Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves fiam hetente (két hetente) hörghurutos, hörgőgyulladásos. Mitől lehet ez?Mit javasoltok rá? fórum

2 éves fiam hetente (két hetente) hörghurutos, hörgőgyulladásos. Mitől lehet ez?Mit javasoltok rá? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. smumika (válaszként erre: 21. - 0e9445d7ac)
2009. márc. 10. 14:23
Nekünk elöszöt allergiavizsgálatott csináltak vért vettek meg még megnézték az immunrenszerét azt is vérvételből.Megvizsgálja de csak a véreredmény után tud majd a doki mondani valamit az mindent kimutat.Sajnos a véreredmény rögtön nincs meg az allergia eredménye pár nap de ha immunt is néz az legalább 2 hét nekünk anno naagyon rossz eredmény jött ki az immunra nagyon gyenge volt az immunrendszerre.De sok sikert kivánok és ha meglesz az eredmény megirod?Kiváncsi vagyok .Más vizsgálatott nem nagyon végeznek 2 évesen nekünk legalábbis nem volt .Írtak fel első alkalommal is gyógyszert mert akkor is beteg volt meg pipát és az is sokat segitett .
2009. márc. 10. 13:27
Holnap megyünk,már előre félek mi lessz.De legalább kiderül.(bizom benne nen lessz semmi)Milyen vizsgálatot csinálnak a pulmonológián egy 2 éves gyerekkel????
20. 0e9445d7ac (válaszként erre: 19. - Smumika)
2009. febr. 23. 13:17
Köszönjük szépen!!
19. smumika (válaszként erre: 17. - 0e9445d7ac)
2009. febr. 22. 17:53
Gyogyuljatok meg mihamarabb !Mi is voltunk tüdögyuszisok és segitett a vénásinjekcio meg az inhalálás,csak nekünk bent kellet feküdni 5 napot.Remélem ti is meggyogyultok mihamarabb és megnézik mi miatt van ilyen sokat hörgögyulladása szurkolok hogy ne legyen allergiás.
2009. febr. 22. 16:00
Lehet, hogy éppen valamilyen allergia, pl. tejcukor, tejfehérje érzékenység áll a háttérben. A szomszéd kisfiúnál is hasonlóak voltak a tünetek, már három éve nem ehet tejterméket. A panaszok normalizálódtak, de amikor próbálták visszahozni az étrendjébe a tejet, ismét sűrűsödtek.
2009. febr. 22. 12:43
Harmadik injekció után semmi javulás.Bementünk a szakrendelőbe.Vérvétel,röntgen.Kiderült,hogy TŰDŐGYULLADÁSA VAN A GYEREKNEK.Bent feküdtünk egy éjszaka,most pedig naponta kétszer bemegyünk inhalálni és vénás injekcióra keddig.Akkor megismétlik a vizsgálatokat és meglátjuk hogyan tovább......
16. 6342d2631c (válaszként erre: 15. - 0e9445d7ac)
2009. febr. 20. 18:55
Mi ugyanebben a cipőben járunk.Nekünk 3 évesen kezdődött amióta oviba járt,most 8 éves,túl van 2 orrmandula kivételen és még mindig problémás,Jártunk pulmonologián is , de semmi.Én is szeretném tudni mivel előzhető meg ez a betegség.
2009. febr. 19. 17:58
Ma voltunk második szurin,kértem beutalót.Vásárosnaményi gyerek pulmonológiára március 11-ére van időpontunk.Köszi mindenkinek...
2009. febr. 18. 18:02
Nem tudom honnan vagy de hivd fel a legközelebbi korház gyermek pulmologiáját mond el a gyerek tüneteit délelött hivd mikor van rendelés és kérj időpontott valoszinü csak kb 3-4 hét mulva lesz idöpont de akkor elötte kérsz a háziorvostol beutalot ha már megkapod az idöpontot elötte biztos talizol majd a háziorvossal és akkor ott a pulmologián kivizsgálják sajnos sokan vana a szakrendelöbe mindig .Mi pont jövöhét kedden megyünk vissza kontrollra nyiregyre.
13. smumika (válaszként erre: 12. - 0e9445d7ac)
2009. febr. 18. 17:43
Érdekes egy doki amugy de attól függetlenül csak ki kéne vizsgálnia egy pulmologusnak mert ennek oka van az biztos hogy télen jobban elöfordul de nem ez a megoldás .egy 2 hét mulva megint kezdödik és az antibiotikum csak tönkreteszi a szervezetét én tudom ebbe voltunk mi is.
2009. febr. 18. 17:24
Voltunk a dokinál,szurit kaptunk,DEMALGONIL+ZINACEF.Mondtam neki küldjön bennünket valahová.Azt mondta mehetünk,de ott sem fognak tudni mit csinálni,csak max ezt.Nyáron nem lesz kutya baja sem....Ja még írt SINUPRET cseppet is 3*10et
2009. febr. 18. 15:36
Annak idején mi is így kezdtük hörghurut fulladt egy évig hetente 2 hetente doki söt korház és ugy szoltam hogy nem e lehet valahogy kivizsgálni mert ennek biztos van más oka is mert mindig azt mondták fehérbörü kékszemű van hajlama rá meg hogy egy veséje van könnyen hajlamos erre a betegségre de szerencsénkre egy kezdő dokinő jött vizsgálni mikor bekerültünk sokadszorra és mondtam neki hogy csináljon valamit kért egy időpontot a pulmologiára és kiderült allergiás tojásra háziporatkára 3x mértékü azaz elég rossz plusz nagyon gyenge az imunrenszere rá fél évre hogy kiderült már asztmás is lett ha nem hallogaták volna ezt a vizsgálatott a dokik nem lett volna asztmás is szerintem ugyhogy ne hagyd magad menjél és kérj beutalot időpontott mert késöbb akár asztma is lehet sajnos ez elég sok gyereknél alakul ki de ha tanács kell hogy enyhitsd ezt andi 76 akkor irhatsz privit ha tudok segitek .De bárkinek segitek asztma allergia hörghurut téren ha privit ir mert sok mindent kiprobáltunk használtunk sőt sajnos még van amit mai napig használunk de már szerencsére sokat javult az állapota aa fiamnak.
2009. febr. 18. 10:37
Köszönöm szépen mindenkinek.Mi kis faluban élünk,hetente 2 szer jön a körzeti orvos.Sok mindent nekünk kell kérni(beutaló)ilyenek.Ő előbb kigyakorolja magát a gyereken aztán küldi a szakrendelőbe.Ma délután megyünk át hozzá(a javaslatotokra)megmondom neki küldjön bennünket szakorvoshoz.Majd leírom mit mondott.
2009. febr. 17. 21:53
Nálam is volt ilyen. Szöszre és porra voltam allergiás. Esténként adj neki egy kanál langyos mézet és éjszakára párologtass, inkább párásító géppel. Ha ez jó, akkor tuti valami allergia van a háttérben.
2009. febr. 17. 21:28
En is asztmas lettem vegul,de nem akartam riadot fujni.Amugy nekem nagyon enyhe asztmam van,eszre sem veszem,csak ha faradok akkor kell ventolin.De ha gyakran van ez akkor valoszinu azert mert allandoan gyullad be neki,vizsgaltasd ki,minel elobb,annal jobb.De tenyleg,a gyerekorvos hogyhogy nem kuldi vizsgalatra?
2009. febr. 17. 13:14

A gyerekorvosnak nem tűnik fel?

Illene vizsgálatra küldenie...

2009. febr. 17. 13:05
Igazat adok az előttem szolókhoz,uyanis az én kislányom is igy kezdte ha nem volt beteg akkor is lehetett hallani hogy hörög.Egyszer azán ugy befulladt hogy az íntenzív osztályon kötöttünk ki,onnan elküldtek minket pulmonologushoz ahol allergia vizsgálatot is csináltak nála,és kiderült hogy allergiás a háziporatkára,lisztatkára,és valami fűkeverékre.Azóta van megelőző gyógyszereink{flixotide,ventolin,és cetiricin allergia cseppek.
2009. febr. 17. 12:28

Szia!

Menj el egy gyermek pulmonoligiára, ott kivizsgálják. Anno az én fiam is így kezdte, eleinte csak allergiás volt, majd asztmás lett.


Jobbulást!

2009. febr. 17. 12:28
Nekem is így kezdődött az asztmába forduló allergiám, ami évekig tartott, aztán leküzdöttem.Feltétlenül vizsgáltatsd meg..
2009. febr. 17. 12:20

Szia!

Szerintem mielőbb vizsgáltasd meg pulmonológus szakorvossal, mert ha krónikus betegségen szenved,jobb ha mielőbb gyógyszeres kezelést kap!

2009. febr. 17. 12:09
Andi,nem lehet,hogy allergiaja van?Kiskoromban en is igy kezdtem.
2009. febr. 17. 12:06
2 Éves fiam hetente(Két hetente)hörghuruttos, hörgőgyulladásos.Mitöl lehet ez?Mit javasoltok rá?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook