Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 15 év bulimiásként fórum

15 év bulimiásként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 15 év bulimiásként

1 2 3 4
20. f54c6b8a8d (válaszként erre: 13. - 5070cf4016)
2011. okt. 16. 16:44

Gondolom nekem írtál..

Természetesen nem iskola pszichológusnál jártam anno..:)

Nem vok.ennyire hülye.:)

2011. okt. 16. 16:39

Kedves Betti2108 !


Nagyon megérintett a cikked, különösen talán azért, mert én is hasonló gondokkal küzdök, mint te, igaz, én még csak 17 éves vagyok.

Annyira sajnálom, ami veled történt, és rajtad kívül még annyi lánnyal/fiúval, akik ebben a betegségben szenvednek: sajnos a szülők nem mindig vannak tudatában annak, mekkora kárt okoznak a gyermekeik lelkében (így van ez nálunk is).

Nekem körülbelül másfél éve van bulimiám, és olvasva a sok fórumot és tapasztalatot (és a Te írásodat is), iszonyatosan rettegek attól, hogy ez a borzalm még évtizedekig jelen lesz az életemben, mikor jelenleg úgy érzem, hogy a holnapot sem bírom ki már ép ésszel.

Egy éve önként elmentem a pszichológushoz, aki tökéletesen megért, és nagyon józanul látja a problémáimat, rendkívül jó szakember, és megbízható is, de azt sajnos nem mondhatnám, hogy az állapotom jobb lett tőle. Még bízom, és hetente járok hozzá sulin kívül.

A pszichológusnő azt javasolja, vigyem a szüleimet is, és egyszer a kérésemre be is jöttek velem, de ez azóta nem ismétlődött meg, mert annyira döbbenetesen nem értik a gondjaimat, és továbbra is úgy érzem, hogy lelkileg bántanak a súlyom miatt, hogy jelenleg már semmi kedvem őket beavatni a gondjaimba.

Sajnos a szüleinket nem választhatjuk meg, és a hozzáállásuk nekem is nagyon fáj.

Ami még távo tart attól, hogy feladjam, az az istenhitem, és a barátaim - igaz, csak egy-kettő tudja, hogy bulimiám van.

Kívánom, hogy a családod erőt adjon neked a folytatáshoz, és sose add fel a harcot az egészségedért!

Ölellek :)

18. 0b18315731 (válaszként erre: 1. - Betti2108)
2011. okt. 16. 16:07

Szia!


Én nem buzdítanálak pszicho mókoshoz,hiszen leírtad a problémádat és azt,hogy mi volt a bajod,hogy most étvágycsökkentőt szedsz és ez bevállt és úgy egyébiránt dicséretes az őszinteséged és fél siker,hogy mindezt kiírtad magadból.Biztosan sikeres anyuka leszel,múlt elmúlt ne rágódj rajta,majd egyszer a miértekre is jön válasz.Az út amin elindultál mostmár jó és én kívánom,hogy végre boldog legyél,szerelemben anyaságban is egyaránt.Megérdemled.Viszont akarod is és meg is fogod kapni.Gratulálok a cikkedhez.Önmagadhoz.Folytasd tovább mostmár jó irányban a kis életedet,erős jellem vagy és biztosan sikerülni is fog azokat az álmaidat elérned amik gyerekként álmok voltak.Legyél szerető feleség...boldog anyuka aki imádja a gyerekeit.Minden jót kívánok neked.Baráti üdvözlettel,öleléssel:Doris

17. githaj
2011. okt. 16. 15:53
Egyetértek az elottem szolokkal, hogy menj pszichológushoz. Van kolléganom aki más gondokkal de járt egyikhez, másikhoz nem segített, de most megtalálta azt a pszichológust aki valóban segített neki a gondjai legyozésében. Próbáld meg, biztosan sikerulni fog!
2011. okt. 16. 15:49
amúgy én is voltam, én rengeteget segített. segített megtalálni önmagam, segített megtanulni dönteni (de csak megtanulni!). életem legjobb döntését annak az élménynek köszönhetem, hogy jártam pszichológushoz.
15. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - S.Nikolett1980)
2011. okt. 16. 15:42

Más problémával, pszichiáternél jártam. Beszélgetős terápia (is)volt, rajtam segített. Segített megtalálni az utat kifelé, ill a kérdést más megvilágításból szemlélni. Az ilyen szakemberek - ha igazán jók - el tudnak indítani előre, ha az ember valamiért megtorpan vagy beszorúl.

Te voltál pszichológusnál vagy pszichiáternél?

14. 5070cf4016 (válaszként erre: 12. - S.Nikolett1980)
2011. okt. 16. 15:41
jaj bocsi, nem is te írtad a 80%-ot... ne haragudj
13. 5070cf4016 (válaszként erre: 12. - S.Nikolett1980)
2011. okt. 16. 15:40
én meg azt szeretném megkérdezni, hogy te kimondottan evészavarokkal foglalkozó pszichológusnál voltál-e, aki szar volt, vagy mondjuk iskolapszichológusnál. sajnos az a tapasztalatom, hogy tényleg nagyon sok a hozzá nem értő pszichológus, de azért remélem, hogy az erre szakosodottak rendben vannak. múlt héten mesélte egy evészavaros csaj, hogy a pszichológus (ő iskolapszichológus volt) azt javasolta, hogy ne foglalkozzon a súlyával... :S no comment... szóval értem amit írsz, csak remélem, hogy nem a táplálkozási zavarra specializálódott pszichológusokról írtad azt a 80%-ot. mert akkor el vagyok keseredve :(
2011. okt. 16. 15:30
Szeretném megkérdezni, hogy a hozzászólók közük, aki ilyen problémában szenved volt e pszichológusnál, és ha volt akkor az segített e neki?
2011. okt. 16. 14:54
Szia! nagyon szép dolog, hogy ezt leírtad, de sztem menj el egy pszichológushoz! apukádnak meg nyugodtan nyomtasd ki ezt amit írtál, menj fel hozzá tedd az asztalára és hagyd ott! én biztos, hogy ezt cisnálnám! bánt az, hogy sose dícsért, hogy mindig csak megalázott, akkor tessék, most csináld ezt vele, olvassa el, hogy mit tett veled! hátha te is megnyugszol legbelül, mert téged csak ezt hajt
2011. okt. 16. 14:52

Szerintem meg JÓ pszichológus kell keresni.A "keress fel egy szakembert" az itt nagyon kevés,mert sajnos a 80%-uk szart sem ér.De van azért jó is.Informálódni kell,és oda kell elmenni.

Én anorexiás voltam,többek között szülők miatt is.Én sem kaptam soha dícséretet,mindig mi voltunk a legszarabb gyerekek a tesómmal./ő jelenleg is táplálkozás zavaros/.De én ezen túlléptem,ugyan tudom,hogy nagyon elb..ták a szülők,de nem haragszom rájuk.Én akkor,nagyon fiatalon inkább elköltöztem,és külön életet kezdtem élni.Sikerült meggyógyulnom már nagyon régen.

Már teljesen máshogy látom a dolgokat felnőttként.

Már nagyon jó a kapcsolat a szülőkkel.

Egyszer apám elkezdett mások előtt ócsárolni.Betelt a pohár, kiküldtem mindenkit..Fél órán át üvöltöttem apám arcába a véleményemet.Láttam,hogy nagyrészt fogalma sem volt,hogy mit tett velem,hogy az állandó kritikája hogy rombolt.

Avval zártam,hogy egyáltalán ne is szóljon többet hozzám,csak akkor,ha nem fog kritizálni.

Azóta rengeteget változott,és szerintem megviselte ez a dolog.

9. Ami.
2011. okt. 16. 14:45
Nekem egy barátnőm is hánytatja magát,a pasi akivel összejött megjegyezte h nem ártana kicsit fogynia,úúúútálom ezért,és ma már nincs is meg.De a csaj nem bír leállni,megszokta h eszik,wc..már nagyon sovány,kint az összes csontja,nem szép..de ő most látja szépnek magát,állítása szerint sose érezte ilyen jól magát a bőrébe.Jah és alig eszik,és azt hányja ki,azt a nagyon keveset,ami hányás nélkül is kevés lenne a szervezetnek.Én nem tudok hányni,hiába próbálom,lent a fél öklöm öklendezek,de semmi..nem tudom mi lehet nálam a baj..ha beteg vagyok se hányok soha..képtelen vagyok rá.
2011. okt. 16. 14:19

Tévedsz, ha azt gondolod, hogy a pszichológus munkája abból áll, hogy megállapítja, hogy neked apahiányod van, ezért hánysz, pont, le van tudva a dolog. bár nem fogja pótolni az apukád dicsérő szavait, de igenis segít megtalálni a helyes utat. rengeteg táplálkozási zavarban szenvedő nőnek és férfinak segített már pszichológus, akiknek kivétel nélkül voltak problémái a családban. ugyanis ez általában erről szól...

úgyhogy én arra biztatnálak, hogy keress fel egy szakembert, ők ezzel foglalkoznak, értenek hozzá! nem kell egyedül helytállnod ebben a problémában! igenis lehet jó vége a történetnek és megérdemled a boldogságot! csak neked is dolgozni kell hozzá. nem fizikailag, hanem lelkileg. lehet, hogy nehéz lesz elmesélni minden egyes sérelmet, és sírni fogsz, de meglátod, hogy meg lesz az eredménye! sok sikert hozzá, nagyon szorítok, hogy boldog légy!

2011. okt. 16. 13:58
Még azt elmondanám, hogy nekem a párom és a fiam segített ebben. Éreztem a párom feltétel nélküli szeretetét. Aztán, amikor nagy nehezen terhes lettem egyszerűen nem engedhettem meg azt a luxust, hogy elveszítsem a babámat egy olyan függőség miatt, amin képes vagyok változtatni.
2011. okt. 16. 13:56
Sziasztok, nem régen én is írtam egy ilyen cikket. Nem akarok senkit lebeszélni a pszichológusról, de itt nem segít. Tényleg. Ő is, mint én is tisztában van a problémájával, azzal is, hogy mi váltotta ki. Ebben senki nem tud neki segíteni, csak saját maga.Neki kell erőt vennie magán és valami célt találni az életében. Biztos vagyok benne, hogy valami hiányzik az életedből. Még mindig és ez nem feltétlenül az apád szeretete. Kell, hogy valami motíváljon a helyes útra. Remélem, hogy megtalálod ezt, mielőtt nagyobb bajod lenne. Hajhullás, meddőség stb.
2011. okt. 16. 13:49

Szia!


Én is arra tudlak buzdítani, hogy mégis csak menj el egy pszichológushoz. Tisztában vagy vele, hogy mi a problémád és ez nagyon jó! Van betegség tudatot, és hidd el, ezt nagyon kevesen mondhatják el magukról, akik hasonló helyzetben vannak. A problémát kezelni kell, meg kell oldani, és a szakember azért van, hogy ebben segítsen. Persze, végeredményben te leszel az, aki megváltoztatja a dolgokat, leküzdi a szorongást és az önértékelési zavart, de ehhez segítségre van szükséged. Sikerülni fog, mert okos nő vagy :)

2011. okt. 16. 13:41
Nekem is az a gondolatom, hogy mégiscsak el kellene menni pszichológushoz, mert attól, hogy ismered a problémát, még nem oldódik meg. Ő talán segítene egyrészt megbocsátani apukádnak, másrészt helyrebillenteni az önértékelésed. Mert így gyakorlatilag ott tartasz, hogy nincs önbialamd és hibáztatod az apukád, ami nem "a" megoldás, csak egyfajta igazolása a történteknek.
2011. okt. 16. 13:28

Az az egészben az a legszomorúbb, hogy apád nem is törődött azzal, hogy mit tesz veled...


Ne büntesd magad tovább, mert nem érdemli meg az apád, hogy ilyen dolgokat tegyél magaddal, érte.


Pokolian nehéz, de próbáld meg elengedni a múltatad és egy tiszta, új életet kezdeni. Gondolj arra, hogy a gyermekednek egy egészséges anyára van szüksége! Mert mi lesz, ha egyszer észreveszi, hogy mit teszel magaddal? Meg fog dőlni a példaképe és akkor romokba dőlhet mindaz, amit felépítettél benne. Sőt, akár majd az hiheti, hogy az a helyes mód, ahogy bánsz magaddal.


Most te vagy a szülő, legyél te a példaképe a gyermekednek! Ne engedd, hogy apád tönkre tegye az életedet és rajtad keresztül ártson a gyermekednek... :(

2011. okt. 16. 13:24
Én a helyedben akkor is elmennék egy pszichológushoz attól, hogy te a bajok egy részét ismered még nem tudsz segíteni rajtuk, ő pedig tudna. Egy pórbát megérne szerintem.
2011. okt. 16. 13:08
Úgy döntöttem végre kiírom magamból, amit senki sem tud. Sem a barátom, sem a családom, sem a fiam. Remélem ezzel segítek másokon. Szülőkön, akik állandóan gyermekeik testi kinézetére tesznek megjegyzéseket, tiniken, akik nem elégedettek magukkal, nőkön, akik mindig találnak magukon felesleget itt-ott.

Ugrás a teljes írásra: 15 év bulimiásként
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook