Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Betegség után dolgozatírás fórum

Betegség után dolgozatírás (beszélgetős fórum)


1 2
márc. 8. 11:33
Na ugye? Szuper!
márc. 8. 11:30
Matekból mindig 100 %-ot ír! :)
márc. 8. 11:29

Persze, nem is kell semmi többet mondanod az anyósról. Gondolom, a tanító néninek is megvan a véleménye az anyósodról.


Most még csak elsős a gyereked. Fog menni az írás, ebben biztos vagyok. Lehet, hogy másban pedig kimagaslót teljesít.

márc. 8. 11:26
Anyós mindenbe beleszól, de ezt inkább hagyjuk! Amúgy az iskola konyhán dolgozik, úgyhogy a tanítónéninek is előadta a balkezesek ügyetlenebbek sztorit! Azt nem akartuk megmondani neki, hogy nehezebb bal kézzel az írás!
márc. 8. 11:26

Jó. Értem. Van, akit nem is érdekel, hogy milyen átlagú az osztály.

Nálunk ez már köztudott, és érdekel is. Nem azért, mintha bárki eredményeiben vagy eredménytelenségében akarnék vájkálni. De mégis képet ad arról, hogy milyen közösségbe járnak a gyerekek.

márc. 8. 11:22

Óvodáskor végére azért jellemzően kialakul a domináns kéz.

Azt nem értem, hogy miért kell egyáltalán megmondani neki, hogy balkezes. Ő is tudja, hogy az, mivel jellemzően azt használja.

Hiba volt, hogy anyósod azt mondta neki, hogy nehezebben fog megtanulni írni. Bocs, de hol él az anyósod? Még jó, hogy nem akarta erőltetve átszoktatni a gyereket a jobb kezére.

márc. 8. 11:16
Csak év elején volt szülői értekezlet! Azóta csak fogadóóra volt!
márc. 8. 11:15
Nem vettem sértésnek! Nem is akartam mondani a gyereknek hogy balkezes! Anyós mondta meg neki, és bemagyarázta neki hogy ő nehezebben tanul meg írni, amit a kölök meg is jegyzett azóta arra fogja ha valami nem megy neki!
márc. 8. 11:02

Az osztályba járó gyerekek képességeiről szülői értekezleteken és az évzárón jön le a kép.


Az pedig, hogy az osztályba kerülnek-e olyan szinten problémás gyerekek, akikről írtam, az véletlen. Örülhet az a pedagógus és szülő, aki nem találkozik ilyenekkel.

márc. 8. 10:57

Nem akartalak megsérteni azzal, hogy azt kérdeztem, nem menne-e az írás amúgy is nehezebben a gyerekednek. A balkezességtől függetlenül.

Csak az írásvégi felkiáltójeledből gondoltam erre, de remélem, nem sértésnek vetted.


A jobbkezesek sem mindig írnak szépen.

márc. 8. 10:47
Nekem fogalmam sincs, milyen képességű a többi gyerek! Hála Istennek nálunk nincsenek bicskanyitogató gyerekek!
márc. 8. 10:27
A balkezességről annyit, hogy ahogy ír pont eltakarja mit kell írnia, de ahhoz képest, hogy év elején egy egyenes vonalat nem tudott húzni, most már el lehet olvasni amit ír!
márc. 8. 09:52

Nem csoda, hogy pluszban már nem igazán akar semmit csinálni. Pótolni az órai munkát és a házi feladatot is, ráadásul betegen - nem kevés. De otthon legalább akkor pihen, amikor jónak látod. A suliban ezt nem teheti meg.


Nem kell, hogy jeles legyen a dolgozat. Elég, ha jól megírja. 🙂

Érdekes, amit a balkezes írásról írsz, hogy a balkezessége miatt megy neki rosszul az írás. Nem lehet, hogy amúgy is nehezebben menne? Hiszen a balkezeseknek az a kezük az ügyesebb.


Nálunk az egyik gyerek kissé figyelemhiányos. Órán kalandozik, firkál, ezért néha lemarad. Muszáj itthon rásegíteni, mert nem mindig készül el a leckéjével a napköziben. Amúgy fog az agya, mint a penge, csak kalandozós. Matricával lehet őt motiválni. 10 matrica után kisebb jutalom. Működik.😉

42. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 39. - Csillagszem38)
márc. 8. 09:41

Igaz. Nálunk hasonló a helyzet. Jó képességű az osztályba járó gyerekek nagy része. Viszont vannak köztük nagyon gyengék is, és olyanok is, akik olyan példát hoztak otthonról, ami már bicskanyitogató. 8 éves gyerekek felvilágosítást tartanak szünetekben a többieknek, de olyan szavakat használnak, amitől az ész megáll. Amiket a gyerekek elmondanak itthon, az hajmeresztő. Roma gyerekek otthoni mintával "büszkélkednek", gatyába, bugyiba nyúlnak, nem ragozom tovább. A tanítónő tehetetlen. Meg van kötve a keze. A normális szülők is tehetetlenek. Iszonyat, hogy mi megy. Aztán szülő legyen a talpán, aki helyrehozza a gyereke agyában ezeket a dolgokat.

A tanítókat is sajnálom.

márc. 8. 08:33
Szerintem nálunk nem olyan gyorsan haladnak, de azért 2 hét kiesés sok pont elsőben! Ha már megtanul írni-olvasni akkor már könyebb lesz!
márc. 8. 08:31
Jól van, matekból nagyon jó, de az írás-olvasás nem tökéletes, nehéz rávenni itthon hogy gyakoroljon! Amit elküldött a tanítónéni feladatokat (órai+házi) azt megcsinálja de pluszba nem nagyon akar, remélem elég lesz! Max nem lesz "jeles"! Ráadásul bal kezes így nehezen megy neki az írás!
39. Csillagszem38 (válaszként erre: 38. - Smaragdzöld 🐉)
márc. 8. 08:17
Az én kisebbikem is 2. osztályos és igen, nagy tempóban haladnak, és aki nem olyan képességű sajnos le is marad. :( Szerencsére az osztály 3/4-e nagyon jó, de igy is van lemaradás az 1/4 miatt. Itthon kell vele foglalkozni sokat.
márc. 8. 07:55

Akkor minden rendben. Örülök, hogy jól van a gyereked. Hétfőn megírja a dolgozatot, túl lesz rajta. Szerintem ez a jó döntés. Felesleges lenne halasztást kérni. Jövő héten tovább haladnak az anyaggal, arra is erősen koncentrálni kell. Jobb ez így, lehet, hogy jövő héten már az újabb dolgozatra kell készülni.


Nem tudom, nálatok is nagy tempóban haladnak-e. Itt (2. osztályról beszélek) rohamléptek vannak. Nem mondom, hogy jó ez így, de ez van.

márc. 8. 06:39
Szuper!👍
márc. 8. 06:08
Mondta az orvos, hogy mehet pénteken, én mondtam neki, hogy csak hétfőn menjen!
márc. 7. 14:10
Ugye, hogy fel se merült, hogy pénteken menjen...??
márc. 7. 12:56
Most jöttünk haza az orvostól, hétfőn kell mennie! Eddig is gyakoroltunk,hétfőn megírja! Még egy kicsit köhög, de jól van!
márc. 7. 11:44

Amilyen ütemben haladnak, szerintem jobb lenne, ha minél előbb megírná a gyerek azt a dolgozatot. Nálunk olyan hajrá van, hogy egyik dolgozat a másikat éri. Nagy ütemben haladnak.


A helyedben mindenképp azt kérném a gyerekorvostól, hogy csak hétfőre írja ki a gyereket. Egyébként ez magától értetődő lenne szerintem.


Remélhetőleg tényleg jól van már a gyereked. Húzzatok bele a tanulásba, nyilván tudod, hogy a többiek melyik tantárgyból írtak dolgozatot. Arra gyúrjatok, hétfőig van idő pótolni a lemaradást még akkor is, ha a betegség alatti két hétben nem annyira ment a tanulás.


Ez persze csak az én meglátásom. Én biztos azt választanám, hogy már hétfőn túl legyen a dolgozaton. Jövő héttől úgyis jön az új taposómalom (tapasztalat) és újabb dolgozatok.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
márc. 7. 11:31
Ok! Köszönöm!
31. michelle.r (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 7. 11:29
Miért nem kéred meg a tanárt, hogy ha a gyereked úgyis egyedül ír dolgozatot, várjon vele egy hetet?
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Sirga)
márc. 7. 10:25
Mienknek attól függ milyen napja van! Mekkora a gyerköc?
29. Sirga (válaszként erre: 10. - Csicsi25)
márc. 7. 10:12
A mienk már szerdai vizsgálaton megkérdezte, kiírja-e hétfőig a gyereket. :) Nagyon jó fej dokink volt.
márc. 7. 09:47
Lehet, hogy így van!
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Csicsi25)
márc. 7. 09:44
Talán sikerül megegyezni az orvossal! Ha nem leigazolom neki!
26. Csillagszem38 (válaszként erre: 21. - Alnisa)
márc. 7. 09:43
Nem viccelek!! Jujj! :DDDDDDDD
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook