olyan kanállal, ami másnak is volt a szájában. Külön kanala volt /van mindkettőnek.

Soha nem nyaltam le a cumijukat, mert igen tisztában vagyok vele, hogy nem ugyanaz a baktériumflóránk. Éppen ezért mosom külön a ruháikat és 1 éves korig külön is mosogattam nekik, külön szivaccsal, külön konyharuhával.


Mindez nekem természetes volt!

2009. jan. 20. 18:10
:-)
2009. jan. 20. 18:05
Örülök hogy segíthettem :)
2009. jan. 20. 17:30
Köszönöm szépen a tanulságos hozzászólásodat Banocska! :-)
2009. jan. 20. 16:49

Sziasztok!


1,5 éves babám van, és most voltunk vele élete első fogorvoslátogatásán, na nem mert bármi gond lett volna, csak az ellenőrzés kedvéért (meg is dicsért a doki hogy ilyen előralátóak vagyunk). :)

Nyáron született a lányom, és olyan hőség volt akkor, hogy -bár tudom hogy sokan elítélik- az anyatej mellé néha adtam neki babavizet, hogy csillapitsam a szomját, és attól függetlenül ugyan olyan jól evett mintha nem kapott volna semmit közben.

Idővel, 3-4 hónapos kora körül egyszer kapott a nagyinál gyümölcsteát, cukor meg minden nélkül, csak úgy "tisztán". Annyira izlett neki az a kis enyhe lágy íz, hogy azóta mindig csak teát inna, persze a vizet is szereti változatlanul.

Én szerintem semmi de semmi káros nincs egy lightos gyerekteában (mi macis teának hívjuk, van a Pickwicknek egy gyerekteája és a doboza macis), ha nem cukrozod meg, nem ártasz semmit.


Na és hogy valami lényege is legyen az eddig elmondottaknak:

a fogorvos azt mondta nagyon jól tesszük hogy nem adunk a gyereknek felesleges cukrokat és édesítőszereket, mesterséges anyagokat stb, mert igenis nagyon rossz hatással tudnak lenni a fogakra, főleg ha anyuka nyugtatás képpen a gyerek szájába adja a cukros kakaos/teás cumisüveget, és hagyja hogy egész nap ott lógjon a szájában....

ennek alátámasztására mutatott egy cikket ha jól emlékszem a 2008.decemberi Babamagazinból, azzal a címmel hogy "hogyan tehetjük tönkre gyermekünk tejfogait".

Nagyon tanulságos volt, tudományos oldalról volt megközelítve némi humorral fűszerezve, nagyon jól leírták hogy mit szabad és mit nem kéne tenni hogy megóvjuk a gyerek tejfogait (ami később merőben befolyásolja a csontfogakat).

pl: gondoltátok volna hogy az is káros lehet ha egy olyan személy szopogatja a gyerek cumiját földreesés után, vagy eszik a baba kanaláról akinek valami baj van a fogaival? (pl nagymama stb). Bekerül a gyerek szájába egy olyan baktérium ami csak a felnőttekében van, ill azoknak a szájában akiknek volt valaha hibás foguk, és onnantól kezdve hogy ezt a gyerek megkapta, már ki nem űzi onnan senki, és sok tíz %-al megnöveli a gyerekkori fogszuvasodás esélyét.


Nyilván nem lehet mindenre mindig oldafigyelni, de ha az ember felvilágosult és legalább a nagyját megpróbálja betartani annak amit ajánlanak, már akkor látványos eredmények érhetőek el szerintem.


Huh, elnézést mindenkitől hogy ilyen hosszúra sikeredett, összesítésben az én véleményem annyi, hogy amíg lehet ne adjunk a gyereknek cukros ill nem természetes anyagokat (ebbe erősen beletartozik az édesítőszer, citromsav stb), mert egy idő után úgyis elkerülhetetlen hogy megismerkedjen velük. Mérsékeljük amíg csak lehet. Sokat segíthet ha apa ill nagyszülők, közvetlen környezet is partner ebben.

47. pmjudit (válaszként erre: 31. - Raistlin Majere)
2009. jan. 20. 14:43
Pontosan ezt írtam én is!Teljesen igazad van!
46. benvik (válaszként erre: 45. - 2577cdcc12)
2009. jan. 20. 12:53
Na most megnéztem a Pickwick honlapját. Tény, hogy két féle gyümölcsös van. Az egyik a gyümölcs ízeítésű, a másik a fruit amour. De az utóbbi is gyümölcsdarabok vannak a tea mellett. Tehát koffeines. Ami nem koffeines annál oda van írva külön. De így is marad elég sok választás.
45. 2577cdcc12 (válaszként erre: 21. - Benvik)
2009. jan. 20. 12:42
Csak jól kell olvasni. Van gyümölcstea, és gyümölcs ízesítésű tea. És csak ez utóbbinak az alapja a fekete tea, a másiknak nem. A Pickwick esetében is :o)
2009. jan. 20. 12:33
A Bolero portól megnő az ember étvágya és ugye a legtöbb ember küzd a kilókkal. Épp az édesítőszer a probléma benne. Inkább kevesebb cukor vagy méz, mint édesítőszer.
2009. jan. 20. 11:35
Én soha nem adtam neki ilyen italport,mert allergiára hajlamosít.Láttam már példát is,én csipkebogyótaát adok neki ami több féle izesítésbe létezik és nem tartalmaz koffeint.
42. Ancika (válaszként erre: 41. - L.Niki18)
2009. jan. 20. 11:21
de miért :P ?
2009. jan. 20. 11:15
Rendben! Köszönöm!:-P
40. Ancika
2009. jan. 20. 11:07
szóval én nem adnék neki semmi ilyesmit .
39. Ancika
2009. jan. 20. 11:06
én sosem adtam ilyeneket a gyermekeimnek. mai napig ásványvizet kérnek mindenhol pedig már 12 és 14 évesek :)
38. Raistlin Majere (válaszként erre: 37. - L.Niki18)
2009. jan. 20. 10:46

Felfogjuk. Véleményeket kértél és azt írjuk le. Az én véleményem, hogy a vízen kívül semmilyen más szomjoltóra sincs a gyereknek szüksége.

Ha figyelmesebben olvasnál, azt írtam, hogy a SZOMSZÉD lány iszik mindig ilyet, és az ő szája szélét fogja meg az italban található festékanyag.

Szokták az én lányomat is kínálgatni mindenféle üdítővel, ha vendégségben vagyunk, de ő mindig hideg vizet kér csapból.

37. L.Niki18 (válaszként erre: 31. - Raistlin Majere)
2009. jan. 20. 10:34
Ha ennyire tudod, hogy megfogja a gyerek szájá körülét akkor bizonyára már te adtál neki ilyesfélét nem? Én nem adtam még neki. És ezért is kértem tanácsot. De látom még mindig nem fogja fel pár ember, hogy én sem akarom nap mint nap ezzel itatni a gyermekemet! És még nem adtam neki ebből az italporból sem! ÍGY LÉGYSZÍVES NE ÉRTSÉTEK ÚGY A KÉRDÉST? MINTHA MÁR ADTAM VOLNA A GYEREKEMNEK EBBŐL! VAGY MÁS ILYESFÉLE PORBÓL...! KÖSZÖNÖM!!!
2009. jan. 20. 10:25
Nem adtam, pedig lehetett volna, de ugyanazt a folyadékmennyiséget inkább valami valódi gyümölcslével helyettesítettem.
35. Borsa
2009. jan. 20. 10:24
Mindennek van E száma, így a sónak, borsnak, stb. Ha kiírják ezeknek a vackoknak az öszzetevőinek a nevét, nem az E számát, akkor az már nem is lehet rossz??? Még nem is félrevezetés, ha annak is érezzük, ne hagyjátok magatokat félrevezetni!!!!
2009. jan. 20. 10:08
Nem és én se iszom, csak ritkán.
2009. jan. 20. 09:52

Elolvastam az összetevőket. Mennyi minden sz.r van

benne! Soha nem kóstoltam, de nem is fogom.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook