Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves baba étrendje fórum

2 éves baba étrendje (beszélgetős fórum)


9. NomNom (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 07:16
Kitartás, akar ez mind lehet egyben! Ne add fel, tesóm gyerekei iszonyat válogatósak voltak és nem volt türelme "szenvedni" velük úgyhogy ették amit ettek. A mai napig kb rántott húson élnek pedig már szinte felnőttek. Emlékszem anyuval próbálkoztunk mikor nálunk voltak de nem tudtunk változást elérni.
8. Charlize (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 1. 06:04

Az én kisfiam nagyon nyitott az újra. Előbb megeszi - legalábbis megkódtolja - az újat, mint a megszokottat. Kétpofára tömi a papa marhanyelv felvágottját, meg a halat úgy, hogy membenéz vele a halfej a halászléből. Én meg oda sem tudok nézni... 🤮


De minden gyereknél visszaeshet az étvágy, amikor a növekedés kicsit lelassul, ez normális. Mennyiségre az enyém is kevesebbet eszik már, szerencsére a minőség változatos maradt.


A bölcsire lennék kíváncsi, hogy ott mi megy. Mikor hazaérünk, olyan, mint egy őrült az éhségtől. Alig bírja kivárni, hogy odakészítsem a vacsit. Ahogy elkezd enni, kisimulnak az idegei. Nem tudom, hogy kap-e eleget ott. Azt mondják mindig, hogy mindent megevett. A súlya nem sokat változott 8 hónap alatt, pedig több cm-t nőtt.

2021. máj. 1. 02:02
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat. Sajnos nálunk valahogy valami történt: szépen evett, de az elmúlt egy-két hónapban szokatlanul keveset eszik és válogat. Ez vagy egy ilyen időszak, vagy a fogzas, vagy én rontottam el, hogy nem kapott elég változatos étrendet és ráunt az ételekre, újakra meg nem nyitott, elutasítja. :(
2021. ápr. 30. 18:00

Az én kisebbik fiam 17 hónapos és már azokat eszi mint mi. Ha nagyon fűszeres a kaja, vagy rágós a husi akkor kap mást.

Reggelire vajas kiflit, szalámis kiflit, ha mást nem fogad el akkor tejitalt kap.

Ebédre azt eszi amit mi, uzsira gyümölcs és este is változó. Joghurt, gyümölcsök, csirkemell falatok :)

2021. ápr. 30. 15:34

A mi gyerekünk már mindent megevett ilyenkor.


Reggeli: müzli, szendvics, joghurt, tojásrántotta

Tízórai: gyümölcs, keksz, joghurt

Ebéd: ugyanaz, amit mi eszünk, nem főzünk többfelé. Levesek, főételek.

Uzsonna: keksz, joghurt, magvak, gyümölcs

Vacsora: kenyér, felvágott, sajtok, kakaó, stb stb.

2021. ápr. 30. 09:14
14 honapos lesz a kisfiam. Ha nem lenne tejfeherje-erzekeny, mar most is ugyanazt enne, amit mi. 2 evesen mar tuti, hogy ugyanazt eszi majd (ha marad az erzekenyseg, akkor mi is atallunk nagyreszt). Uzsira/tizoraira nalunk gyumolcs van, esetleg sutok valami linzert, vagy pogacsat melle, kap pufit, (kokusz/zab) joghurtot, pudingot, kap grizt, zabot kakaoval...
3. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 30. 05:38

Ilyen korban ehet bármit a gyerek.

Reggelire csirkemell sonkás felvágottas vajas kenyér szokott lenni, vagy jobb minőségű májkrémes, vagy tojásrántotta, sajtot is kap, plusz rengeteg friss zöldséget tedzek oda. Piros kaliforniai paprika a kedvenc, paradicsom, kígyóuborka. Ami van otthon, mindenből egy kicsit. Az én kisfiam nagyon eszi a friss zöldséget, az első az, ami elfogy a tányérról.

Szokott túrót kapni, körözöttként, vagy csak kis tejföllel kikeverve, csipet sóval. Ha nagyon nem megy semmi, akkor a tejbegríz is szóba jöhet. Nagyon ritkán veszek kakaóscsigát vagy hadonló pékárut.


Ebédre sokszor van főzelék husis feltéttel. Nagyon megy a raguleves is jó gazdagon. Bölcsiben sokszor van ilyen leves után kalács, és ennyi az ebéd.

Nagyon szereti a friss savanyúságot, pl. ubisali, káposzta sali. Meg a céklát.

A gyümölcs nálunk uzsonnára szokott menni, vagy vacsi után. A vacsora leginkább az ebédhez hasonlít, ugyanaz, vagy “hidegkaja”, mint a reggeli.

Lefekvés előtt kap még langyos tejet.

2. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 30. 03:40

2 éves már eszi azt amit a család.

Gondolom nem extra csípős mexikóin vagy indiain éltek. Ne szokja meg, hogy mást eszik, meg neki külön kell, ebből lesz az h majd nem akarja később enni amit a család, válogatós lesz.

2021. ápr. 30. 01:03

2 éves (vagy a körüli) babáknak mit szoktatok enni adni? Reggeli, ebéd, vacsora és tízórai/uzsonna.

Ha egy étkezést nem otthon akartok eltölteni, miket tudtok könnyen útravalónak csomagolni? Köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook