Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves gyereket hogyan szoktassak le a ciciről? fórum

2 éves gyereket hogyan szoktassak le a ciciről? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. kry84
2008. nov. 5. 13:59
A választ nem tudom,de ha neked nem kellemetlen,akkor ne szoktasd le.Az én lányom 3 éves koráig cicizett,a fiam 18 hós és még cicizik.
2008. nov. 5. 13:58

Az én fiam 22 hós, még mindig szopizik és imádja. Én is próbálkoztam, hogy leszokjon, de nem megy. Azt hiszem, hogy bennem sem elég erős az elhatározás. Nekünk is van még bő egy évünk, hogy legyen valami, bízom benne, hogy magától is abba hagyja.


Állítólag a gyerekek tudják, hogy mikor elég nekik, van akinél ez előbb és van akinél ez később jön el, de általában 2-3 éves koruk között mindegyik leszokik. Hát majd meglátjuk.

2008. nov. 5. 13:56

Én is pont ezt akartam javasolni- küldd el néhány napra a nagyszülőkhöz, ha megteheted.... ha nem akkor keményebb dió.

Ha csak az óvoda miatt szeretnéd, akkor pedig ne foglalkozz a témával, mert még messze van és az óvónéniktől úgyse fog kérni cicit, ha esetleg addig nem szokik le magától.

22. ducika37 (válaszként erre: 18. - M_Marcsa)
2008. nov. 5. 13:55

Köszönöm, hogy megelőztél !

Teljesen osztom a véleményedet, pont ezt szerettem volna válaszolni én is !

21. M_Marcsa (válaszként erre: 20. - Kedveske)
2008. nov. 5. 13:54
:)
20. Kedveske (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2008. nov. 5. 13:52
Ezt is az egyetemen tanítják? Vagy emlékszel rá, hogy jobban ízlett?
2008. nov. 5. 13:44

Az én nagyobbik lányom sem kart leszokni a szopcsiról. Ha azt mondtam neki, hogy nincs, akkor üvöltött kegyetlenül, hogy: -Anya szopá!!!

Mi szószerint "elválsztottuk". :)

A nagyszülők elvitték 3 napra magukhoz, és utána már nem kért szopcsit soha többé.

18. M_Marcsa (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2008. nov. 5. 13:43

Nem nekem írtad, tudom.

nem tudom, van-e gyereked. Ahogy olvaslak, nem hiszem.

Mikor az anyja vagy, ő meg kéri a cicit, más a helyzet. Érzelmileg is érint.

Azt azért nem hiszem, hogy azzal elrontja a gyereket valaki, mert sokáig szoptatja.


Amit írtál igaz, próbálkoznak, meddig lehet elmenni, de nem a cicire igaz ez.

17. 1cc37301b2 (válaszként erre: 8. - Ducika37)
2008. nov. 5. 13:42
Az én kisfiam is két éves volt, mikor "abbahagytuk" a szopit, ugyanis ő túlzásba esett már, és besokalltam, se éjjelem, se nappalom nem volt, ha otthon voltunk és leültem, mindig cicizni akart... Egyik reggel (egy nagyon rossz éjszaka után) jött, hogy cicit kér. Bekentem jó alaposan citrommal a cicimet és mondtam neki, hogy én odaadom, de sajnos mostmár nem jó, elromlott. Amint hozzáért a nyelve és megérezte a citrom ízét... gondolhatod. Azóta nem cicizünk!
16. _kleo_
2008. nov. 5. 13:40
Egyébként ha csak az ovi miatt akarod abbahagyni, akkor ne tedd. Az óvónők megoldják majd, és hamar rendeződik az oviban alvás. De az még 1 év, addig simán leszokhat magától is. Ha téged zavar, és szeretnéd abbahagyni, akkor viszont hajrá, csak határozottan. De a védőnő, ovi, stb. miatt én biztos nem választanám el. Nekem mindkét fiam magától szokott le a cicizésről, az első 13, a második 17 hósan. A te lánykádnál is eljön majd az ideje.
2008. nov. 5. 13:39
sehogy. had cicizzen. kell neki a tejci :)))) barátnőmnek is most lesz 2 éves, és elalvás előtt mindig cicizik. egyzser megharapta, akkor 2 napig nem kapott. azóta tudja, hogy nem harapunk :DDDDD
14. MelisUK (válaszként erre: 9. - M_Marcsa)
2008. nov. 5. 13:36
Természetesen nem jön be minden gyermeknél ugyanaz, kísérletezni kell. Aztán ha semmi nem hat, akkor nem kell odaadni neki a cicit és kész.
13. _kleo_
2008. nov. 5. 13:36

Szerintem a legfontosabb, hogy benned szülessen meg az elhatározás. Ha elég eltökéltnek érzed magad, akkor tűzzetek ki egy napot, mikortól nem kap többé cicit. Pl. a Mikulás, vagy ilyesmi. Esetleg cserébe a télapó hozhat neki valami alvós puha állatot, egy nagylányos párnát, ágyneműt, valami pótlékot. Beszéljetek róla többször, egy két éves már megérti, hogy nagylányok nem ciciznek, s a télapó hoz majd neki helyette mást. Azontúl azzal kell elaludnia.


A legfontosabb az eltökéltség. Ha egyszer elhatároztad, kitűztétek a dátumot, akkor többé ne engedj. Nyilván rossz lesz mindkettőtöknek, de erősnek kell lenned. Mindenképp próbálj valamit felajánlani helyette, valami cicipótlékot.

2008. nov. 5. 13:35

Ne hagyd, hogy a gyerek uralkodjon feletted, te vagy az anyja, lenni kell benned annyi erőnek, hogy ellent mondj neki. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor nagyon el fogod rontani a gyermeked. Ahogy idősebb lesz, egyre több mindent akar majd, amit a pénztárcád lehet, hogy nem fog tudni megengedni.

(Gyermekpszichológiát és gyermeknevelést tanultam többek között az egyetemen.)

11. M_Marcsa (válaszként erre: 8. - Ducika37)
2008. nov. 5. 13:34
Addig sztem kinövi, ha téged nem zavar egyébként.
10. M_Marcsa (válaszként erre: 6. - Ducika37)
2008. nov. 5. 13:33

Te abba akarod hagyni a szoptatást?

Vagy csak az óvoda miatt?

9. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2008. nov. 5. 13:32
Nálunk nem ment, kakaó, aztán cici.
8. ducika37 (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2008. nov. 5. 13:32
Csak azért mert félek, hogy nem változik a dolog az elkövetkezendő 1 évben sem és akkor mi lesz az oviban ?
7. MelisUK (válaszként erre: 6. - Ducika37)
2008. nov. 5. 13:32
Egyszerűen ne engedd neki és kész. Persze hisztizni fog, akkor hagyd békén, hagy sírja ki magát. Ha nem engedsz neki, akkor abba fogja hagyni a hisztit, nem fogja a cicit igényelni utána.
2008. nov. 5. 13:30

A helyzet az, hogy csak alváshoz igényli és héha napközben is ha valami fájdalom éri.

De ha kellően le van fárasztva, akkor elalszik cici nélkül is. Normális ez ?

A védőnő azt tanácsolta, hogy hassak rá pszichésen, és mondogassam, hogy a "nagy lányok már nem ciciznek", dehát nem nagyon hat a dolog. Mit csináljak ? Segítsetek ?

2008. nov. 5. 13:30
Például finom kakaóval, az után sok baba már nem akar cicizni, mert sokkal finomabb a kakaó.
2008. nov. 5. 13:29
Egy kis csoki: lekakilta a cica:)
2008. nov. 5. 13:28
Hányszor cicizik még egy nap?
2008. nov. 5. 13:28
Miért akarod leszoktatni?
2008. nov. 5. 13:27
2 éves gyereket hogyan szoktassak le a ciciről?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook