Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2. év kezdése az oviban 4 évesen-egyre nehezebb? fórum

2. év kezdése az oviban 4 évesen-egyre nehezebb? (beszélgetős fórum)


1 2
15. trapiti (válaszként erre: 12. - Bowie)
2012. aug. 24. 22:00
Az én lányom most épp alig emlékszik az ovistársak nevére... az egyetlen legjobb barátnője nem oda jár, az ovis csoporttársakkal jól elvan amíg ott van, de egyébként nem sokat jelentenek neki. Pedig kifejezetten nyitott és barátságos gyerek. Olyan kisfiú viszont van, aki minden alkalommal sír, ha az én lányom nincs ott...
14. bowie
2012. aug. 24. 21:59
Nem lehet, hogy valamelyik lány csúfolja? a lányok olyan kis gonoszak tudnak lenni.:))
13. dhetvenegy (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2012. aug. 24. 21:58
még a helyzetünkhöz hozzátartozik, h egyedül nevelem, édesapja heti/2 heti 1-2 alkalommal hozza el az oviból és viszi másnap. mivel én éjjel dolgozom, többször anyukám is viszi be, ill. ott is alszik. én ebben is látom az okot, h ennyire ragaszkodik, de azért nem ez minden probléma okozója,. ugyanis azért béke van a családban, nem feszültségben él Dóri.
12. bowie (válaszként erre: 6. - Dhetvenegy)
2012. aug. 24. 21:57
Nálam ez meg épp fordítva. Annyira ragaszkodós, hogy kiscsoport vége felé találta meg az igazi barátját. És az óvónők is meglepődnek, hogy milyen mély barátság van köztük, olyanok, mint a testvérek. Habár az én gyerekem roppant rosszul viseli, ha a barátja valamiért hiányzik. így ők nyáron is együtt vannak jó pár hetet, hol nálunk, hol náluk. És ez megy évek óta.:) Csak az én gyerekemnek szerintem kisebbségi komplexusa van a barátja mellett..őt látja mindenben jobbnak, ügyesebbnek, pedig nem így van. Van amiben a másik, van amiben ő..de hiába mondjuk, dícsérjük, ő akkor is a barátját látja jobbnak.
11. trapiti (válaszként erre: 6. - Dhetvenegy)
2012. aug. 24. 21:56
Ebben pedig az óvónők nagyon sokat tudnának segíteni... pontosaban csak ők tudnak, te otthonról nem... és lehet hogy a szomszéd óvónénik ezzel nem foglalkoznak.
10. trapiti (válaszként erre: 3. - Dhetvenegy)
2012. aug. 24. 21:54
Lehet a szokatlan óvónő és csoport miatt is. És lehet hogy tényleg van valami gondja, érdemes figyelni a tünetekre. Nálunk anno sima beszoktatás után, szerintem aranyos óvónénik mellett egyre súlyosbodó jelek voltak, néhány hónap alatt az alkalmankénti bepisiléstől a napi 2-3-4 bepisilés, bekakilásig jutottunk el, a végén elhoztam abból az oviból fél év után, a problémák néhány nap alatt szűntek meg... szóval még ne ess kétségbe, de érdemes figyelni, puhatolózni hogy mi lehet az ok... az biztos, hogy ez nincs ok nélkül, és hogy az ok az ovival függ össze...
2012. aug. 24. 21:53
nálunk van 1-2 barátja, de még bölcsi s korából és az én barátnőm kislánya a másik, szóval oviban ez nem sokat segít..
8. dhetvenegy (válaszként erre: 5. - Bowie)
2012. aug. 24. 21:52
és barátja, kötődései mennyire voltak már középsőben? hozzá kell tenni , Dóri a csoportjában a legfiatalabbak közt van.
2012. aug. 24. 21:52

Korában

sírt, na:))

2012. aug. 24. 21:52
persze, gondolom, de a többi gyereket nem nagyon látom sírni.. lehet, h az enyém túl érzékeny? és az is baj, h a néhány ismert kislányhoz se megy oda játszani. hiába beszéltünk róla előtte, h oda kéne menni, meg játszani kéne a többiekkel, nem félrehúzódni.. ez a másik nagy bajom: nincs kis barátja. tudom, ebben a korban ez normális, de az mégse, h azt mondja, azért nem akar oviba menni, mert "neki nincs párja".. a szívem szakad meg, h nem tudok neki segíteni..
2012. aug. 24. 21:51

Középsős koában az én fiam is így volt az első 2 hétben, amíg összevont csoportok voltak..akkor sírt is. Aztán a saját csoportjuknál már nem sít, de jó 2-3 hétig rosszul viselte a dolog. Aztán nagycsoportban már nem volt ilyen gond. :)

Szóval szerintem a középső az ilyen vízválasztó.

2012. aug. 24. 21:43
egyszerűen csak vissza kell szoknia a sok nyári otthonlét után
3. dhetvenegy (válaszként erre: 2. - 325b42d966)
2012. aug. 24. 21:41

mi volt a baj?

és hogy tudod meg, ha a gyerek nem mondja el? mellesleg nálunk aranyos az óvónő, igaz, most még összevont csoportokkal működnek, egyelőre a szomszéd óvónőkkel.

2. 325b42d966 (válaszként erre: 1. - Dhetvenegy)
2012. aug. 24. 21:34
sajnos én is átéltem hasonlót amikor a fiam ovis volt,nálunk az óvó nénikkel volt a baj,
2012. aug. 24. 21:32

kislányom 4 éves lesz októberben. pár napja folytatta az ovit a nyári szünet után. Minden reggel sír, az óvónők szerint napközben is szomorú. Egyszer ebéd utáni alvásnál bepisilt (ez már azért régen nem fordult elő vele, de betudom az új kezdésnek). Nem akar oviba menni, mintha újra kéne szoktatni.


volt valakinek ilyen tapasztalata? hogyan tudnék segíteni? azon kívül, hogy türelmes vagyok, persze..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook