Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 15 éves fiú fajtalankodott egy öt évessel fórum

15 éves fiú fajtalankodott egy öt évessel (beszélgetős fórum)


1 2
16. 53dfddad18 (válaszként erre: 12. - Anyucika3)
2011. máj. 7. 14:00
A védelem, nem jelenti automatikusan azt, hogy a bűnös mentesül a felelősségre vonás alól. A védelem dolga, hogy az ártatlansága mellett szóló dolgokat, enyhítő körülményeket összegyűjtse, rendszerezze, és a bíróság elé tárja. A végén úgyis a bíró dönt.
15. 53dfddad18 (válaszként erre: 13. - Anyucika3)
2011. máj. 7. 13:57
Esetleg akkor lehetne visszatartó erő, ha nyilvánosan akasztanának. De inkább még akkor se.
14. 53dfddad18 (válaszként erre: 12. - Anyucika3)
2011. máj. 7. 13:56
Ha nincs lehetőség védelemre, akkor hogyan derülhetne pl. ki az, ha valaki mondjuk el sem követte a tettét?
13. anyucika3 (válaszként erre: 11. - 53dfddad18)
2011. máj. 7. 13:44
És ez lenne jó most is,visszahozni még a halálbüntetést is.Biztos,hogy visszatartó erő lenne,ha nem lenne ennyire igazságtalan a törvény.
2011. máj. 7. 13:43
Hát pont ez a baj,hogy nálunk jogszolgáltatás van,és nem igazságszolgáltatás.A védelem joga minden bűnözőt szenny alakot megillet,csak az áldozatokat nem.Felháborító!Ezt jelenti nálunk a demokrácia,és még sok hasonló aljas undorító dolgot.Talán újra kellene írnia a paragrafusokat,és kiemelni tetteket,amely esetekben ne illesse meg a védelem joga a bűnözőt.Még akkor sem ha fiatalkorú!Ha a tettét véghez tudja vinni,akkor lehessen felelősségre vonni is érte!Fiatalkorúak esetében természetesen a szülőket is terhelje a felelősség,és adott helyzetekben kapják meg ők is a kiszabott büntetést.És persze jogos az is,hogy a az 5 éves szüleinek ez miért nem tűnt fel?!
11. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Sajert)
2011. máj. 7. 13:05

A védelemhez való jog a világ minden demokratikus országában alkotmányos joga mindenkinek.

Ha ez nem lenne, akkor bárkit bármikor fel lehetne kötni, mint ahogy sokszor előfordult már a történelemben.

10. sunshine24 (válaszként erre: 1. - Sajert)
2011. máj. 7. 12:56
A védelemhez való jog mindenkinek alapvető joga, melyet az alkotmány is rögzít. A védő dolga meg az, hogy a lehető legenyhébb büntetést szabják ki a terheltre. Hidd el sokszor ő is tudja, hogy, akit véd, az egy szenny ember, de félre kell tenni ilyenkor a saját emóciókat. Én nem állítom, hogy a mai igazságszolgáltatás jó, de a bűncselekmények súlya között vannak különbségek, és értelemszerűen egy szemérem elleni erőszak nem úgy esik a latba, mint egy emberölés minősített esete. A fiúra életkoránál fogva így is a legsúlyosabb büntetést szabták ki. A fiatalkorúak börtönében is megvetik az ilyen embereket, így megkapja ő a méltó büntetését az élettől.
9. e417245f24 (válaszként erre: 7. - Anyucika3)
2011. máj. 7. 12:44
Sajnos mennyire igazad van!!!!!!!!!
8. trapiti (válaszként erre: 7. - Anyucika3)
2011. máj. 7. 12:31

Tévedés ne essék, engem is felháborít ami történt, de szerintem ennél árnyaltabb a helyzet.

Milyen családban nőhet fel az a 13 éves, akinek ilyesmi az eszébe jut? Hol vannak a szülők ilyenkor? És hol vannak az 5 éves szülei, akiknek nem tűnik fel, hogy baj. Miért az óvodának kell észrevennie a problémát - és nem akarok senkit megbántani, de ha már az óvoda jelzi hogy baj van, akkor az tényleg nagyon szembeötlő, tapasztalatom szerint az apró jelek nem tűnnek fel az óvodában.

Nyilván egy 13 évestől elméletileg elvárható, hogy tudjon különbséget tenni jó és rossz között DE! a körülötte élő felnőttek dolga lett volna ezt az elmúlt 13 évben megtanítani neki. A problémán nem segít, ha kivégeznek vagy börtönbe dugnak egy gyereket, amíg a felnőtteket nem terheli felelősség a gyerekeikkel szemben. Sajnos egyre több ilyen gyerek van, és ez csak romlik, ezeknek a gyerekeknek a gyerekei még rosszabb helyzetbe kerülnek majd...

7. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Sajert)
2011. máj. 7. 11:51
A mi országunk tipikusan az,hogy még az áldozat szégyellje magát ha lehet,és a gazembert kell felmenteni.Én ha fel nem is köttetném,de a szüleit lecsuknám a gyerekükkel együtt legalább 15 évre.De talán ki is herélném minden érzéstelenítés nélkül.Miért egy ártatlan gyereknek vagy bárkinek kell szenvedni azért,mert ilyen aberrált állatok léteznek?!Ha meg elmebeteg,akkor zárt osztály élete végéig,nehogy előfordulhasson hasonló eset miatta.
2011. máj. 7. 11:41

Én is utálom az ilyet, de lehet, hogy ez a 15 éves fiú, aki 13 volt, amikor elkezdte ezt, nem kapott megfelelő szexuális felvilágositást. Nem biztos, hogy aberált, csak a rossz példák, szülői nem odafigyelés, stb. okozta nála ezt kiváncsiságot, vagy mit. Persze nem védem. kapja meg, amit meg kell kapnia és a kisfiú, akit erre használt remélem nem lesz emiatt sérült.

Kiváncsi lennék viszont a háttérre a miértre és egy csomó dologra. Honnan vette egy 13 éves gyerek, hogy ezt kell tennie? Hogyan nevelkedett vajon? A szülei mit mondtak el neki az egészséges szexről? Milyen a környezete? Azért én őt is sajnálom egy picit...

2011. máj. 7. 08:48
Borzalmas!Normális az ilyen?Le kéne vágni a ....!!!
2011. máj. 7. 01:46
A fiatalkorúakat megilleti a kötelező védelem. Nem az ügyvéd választotta a védencet - ha van benne emberi érzés - hanem ki lett rendelve. Remélem a kisgyermek tud majd felejteni. A büntetés - részemről - teljesen másodlagos, ha az eset nem ismétlődik.
3. sajert (válaszként erre: 2. - Arcansas)
2011. máj. 7. 00:09

Igaz, de ez az eset valahogy nagyon felkavart.


A tévében azt mondták, hogy két éve történt az eset (rendszeresen!!!), és a kisfiú azóta se tudta feldolgozni. Mondjuk én azért a szülökkel is elbeszélnék, nem vettek észre a kisfiun semmit? A szomszéd fiú kényszerítette, és úgy bukott le, hogy egy gyerek rájuk nyitott a fürdőszobában. A 15 éves nem kapott 4 évet, így max. 21 évesen kiszabadul a világba.

2011. máj. 7. 00:00

Sajnos ennél mégmocskosabb és mégundorítóbb és kegyetlenebb dolgok történnek a világban,minden másodpercben...

Nem azt mondom,hogy jobb ha a fejünket a homokba dugjuk és nem halljuk meg ezeket a szörnyűségeket,de bele kell törődnünk,hogy a világ ahol élünk az szörnyű:(

2011. máj. 6. 23:51

Én felkötném, de remélem hogy a börtönben visszakapja!!

Teljesen felháborított, most hallottam a tévében az esetet. És van egy ügyvéd, aki védi. Ilyenkor miért nincs az, hogy nem lehet védeni? Kapja automatikusan a legmagasabb büntetést, miért kell az ilyen szennyet védeni?


Teljesen kiakadtam. Orális szexre kényszerítette az öt éves kisfiút!! Visszatértem oda, hogy felkötettném, mint a középkorban, de lehet hogy a tűzhalál jobb lenne, ott többet szenvedne.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook