Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2, 5 éves kisfiam egyáltalán nem beszél (egy szót sem!!!) mit tehetnék? fórum

2, 5 éves kisfiam egyáltalán nem beszél (egy szót sem!!!) mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
67. fdóri (válaszként erre: 66. - 025a84d4eb)
2013. jún. 26. 09:58
Az én apukám tuti! Olyan "rossz" gyerek volt, hogy nem lehetett úttörő. Megbukott 3.-ban nyelvtanból. A legdurvább ebben az hogy pont ő nem érti mi a "baj" a fiammal.
2013. jún. 26. 09:56
Ez a megbélyegzés nagyon szomorú dolog... Régen az ilyen gyerekek vígan végigbukdácsolták az iskolákat, most meg "speckósként" vannak megbélyegezve. Ki tudja, hogy melyikünk szülei, nagyszülei kerülhettek volna ilyen speciális intézménybe.
65. 025a84d4eb (válaszként erre: 61. - Szafaripók)
2013. jún. 26. 09:53
Teljesen egyetértek veled!
64. fdóri
2013. jún. 26. 09:52

Sajnos szakértőiben is voltunk. Ott ráírják a papírjára, hogy kerületi intézményben nem integrálható.

Hová jártok?

63. 025a84d4eb (válaszként erre: 58. - Fdóri)
2013. jún. 26. 09:51
Köszi a hozzászólásodat, én is épp erről beszéltem... Ha ezt a bélyeget egyszer valakire rányomják, arról le nem mossa senki. Az én fiamra még hál'istennek egy szakember sem mondta ezt, de én biztosan nem is fogom felvetni, még akkor sem, ha enyhe tüneteket produkálna (de hálistennek nem teszi). Inkább legyen gyenge teljesítményű egy normál suliban, mint erős egy speciális intézményben (volt szerencsém már betekintést nyerni ilyen intézmények működésébe, az enyhe értelmi fogyatékos gyerekeknek egyáltalán nem tesz jót).
62. juditkecskemet (válaszként erre: 58. - Fdóri)
2013. jún. 26. 09:50

Ezt érzem én is. Félek.

Én is hordom fejlesztésre autista iskolába és szinte rosszul vagyok, olyan dolgokat látok hallok röpke 5 perc alatt amíg ott vagyok. Ez egy egészségügyi diagnózis. Kötelező ezt bemutatni elmondani? (Szakértőinek stb.)?


Nekem a szakértőiben egy idős doki azt mondta, hogy ne aggódjak 2 év múlva rá sem ismerek. Erre elküldtek a Vadaskerthez. (a gyógypedagógus).

61. szafaripók (válaszként erre: 57. - 025a84d4eb)
2013. jún. 26. 09:49
Egyetértek. Én teljesen kiakadtam, amikor kitalálta a logopédus, hogy vigyük el a gyereket pszichoterapeutához. Nem csak azért, mert szerintem nem feltétlenül baj, ha egy gyerek zárkózottabb, és nem akar minden felnőttel hazamenni, hanem főleg azért, mert félek, hogy ráhúzzák, hogy "sajátos nevelési igényű", és akkor minden sokkal nehezebb lesz - noha csupán bizalmatlan az idegenekkel (ami nem hinném, hogy baj, én is az vagyok...).
60. zebracsikó (válaszként erre: 12. - 025a84d4eb)
2013. jún. 26. 09:49

El kéne kezdenetek a TSMT tornát, nézd meg, a körzetetekben hol lehet elérni. Ez elég jó eséllyel megindítja a beszédet. A beszédértési nehézség miatt szerintem nem szabad tovább késlekednetek!! Keress magánlogopédust, de szerintem a torna az első lépés, akár az is magánúton.

Görgetés, hintáztatás plédben, nagylabdán görgetés, ringatás, trambulin - addig is ezeket csináljátok minden nap többször is akár.

Teszteld a beszédértését, nagyjából miket ért és milyen összetett utasításokat tud végrehajtani.

SZüntesd be a tévénézést, max. napi fél óra összesen!

Utánozzatok állathangokat ,autó-, mentő-, tűzoltó-, motorhangot mesekönyvől. Először ezeknek kell meglenni, magának a hangadásnak kell megindulnia, majd utána jönnek a szavak.

Minden tevékenységet kísérj beszéddel otthon, énekelj sokat meg mondókázzatok mozgással kísérve!

59. juditkecskemet (válaszként erre: 57. - 025a84d4eb)
2013. jún. 26. 09:45
Ettől félek én is. Végül is az idő mindent megold. Nem vagy köteles elfogadni a diagnózist.
58. fdóri
2013. jún. 26. 09:44

Sziasztok!


Ha a gyereketek autisztikus tüneteket mutat. de be tud illeszkedni egy közösségbe, ne hagyjátok hogy kimondják ezt a diagnózist!

Az én nagy fiam 11éves lesz aug.-ban. Még nincs egy éve, hogy kinyögték ez a baja. 5 éve jártunk nev.tan-ba, pszichológushoz, de csak tavaly találták ezt ki. Rásütötték ezt a bélyeget és már nem tudom normális iskolába beíratni, csak olyanba ahol nála 100x problémásabb gyerekek vannak és úgy lehúzzák, hogy néha a 8 osztály elvégzését sem érzem nála teljesíthetőnek:( Nagyon durva dolgok ragadtak rá...

Azt gondoltam, ha megkapja ezt a szakvéleményt és fejlesztő iskolába kerül, minden szuper lesz, hát nagyon nem. MÉRLEGELJETEK! Nézzétek meg milyenek az igazán autista gyermekek és hasonlítsátok össze a ti problémáitokkal!!

Mindenkinek minden jót, jobb döntéseket! Ne higgyétek, hogy a szakemberek tudják mi a jó a gyerekeiteknek, azt csak ti tudhatjátok!

57. 025a84d4eb (válaszként erre: 46. - Pzm3)
2013. jún. 26. 09:41
Jól is teszed, hogy elindultatok valahová. De azt viszont érdemes meggondolni, hogy ha valaki csak tényleg nagyon enyhe tüneteket produkál érdemes-e autistaként megbélyegezni.
56. juditkecskemet (válaszként erre: 41. - E1e781f342)
2013. jún. 26. 09:41

A kisfiam sokáig nem igényelt társaságot. Csakis és kizárólag egyedül szeretett játszani. A játéka nagyon egyoldalú. Általában traktorral játszik, gurigatja és a kerekét nézi. Rettenetesen ragaszkodik a tárgyaihoz, a megszokott dolgokhoz. Az oviból csak haza mehetünk, mert ha nem akkor kiborul. Nem lehet vele kölcsönös kommunikációt folytatni. Kérdésre nehezen válaszol, élményt nem mond el.


Pl. megtalálta a kismacskáinkat, akiket még előtte mi nem (elrejtette az anyja). Nem rohant és nem mondta el, csak feltűnt, hogy állandóan oda meg. Megláttuk a macskákat. Ő nem mondta volna el. (melyik gyerek nem rohant volna és mondta volna el). Megkérdeztem, hogy ő már megtalálta tegnap? És igen, mondta, hogy már megtalálta tegnap.


Fél a zajoktól (gépek, zenekar, tömeg, kisgyerek, mikrofon stb.)


Rugalmatlan.


Kétségbe esik ha valami nem úgy sikerült ahogy ő elképzelte, kiborul nagyon. Sír, üvölt, harapja a pulóverje ujját, vagy épp leveszi a zoknit és azt harapja.


Ha nem tudja kezelni a konfliktust pl. levetközik és a ruhát a kukába dobja és persze sír nagyon.


Nem tud kiállni magáért, hagyja, hogy bántalmazzák...


Mostmár azért 2 kis barátja van az oviban, velük a játékról beszél....


A Vadaskertnél számtalan tesztet, skálát, kérdőívet csináltak (köztük olyat is ami 50 oldal).


Ennek ellenére én még reménykedem, hogy normális életet élhet, beilleszkedik normál iskolába majd.

2013. jún. 26. 09:41

Zebracsikó!


Remélem a hoxa-n majd pár év múlva összefutunk, és meg tudjuk beszélni mi történt a gyerekeinkkel. ;)

54. c9f9b53798 (válaszként erre: 45. - Juditkecskemet)
2013. jún. 26. 09:38

Itt is van egy Kislány, aki bújik az "ismerős" anyukákhoz a játszótéren, de a nagyi "nevelgeti", meg hallottam egyszer az anyukát a két gyerek felé megnyilatkozni (kiosztottam volna rá egy-két évet), szóval én ezen a túlságos közvetlenségen annyira nem is csodálkozom, aki törődik vele, vagy játszik vele, arra így reagál.


Nyilván kicsit furcsa, ha ismeretlenül odakerül valaki a játszótérre, és a kislány rámászik, de mivel sejtem a hátterét, így már érthető.


Szóval a túl közvetlenségnek is lehet számos oka.


És én is túl közvetlen vagyok, úton útfélen ismeretlenekkel elkezdek beszélgetni, vagy épp velem. A férjem megfigyelte, ha állnak tízen egy megállóban tutira engem szólít meg a néni, bácsi, hogy kérdezzen valamit.:)

53. zebracsikó (válaszként erre: 38. - Gardengabi)
2013. jún. 26. 09:38
A spektrumon mindenki rajta van valahol...
52. dumboci (válaszként erre: 15. - E1e781f342)
2013. jún. 26. 09:38
Ezen most nagyon csodálkozom. Vagy ezt csak a te gyermekedre értette a beszédfejlesztő? Mert az én 2 évesem, pontosan 18 hónaposan lett éjjel és nappal szobatiszta. Akkor még egyáltalán nem beszélt, hanem testbeszéddel jelzett, húzogatta a nadrágját. Nálunk is néztek a bölcsiben nagyokat. :D Viszont beszélni egyáltalán nem beszél. Szavakat mond, de ha magyaráz, akkor halandzsázik. :)
51. pzm3 (válaszként erre: 50. - Nbandus)
2013. jún. 26. 09:38
Einstein asperger szindrómás volt.Enyhe autista.
2013. jún. 26. 09:37
A párom erre azt szoktak mondani, hogy Einstein is 4 éves korában kezdett beszélni :)
49. Vancsa1977 (válaszként erre: 19. - Szafaripók)
2013. jún. 26. 09:37

Pontosan!!!

Nálunk is ezt mondta a védőnő,és főleg a drnő is.De ugyanezt gondolom mint te.Meg bnálunk is ugyanígy van,hogy a fiunk dühös azonnal ha nem csináljuk amit akar,hiába értem mit akar.

Olyan nálunk a nagyobbik fiunk,mint az apja.....

48. 025a84d4eb (válaszként erre: 26. - C9f9b53798)
2013. jún. 26. 09:37

Köszi a tippet, el fogom olvasni! :)


Valóban nagyon sok megjegyzést kaptam már idegenektől, hogy többet kéne foglalkoznom vele, meg mondok-e neki mondókákat... A legjobban azt utálom, mikor beszélnek hozzá két mondatot, és azt hiszik, hogy ettől majd megszólal. Nagyon bántó, mert úgy állítanak be, mintha nem foglalkoznék vele.


Más gyerekekkel szépen eljátszik egyébként, sokszor utánozza is őket, de ők is nagyon szeretnek a fiammal játszani. Igaz sokszor irigy, de pl. az öccsének gyakran ad oda játékokat (sokszor el is vesz tőle persze), de alapvetően szerintem szociális problémája sincs.

47. pzm3 (válaszként erre: 45. - Juditkecskemet)
2013. jún. 26. 09:36
igen,igen
46. pzm3 (válaszként erre: 40. - 025a84d4eb)
2013. jún. 26. 09:34

Az én kisfiamnál bújósabb nincs is.De ne vegyél tudomást arról,hogy nem érti meg,hogy vigye oda neked a papucsát...

Én örülök,hogy hallgattam másokra és elindultunk.Hamar elkezdik a fiamat fejleszteni,és esélyt kap a normális életre.

45. juditkecskemet (válaszként erre: 40. - 025a84d4eb)
2013. jún. 26. 09:34

Rengeteg autista igenis felveszi a szemkontaktust és érzésekkel teli. Hozzám is bújik a kisfiam és érzem, hogy nagyon szeret.


Néhány autista túl közvetlen, néhány meg teljesen magába zárkózik. És még sorolhatnám.....


Vannak enyhe és súlyos autisták is, két egyforma tüneteket produkáló autsta nincs.

2013. jún. 26. 09:33

Az én unoka húgom sem beszélt ennyi idősen max annyit anya apa.Be került az óvodába és hirtelen elkezdett beszélni.Vannak ilyen gyerekek.Nem kell egyből rosszra gondolni.

A kisfiam meg pont az ellenkezője még csak most lesz 2de mindent beszél már régóta.

Minden esetre én mutogatnák neki könyveket játékot stb.és mondanám hangosan mi az de csak könnyű dolgokat.Pl.baba,tütü,cica...

43. Vancsa1977 (válaszként erre: 12. - 025a84d4eb)
2013. jún. 26. 09:32

Mi is ugyanabban a cipőben járunk,mint te!!

A nagyobbik fiam jövő hónapban lesz 3 éves,és csak azt mondja,hogy apa,anya,és alma.

Meg utánozza a kacsa,macska,és kutya hangokat.

A drnőnk azt mondta,hogy nincs a fiamnak letapadva a nyelve,meg majd ha óvodába kerül megered a nyelve...

Ért mindent nálunk is.Volt,hogy mi a férjemmel nem találtuk meg a távkapcsolót,ő is kereste,és hamarabb megtalálta,és adta nekünk..Meg már ő akarja bekapcsolni a főkapcsolón a számítógépet.


Nálunk mi csak nappal vagyunk szobatiszták,alulról csupasz,vagy teljesen meztelenül van ebben a melegben.Aludni rakunk rá pelenkát.És a fiunk is úgy állva pisil,mint ahogy leírod te is nálatok.Csak ha alsógatya,vagy csak nadrág van rajta nem mindig van eszébe,hogy letolja a gatyát,és kivegye a pöpijét,és pisiljen.Kakálni meg már magától ráül a bilire,meg ha délután felkel,és rajta van a pelus,és kakálni kell neki,már veszi is le a pelenkát,és ül rá a bilire.

Úgyhogy remélem mind a 2-nek beszélni fog a gyerekünk!

42. pzm3 (válaszként erre: 38. - Gardengabi)
2013. jún. 26. 09:31
Jó talán ezt bizzuk szakemberre!!!Szerintetek nekem ez olyan öröm.Én lennék a legboldogabb ha nem lenne az,ami akár ki is derülhet.De nem dugom a fejem a homokba,hanem megyek a dolog után,mert én élek a kisfiammal,és én látom,hogy kicsit más mint a többi gyerek.
41. e1e781f342 (válaszként erre: 39. - Juditkecskemet)
2013. jún. 26. 09:31
És neki milyen tünetei vannak, ha szabad kérdezni? Nem lehet olyan kirívó, ha az óvónők nem hiszik el, vagy?
40. 025a84d4eb (válaszként erre: 18. - C6973617d3)
2013. jún. 26. 09:31

A "nagyokosok" alatt nem orvosokat értettem. Egyik orvosnak sem jutott ilyesmi eszébe, mikor a kisfiammal kontaktusba került. Én is utánanéztem az autizmusnak, de alapvető jeleként például leírják a szemkontaktus hiányát és hogy érzelmileg nem kötődnek senkihez. Az én kisfiam mindig a szemembe néz, és egész nap csak bújik, pláne este vagy 10 puszit is kapok tőle lefekvés előtt.


Egyébként meg én is úgy tudom, hogy nagyrészt minden ember rendelkezik autista hajlammal, vonásokkal, de a fiam szerintem max. annyira, mint én.


Milyen egyértelmű jelekre gondoltál?

39. juditkecskemet (válaszként erre: 37. - E1e781f342)
2013. jún. 26. 09:29

A Vadaskert Gyermekpszichiátria osztályán voltunk egy egyhetes alapos vizsgálaton, ahol orvosok, pszichológusok, fejlesztő gyógypedagógusok megalapozottan állítják.

Persze én sem tudom még elfogadni, reménykedek a jövő évi felülvizsgálat más eredményében....

38. gardengabi (válaszként erre: 30. - Pzm3)
2013. jún. 26. 09:27
Ez a gyerekek 90%-ra igaz, de sok felnőttre is! Akkor az emberiség 96,6%-a autista!!! Ekkora hülyeséget, nehogy bedőlj már ennek!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook